Zrodzony z fantastyki

 
koziol84
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 21, 2021 8:17 pm

Pytanie o HEXPROOF vs TURN TO FROG / działanie karty

śr lip 14, 2021 8:32 pm

Witam wszystkich serdecznie.
Mam pytanie o zasadę działania/obrony przed zaklęciem.
Czy karta Crystalline Sliver ochroni mnie przed działaniem kart typu : Turn to Frog oraz np. Frogify i podobnymi kartami, które mogą odbierać abilities?? 
Z tego, co wyczytałem na stronach zewnętrznych, Crystalline Sliver posiada jakby umiejętność Hexproof'a, tylko inaczej zapisaną przez twórców z Wizzarda
Chciałbym dopytać, czy moja karta zmieni się w "żabkę" 1/1 albo straci wszelkie zdolności, czy też mam się nie martwić?
Mam spór z moją ekipą o zasadę działania - oni twierdzą, że przykładowo, karta FROGIFY nie targetuje konkretnego stwora i można jej użyć na Slivery, na które działa moc Crystalline Sliver.
Natomiast ja twierdzę, że kiedy Crystalline jest na polu, to żadne zaklęcia mogą być użyte przeciwko Sliverom, i nieważne, że nie są one konkretnie targetem.
Będę wdzięczny za pomoc
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: Pytanie o HEXPROOF vs TURN TO FROG / działanie karty

śr lip 14, 2021 9:24 pm

Za starych czasów ani Turn to Frog ani Frogify nie mógłby być rzucone na Crystalline'a.
 
Maciej_Jaw
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 8:24 pm

Re: Pytanie o HEXPROOF vs TURN TO FROG / działanie karty

ndz maja 07, 2023 8:30 pm

Zarówno hexproof jak i shroud chronią jedynie przed spellami które targetują czyli mają w tekście target creature. Nie chronią natomiast przed takimi spellami jak na przykład armageddon bo ten nie targetuje konkretnych kreatur tylko działa na cały battlefield.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości