Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
 
Gedeon

Andrzej Ziemiański

pt kwie 27, 2012 5:48 pm

Dobra, to teraz już trochę mogę zdradzić (nie bójta się spoilerów, będzie tylko na temat samego początku i zawiązania akcji).
Otóż podobnie jak w starym cyklu, mamy do czynienia z równoległymi wątkami. Wątek 1 - trochę powtórka z rozrywki. W starym cyklu mieliśmy księżniczkę posłaną do wojska, bo macocha chce się jej pozbyć, tutaj mamy szlachetnie urodzoną uczennicę szkoły magii wysłaną przez mistrza na daleką wyprawę, bo chce się jej pozbyć.
W II wątku mamy do czynienia z polską (!) załogą okrętu podwodnego ORP Dragon.

Prawdopodobnie dojdzie do jakiegoś przenikania się światów - czarodziejce już na pierwszych stronach przepowiadają, że kiedyś popłynie okrętem, co pływa pod wodą.
Dodatkowo na pewno (jak się spodziewałem) ważną rolę odegra wątek Ziemców (Polaków) i całego planu Wirusa - dosyć szybko stykamy się z ciałem Mereditha, który mimo upływu lat wciąż podróżuje w czasie w stanie półśmierci.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Andrzej Ziemiański

sob kwie 28, 2012 12:14 am

Jest pas gór na równiku które nie mogą sforsować obie strony. Tyle można wywnioskować do setnej strony. :wink:
Zabawne są polskie lotniskowce i próby przebycia łańcucha gór. Przy takich założeniach geograficznych, tak jakbym widział rzeczywistość. :mrgreen:
@Gedeon To niezupełnie powtórka, tej akurat nikt nie chce się pozbyć personalnie, ona tylko sprawia kłopoty. :razz:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Andrzej Ziemiański

sob kwie 28, 2012 8:56 am

No dobra, a co ma z tym wspólnego sama Achaja?
 
Gedeon

Andrzej Ziemiański

sob kwie 28, 2012 1:21 pm

Zabawne są polskie lotniskowce i próby przebycia łańcucha gór. Przy takich założeniach geograficznych, tak jakbym widział rzeczywistość. :mrgreen:

W ogóle ja mam wrażenie, że to jest jakaś historia alternatywna. Na pierwszych stronach, okazuje się, że ORP Dragon ma coś, co w oczywisty sposób jest wyrzutniami rakiet (zapewne atomowych). Ale załoganci (w tym oficerowie) początkowo nie mają pojęcia co to jest i snują jakieś absurdalne pomysły. Czyli sumując - w tej rzeczywistości Polska posiada okręty atomowe w czasach, kiedy taki wynalazek jest czymś obcym dla typowych oficerów marynarki, co sugeruje, że w tym ,,świecie" Polacy stali się mocarstwem atomowym - i to wcześniej niż ktokolwiek inny.
Poza tym, wygląda na to, że zarówno ,,Polacy" jak i mieszkańcy Imperium Achai żyją na tej samej planecie (to, co wspomina tow. Yabu nt gór). A wiadomo, ze to są Polacy, a nie mieszkańcy innej planety o słowiańsko brzmiących nazwiskach, bo przecież okręt jest oznakowany jako ORP i wyraźnie padają określanie takie jak ,,polski język".

Dziwne to wszystko i pokrętne.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Andrzej Ziemiański

sob kwie 28, 2012 2:03 pm

Jak pamiętam, za górami mieli istnieć milczący bracia. "Z waszą magią i ich technologią macie pokonać Ziemców" Mówił wirós.
 
Gedeon

Re: Andrzej Ziemiański

sob kwie 28, 2012 2:44 pm

Coś mi się kojarzyło, że było o jakimś ludzie z drugiej półkuli, ale nie byłem pewien, czy to nie chodzi o Chorych Ludzi (którzy jako znający broń palną byli bardziej zaawansowani technicznie od reszty). Więc dzięki, że przytoczyłeś o co chodzi.
No tak, tylko czemu ci ,,milczący bracia" są Polakami? :D
To w końcu Wirus chce obronić planetę Achai przed Ziemcami czy wręcz przeciwnie, utorować drogę do ich inwazji? Zdawało mi się, że Wirus został stworzony przez Boga Zdrajcę, podobnie jak ,,oni", ale może coś mi się pomieszało.

Slann, czy Ty naprawdę czerpiesz jakąś perwersyjną przyjemność z robienia oczywistych błędów ortograficznych?
Ostatnio zmieniony sob kwie 28, 2012 2:47 pm przez Gedeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Andrzej Ziemiański

sob kwie 28, 2012 5:07 pm

Chorzy ludzie mieszkali za Lasem, a broń im wcisnął chyba wirus.
Wirus rozdał technologię, aby mieszkańcy świata się wykrwawili, zanim nadejdą ziemcy.
W momencie śmierci Achai, bracia Wright zbudowali pierwszy samolot, więc czas można obliczyć,
A co do Polaków, zawsze wierzyłem, że pochodzimy z kosmosu.
A błędy... no cóż, dysgrafii nie mam.
Ostatnio zmieniony sob kwie 28, 2012 5:10 pm przez slann, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Gedeon

Andrzej Ziemiański

sob kwie 28, 2012 8:43 pm

Ok, czyli Wirus ma utorować drogę Ziemcom. Ale cytat, który podałeś, sugeruje, że chce, żeby ,,Achajowie" pokonali Ziemców...

A błędy... no cóż, dysgrafii nie mam.

Więc?
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Andrzej Ziemiański

ndz kwie 29, 2012 12:00 am

Po drugiej stronie gór żyją nie tylko Polacy, są wymieniane różne kraje europejskie.

@earl Na razie Achaja występuje w formie pomnika, stojącego zresztą na wysypisku śmieci. Jest też wspominany jej posąg naturalnej wielkości jako ważny, jeszcze nie wiadomo dlaczego. :wink: Ale to dopiero pierwszy tom, może w późniejszych Achaja zawita własną osobą. :razz:

PS. Można wnioskować że półkula północna to alternatywa Ziemi z Polską w roli mocarstwa. Półkula południowa zaś, to świat znany z trylogii 'Achaja' po kilku stuleciach.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 29, 2012 12:05 am przez yabu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Gedeon

Andrzej Ziemiański

ndz kwie 29, 2012 3:45 pm

Ale to dopiero pierwszy tom, może w późniejszych Achaja zawita własną osobą.

Też tak sądzę.Przecież wyraźnie jest to zasugerowane w starym cyklu
- wizja Achai w otoczeniu jakichś nowoczesnych urządzeń
- ostatnie słowa ,,Ale to nie koniec jej historii".
 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

Re: Andrzej Ziemiański

sob sty 24, 2015 4:59 pm

W II wątku mamy do czynienia z polską (!) załogą okrętu podwodnego ORP Dragon.


Mieszanie światów = "no to nara" z mojej strony. U Sapkowskiego przeszło tylko dlatego, że cały ten motyw można spokojnie pominąć przy czytaniu, a reszta dalej działa jak należy. No i to był piąty tom, gdyby to zapodał w pierwszym to nie wiem, oj nie wiem.

Czy to jest tak absurdalne jak się na pozór wydaje?
 
olliweek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 09, 2015 11:31 am

Andrzej Ziemiański

sob sty 24, 2015 7:50 pm

nie można pominąć tego motyw przy czytaniu!!! jak możesz tak czytać książki?
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Andrzej Ziemiański

sob sty 24, 2015 9:46 pm

Logicznie wytłumaczone. :razz:
Poza tym to nie jest Polska z naszej rzeczywistości.

PS. Zaraz... Jaki V tom??? Przecież 3 tomy 'Achai' to zmknięta całość, teraz lecą kolejne tomy 'Pomnika cesarzowej Achai'. Na razie jest 4. Polacy pojawiają się w I tomie 'Pomnika cesarzowej Achai'.
Swoją drogą, zakończenie czwartego, to nachalne, wkurzająco, otwarcie tomu V. :evil:
Ostatnio zmieniony sob sty 24, 2015 9:53 pm przez yabu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

Re: Andrzej Ziemiański

ndz sty 25, 2015 6:12 pm

Przeczytaj jeszcze raz, z uwagą i powoli, to będziesz wiedział jaki piąty tom.

nie można pominąć tego motyw przy czytaniu!!! jak możesz tak czytać książki?


Kto powiedział, że tak czytam?
Po prostu ten wątek można by w całości wyciąć i reszta by na tym nie straciła i normalnie funkcjonowała (Ciri z Wiezy Jaskółki trafia prosto do Vilgefortza i tyle).
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Andrzej Ziemiański

wt sty 27, 2015 11:15 pm

Jaki Sapkowski??? :shock:

Zobacz na tytuł tematu...
 
krzykr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pt cze 13, 2014 11:18 pm

Re: Andrzej Ziemiański

śr sty 28, 2015 4:00 am

Gieferg pisze:
W II wątku mamy do czynienia z polską (!) załogą okrętu podwodnego ORP Dragon.


Mieszanie światów = "no to nara" z mojej strony. U Sapkowskiego przeszło tylko dlatego, że cały ten motyw można spokojnie pominąć przy czytaniu, a reszta dalej działa jak należy. No i to był piąty tom, gdyby to zapodał w pierwszym to nie wiem, oj nie wiem.

Czy to jest tak absurdalne jak się na pozór wydaje?


Wszystko jest zgrabnie rozpisane.
Mamy dwie planety Ziemię stworzoną przez chaos i zaludnioną przez Ziemców które wyewoluowały od zwierząt.
Oraz Planetę stworzoną przez Boga zamieszkałą przez dzieci stworzenia. By przeciwstawić się Ziemcą świat został podzielony łańcuchem górskim. Gdzie na południu są ludzie podatni na magię a na na północy cisi bracia którzy opanowali technologię.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Andrzej Ziemiański

sob gru 26, 2015 10:47 pm

Ktoś słyszał o jakiś zapowiedziach tomu V pomnika?
Ostatnio zmieniony sob gru 26, 2015 10:49 pm przez yabu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Andrzej Ziemiański

wt sty 12, 2016 11:44 pm

Nikt??? :(
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Andrzej Ziemiański

śr sty 13, 2016 1:31 pm

Strona Fabryki z zapowiedziami martwa od jakiegoś czasu (podobno w przebudowie, ostatnie zapowiedzi z listopada 2015). Na profilu FB też raczej brak odpowiedzi. Trzeba się chyba nastawić na dłuższe czekanie.
 
Fantastyk1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 22, 2016 12:44 pm

Andrzej Ziemiański

pn lut 22, 2016 2:52 pm

@up - chyba to zbedne oczekiwanie, nikomu nie pomoze :)
 
Miecz00a
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 25, 2016 6:01 pm

Andrzej Ziemiański

sob lut 27, 2016 3:09 pm

@up - maminformacje ze zrodla, ze powrot planuja w te wakacje :)
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Andrzej Ziemiański

wt paź 24, 2017 10:18 pm

Było i przeminęło.
Teraz mamy początek nowego cyklu z tego uniwersum. 
 
krzykr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pt cze 13, 2014 11:18 pm

Re: Andrzej Ziemiański

ndz sty 05, 2020 4:08 am

Który nosi miano Virion chyba nowy cykl się skończył na 4 tomie. A na kontynuacje  pierwszej  serii dalej czekamy. Teraz w sumie ja czekam na kontynuację 3 Achaii pomnika i Viriona ciekawie by było w 4 serii spleść wątki tych 3 serii takie avengers świata achaii...
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Andrzej Ziemiański

sob sie 14, 2021 12:26 am

Achaja raczej definitywnie kończy się na 3 tomie, a Pomnik na 5. Virion... Któż to wie? Chyba nawet autor nie wie. 8)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości