Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Mateusz Zaród
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: sob sty 03, 2004 10:38 pm

Dostalem Forgotten Realms Kompendium! - wstepne wrazenia

pt sty 16, 2004 1:32 pm

Otwieram i co widze?
Co do tresci merytorycznej nie mam zastrzezen zadnych (moze oprocz tlumaczenia wurm w sensie smok, na robak, np. robak kryjacy sie w ostrzach).
Dlasze to mniej blyszczace i bardziej cienkie strony w porownaniu do oryginalu.
Poza tym nie moge sie przestac zachwycac. :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Dagenoth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: śr wrz 24, 2003 5:07 pm

pt sty 16, 2004 2:47 pm

ech pierwsze wrazenie bylo takie ze az mi oczy wylazily jak ogladalem podrecznik. Swietny graficznie jest!!!!!!!!! Jeszcze niewiem jak z trescia ale juz niedlugo to sprawdze :D
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

pt sty 16, 2004 3:59 pm

Tak, tak. Jest co poogladac, klimacik bardzo mily. Porownac z oryginalem nie mialem okazji, ale uzywanie matowego papieru wyroznia wszystkie polskie podreczniki do dnd w stosunku do amerykanskich. I bardzo dobrze bo odbijajace sie swiatlo przynajmniej nie przeszkadza w czytaniu. Co do tresci to postaramy sie zeby recenzja szybko sie ukazala.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pt sty 16, 2004 4:10 pm

Dobra, dobra Draker - nie przesadzaj :P. Kreda w FR CS Ang wcale nie przeszkadza w czytaniju, a estetyka wzrasta niepomiernie. Ja tem jestem zadowolony z tego, że mam po angielsku. Uniknąłem kwiatków w stylu Pomroczy, Czerwonych Czarnoksiężników, czy Robaków i miałem książkę trzy lata przed polską premierą :P. Ale recka będzie na pewno :).
 
Awatar użytkownika
Dagenoth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: śr wrz 24, 2003 5:07 pm

sob sty 17, 2004 1:20 pm

No znalazlem jeden drobiazdzek ktory mnie jednak zasmucil jakoscia tlumaczenia. Otoz zamiast Candlekeep mamy Swiecowa wieże. Az mnie czasem boli jak niektorzy tlumacza nazwy wlasne na polski. Dla mnie nazwa Candlekeep budzi pewien jakby szacunek, a swiecowa wieza?? ech szkoda slow. Ale ogolnie FR bardzo mi sie spodobal :) Jest na co popatrzec, oj jest.....
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

sob sty 17, 2004 8:59 pm

A moje pierwsze wrażenia to...
...dziś rano, (sobota, 17.04.2004 – oficjalna data premiery) poszedłem uradowany do wyznaczonego Empiku. Nie miałem za bardzo czasu, (nawet nie poszedłem do GGFF :P) ale czego się nie robi dla tego podręcznika.
Wchodzę do Empiku, wspinam się po schodkach, zmierzam w kierunku półki z RPG... i co widzę? NIC. No to idę do obsługi. Facet był nowy. 2 razy mu musiałem powtórzyć. A i tak zrozumiała dopiero jego „szefowa” która stwierdziła – „Zapomniane-coś-tam? Nie mamy.”

I tak odo wróciłem do domu wściekły. Kto zawalił Empik? Isa? Przewoźnik? Pan Bóg? Prawdę mówiąc nie interesuje mnie to. Jestem tylko zniesmaczony całą sytuacją i niekompetentną obsługą Empiku...
 
Awatar użytkownika
Dagenoth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: śr wrz 24, 2003 5:07 pm

sob sty 17, 2004 9:07 pm

wiesz Maraelu wspolczuje ci. A ta niedoinformowana obluga to niestety plaga ogolno krajowa, a moze nawet swiatowa. Nie no FR-a warto kupic, oj warto. POLECAM!!!!
 
Awatar użytkownika
Drow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 12, 2004 5:57 pm

Re: Dostalem Forgotten Realms Kompendium! - wstepne wrazenia

ndz sty 18, 2004 3:46 pm

Mateusz Zaród pisze:
(moze oprocz tlumaczenia wurm w sensie smok, na robak, np. robak kryjacy sie w ostrzach)


Geez...wspaniale tlumaczenie ;/ Worm owszem, robak, ale Wyrm to Zmij, nie smok...

Nie można by mniejszyć tej ilustracji? - Rebound
||
\/
 
Awatar użytkownika
Skib@
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: pt sie 01, 2003 1:25 pm

ndz sty 18, 2004 8:22 pm

Marael i Ty jeszcze żyjesz?? Ciekawe ile wytrzymasz jeszcze :P. ja zbieram kasiorę ;). Już nie moge się doczekać. Tyle na to czekaliśmy :].
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

pn sty 19, 2004 12:22 pm

Gurg. Z ostatniej chwili:
Krakowski empik stwierdził, że FRcs MOŻE będzie po środzie. Oficjalnie narzekam.
I domagam się wyjaśnień. To ta wielka sobotnia premiera z plakatem dla pierwszych kupujących :neutral:
Ktoś tu nieźle zawalił.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn sty 19, 2004 5:27 pm

Ja tam byłem dziś w ISiE. Dostałem FR CS, Obrońców Wiary, Wezwanie i dodruk Królowej Pajęczych Otchłani. Widziałem plakat. LOL. To po prostu mapa Faerunu z naniesionymi obrazkami książek w skali 1:1 - FR CS'a i 5-ciu, czy czterech zbiorów opowiadań... Nawet legenda została.
 
Awatar użytkownika
Skib@
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: pt sie 01, 2003 1:25 pm

pn sty 19, 2004 5:52 pm

A ja plakatu nie widziałem :cry: . I ja nawet nie wiem jak wygląda Faerun. Dlaczego ja taki biedny jestem?? :cry: . Ja chcę do normalnych sklepów!! Ja chcę FR PL, ja chcę :(...
 
Kuba
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt lip 01, 2003 10:57 pm

pn sty 19, 2004 6:45 pm

We wrocławskim Empiku premiera odbyła się według planu. Co do plakatu
Widziałem plakat. LOL. To po prostu mapa Faerunu z naniesionymi obrazkami książek w skali 1:1 - FR CS'a i 5-ciu, czy czterech zbiorów opowiadań... Nawet legenda została

Też go widziałem i owszem jest to mapa Faerunu, ale bez żadnych obrazków książek. Może widziałeś jakąś wersję reklamową?
 
Awatar użytkownika
Corpus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 351
Rejestracja: czw maja 22, 2003 5:14 pm

pn sty 19, 2004 7:05 pm

Kuba pisze:
Też go widziałem i owszem jest to mapa Faerunu, ale bez żadnych obrazków książek. Może widziałeś jakąś wersję reklamową?

Zadna wersje reklamowa. Mapa jest cala czysciutka bez reklam ksiazek ale jest tez plakat z owymi wlasnie naniesionymi. Obydwie dostalem w przesylce 15 stycznia :mrgreen: A podrecznik jest niesamowity. Klimatycznie zrobiony, wszystko cacy. Niektore tlumaczenia moze rzeczywiscie nie najlepsze ale w koncu ustawa o czystosci jezyka polskiego :wink:
 
Awatar użytkownika
Toya
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pt lis 28, 2003 6:12 pm

wt sty 20, 2004 12:24 am

a ja w swojej paczuszce dostalem i ta jedyna wlasciwa mape i to cos z naniesionymi okladkami ksiazek ;] . A sam podrecznik ... co tu duzo gadac , miszczowski nieziemsko ;] . Kilka chochlikow drukarskich zaszylo sie w isie , ale wiekszych powodow do narzekan nie ma ;] ... no moze poza Swiecowymi Wiezami jak to wspomnial Dagenoth .
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

śr sty 21, 2004 5:40 pm

Mam.

Wstępna ocena: 10/10.

The End.
 
Awatar użytkownika
Corpus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 351
Rejestracja: czw maja 22, 2003 5:14 pm

śr sty 21, 2004 6:17 pm

Caly tydzien mam juz podrecznik i ciagle uwazam ze jest wspanialy.
Znalazlem jednak jedna rzecz ktora mozna by sprawic ze bylby jeszcze lepszy. Otoz uwazam ze karta postaci z Podrecznika Gracza 3ed nie jest zbyt ladna. Mogliby dolozyc do Kompendium ladna karte, moze nawet kolorowa z miejscem na pochodzenie i tym podobne. Tak, tego zdecydowanie mi brakuje.
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

śr sty 21, 2004 6:21 pm

Popatrz tutaj... http://dnd.rpg.net.pl/pliki.php ... Całkiem ładna karta do FR...
 
Awatar użytkownika
Corpus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 351
Rejestracja: czw maja 22, 2003 5:14 pm

śr sty 21, 2004 8:19 pm

Tak widzialem ta karte. Jednak pojawia sie przy niej jeden problem. Dobra drukarka i kolorowy atrament :? . Choc rzeczywiscie karta jest bardzo ladna.
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

śr sty 21, 2004 8:39 pm

Sam wspominałeś o kolorze :P
Karta jest tak porządnie wykonana graficznie, co niewielkie poprawki merytoryczne dużo dają. Szkoda że nie jest w PDFie.
Alternatywą jest wydrukowanie jej w punkcie ksero, lub na innym laserze... nie koniecznie nawet kolorowym...
 
Awatar użytkownika
Mateusz Zaród
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: sob sty 03, 2004 10:38 pm

śr sty 21, 2004 10:45 pm

Drow -> w tym tlumaczeniu chodzi o smoka. I chodzi o ogolne okreslenie smokow jako worm, wurm, wyrm w literaturze angielskiej.

A podrecznik po prostu piekny. Kazda strona az ocieka trescia, na kazdej co najmniej multum pomyslow a przygody i kampanie. W koncu wszystkow w naszym pieknym polskim jezyku (nie trzeba sleczec ze slownikiem :) ). Przesylke dostalem z mapa-reklamowka i zzwykla mapa.

Co, najlepsze, tego podrecznka nie da sie przeczytac raz i wiedziec wszystko. Zeby to wszystko spamietac, trzeba by bylo to studiowac z pol roku :). W moime tempie grania/prowdzenia (12 godzin/tydzien:)) to sa jakies trzy lata sesji. Jest po prostu magiczny.

W koncu nalepszy podrecznik do rpg na swiecie.
:mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Phoenix
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: czw sty 22, 2004 8:55 pm

pt sty 23, 2004 9:19 am

Marael pisze:
...dziś rano, (sobota, 17.04.2004 – oficjalna data premiery) poszedłem uradowany do wyznaczonego Empiku. Nie miałem za bardzo czasu, (nawet nie poszedłem do GGFF :P) ale czego się nie robi dla tego podręcznika.
Wchodzę do Empiku, wspinam się po schodkach, zmierzam w kierunku półki z RPG... i co widzę? NIC. No to idę do obsługi. Facet był nowy. 2 razy mu musiałem powtórzyć. A i tak zrozumiała dopiero jego „szefowa” która stwierdziła – „Zapomniane-coś-tam? Nie mamy.”


Nie we wszystkich empikach była premiera 17.01. Więc całkiem możliwe że w twoim akurat nie było. Na stronce ISA były wymienione w których będzie premiera ( niewiele ich było, chyba z 8-10 ). Np. u mnie w Katowicach bez problemu kupiłem księgę w empiku.

Pozdrowienia
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

pt sty 23, 2004 11:38 am

Phoenix pisze:
Marael pisze:
...dziś rano, (sobota, 17.04.2004 – oficjalna data premiery) poszedłem uradowany do wyznaczonego Empiku. Nie miałem za bardzo czasu, (nawet nie poszedłem do GGFF :P) ale czego się nie robi dla tego podręcznika.
Wchodzę do Empiku, wspinam się po schodkach, zmierzam w kierunku półki z RPG... i co widzę? NIC. No to idę do obsługi. Facet był nowy. 2 razy mu musiałem powtórzyć. A i tak zrozumiała dopiero jego „szefowa” która stwierdziła – „Zapomniane-coś-tam? Nie mamy.”


Nie we wszystkich empikach była premiera 17.01. Więc całkiem możliwe że w twoim akurat nie było. Na stronce ISA były wymienione w których będzie premiera ( niewiele ich było, chyba z 8-10 ). Np. u mnie w Katowicach bez problemu kupiłem księgę w empiku.

Pozdrowienia


Owszem. Nie we wszystkich. Ale tak się jakoś składa, że krakowski Megastore miał być tym wybranym :>. A kiedy się w nim pojawił podręcznik? 21.I.2004...
 
Awatar użytkownika
spec
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob sty 17, 2004 7:04 pm

sob sty 24, 2004 11:24 am

mozecie mi napisać jaka jest przecietna cena tego podręcznika?
 
Awatar użytkownika
Corpus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 351
Rejestracja: czw maja 22, 2003 5:14 pm

sob sty 24, 2004 11:28 am

mozecie mi napisać jaka jest przecietna cena tego podręcznika?

Chlopie troche wysilku. Wystarczy zajrzec na www.isa.pl i sprawdzic!
Kosztuje 79zl + 10 za wysylke. W sklepach ma byc po 89zl czyli na jedno wyjdzie.
 
Awatar użytkownika
spec
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob sty 17, 2004 7:04 pm

sob sty 24, 2004 11:34 am

na isa.pl sprawdzałem... ale myślałem że jest cena ostro zawyżona... :|
no coż ... będę musiał skrobać kasę... i lecieć kupować... długo go oczekiwałem ale ostatno przyszło troche wydatkoof i kasa sie rozpłynęla :P
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

sob sty 24, 2004 11:40 am

Jest wart tych 90 zł... Ten podręcznik (pomimo literówek :P) to małe dzieło sztuki :mrgreen: . Najlepszy podręcznik do DnD jaki miałem w rękach...
 
Awatar użytkownika
Faust
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 695
Rejestracja: czw gru 25, 2003 3:08 pm

sob sty 24, 2004 12:39 pm

Ja dzisiaj ide kupic swoj.. chociaz zaczynam sie zastanawiac, skoro kozstuje 90 zetow :neutral:
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

sob sty 24, 2004 2:53 pm

Faust pisze:
Ja dzisiaj ide kupic swoj.. chociaz zaczynam sie zastanawiac, skoro kozstuje 90 zetow :neutral:

A jakiej ceny sie spodziewales za 320 stron full color opisujacych najbardziej znany swiat rpg i hardcover?
 
Awatar użytkownika
Faust
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 695
Rejestracja: czw gru 25, 2003 3:08 pm

sob sty 24, 2004 3:28 pm

Krakonman pisze:
A jakiej ceny sie spodziewales za 320 stron full color opisujacych najbardziej znany swiat rpg i hardcover?

Normalnej :mrgreen:
A tak na serio bylem dzisiaj w Empie i rzeczywiscie podrecznik wart jest swojej ceny.. Ale i tak sie wstrzymalem, bo moze bede mial go taniej.
Powiedzmy o jakies 20 zetow jezeli dobrze pojdzie :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości