Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr paź 20, 2021 12:20 pm

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Psy bojowe.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS..

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr paź 27, 2021 12:00 pm

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii. Stronnik - Skink - Chorąży.

Skink-Chorąży to kolejny ze stronników, który służy w kompanii Jaszczuroludzi z Lustrii w Warheim FS.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lis 03, 2021 11:08 am

Galeria: Grasanci Chaosu. Stronnicy - Grasant Chaosu I - Chorąży.

Ludzie północy są urodzonymi wojownikami, walczącymi na co dzień z przeciwnościami losu w świecie, gdzie przeżycie każdego dnia jest swego rodzaju zwycięstwem. W plemionach przetrwać mogą jedynie silni, słabych odtrąca się i zabija. Każdy mężczyzna winien być twardym, wprawnym wojownikiem, niezależnym i dzikim. Nie ma czasu na pracę pługiem czy sierpem, a jedynymi znanymi im narzędziami są topór, miecz i tarcza. To, czego nie dostarcza im własna ziemia, biorą siłą z ziem słabszych Ludzi.

Grasanci Chaosu to stronnicy, którzy służą potężniejszym bohaterom stojącym na czele Grasantów Chaosu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #69 edycji FKB.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lis 10, 2021 11:57 am

Galeria: Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu. Stronnicy - Łucznik II.

Łucznicy to pierwsza grupa stronników, służąca w szeregach Elfów Wysokiego Rodu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #77 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lis 17, 2021 10:39 am

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Ogr.

Dziś mam dla Was zdjęcia bardzo wyrośniętego Niziołka, a właściwie Ogra służącego w szeregach kompanii z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lis 24, 2021 12:51 pm

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii. Stronnik - Skink - Sygnalista.

Skink to kolejny ze stronników, który służy w kompanii Jaszczuroludzi z Lustrii w Warheim FS.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr gru 01, 2021 3:35 pm

Galeria: Grasanci Chaosu. Stronnicy - Grasant Chaosu II - Sygnalista.

Grasanci Chaosu to stronnicy, którzy służą potężniejszym bohaterom stojącym na czele Grasantów Chaosu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #69 edycji FKB.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr gru 08, 2021 10:26 am

Galeria: Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu. Stronnicy - Łucznik III.

Łucznicy to pierwsza grupa stronników, służąca w szeregach Elfów Wysokiego Rodu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #77 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw gru 16, 2021 1:16 pm

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Zaprzęg.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka i Zaprzęgu służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr gru 22, 2021 4:27 pm

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii. Stronnik - Skink Kameleon I.

Skinki-Kameleony są bardziej agresywnym gatunkiem Skinków, który potrafi zlać się w jedno z otaczającą je dżunglą. Ich skóra stale zmienia kolor, dostosowując się do otoczenia i doskonale odwzorowując wzór zajętej przez nie pozycji. Naturalny kamuflaż reaguje na zmiany oświetlania w mgnieniu oka, umożliwiając Skinkom Kameleonom pozostanie niewidzialnymi. Ich wyłupiaste oczy działają niezależnie, co pozwala im widzieć wszystko wokół, nawet jeśli one same pozostają nieruchome. A potrafią nie poruszać się przez całe dnie w oczekiwaniu na najlepszy moment do zamknięcia zabójczej zasadzki.

Skinki-Kameleony pochodzą z niezwykłych skrzeków, które od dawna uważano za wymarłe. Oryginalnie lęgły się jedynie w świętych stawach Pahuax, mieście, które zostało zniszczone wkrótce po załamaniu się biegunowych wrót. Ostatnimi czasy, Skinki-Kameleony lęgną się w całej Lustrii. A fakt, że ponownie jęły się spontanicznie wylęgać, został zinterpretowany przez wielu proroków Skinków jako część Wielkiego Planu Pradawnych. To, czy powrót Kameleonów jest wynikiem rosnącego zagrożenia ze strony Chaosu, czy też potrzebą powiększenia królestwa Jaszczuroludzi z woli Pradawnych pozostaje kwestią domysłów, a Kapłani Skinków sprzeczają się nad znaczeniem tego zwiastuna dla ich rasy.


Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr gru 29, 2021 2:41 pm

Galeria: Grasanci Chaosu. Stronnicy - Grasant Chaosu III.

Grasanci Chaosu to stronnicy, którzy służą potężniejszym bohaterom stojącym na czele Grasantów Chaosu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #69 edycji FKB.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr sty 05, 2022 9:59 am

Galeria: Zbrojna kompania z Ostlandu.

Ostlandczycy mają reputację Ludzi upartych, a wśród imperialnych rodaków toczą się spory o to, kto by pierwszy ustąpił: Krasnolud czy Ostlandczyk. Już od najdawniejszych czasów potomkowie plemienia Udosesów znani byli ze swojego nieprzejednania. Gdy na Wielkim Zgromadzeniu przed Bitwą na Przełęczy Czarnego Ognia Sigmar wezwał plemiona do walki, trzy dni zajęło mu przekonanie Wolfilii, udoseskiego wodza, aby się przyłączył. A gdy z nadejściem Drugiego Tysiąclecia dla wszystkich innych stało się jasne, że nie da się utrzymać kislevskich terytoriów, Książęta Ostlandu nalegali na kontynuowania rozlewu krwi i wydawanie ogromnych kwot, aby utrzymać swoje zwierzchnictwo nad tą krainą, bez względu na to, jak bardzo te starania osłabiały Imperium. Ostlandczycy wykazują zimną krew w obliczu zagrożenia, są praktyczni i nie poddają się ulotnym modom i kaprysom. To dumni Ludzie, którzy potrafią przetrwać w każdych warunkach i uczą swoje dzieci, aby pomimo wszelkich okoliczności pozostały wierne wpajanym im zasadom. Historia Ostlandu pełna jest krwawych zwycięstw, a na cześć poległych bohaterów wzniesiono już niejeden toast. Ostlandczycy to także niezwykli pyszni i nietolerancyjni Ludzie. Równie mocno jak marnotrawstwa, nienawidzą zbędnej ostentacji. Silne uczucie zazdrości wobec urodzajnych prowincji Reiklandu, Stirlandu, Averlandu i Krainy Zgromadzenia przejawia się wyraźnie podczas pijackich awantur. Twardzi Ostlandczycy pijąc kislevską wódkę za dawne zwycięstwa, osuwają się w pijackie otępienie lub wpadają w szał. Niewiele zrozumienia okazuje się tym, którzy narzekają na swoją niedolę. Typowy Ostlandczyk to dobrze zbudowany człowiek o czarnych włosach i bardzo wyrazistej szczęce (stąd niepochlebne uwagi mieszkańców sąsiednich prowincji o końskich pyskach). Ubierają się skromnie i ciepło, bo też Ostland do najcieplejszych prowincji nie należy. Nie poddają się łatwo modom panującym w Imperium, trzymają się swoich tradycji i zwyczajów.

Dziś mam dla Was zdjęcia bohaterów i stronników służących w szeregach Zbrojnej kompanii z Ostlandu.

Choć modele pomalowałem w 2021 roku, to dopiero teraz na blogu znalazło się miejsce na publikowanie zdjęć modeli wyprodukowanych w większości przez Dunkeldorf Miniatures. Wyjątek to Kapitan od GW i Prezbiter Sigmara od Avatars of War oraz kilku stronników od Lead Adventure oraz Victora Miniatures.

Modele malowałem głównie farbami Contrast od GW, które w moim przypadku sprawdzają się świetnie i bardzo przyspieszają malowanie.

Przy okazji białego koloru nie mogłem odmówić sobie brudu, którym w dużej ilości pokryłem doświadczone ciężkim losem i sponiewierane alkoholem modele.

W kolejnych miesiącach będę publikował zdjęcia pojedynczych figurek, a te w przypadku kompanii z Ostlandu są w całości metalowe, co było całkiem miłą odmianą w epoce żywicy i plastiku. 

Zapraszam do oglądania! 

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr sty 12, 2022 7:16 pm

Galeria: Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu. Stronnicy - Łucznik IV - Sygnalista.

Łucznicy to pierwsza grupa stronników, służąca w szeregach Elfów Wysokiego Rodu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #77 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Owacja
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: czw sty 06, 2022 11:16 pm

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr sty 12, 2022 11:14 pm

Piękne cienie, używałem innej techniki malując - bo zakłądam, że używasz flusha
Płytki na zbrojach na pewno robic lepsze niż ja robiłę kiedykolwiek - natomiast twarz odpuszczasz
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw sty 20, 2022 9:15 am

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii. Stronnik - Skink Kameleon II.

Skink Kameleon to kolejny ze stronników, który służy w kompanii Jaszczuroludzi z Lustrii w Warheim FS.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr sty 26, 2022 10:49 am

Galeria: Grasanci Chaosu. Stronnicy - Grasant Chaosu IV.

Grasanci Chaosu to stronnicy, którzy służą potężniejszym bohaterom stojącym na czele Grasantów Chaosu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #69 edycji FKB.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lut 02, 2022 10:46 am

Galeria: Zbrojna kompania z Ostlandu. Kapitan, bohater.

Kapitanowie, dowodzący żołnierzami z Ostlandu to twardzi i surowi oficerowie, dzielący ze swymi podwładnymi trudy i niebezpieczeństwa wojskowej służby. Wraz z szeregowymi żołnierzami walczą na zrytych końskimi kopytami, przesiąkniętych krwią pobojowiskach i na zasłanych trupami ulicach miast. Toczą niekończące się kampanie wojskowe na terenie Starego Świata i poza jego granicami. Dowódcy Zbrojnych kompanii z Ostlandu w większości rekrutują się spośród ostlandzkich arystokratów, którzy przeżyli kilka krwawych bitew i zajęli miejsce poległego dowódcy. Kapitanowie wiedzą, co naprawdę liczy się na polu bitwy.

Dziś mam dla Was zdjęcia dowódcy Zbrojnej kompanii z Ostlandu.

Kapitan to lekko skonwertowany model od GW, który w ramach podkreślenia swojej rangi otrzymał zdobiony piórami kapelusz oraz bojowego koguta od Dunkeldorf Miniatures.

Zapraszam do oglądania! 

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lut 09, 2022 4:50 pm

Galeria: Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu. Stronnicy - Łucznik V.

Trzon kompanii Ulthuanu stanowią doskonale wyszkoleni i wyposażeni żołnierze rekrutujący się z podwładnych Króla Feniksa. Każdy Elf, rzemieślnik, kupiec, czy artysta staje się w czasie wojny śmiercionośnym wojownikiem.

Łucznicy to pierwsza grupa stronników, służąca w szeregach Elfów Wysokiego Rodu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #77 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lut 16, 2022 11:01 am

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii. Stronnik - Skink Kameleon III.

Skink Kameleon to kolejny ze stronników, który służy w kompanii Jaszczuroludzi z Lustrii w Warheim FS.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Owacja
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: czw sty 06, 2022 11:16 pm

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lut 23, 2022 3:20 am

ObrazekCo prawda Warhammer, ale zaczynam zabawę z dzieciństwa od nowa :-)
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lut 23, 2022 8:10 am

Owacja pisze:
ObrazekCo prawda Warhammer, ale zaczynam zabawę z dzieciństwa od nowa :-)

Też zaczynałem od Warhammera Fantasy Battle. Zresztą Warheim FS to bardziej rozbudowane Mordheim, więc cały czas siedzę w świecie Warhammera.

Dobrej zabawy! :)
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lut 23, 2022 11:18 am

Galeria: Grasanci Chaosu. Stronnicy - Grasant Chaosu V.

Grasanci Chaosu to stronnicy, którzy służą potężniejszym bohaterom stojącym na czele Grasantów Chaosu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #69 edycji FKB.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr mar 02, 2022 9:39 am

Galeria: Zbrojna kompania z Ostlandu. Prezbiter Sigmara, bohater.

Prezbiterzy - kapłani Sigmara przynależą do jednego z czterech zakonów, określa to ich zadania wewnątrz organizacji. Kapłani-wojownicy - należą do Zakonu Srebrnego Młota, którego członkowie przemierzają Imperium, wzmacniając wiarę, tropiąc heretyków i przynosząc chwałę Sigmarowi. Jako kapłani wędrowni są zobowiązani płacić Świątyni część swych dochodów, dodatkowo można od nich wymagać, by jeden tydzień w roku spędzili jako Strażnicy Świątyni lub ochroniarze dygnitarza Kultu. Wojownicy-kapłani są zobowiązani do odprawienia uroczystego nabożeństwa dziękczynnego raz w tygodniu, a nie codziennie jak prezbiterzy należący do Zakonu Pochodni, zdolni są także do wykonywania innych posług religijnych, lecz spowiedzi wysłuchują jedynie wtedy, gdy brak jest przedstawiciela zakonu eklezjastycznego.

Dziś mam dla Was zdjęcia duchownego Zbrojnej kompanii z Ostlandu.

Prezbiter Sigmara to model od Avatars of War, który od oryginału różni się dodatkową pieczęcią czystości na napierśniku i brakiem płaszcza.

Więcej o bohaterach możecie przeczytać TUTAJ.

Zapraszam do oglądania!

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr mar 09, 2022 1:22 pm

Galeria: Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu. Stronnicy - Włócznik I.

Kiedy łucznik Elfów Wysokiego Rodu udowodni swoją przydatność po dekadach służby, szkoli się na włócznika, by walczyć długą włócznią w ręku, ulubionym orężem Elfów Wysokiego Rodu. Po wyczerpującym szkoleniu włócznik staje się doskonale działającą maszyną do walki. Każdy z wojowników instynktownie odczytuje intencje swych towarzyszy, a kompanie funkcjonują jakby były jedną, zespoloną całością.

Włócznicy to druga grupa stronników, służąca w szeregach Elfów Wysokiego Rodu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #77 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr mar 16, 2022 10:37 am

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii. Stronnik - Skink Kameleon IV.

Skink Kameleon to kolejny ze stronników, który służy w kompanii Jaszczuroludzi z Lustrii w Warheim FS.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

sob mar 19, 2022 5:20 pm

Konkurs Gamemaster od The Army Painter.

Dzisiaj pochwalę się Wam zestawami, które otrzymałem od The Army Painter jako nagrody za wygranie konkursu terrain building contest!

Zawartość poszczególnych zestawów będą Wam przybliżał w ramach publikowanych na blogu piątkowych recenzji, a same zestawy z pewnością wykorzystam w trakcie malowania stołu z ruinami Mordheim, którego budowę możecie śledzić na stronie Warheim FS.

Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr mar 23, 2022 10:32 am

Galeria: Grasanci Chaosu. Stronnicy - Odrzucony I.

Odrzuceni Chaosu są śliniącymi się szaleńcami, którzy wyjąc i wrzeszcząc sieją zniszczenie pośród linii wroga, ich zmutowane kończyny chłoszczą wokół, a szerokie szczęki kłapią niczym u wygłodniałej bestii. A byli wszakże wcześniej dumnymi i potężnymi Wojownikami Chaosu, lecz liczne mutacje, którymi zostali obdarzeni, odarły ich z czasem z człowieczeństwa, odebrały zrozumienie taktyki bitewnego pola i zmieniły w ogary, które gromadzą się wokół swego usłanego kośćmi legowiska. Owi nieszczęśnicy zostali dosłownie odrzuceni przez swych bogów, sprowadzeni do poziomu zwierząt, porozumiewających się gardłową parodią prawdziwej mowy, na którą składają się warknięcia.

Odrzuceni to stronnicy, którzy służą potężniejszym bohaterom stojącym na czele Grasantów Chaosu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #69 edycji FKB.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr mar 30, 2022 10:16 am

Galeria: Zbrojna kompania z Ostlandu. Magister Magii, bohater.

Ludzie obdarzeni talentem magicznym budzą instynktowny niepokój wśród pospólstwa. Nie bez powodu. Potrafią dokonywać rzeczy, które zaprzeczają zdrowemu rozsądkowi. Jednak nie jest to dar, który łatwo kontrolować. Magiczna aura takich osób, szczególnie początkujących przyciąga demony. Aby zapobiec nieszczęściu, magowie wyszukują swoich potencjalnych następców i wysyłają ich na naukę do jednego z ośmiu Kolegiów Magii. Tam młodzi uczniowie praktykują naukę pod uważnym okiem mistrzów, jednocześnie medytując nad wyborem Tradycji. Uczniowie, którzy skończyli nauki w Kolegium i zdali testy znajomości sztuki magicznej, mogą dołączyć do wybranego Kolegium Magii. Poznają zaklęcia z wybranej przez siebie Tradycji magii tajemnej, lecz muszą nauczyć się kontrolowania rosnącej mocy. Większość czarodziejów musi spłacać długi, zaciągnięte na pokrycie kosztów nauki w Kolegium. Z tego powodu niektórzy wyruszają na szlak przygody, licząc na zdobycie bogactwa. Dlatego też nazywa się ich wędrownymi czarodziejami. Często, zwykle na polecenie Kolegium, podejmują się wykonania jakiejś pracy, w celu podniesienia prestiżu Kolegium, a także dla zdobycia chwały, wiedzy i majątku.

Dziś mam dla Was zdjęcia maga Zbrojnej kompanii z Ostlandu.

Magister Magii to model od Dunkeldorf Miniatures, który w zamyśle autorów miał przedstawiać zupełnie inną postać, jednak po dodaniu kilku książek, z ładnej kurtyzany, zrobiła się ekstrawagancka czarodziejka.

Więcej o bohaterach możecie przeczytać TUTAJ.

Zapraszam do oglądania!

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw kwie 07, 2022 11:11 am

Galeria: Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu. Stronnicy - Włócznik II.

Włócznicy to druga grupa stronników, służąca w szeregach Elfów Wysokiego Rodu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #77 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw kwie 14, 2022 8:13 am

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii. Stronnik - Skink Kameleon V.

Skink Kameleon to kolejny ze stronników, który służy w kompanii Jaszczuroludzi z Lustrii w Warheim FS.

Obrazek
Obrazek 
Obrazek 

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości