Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Problemy techniczne

wt maja 24, 2022 6:31 pm

@Kaworu
Napisz na forum redakcji komiksowej albo na maila. PW od Ciebie widzę, ale faktycznie z jakiegoś powodu oznaczyło mi się od razu jako przeczytane. 
 
Aesthevizzt

Re: Problemy techniczne

pt gru 30, 2022 7:09 pm

.
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2023 4:41 pm przez Aesthevizzt, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Aesthevizzt

Re: Problemy techniczne

wt sty 03, 2023 7:28 pm

.
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2023 4:41 pm przez Aesthevizzt, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Aesthevizzt

Re: Problemy techniczne

pn lip 03, 2023 4:11 pm

.
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2023 4:41 pm przez Aesthevizzt, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Problemy techniczne

pn lip 03, 2023 5:16 pm

Już naprawione, problemy z automatycznym przedłużeniem certyfikatu.
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: Problemy techniczne

pn lip 03, 2023 6:40 pm

A czy da się zrobić (cookies?), żeby kilka pierwszych wejść na stronę było bez reklam? Bo jak wszedłem niezalogowany, to się przeraziłem, jak przytłaczające są reklamy...
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Problemy techniczne

pn lip 03, 2023 11:22 pm

@Exar
Nie :) Właśnie dlatego dla niezalogowanych czytelników jest znacznie więcej reklam, bo są to przeważnie bardzo krótkie odwiedziny. Ktoś wchodzi z Google'a, czyta i wychodzi. Jeśli ktoś nas czyta regularnie, może stworzyć konto, co usuwa dużą część reklam.
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: Problemy techniczne

czw lip 06, 2023 7:31 pm

No tak, ale:
1) czy nie odstraszamy czytelników?
2) czy jest gdzieś jasna informacja, że po bezpłatnej rejestracji duża część reklam znika?
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Problemy techniczne

czw lip 06, 2023 7:40 pm

1. Nie wydaje mi się. Liczba reklam u nas nie jest większa niż w innych serwisach i nie stosujemy żadnych formatów zasłaniających treść. Jedynym nieco uciążliwym formatem jest anchor (belka na dole ekranu), który trzeba zamknąć klikając "X". W tym przypadku zastanawiam się nad jego wyłączeniem.
2. Tam gdzie się da, informujemy (np. pod reklamami w treści artykułów)
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: Problemy techniczne

pt lip 14, 2023 7:32 pm

Błąd jak poniżej - szczęśliwie wstecz pozwoliło nie utracić wszystkich danych... Plikiem był JPG, nie wiem jak go tu załączyć.
PHP warning
imagecreatefromjpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error:
/usr/home/poltergeist/domains/polter.pl/public_html/protected/components/Page.php(649)
[size=100][font=Menlo, Consolas, Lucida Console, monospace][color=#999999]637
        elseif(stripos($roz, 'jpeg'))
638             return true;
639         elseif(stripos($roz, 'gif'))
640             return true;
641         elseif(stripos($roz, 'png'))
642             return true;
643         else
644             return false;
645     }
646
647     public static function uploadResizeImage($plik, $gdzie, $wymiary = "80x80", $kompresja = 95, $kadruj = false) {
648         if(strtolower($plik->extensionName) == "jpg" || strtolower($plik->extensionName) == "jpeg")
649             $img = imagecreatefromjpeg($plik->tempName);
650         elseif(strtolower($plik->extensionName) == "png")
651             $img = imagecreatefrompng($plik->tempName);
652         elseif(strtolower($plik->extensionName) == "gif")
653             $img = imagecreatefromgif($plik->tempName);
654         else
655             return false;
656
657         $rozm = getimagesize($plik->tempName);
658         $rozm_org = $rozm;
659         $wym = explode("x", $wymiary);
660
661         $docelowy = $gdzie.'.jpg';
[/font][/size][/color]
[color=#800000][size=150]Stack Trace[/size][/color]





























#0
  /usr/home/poltergeist/domains/polter.pl/public_html/protected/components/Page.php(649): imagecreatefromjpeg("/tmp/phpZrcKSw")
644             return false;
645     }
646
647     public static function uploadResizeImage($plik, $gdzie, $wymiary = "80x80", $kompresja = 95, $kadruj = false) {
648         if(strtolower($plik->extensionName) == "jpg" || strtolower($plik->extensionName) == "jpeg")
649             $img = imagecreatefromjpeg($plik->tempName);
650         elseif(strtolower($plik->extensionName) == "png")
651             $img = imagecreatefrompng($plik->tempName);
652         elseif(strtolower($plik->extensionName) == "gif")
653             $img = imagecreatefromgif($plik->tempName);
654         else
#1
  /usr/home/poltergeist/domains/polter.pl/public_html/protected/controllers/ArtykulController.php(179): Page::uploadResizeImage(CUploadedFile, "/usr/home/poltergeist/domains/static.polter.pl/public_html/sub/c...", "120x240")
174                     }
175
176                 $plik = CUploadedFile::getInstanceByName('Artykul[plik]');
177
178                 if($plik && !$plik->hasError) {
179                     Page::uploadResizeImage($plik, Yii::app()->params['imagesDir'].'c'.$model->id, Yii::app()->params['imageSmall']);
180                     Page::uploadResizeImage($plik, Yii::app()->params['imagesDir'].'bc'.$model->id, Yii::app()->params['imageNormal']);
181                     Page::uploadResizeImage($plik, Yii::app()->params['imagesDir'].'_bc'.$model->id, Yii::app()->params['imageBig']);
182                 }
183
184                 Page::przypiszTagi($_POST['tagi'], $model->id, 'art');
#2+
  /usr/home/poltergeist/domains/polter.pl/public_html/framework/web/actions/CInlineAction.php(50): ArtykulController->actionCreate()
#3+
  /usr/home/poltergeist/domains/polter.pl/public_html/framework/web/CController.php(309): CInlineAction->runWithParams(array())
#4+
  /usr/home/poltergeist/domains/polter.pl/public_html/framework/web/filters/CFilterChain.php(134): CController->runAction(CInlineAction)
#5+
  /usr/home/poltergeist/domains/polter.pl/public_html/framework/web/filters/CFilter.php(41): CFilterChain->run()
#6+
  /usr/home/poltergeist/domains/polter.pl/public_html/framework/web/CController.php(1146): CFilter->filter(CFilterChain)
#7+
  /usr/home/poltergeist/domains/polter.pl/public_html/framework/web/filters/CInlineFilter.php(59): CController->filterAccessControl(CFilterChain)
#8+
  /usr/home/poltergeist/domains/polter.pl/public_html/framework/web/filters/CFilterChain.php(131): CInlineFilter->filter(CFilterChain)
#9+
  /usr/home/poltergeist/domains/polter.pl/public_html/framework/web/CController.php(292): CFilterChain->run()
#10+
  /usr/home/poltergeist/domains/polter.pl/public_html/framework/web/CController.php(266): CController->runActionWithFilters(CInlineAction, array("accessControl"))
#11+
  /usr/home/poltergeist/domains/polter.pl/public_html/framework/web/CWebApplication.php(283): CController->run("create")
#12+
  /usr/home/poltergeist/domains/polter.pl/public_html/framework/web/CWebApplication.php(142): CWebApplication->runController("artykul/create")
#13+
  /usr/home/poltergeist/domains/polter.pl/public_html/framework/base/CApplication.php(162): CWebApplication->processRequest()
#14
  /usr/home/poltergeist/domains/polter.pl/public_html/index.php(57): CApplication->run()
52
53
54
55 require_once($yii);
56
57 Yii::createWebApplication($config)->run();
58



 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Problemy techniczne

ndz lip 16, 2023 1:35 am

@Exar
To znany błąd. Oznacza, że próbowałeś wgrać plik z rozszerzeniem jpg, który jednak w rzeczywistości miał inny format. Prawdopodobnie strona, z której ściągałeś ten plik, źle go nazwała. Stąd błąd przy próbie jego przetwarzania przez nasz system. Wiem, że np. IrfanView automatycznie wykrywa takie problemy i sugeruje zmienienie nazwy pliku.
 
Aesthevizzt

Re: Problemy techniczne

ndz lip 16, 2023 8:10 am

.
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2023 4:41 pm przez Aesthevizzt, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6434
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

Re: Problemy techniczne

pn paź 02, 2023 9:34 pm

Nie daje się otworzyć strony. Pewnie znowu nie przedłużono certyfikatu bezpieczeństwa.

Pozdrawiam,
Adam
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Problemy techniczne

wt paź 03, 2023 9:51 am

Naprawione, coś się w konfiguracji serwera zepsuło. Prośba: jeśli strona leży, dawajcie mi znać przez PW, maila itd. Postu w tym wątku mogę przez kilka godzin nie zauważyć, jak teraz.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Re: Problemy techniczne

pn paź 09, 2023 9:37 pm

Na widoku skróconym (same tytuły wieści) przy wieściach ogłaszających artykuły nie naliczają się komentarze. Wartość zawsze wynosi 0.
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: Problemy techniczne

ndz mar 24, 2024 6:35 pm

Napisałem całkiem długą notę blogową i mi ją wycięło- przez moment był cały tekst a potem została tylko jego pierwotna wersja - pierwsze słowa tylko… czy można jakoś przywrócić tę notę?
(Ten pierwotny fragment skasowałem, bo puściłem linka w świat i nie chciałem pokazywać bieda-wpisu…).
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Problemy techniczne

wt mar 26, 2024 6:01 pm

@Exar
Nie bardzo rozumiem, o co pytasz. Jeśli usunąłeś notkę blogową, to jej nie ma, nie da się jej więc przywrócić. I nie za bardzo widzę scenariusz, w którym napisany tekst miałby zniknąć z bazy, chyba że go nie zapisałeś. Albo zapisałeś, po czym usunąłeś i zapisałeś jeszcze raz.
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: Problemy techniczne

wt mar 26, 2024 7:34 pm

1. Zacząłem pisać notkę blogową. Zapisałem sobie na potem - bez publikacji.
2. Potem przyszedłem z powrotem, napisałem notkę do końca, opublikowałem ją. Notka wyglądała OK.
3. Wszedłem potem jeszcze raz (nie w edycję, po prostu w opublikowaną notkę) i notka wyglądała jak po punkcie 1 (czyli była niekompletna).
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6434
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

Re: Problemy techniczne

wt mar 26, 2024 10:58 pm

A ja tylko powtórzę to, co już kiedyś pisałem (nie pamiętam komu, ale to nieistotne) - najbezpieczniej pisać notkę w Wordzie a potem tylko wklejać na bloga. Wiem, teraz to już musztarda po obiedzie.

Pozdrawiam,
Adam
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: Problemy techniczne

śr mar 27, 2024 3:53 pm

No ja zawsze robię copy paste całości przed kliknieciem wyślij (żeby formatowania zostały w razie niepoprawnej wysyłki), ale jak pisałem wszystko działało dobrze. Dopiero potem (po ponownym włączeniu kompa) okazało się, że jest wersja pierwotna. A schowek oczywiście pusty po restarcie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości