Zrodzony z fantastyki

 
Barius
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 18, 2022 11:28 am

Prośba o pomoc w znalezieniu tytułu gry.

pt mar 18, 2022 11:30 am

Witajcie Gracze!

Zwracam się do Was z prośbą o znalezienie pewnej gry fantasy (najprawdopodobniej) z lat 90-tych (tak zakładam) na PC. Przeszukałem główne katalogi i przeglądnąłem sporo retro filmików z gier z tamtych lat, ale niestety nie mogę znaleźć tytułu, który mnie interesuje. Jeśli chodzi o sam opis gry, to jest dość szczątkowy, bo gra jest dość stara i dawno temu się w to grało. Jest to gra turowa z elementami strategii i RPG. W grze posiadało się na samym początku dwie postaci (wojownika, mężczyznę oraz kobietę, chyba maga). Wojownik posiadał miecz, którym mógł zadawać obrażenia obszarowe od ognia ("wbijał" miecz w ziemię i cisnął strumieniem płomienia na ok. 5 kratek). Pierwszą mapą był jakiś las, gdzie walczyło się z ogrami/goblinami/orkami. Następnie był jakiś przerywnik w mieście/wiosce (gdzie można było chyba jakoś się dodatkowo wyposażyć). Kolejną mapą była jaskinia lub kopalnia, gdzie dołączał do naszej drużyny (tylko na tę mapę) sędziwego wieku mag. Potrafił on rzucać tradycyjnego fireballa, który zadawał duże obrażenia obszarowe. Nie pamiętam niestety z czym się na tej mapie walczyło, ale były dość ciężkim przeciwnikiem, jak na drugą mapę. Na mapach były również skrzynie, które zawierały ciekawe przedmioty, ale trzeba było oczywiście poświęcać dodatkowy ruch (kolejki), żeby do nich dotrzeć. Kolejnych etapów gry nie pamiętam, ale do naszej drużyny dochodzili potem kolejni bohaterowie z dodatkowymi umiejętnościami. Wątku fabularnego niestety nie pamiętam, ani też celu gry (drużyny). Nigdy jej do końca nie przeszedłem, bo była dość trudna do przejścia. Jakiekolwiek wskazówki mogą być bardzo pomocne. 

Liczę na Was i z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości