Zrodzony z fantastyki

 
strazaksam12
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 16, 2017 10:41 pm

Uniwersalne książki na prezent

wt gru 19, 2017 2:03 am

Jestem ciekaw jakie książki uważacie za uniwersalne, które można wręczyć w prezencie właściwie osobie w każdym wieku, niezależnie od poglądów itd. Ja np. bardzo lubię wręczać w prezencie coś w stylu książki wybrane Reader's Digest gdzie jest kilka tytułów np. Uliczny adwokat, Ocean miłości, Lot orłów, Siostra Agnieszka. W ten sposób poznałem zresztą twórczość Grishama. Wpadłem na pomysł, że tego typu książki są dobrym prezentem, ponieważ kilka lat temu na wakacjach nudziłem się i w pensjonacie w którym mieszkałem były właśnie takie zbiory z książkami wybranymi. Są świetnie właśnie z tego względu, że każdy znajdzie coś dla siebie.
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Re: Uniwersalne książki na prezent

wt gru 19, 2017 9:35 am

Moim zdaniem raczej nie ma czegoś takiego jak uniwersalny prezent. A już na pewno nie ma czegoś takiego jak uniwersalna książka na prezent.
Istotą prezentu jest nie sam przedmiot, ale to, że wiedzieliśmy co komuś kupić.
Inna sprawa, że ja nie znoszę dostawania prezentów, bo traktuję to trochę jak Sheldon z Big Bang Theory
https://www.youtube.com/watch?v=H7xw-oDjwXQ
 
polip90
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 27, 2018 5:59 pm

Re: Uniwersalne książki na prezent

pt kwie 27, 2018 6:13 pm

Witam, Browna mogę polecić każdemu.
 
gdansk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 08, 2018 3:39 pm

Re: Uniwersalne książki na prezent

pt cze 08, 2018 3:41 pm

najlepiej ksiazke typu prrzepisy kulinarne :)
 
tratwa1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn lip 23, 2018 7:50 pm

Re: Uniwersalne książki na prezent

ndz sie 19, 2018 8:41 am

Witam. Też zgadzam się że nie ma ksiażek uniwesalnych, bo kazdy ma własny gust ale z powodzeniem mogę polecić J. Piekara Rycerz Kielichów. Super!!!Polecam
 
Awatar użytkownika
BulbaSaur
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 30, 2020 3:08 pm

Re: Uniwersalne książki na prezent

wt lut 04, 2020 12:35 pm

Cześć!
Udziela się tutaj ktoś jeszcze? Potrzebuję pomocy! Zbliżają się urodziny chłopaka iii szukam odpowiedniej książki. Od razu podpowiem, że książki kulinarne nie wchodzą w grę. Z tego co wiem to czyta różności, jednak z przewagą książek o tematyce wojennej. Ostatnio na święta kupiłam mu książkę "Ostatnich gryzą psy" Naval. Oczywiście kierowałam się opinią czytelników ze sklepów "militarnych" bo stwierdziłam, że tam najwięksi znawcy w tym temacie. Iiiii powiem Wam, że udało mi się trafić. Także jeśli ktoś z Was (albo ktoś z Waszych bliskich) interesuje się tematyka wojenną to oczywiście polecam powyższy tytuł.
Wracając do tematu - szukam kolejnej dobrej książki wojennej. Ale wolałabym nic z serii Naval (tam gdzie autor jest taki podany) bo już znajomi mnie wyprzedzili i kupili mu zestaw. Znowu szukałam na str militaria.pl, mają tam sporo książek ale mało, która ma więcej niż jedną opinię (albo nie mają wcale). Najwięcej ma ta, którą już kupiłam (ostatnio właśnie tymi opiniami się kierowałam i też tam kupiłam).
Podsyłam stronkę, na której własnie przeglądam książki https://www.militaria.pl/ksiazki,_multimedia,_gadzety/ksiazki/wojsko_c160.xml
Według rankingu popularności na tej str, najwyżej jest "Viva la Polonia!". Jednak nie ma opinii a na lubimy czytać ma tylko jedną ocenę: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4874026/viva-la-polonia-cudzoziemcy-w-powstaniu-styczniowym-1863-r
Trochę mało. Znowu po największej liczbie ocen jest własnie Naval "Ostatnich gryzą psy". A nastepna to "Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy Seals w zarządzaniu" J. Willink, L. Babin. ale na str sklepu ma 4 opinie a na lubimy czytać 6,9/10 https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4807686/ekstremalne-przywodztwo-elitarne-taktyki-navy-seals-w-zarzadzaniu
I kurcze trochę mi się te opinie gryzą.
Także czekam na podpowiedzi! Czas do okolic 10/11 lutego bo wtedy będę musiała zamówienie złożyć żeby paczka zdążyła dotrzeć na czas :) Mam kilka pkt do wydania w  także fajnie by było gdybyście polecili coś z ich stronki. Ale inne tytuły z innych str też są mile widziane. Im więcej tym lepiej :)
 
trm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 19, 2020 7:03 am

Re: Uniwersalne książki na prezent

sob lut 22, 2020 10:24 am

Tak jak osoba powyżej pisze, nie ma w sumie uniwersalnych książek na prezent.... Musisz wiedzieć mniej więcej co lubi dana osoba oraz czym się interesuje. Z tych bezpiecznych propozycji polecam

albumy przyrodnicze ewentualnie historyczne
książki kucharskie (szczególnie jeśli wiesz, że dana osoba lubi kucharzyć oraz dobrze się w tym czuje)
ewentualnie książki Lwa Starowicza  ( polecam je szczególnie dla młodszych osób na prezent.....)

Przejrzyj sobie je w księgarniach i sam zdecyduj.  Niezłe promocje są na ravelo <ciach>
Ostatnio zmieniony pn maja 11, 2020 1:03 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięcie treści reklamowych
 
Aesthevizzt

Re: Uniwersalne książki na prezent

sob lis 14, 2020 10:58 am

.
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2023 4:25 pm przez Aesthevizzt, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Johny77
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 17, 2021 10:24 am

Re: Uniwersalne książki na prezent

wt sty 19, 2021 2:18 pm

Polecam lekturę książek wydawnictwa Arkady. Piękne wydania i bardzo ciekawe zwłaszcza historyczne edycje wydawnicze. Wiedza przekazana w przystępny i wciągający sposób. Ceny książek niewygórowane.
 
Owacja
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: czw sty 06, 2022 11:16 pm

Re: Uniwersalne książki na prezent

śr sty 12, 2022 10:52 pm

Raczej nie ma czegos takiego jak uniwesralna książka na prezent - książka w ogóle sama w sobie nie jest uniwersalnym prezentem. Każdemu ze znajomych zadedykowałbym inną w zależności od pasji lub zawodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości