Zrodzony z fantastyki

 
trm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 19, 2020 7:03 am

Re: dobre fantasy?

śr lut 19, 2020 7:05 am

Całkiem niezła jest seria Miecz prawdy. Przynajmniej początkowe książki.  Książki to prawdziwe cegły ale czyta się je bardzo szybko, podobnie zresztą czytało mi się Wiedźmina. Świat jest również bardzo bogaty. Moim zdaniem ostatnie książki tracą trochę tempo oraz jest w nich bardzo wiele nieścisłości ale te pierwsze są naprawdę bardzo dobre. 

Drugi dobry cykl to koło Czasu. Szkoda,ze nie został dokończony przez autora.

Mam ochotę na coś z pogranicza fantasy a science fiction. Polecicie? 
Swoją drogą polecam stronę skupszop <ciach>. W dobrej cenie obecnie można tam dorwać książki nowe ale również i używane. 
Ostatnio zmieniony pn maja 11, 2020 1:05 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięcie treści reklamowych
 
Krzysztof40
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 01, 2019 2:46 pm

Re: dobre fantasy?

pt cze 26, 2020 2:52 pm

Za Wegnera jeszcze się nie zabierałem, ale może spróbuję, skoro Wiedźmin mi się bardzo podobał.

_______________________________________
Kraków - tu nabędziesz kasetony do reklamy
Ostatnio zmieniony pt sty 26, 2024 10:24 am przez Krzysztof40, łącznie zmieniany 1 raz.
 
colagos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 04, 2021 7:04 pm

Re: dobre fantasy?

czw lut 04, 2021 7:08 pm

Co do baśni to strasznie strasznie strasznie polecam ,,Córkę Czarownic'' nie wiem kogo bo czytaąłm to dawno ale pamiętam że bardzo mi sie podobałą... chociaz jak teraz o tym myśle to w sumie byłąm wtedy młoda ,ale moge powiedzieć że to jest naprawde w baśniowym klimacie- przez ta ksiażkę zarwałąm całą noc i polecam a co do dobrego fantasy to jak zawwsze ,,wiedźmin'' [img=15x14]https://forum.polter.pl/images/smilies/tongue.gif[/img]
 
colagos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 04, 2021 7:04 pm

Re: dobre fantasy?

czw lut 04, 2021 8:09 pm

Rękopis to w lektura godna polecenia. Sam korzystam z niej regularnie, gdy tylko chcę sobie przypomnieć np coś z historii gatunku fantasy:) Poza tym, na atencję zasługuje opracowany przez Sapkowskiego kanon. To wspaniała podpowiedź dla osoby, która z fantastyką chciałaby się zapoznać, ale czuje się "lekko" zagubiona w dziesiątkach pozycji pokrywających empikowe półki. Pozycji często nienajwyższych lotów, należy dodać:p Jest to również doskonały materiał dla tych, którzy mienią się znawcami gatunku, a, tak naprawdę, ich znajomość pozycji klasycznych pozostawia wiele do życzenia;)
 
Awatar użytkownika
Sorrow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: wt lis 23, 2004 4:46 pm

Re: dobre fantasy?

wt cze 15, 2021 2:14 pm

Seria Znak Kruka Ed'a McDonald'a - autor jest praktykantem HEMA (dawnych zachodnich sztuk walki, między innym mieczem) więc wie o czym pisze. No i książki wciągają. Mroczny świat z dziwną mieszanką technologii i magii.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: dobre fantasy?

pt sie 13, 2021 10:57 pm

Następne polecam;
seria Oksany Pankiejewej "Kroniki dziwnego królestwa"
Przekraczając granicePierwszy dzień wiosnyNa przekór przeznaczeniuLudzie i duchy.
Wciągająca mieszanka sci-fi i fantasy.

Niby tomów jest kilkanaście, ale po polsku wyszły tylko cztery... i cisza od paru lat. Nieładnie, Papierowy Księżyc.
 
Paradoks_Suspensu

Re: dobre fantasy?

wt lis 16, 2021 1:43 pm

Przy odpowiadaniu na tego rodzaju pytania/kwestie/wątpliwości, do gry zaczyna wchodzić subiektywność. Fantastyka/Fantasy? Ależ dużo jest tytułów z tego ogromnego i względnego gatunku... Uwielbiam oglądać, ale nie czytać fantasy. Kiedyś jeszcze wchłonąłem dość szybko pierwszy tom "Narrenturm", część pierwszą Trylogii Husyckiej A. Sapkowskiego. O pozostałych tomach jakoś zapomniałem. Teraz powoli wczytuję się w "Ziemiomorze" Le Guin - to zbiorowe wydanie, o dzylionie dzylionów stronach, gdzie wszystko jest umieszczone w jednej giga-części/zestawie. I czyta się to dobrze, wyjątkowo spokojnie, jak prawdziwą fantastyczną baśniową opowieść/epopeję!
 
sawic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pt lis 19, 2021 7:31 am

Re: dobre fantasy?

pt lis 19, 2021 9:25 am

Łukjanienko "Brudnopis" i "Czystopis"; Kristoff "Nibynoc", "Bożogrobie", "Bezświt"; wszystko Gaimana; wszystko Kossakowskiej; "Popiół i kurz. Opowieści że świata pomiędzy" i "Pan Lodowego Ogrodu" Grzędowicza; "Cienioryt" i "Poczet dziwów miejskich" Piskorskiego, "Rytmatysta" Sandersona ...

No i polubiłem ostatnio komiksy thorgala.  Można je znaleźć w egmoncie https://egmont.pl/Komiksy/Komiksy-fantasy,267285,k.html
 
Awatar użytkownika
Nunez
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 14, 2022 2:32 pm

Re: dobre fantasy?

sob lis 19, 2022 11:56 am

Wiadomo klasyki Wiedźmin, władca pierścieni, wszystkie książki Marii Kossakowskiej. Jeśli chodzi o nowsze to bardzo polecam wampirze cesarstwo, czy wojna makowa, czy lore
 
Awatar użytkownika
Raziel17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 09, 2022 3:48 pm

Re: dobre fantasy?

wt gru 06, 2022 8:22 pm

Pratchett top numer jeden - trzy wiedźmy ubóstwiam i miecz przeznaczenia!
 
Awatar użytkownika
AvikoFrytek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: czw lis 17, 2022 2:18 pm

Re: dobre fantasy?

pn gru 12, 2022 2:22 pm

Wojna makowa totalne zaskoczenie roku, szczególnie że autorka jest bardzo młoda i jest to jej debiut!
 
Moment
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 16, 2023 12:05 pm

Re: dobre fantasy?

pn lut 13, 2023 12:50 pm

Ciekawa jest seria o Peterze Grancie - Rzeki Londynu Bena Aaronovitcha! Sztos. W podobnym klimacie jest tez Alex Verus, ale nie wiem czy jest przetłumaczona. Generalnie jeśli idziesz w kierunku wyznaczonym przez Dresdena, możesz chcieć bardziej szukać w nurcie Urban Fantasy niż klasycznej fantastyce- ja jeszcze dołożę wszystko Ilony Andrews- ale tu klimat krzynkę inny niż u Butchera- ale nadal smakowity- zaczynałabym od serii o Kate Daniels.
Do zakupów książek polecam tę księgarnię internetową Matfel [ciach].
Aktualnie mają sporo promocji na wiele pozycji. 
Ostatnio zmieniony wt lut 28, 2023 1:51 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięcie reklam
 
robrobery
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 15, 2023 11:04 pm

Re: dobre fantasy?

śr lut 15, 2023 11:08 pm

    Oto moje top 3: Jeśli szukasz książki fantasy z dużą dawką humoru, polecam ci "Miecz prawdy" Terry'ego Goodkinda. Ta seria ma w sobie wiele elementów humorystycznych, ale również zawiera wiele akcji i romansu. Bohaterowie są bardzo interesujący i wielowymiarowi.Jeśli chcesz poczytać coś w baśniowym klimacie, polecam "Stardust" Neila Gaimana. To piękna opowieść o młodym mężczyźnie, który wyrusza na poszukiwanie spadającej gwiazdy, aby zdobyć miłość swojego życia. To urocza i magiczna opowieść z interesującymi postaciami.Inna ciekawa propozycja to "Nigdykończąca się opowieść" Michaela Ende. Ta książka opowiada historię młodego chłopca, który zostaje wciągnięty do magicznej księgi i musi w niej przeżyć niebezpieczne przygody. To książka pełna magii i przygód, z ciekawymi bohaterami i niesamowitą fabułą. [ciach]
Ostatnio zmieniony wt lut 28, 2023 1:53 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięcie reklam
 
robrobery
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 15, 2023 11:04 pm

Re: dobre fantasy?

czw lut 16, 2023 11:08 pm

Seria Rivers of London autorstwa Bena Aaronovitcha to intrygująca urban fantasy.

Dla tych, którzy szukają czegoś podobnego do tego typu miejskiego fantasy, warto sprawdzić Alex Verus; jednak nie został jeszcze przetłumaczony, więc jego dostępność może być ograniczona. Jeśli interesuje Cię odkrywanie innych dzieł z tego gatunku, sugerowałbym wzorowanie się na Dresden Files Jima Butchera lub książkach Kate Daniels Ilony Andrews – obie mają swój własny, niepowtarzalny styl, ale wciąż zawierają wiele ekscytujących nadprzyrodzonych elementów, które zatrzymają czytelników zaangażowana w każdą powieść.

Ogólnie rzecz biorąc, The Rivers Of London to doskonały wybór, jeśli szukasz ekscytujących przygód urban fantasy wypełnionych magią i tajemnicą

                                                                                                                                                                                                                     


      
 
Orisss
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 24, 2023 8:14 am

Re: dobre fantasy?

wt wrz 26, 2023 2:40 pm

Zaczęłabym od książek Tolkiena - „Hobbit”, „Władca pierścieni”. Dobrze znać „Opowieści z Narnii” Lewisa. Osobiście uwielbiam i polecam „Opowieści z Ziemiomorza” Ursuli K.Le Guin.
Super są tez „Kroniki Amberu” R. Zelaznego.
Z polskich to „Wiedźmin” Sapkowiskiego, „Pan Lodowowego Ogrodu” Grzedowicza i „Cykl o Inkwizytorze” Piekary.
Polecam jeszcze Harrego Pottera, Basniobor i inne książki B. Mulla i bardzo polecam „Mroczne materie” Phillipa Pullmana.
Jest jeszcze mnóstwo klasyki. Genialnie zbudowane uniwersum w Malazanskiej Księdze Poległych Eriksona czy Kroniki Czarnej Kompanii.
Z lekkich oraz nowszych super jest Szklany Tron autorstwa Naas.
https://www.gwfoksal.pl/bestsellery.html
który jest zresztą na liscie bestsellerów od Foksal.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości