Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt maja 12, 2023 10:23 am

Recenzja: Sven "The Kingpin" Wentzel od Dunkeldorf Miniatures.

Dziś zapraszam do lektury recenzji modelu Sven "The Kingpin" Wentzel od Dunkeldorf Miniatures, który otrzymałem wraz z innymi modelami ufundowanymi w czasie kickstarterowej zbiórki The Kingpin Dunkeldorf.

Figurki otrzymałem w solidnie zabezpieczonej paczce, a widoczny na zdjęciach poniżej model został dodatkowo umieszczony w osobnym woreczku strunowym. Do modelu nie dołączono podstawki.

Odlany w dwóch częściach z białego metalu model przedstawia stojącego w zamyślonej pozie łotra. Bogato odzianego i dobrze wyposażonego ale łotra, co widać na pierwszy rzut oka.

Odlew jest dobry, nie zauważyłem nadlewek, czy linii podziału formy.

Jak to u Dunkeldorf Miniatures figurka aż ocieka staroświatowym klimatem, dlatego jeśli będzie mieli możliwość zakupu to polecam!

Modele możecie kupić na stronie King Games.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt maja 19, 2023 8:45 am

Recenzja: People from the Docks No1 od Rotten Factory.

Dziś w ramach piątkowych recenzji mam dla Was model z zestawu People from the Docks No1 od Rotten Factory.

Model, który był częścią większej przesyłki został umieszczony wraz z 4 kompanami w przeźroczystym blisterze, zamkniętym firmową ulotka.

Złożony z 2 elementów żywiczny model przedstawia chorobliwie otyłego, mackotwarzego i uzbrojonego w maczugę mutanta. 

Model utrzymany jest w charakterystycznym dla Rotten Factory stylu, a silne akcenty Nurgla sprawiają, że model bez kompleksów może stanąć w jednym szeregu z figurkami GW.

Jakość odlewu jest bardzo dobra, nie zauważyłem większych nadlewek czy śladów podziału formy lub błon pozostałych po procesie odlewania.

Sklejanie modelu nie przysporzyło problemu, a części pasują do siebie dobrze.

Dokera z powodzeniem może zostać wcielony w szeregi dowolnej kompanii Nurgla w Warheim FS.

Polecam!

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt maja 26, 2023 8:17 am

Recenzja: Hammer od MOM Miniaturas.

Na bloga DansE MacabrE przygotowałem dla Was recenzję modelu Hammer od MOM Miniaturas.

Model był częścią przesyłki, którą otrzymałem po zakończonej sukcesem zbiórce MOM Miniaturas - Mercenaries na Kickstarter i został zapakowany w strunowy woreczek. Cała przesyłka była solidnie zabezpieczona przed uszkodzeniem, więc zakładam, że podobnie jest w przypadku indywidualnych przesyłek.

Wewnątrz opakowania znajduje się model odlany w dwóch elementach z szarej żywicy oraz kwadratowa podstawka o wymiarach 20x20 mm.

Model przedstawia odzianego bufiaste rękawy i nogawice wojownika, który przed wrogimi ciosami chroni się elementami pancerza płytowego, a w walce używa wielkiego młota.

Jakość odlewu jest średnia, widoczne są nadlewki, pozostałości po kanałach doprowadzających żywicę do formy, błony pozostałe po procesie odlewania i ubytki pozostałe po pęcherzach powietrza.

Model wcielę w szeregi Marienburczyków w Warheim FS.

Ostatnie zdjęcie pochodzi ze strony producenta, GDZIE znajdziecie więcej szczegółów.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt cze 02, 2023 11:52 am

Recenzja: Dwarf Ranger od Scibor MM.

Dziś z przepastnego pudełka z modelami z których mam złożyć Kompanię krasnoludzkich Piwowarów od Warheim FS wylosowałem blister z modelem 28mm/30mm Dwarf Ranger #7 28FM0211 od Scibor Monstrous Miniatures, który będzie pełnił rolę Krasnoludzkiego Rangera.

Model odlany w trzech elementach z szarej żywicy przedstawia brodatego krasnoluda, który na goły tors zarzucił ciężki płaszcz z kapturem, zaś do walki staje uzbrojony w dwa młoty - które swoją drogą warto spinować przed przyklejeniem do modelu.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem.

Jakość odlewu jest dobra, choć warto oczyścić model z nadlewek i błon pozostałych po procesie odlewania. Ponadto zauważalna jest także linia podziału formy, której do końca nie udało mi się usunąć.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt cze 16, 2023 8:30 am

Recenzja: Syn Marek (AX071) od Heresy Lab.

Dziś mam dla Was recenzję modelu Syn Marek (AX071) od Heresy Lab.

Będąc częścią większej, przesyłki, odlany z szarej żywicy 5 częściowy model, został zapakowany w woreczek strunowy.

Jakość odlewu jest dobra, a błony pozostałe po procesie odlewania są łatwe do usunięcia, części są do siebie dobrze spasowane, choć jest kilka linii podziału formy, które trzeba było usunąć.

Model przedstawia uzbrojonego w dwie szable, stojącego dumnie husarza. 

W Warheim FS model Syn Marek wcielę w szeregi Zbrojnej chorągwi z Kisleva.

Polecam.

Zapraszam także na stronę producenta gdzie znajdziecie więcej informacji.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

ndz lip 23, 2023 12:18 pm

Recenzja: The Moonument od Dunkeldorf Miniatures.

Dziś zapraszam do lektury recenzji modelu The Moonument od Dunkeldorf Miniatures, który można było nabyć w czasie kickstarterowej zbiórki The Streets of Dunkeldorf.

Modele otrzymałem w solidnie zabezpieczonej paczce, a widoczny na zdjęciach poniżej pomnik został dodatkowo umieszczony w osobnym woreczku strunowym.

Odlany w całości z żywicy model przedstawia pełen nieoczywistych detali pomnik.

Odlew jest dobry, nie zauważyłem nadlewek, czy linii podziału formy.

Pomnik zostanie wykorzystany jako element terenu i znajdzie swoje miejsce wśród ruin Mordheim, co czytelnicy bloga mogli zobaczyć TUTAJ.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

czw sie 03, 2023 9:27 am

Recenzja: Pirate od MOM Miniaturas.

Na bloga DansE MacabrE przygotowałem dla Was recenzję modelu Pirate od MOM Miniaturas.

Model był częścią przesyłki, którą otrzymałem po zakończonej sukcesem zbiórce MOM Miniaturas - Mercenaries na Kickstarter i został zapakowany w strunowy woreczek. Cała przesyłka była solidnie zabezpieczona przed uszkodzeniem, więc zakładam, że podobnie jest w przypadku indywidualnych przesyłek.

Wewnątrz opakowania znajduje się odlany z szarej żywicy model oraz kwadratowa podstawka o wymiarach 20x20 mm.

Model przedstawia bogato odzianą Piratkę, która uzbrojona jest w parę pistoletów.

Jakość odlewu jest średnia, widoczne są nadlewki, pozostałości po kanałach doprowadzających żywicę do formy, błony pozostałe po procesie odlewania i ubytki pozostałe po pęcherzach powietrza.

Model wcielę w szeregi Marienburczyków w Warheim FS.

Ostatnie zdjęcie pochodzi ze strony producenta, GDZIE znajdziecie więcej szczegółów.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt sie 04, 2023 9:50 am

Recenzja: Rotten Mother od Rotten Factory.

Dziś w ramach piątkowych recenzji mam dla Was model Rotten Mother od Rotten Factory, który skonwertowałem na Sygnalistę kultystów Nurgla do Warheim FS.

Model, który był częścią większej przesyłki został umieszczony w przeźroczystym blisterze, zamkniętym firmową ulotka.

Odlany w żywicy model składa się... No właśnie. Powinien składać się z dwóch części, jednak w blistrze nie znalazłem prawego przedramienia z nożem. Dlatego postanowiłem zrobić z Rotten Mother model sygnalisty dla moich kultystów Nurgle do Warheim FS.

Do tego celu użyłem umieszczonego na drągu dzwonu Nurgla, który pochodzi z zestawu demonów, a także prawego ramienia zombie, bo demony niosły dzwon w lewej ręce. 

Oczywiście gdyby Wam zdarzył się taki przypadek odezwijcie się do producenta, z pewnością dośle Wam brakujące części.

Model utrzymany jest w charakterystycznym dla Rotten Factory stylu, a silne akcenty Nurgla sprawiają, że model bez kompleksów może stanąć w jednym szeregu z figurkami GW.

Jakość odlewu jest bardzo dobra, nie zauważyłem większych nadlewek czy śladów podziału formy lub błon pozostałych po procesie odlewania.

Polecam!

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob sie 12, 2023 3:42 pm

Recenzja: Dwarf Ranger od Scibor MM.

Dziś z przepastnego pudełka z modelami z których mam złożyć Kompanię krasnoludzkich Piwowarów od Warheim FS wylosowałem blister z modelem 28mm/30mm Dwarf Ranger #8 28FM0211 od Scibor Monstrous Miniatures, który będzie pełnił rolę Krasnoludzkiego Rangera.

Model odlany w dwóch elementach z szarej żywicy przedstawia brodatego krasnoluda, który chroni się przed trudnymi warunkami atmosferycznymi za ciężkim płaszczem, a przed wrogimi ciosami za płytą masywnego naramiennika, zaś do walki staje uzbrojony w krasnoludzki topór.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem.

Jakość odlewu jest dobra, choć warto oczyścić model z nadlewek i błon pozostałych po procesie odlewania. Ponadto zauważalna jest także linia podziału formy, której do końca nie udało mi się usunąć.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

wt sie 22, 2023 9:11 am

Recenzja: Bannerman & Musician 1 od Footsore Miniatures.

Dziś mam dla Was recenzję modeli z zestawu Bannerman and Musician 1 od firmy Footsore Miniatures.

Modele, które były częścią większego zamówienia otrzymałem w solidnie zabezpieczonej paczce, a same figurki są pakowane przez producenta w woreczek strunowy wewnątrz którego oprócz modeli znajdziecie także wycięte z hdf-u podstawki i ulotkę zawierającą wszystkie niezbędne informacje. 

Zestaw składa się z 2 odlanych w całości w białym metalu modeli przedstawiających chorążego i sygnalistę.

Figurki utrzymane w skali 28 mm są dość szczegółowe i jednocześnie na tyle zwarte, by ich malowanie nie wymagało męczącej gimnastyki pędzlem.

Jakość odlewu jest dobra, a ilość detali odpowiednia. Nie zauważyłem większych linii podziału formy, czy nadlewek.

W Warheim FS modele będą pełniły role chorążego i sygnalisty szeregach bretonnskich Rycerzy Graala.

Modele utrzymane są w skali 28 mm i są nieco mniejsze i bardziej proporcjonalne od modeli Games Workshop.

Polecam.

Ostatnie zdjęcie pochodzi ze strony producenta, gdzie znajdziecie więcej szczegółów na temat modelu.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

śr sie 30, 2023 10:00 am

Recenzja: Cavalry Bundle – Amber Husaria 1 (ABS006) od Heresy Lab.

Dziś mam dla Was recenzję modelu wchodzącego w skład zestawu Cavalry Bundle – Amber Husaria (ABS006) od Heresy Lab.

Będąc częścią większej, nie tak dobrze zabezpieczonej przesyłki, odlany z szarej żywicy 6 (+1) częściowy model, został zapakowany w woreczek strunowy.

W tym wypadku w transporcie złamało się husarskie skrzydło, które na szczęście bez problemu udało się skleić.

Jakość odlewu, jest dobra, a błony pozostałe po procesie odlewania są łatwe do usunięcia, części są do siebie dobrze spasowane, choć jest kilka linii podziału formy, które trzeba było usunąć. W tym wypadku husarskie skrzydła udało się przykleić bez pinowania.

Model przedstawia uzbrojonego w szablę, bogato odzianego husarza, który szarżuje do walki w cieniu dużych husarskich skrzydeł.

Polecam.

Zapraszam także na stronę producenta gdzie znajdziecie więcej informacji.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt wrz 01, 2023 10:20 am

Recenzja: Beastlord od Games Workshop.

Dziś mam dla Was recenzję modelu Beastlord od Games Workshop.

Model otrzymałem zapakowany w przeźroczysty blister, wewnątrz którego oprócz umieszczonych na ramce bitsów i okrągłej podstawki znalazła się firmowa ulotka z niezbędnymi informacjami i czytelną instrukcją. 

Jakość odlewu jest bardzo dobra, części świetnie do siebie pasują, a sam proces składania jest dość łatwy i przyjemny. Choć jest to jeden z tych modeli, które możemy skleić tylko w jeden właściwy sposób.

Jedyny minus, to brak nadmiarowych bitsów, które mógłbym wykorzystać do konwersji innych modeli.

Jeśli ktoś szuka modelu herszta zwierzoludzi lub bestigora dla swojej armii lub kompanii zwierzoludzi, to bogaty w detale Beastlord jest wart rozważenia.

Polecam.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt wrz 08, 2023 11:03 am

Recenzja: Foot Sergeants with Hand Weapons 1 od Footsore Miniatures.

Dziś mam dla Was recenzję wybranego modelu z zestawu Foot Sergeants with Hand Weapons 1 od firmy Footsore Miniatures.

Model, który był częścią większego zamówienia otrzymałem w solidnie zabezpieczonej paczce, a same figurki są pakowane przez producenta w woreczek strunowy wewnątrz którego oprócz modeli znajdziecie także wycięte z hdf-u podstawki i ulotkę zawierającą wszystkie niezbędne informacje. 

Zestaw składa się z 8 odlanych w białym metalu elementów.

Figurka utrzymana w skali 28 mm jest dość szczegółowa i jednocześnie na tyle zwarta, by jej malowanie nie wymagało męczącej gimnastyki pędzlem.

Jakość odlewu jest dobra, a ilość detali odpowiednia. Nie zauważyłem większych linii podziału formy, czy nadlewek.

W Warheim FS model będzie pełnił role Zbrojnego Graala szeregach bretonnskich Rycerzy Graala.

Model utrzymany jest w skali 28 mm i jest nieco mniejszy i bardziej proporcjonalny od modeli Games Workshop.

Polecam.

Ostatnie zdjęcie pochodzi ze strony producenta, gdzie znajdziecie więcej szczegółów na temat modelu.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt paź 13, 2023 11:08 am

Recenzja: Dwarven Organ Gun od Scibor MM, część 1.

ziś z przepastnego pudełka z modelami z których mam złożyć Kompanię krasnoludzkich Piwowarów do Warheim FS wylosowałem blister z modelem Dwarven Organ Gun 28FM0416 od Scibor Monstrous Miniatures, który będzie pełnił rolę Najemnego Ostrza.

Z uwagi na ilość zdjęć podzieliłem wpis na dwie części. W pierwszej przyjrzę się bliżej machinie, a w drugiej załodze.

Wieloczęściowy model odlany z szarej żywicy przedstawia solidnych rozmiarów krasnoludzką, ładowaną odtylcowo, machinę wojenną oraz obsługującą organki załogę i wózek z amunicją.

Części machiny dość dobrze do siebie pasują, a jej sklejenie pomimo wielu elementów nie przysporzyło mi kłopotów.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem.

Jakość odlewu jest dobra, choć warto oczyścić model z nadlewek i błon pozostałych po procesie odlewania. Ponadto, na elementach zauważalna jest także linia podziału formy, której do końca nie udało mi się usunąć.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt paź 13, 2023 11:14 am

Recenzja: Dwarven Organ Gun od Scibor MM, część 2.

Dziś mam dla Was drugą część recenzji zestawu Dwarven Organ Gun 28FM0416 od Scibor Monstrous Miniatures, w której bliżej przedstawię załogę obsługującą działo.

W poprzednim wpisie, który znajdziecie TUTAJ, zaprezentowałem Wam organki, a dziś mam dla Was zdjęcia załogantów.

Odlane w szarej żywicy modele przedstawiają krasnoludzką obsługę wyposażoną w wycior, klucz nastawny oraz pociski artyleryjskie, a także wózek z amunicją.

Dwa z trzech modeli zostały odlane w dwóch częściach i warto przed sklejeniem spinować elementy, ponadto szczelina powstała w miejscu łączenie ramienia z dłonią trzymającą klucz nastawny wymagała wypełnienia masą modelarską.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem.

Jakość odlewu jest dobra, choć warto oczyścić model z nadlewek i błon pozostałych po procesie odlewania. Ponadto, na elementach zauważalna jest także linia podziału formy, której do końca nie udało mi się usunąć.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na stronie producenta.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lis 10, 2023 8:36 am

Recenzja: Feculent Gnarlmaw od Games Workshop.

Dziś mam dla Was recenzję modelu Feculent Gnarlmaw od Games Workshop.

Model otrzymałem zapakowany w opatrzone zdjęciami kartonowe pudełko, wewnątrz którego oprócz umieszczonych na ramce bitsów i znalazła się czytelna instrukcja. 

Jakość odlewu jest bardzo dobra, części świetnie do siebie pasują, a sam proces składania jest dość łatwy i przyjemny.

Co więcej, producent pozostawił możliwość zamienienia dzwonów i znajdujących się na froncie kopuł  miejscami, bo niestety pozostałe elementy możemy skleić tylko w jeden właściwy sposób. 

W zestawie nie znajdziecie nadmiarowych bitsów, które można by wykorzystać do konwersji innych modeli. 

Sama makieta aż ocieka klimatem Nurgla i znajdziecie tutaj zarówno larwy, muchy, macki, jak i wiele innych atrybutów Pana Rozkładu.

Polecam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lis 24, 2023 12:28 pm

Recenzja: Statues and Columns od Gamers Grass.

Dziś mam dla Was recenzję zestawu Statues and Columns z serii Basing Bits od Gamer Grass.

Zestaw otrzymałem zapakowany w przeźroczysty blister w którym oprócz elementów znalazła się firmowa ulotka. 

Jakość odlanych, prawdopodobnie w technologii siocast elementów jest bardzo dobra, a same elementy można łatwo obrabiać ostrym nożem.

Zestaw Statues and Columns zawiera zgodnie ze swoją nazwą losowo wybrane fragmenty kolumn i posągów, w zestawie który otrzymałem jest takich fragmentów 32.

Więcej możecie zobaczyć na opublikowanych poniżej zdjęciach, jeśli potrzebujecie informacji o rozmiarach to kratki na macie do cięcia mają boki o długości 10 mm, a produkt możecie kupić między innymi na stronie sklepu Rebel.pl.

Polecam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt sty 12, 2024 1:01 pm

Recenzja: The Throne of Dwarves: Dwarf Blacksmith with Anvil od Scibor MM.

Jakiś czas temu zakończyła się pierwsza zbiórka na Kickstarter zorganizowana przez Scibor MM. 

Dziś mam dla Was recenzję wyrzeźbionego w charakterystycznym dla Scibora stylu modelu Dwarf Blacksmith with Anvil , który można było nabyć w ramach kampanii The Throne of Dwarves.

Odlany w częściach z szarej żywicy model przedstawia odzianego spodnie, fartuch i czepiec z goglami masywnego, krasnoludzkiego rzemieślnika, który we wniesionej ręce dzierży młot kowalski, a w drugiej kowalskie szczypce oraz bogato rzeźbione kowadło na kołach.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem.

Jakość odlewu jest dobra, choć warto oczyścić model z nadlewek i błon pozostałych po procesie odlewania. Lekko zauważalna jest także linia podziału formy, której do końca nie udało mi się usunąć.

Po więcej modeli zapraszam na stronę Scibor MM.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt sty 12, 2024 1:10 pm

Recenzja: The Throne of Dwarves: Dwarf Jester od Scibor MM.

Jakiś czas temu zakończyła się pierwsza zbiórka na Kickstarter zorganizowana przez Scibor MM. 

Dziś mam dla Was recenzję wyrzeźbionego w charakterystycznym dla Scibora stylu modelu Dwarf Jester, który można było nabyć w ramach kampanii The Throne of Dwarves.

Odlany w częściach z szarej żywicy model przedstawia dość szczupłego krasnoluda, który odziany jest w charakterystyczny dla błazna strój, zaś w dłoni dzierży błazeńską laskę.

Po rozpakowaniu warto umyć żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem.

Jakość odlewu jest dobra, choć warto oczyścić model z nadlewek i błon pozostałych po procesie odlewania. Lekko zauważalna jest także linia podziału formy, której do końca nie udało mi się usunąć.

Po więcej modeli zapraszam na stronę Scibor MM.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt mar 15, 2024 12:11 pm

Recenzja: Rotten Butcher (Demon of Plague) od Kromlech.

Dziś mam dla Was recenzję modelu Rotten Butcher (Demon of Plague) od Kromlech.

Figurkę, chyba jedną z największych, a na pewno jedną z najcięższych w mojej kolekcji otrzymałem wiele lat temu, zapakowaną solidnie w kartonowe pudełko, w którym bez uszczerbku przeleżała cały ten czas. 

Odlany w 5 elementach z szarej żywicy model przedstawia wielkiego demona boga zarazy, którego nabrzmiałe ciało, tam gdzie nie jest chronione płytami skorodowanego pancerza, pokryte jest gnijącymi ranami, ropiejącymi wrzodami i mutacjami.

Choć model dedykowany jest w skali 28 mm to mierzy około 12 cm wzrostu i góruje nad zwykłą piechotą, co możecie zobaczyć na ostatnim zdjęciu, gdzie w większości towarzyszą mu niemałe modele od Rotten Factory.

Jakość odlewu jest bardzo dobra, nie zauważyłem większych nadlewek, widoczne są jedynie niewielkie linie podziału formy.

Z racji rozmiaru model jest bogaty w detale, których malowanie powinno ucieszyć wszystkich fanów Nurgla, gdyż mnogość różnorakich ran, wrzodów i infekcji pozwala wyszaleć się malarsko.

Przy okazji podzielę się też moim pomysłem na sklejenie tak dużych żywicznych modeli, niestety nie pomyślałem o tym, żeby zrobić zdjęcia.

Kiedyś używałem patentu z klejem cyjanoakrylowym i fragmentami papierowych ręczników, jednak często wymagało to późniejszego użycia szpachli modelarskiej.

Jednak tym razem postanowiłem użyć samej szpachli modelarskiej (ja użyłem Plastik Putty od Vallejo) i kleju cyjanoakrylowego.

Szpachlę modelarską rozprowadziłem w pobliżu krawędzi sklejanych fragmentów, a następnie dodałem do tego kilka kropel kleju cyjanoakrylowego i złączyłem sklejane elementy. Klej po zmieszaniu ze szpachlą stworzył mocne, szybko schnące łączenie, które dodatkowo wypełniło szczeliny.

Jako, że w Warheim FS póki co nie występują jeszcze Wielkie Demony w czasie rozgrywek model będę wystawiał na zasadach rydwanu lub więźniarki, dlatego stoi na podstawce rydwanowej.

Model możecie nabyć na stronie sklepu Kromlech.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości