Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1826
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Relacja: Turniej parowy Warheim FS - Czar-Par, Katowice, 12.06.2021.

czw cze 17, 2021 12:34 pm

Nie bez przeszkód i niemal z półtorarocznym opóźnieniem, ale się wydarzyło.

W sobotę, 12 czerwca 2021, w Centrum Gier Inny Wymiar w Katowicach odbył się IX turniej Warheim - Czar-Par, w którym do boju stanęli gracze zjednoczeni, po raz pierwszy w dwuosobowych sojuszach.

Dziś mam dla Was krótką relację z tego wydarzenia.

Obrazek 

Na blogu DansE MacabrE, w zakładce Turnieje WFS, znajdziecie także relacje z poprzednich wydarzeń:
    Piekło pocztowe...Śmiech Mrocznych BogówUcieczka z Gór ŚrodkowychMitterherbstPrzeklęty SzczurołapOstatnia FaktoriaKsięstwa GraniczneDwie Wieże
Na początku relacji chcę także podziękować sponsorom Alien Lab Miniatures, Battle-Models.com, Black Grom Studio, Copernicus Corporation, C-P Models, Dark-Art Studios, Green Stuff World, Hexy-Store, Kromlech.eu, lootpile.eu, Micro Art Studio, Mini Monsters, Playmaty.pl, Rotten Factory oraz SpellCrow i Tiny Bastardz, którzy ufundowali nagrody dla wszystkich uczestników turnieju.

Tradycyjnie turniejową grafikę, która znalazła się na identyfikatorach, dyplomach i plakatach, wykonał Thorash z FallenSUN.

Obrazek 
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poniżej znajdziecie plik pdf z regulaminem i przygotowanymi przez Bahiora z bloga The Dark Oak scenariuszami według, których zostały rozegrane potyczki w czasie turnieju.

Plik pdf możecie pobrać STĄD, a TUTAJ znajdziecie najnowszą wersję podręcznika do Warheim FS.

W turniejowe szranki stanęło 23 uczestników, podzielonych na 12, w większości dwuosobowych sojuszy:
    Sigthorn i Barii (Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu i Khazadzi z Gór Krańca Świata)Pepe i Benek (Nieumarły tabor ludu Strigoi i Nieumarły poczet Krwawego Smoka)Bahior i Maciej K. (Khazadzi z Gór Krańca Świata i Kompania krasnoludzkich Piwowarów)Mort i Szczery (Kult Pogromców z Karak Kadrin i Leśni Elfowie z Athel Loren)Fire i Wertex (Gladiatorzy z Jałowej Krainy i Zbrojni z Middenheim)Krnabrny  (Piechota morska z Marienburga i Zbrojni z Middenheim)Torin i Kruk (Zwiadowcza kompania z Królestw Ogrów i Raubritterzy z Księstw Granicznych)Musza i Haszer (Nieumarły tabor ludu Strigoi i Nieumarły poczet Krwawego Smoka)Whydak i Józek (Zwiadowcza kompania z Królestw Ogrów i Łowcze plemię Dzikich Orków)WojtekW i adrenalbooster (Rycerze Graala i Leśni Elfowie z Athel Loren)Kubencjusz i Laik (Zwiadowcza kompania z Królestw Ogrów i Łowcze plemię Dzikich Orków)Elmin i SQL (Zwiadowcza kompania z Królestw Ogrów i Orkowie i Gobliny)
Z kolei na stole pojawiło się 15 różnych kompanii:
    Elfowie Wysokiego Rodu z UlthuanuGladiatorzy z Jałowej Krainy Khazadzi z Gór Krańca Świata Kompania krasnoludzkich Piwowarów Kult Pogromców z Karak Kadrin Leśni Elfowie z Athel Loren Łowcze plemię Dzikich Orków Nieumarły tabor ludu Strigoi Nieumarły poczet Krwawego Smoka Orkowie i Gobliny Piechota morska z Marienburga Raubritterzy z Księstw Granicznych Rycerze Graala Zbrojni z Middenheim Zwiadowcza kompania z Królestw Ogrów
Obrazek

Drzwi Centrum Gier Inny Wymiar otworzyły się kilka minut przed godziną 09:00. Po rozłożeniu stołów i makiet o godzinie 10:00 rozpoczęliśmy rozgrywki, które trwały do godziny 19:00.

PIERWSZA BITWA

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

DRUGA BITWA

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

TRZECIA BITWA

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po rozegraniu 3 bitew na 1 miejscu podium stanęli Fire i Wertex, którzy poprowadzili do boju Gladiatorów z Jałowej Krainy oraz Zbrojnych z Middenheim, z kolei 2 miejsce zajęli Musza i Haszer prowadzący do boju Nieumarły tabor ludu Strigoi oraz Nieumarły poczet Krwawego Smoka, zaś 3 miejsce zdobyli Kubencjusz i Laik dowodzący Zwiadowczą kompanią z Królestw Ogrów oraz Łowczym plemieniem Dzikich Orków.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W trakcie wydarzenia odbył się także konkurs modelarski na najlepszy model Oficera Polowego oraz znaczniki.

W przeprowadzonym wśród uczestników turnieju głosowaniu wygrał Elmin, zaś w konkursie internetowym zwyciężył adrenalbooster.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie turnieju raz jeszcze dziękuję.

Następny turniej, jeśli Papa Nurgle i pandemia pozwolą, obędzie się wiosną przyszłego roku podczas Ragnarok Konwent Gier Bitewnych. Szczegóły jak zwykle będziemy ustalać na Forum Warheim FS.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość