Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Skib@
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: pt sie 01, 2003 1:25 pm

Gothic

pn sty 19, 2004 8:26 pm

Pora ruszyć ten dział. Co sądzicie o tym najwspanialszym na świecie (opinia własna, bo nie grałem w falouta :P) cRPGu??. Jak dla mnie wymiata :mrgreen: . Świat śliczny, a intryga wprost niesamowita. Nie widziałem czegoś takiego jeszcze w żadnej grze. A co wy sądzicie o tym?? :wink: .
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

pn sty 19, 2004 10:10 pm

Obydwie gry z serii Gothic to kawal dobrej roboty i naprawde niezle sie przy nich bawilem. Oczywiscie, wycinanie w pien calego ekosystemu wystepuje w pelnej okazalosci, ale nie przeszkadza to specjalnie. Gra jest przyjemna i klimatyczna, choc niektorym moze przeszkadzac jej liniowosc. Warto tez wspomniec ze pierwszy "Gothic" mial pare irytujacych bugow ktore potrafily w niektorych momentach napsuc krwi, ale szybko sie o nich zapominalo.
Podsumowujac: gra dobra, prosta. lekka i przyjemna;)
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

pn sty 19, 2004 10:27 pm

Ja w Gothica I właśnie gram. Nie jest on najwyższych lotów, ale... wciągnął mnie na tyle że jeszcze w morrowinda się nie rozegrałem :P.

Bugów jest sporo. Najbardziej denerwujące są te typu "ops, wlazłem w ścianę", wypadłem gdzieś indziej i skręciłem sobie kark. Litości!

Ale faktycznie... Gra się ekstra. Oderwać się nie można.
Co do fabuły... Tu jest nieco gorzej. Przewidywalna jak diabli (albo pojawił się u mnie dar Jasnowidzenia*). Raczej mocno liniowa.

Dla mnie dalej jeśli chodzi o fabułę króluje Torment. Miejsce drugie (i bardzo bliskie) Fallout 2.

____
*Co jest możliwe :P
 
Awatar użytkownika
Skib@
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: pt sie 01, 2003 1:25 pm

czw sty 22, 2004 8:59 pm

Nie zgodzę się co do liniowości. Pierwsze 2... może 3 rozdziały może jeszcze, ale następne nie. Nigdy bym nie wpadł, że Cor Calom będzie zły. Do tego Diego, który nam zawsze pomaga i w 2 wspaniałe zmieszanie obu krain. Z kumplami długi czas chodziliśmy i na przerwach nabijaliśmy się "Gdzie jest Diego??". Ten wątek został wspaniale wkręcony. Tak samo z Xardasem. Niby zły, niby dobry, a wiecie co będzie w 3?? Mi się bardzo podoba fabuła.

A co do bugów, to najbardziej mi się podobało jak przeciąłem powietrze i jakiś potworek dostał krytyka ^^.
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

czw sty 22, 2004 9:28 pm

Nie myl pojec. Fabula jest owszem ciekawa, wciagajaca, momentami moze byc zaskakujaca, po prostu dobra, ale to nie zmienia faktu ze jest liniowa. Jedyna nieliniowosc wystepuje wlasnie na poczatku kiedy mozesz wybrac oboz (i ewentualnie profesje), ale to nadal tylko wybor profesji, ktory niewiele zmienia fabularnie.
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

pn lip 05, 2004 7:25 pm

A i tak oba Gothicki to chyba jedyne crpg na które starczyło mi cierpliwości by je przejsć i nie dostać jobla ze zgrozy:p

Moroowinda męcze już od ponad roku i jakoś zmeczyć nie moge, co nie znaczy że uważam go za słagą gierke
 
Awatar użytkownika
LurtZ
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 8:59 pm

wt lip 06, 2004 7:26 pm

Gralem jakis czas temu w pierwsza czesc. Pogralem troche i...odinstalowalem. Czemu ? Ani mnie nie wciagnela jakos specjalnie, a do tego byla...trudna! Tak, tak prosze panstwa - mnie moglo skasowac byle zwierzatko w lesie, a stworek ktory wygladal jak polaczenie rekina z salamandra rozkladal na lopatki straznikow w obozie na bagnach. Bardzo mozliwe, ze wroce do tej gry, jak znow nabiore cierpliwosci, zeby stosowac misterna taktyke odciagania jednego wroga od reszty, zeby go (i tak z duzym trudem) ubic :wink: .
Tyle odemnie.
 
Awatar użytkownika
Nightmare
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw sty 29, 2004 7:59 pm

wt lip 06, 2004 7:33 pm

Etam i tak Gothicy były dlamnie beznadziejnie łatwe.Jedynie co się męczyłem to w jedynce była któlowa jakiś robali, a w 2 Ci czarni magowie
 
Awatar użytkownika
El Gosso
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pt maja 28, 2004 8:47 am

śr sie 04, 2004 9:21 am

Do najfajniejszych błędów w jedynce należy błąd ze spadaniem. Jeśli spadając będziemy wciskać ciągle krok w prawo nie doznamy żadnych obrażeń w wyniku uderzenia w ziemie.

Ogólnie gra bardzo fajna. Wspominam ją pozytywnie. :spoko:
 
Awatar użytkownika
Ze4loT
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 2:15 pm

pt sty 14, 2005 8:40 am

Mnie tylko denerwowały dialogi - niekture po prostu gyły debilne, ale myśle, że pod tym względem KotOR wypadał gożej
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

pt sty 14, 2005 5:40 pm

Uwielbiam Gothica, zrówno dwójkę jak i jedynkę.Trzecia część jest u mnie na liście najbardziej wyczekiwanych zaraz po KOTOrze 2-ce.
 
Awatar użytkownika
Ze4loT
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 2:15 pm

pt sty 14, 2005 5:58 pm

:mrgreen: BUAHAHAHAHAHE!!! ^ od dzisiejszego dnia ^ podobno zostało 6 dni do pojawienia się Nocy Kruka w Empiku!!! Ja już zbieram kaskę na orginała, a Wy?
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

pt sty 14, 2005 6:41 pm

A ja pożyczę od kumpla który kupuje.Ja wydam casha na jakiś podręcznik RPG.No i już trza zacząć zbierać na KOTORA 2.

Przypominam ze to dyskusja o Gothicu.
Moderator.
 
Awatar użytkownika
Z10MEK
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: śr gru 15, 2004 4:41 pm

sob sty 15, 2005 8:29 pm

Cia, stary, dobry, wspanialy, swietny i niezapominalny Gothic...
Wprost przecudna gra, jedna z najlepszych, w jaka gralem.
Moj brat doszedl [na kodach :/] do spotkania z tym stworem ,,Sniacy''.
Gralbym duzo, duzo dluzej, ale niestety! znam te [...] kody!
Ile razy w to gralem, tyle nie moglem wytrzymac bez uzycia chociaz jednego, az w koncu konczylem na niesmiertelnosci.
Kiedy patrzylem jak moja postac jest slaba i ginie, tyle razy uzywalem kodu na [hmmmm...... nie wymienie na kogo dokladniej] shamana, ktory mial mase róznych napojow wzmacniajacych.
Potem dokoncze tego posta, bo tera musze juz konczyc.
 
Awatar użytkownika
Ze4loT
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 2:15 pm

ndz sty 16, 2005 3:36 pm

Sorry za offtopic, ale masz może jeszcze Z10MEK kody do Pasjansa??? Kurde nie moge przejść tego badziewia. A tak w ogóle to jak możesz pisać o grze, że
Cia, stary, dobry, wspanialy, swietny i niezapominalny Gothic...
mimo, że grałeś w niego na kodach?!? Omijasz wiele używając kodów, dowiadujesz się mniej, ale i tak sądzisz, że jest 'świetny'. Grając na kodach tracisz całą zabawę z gry. Zasugeruję Ci tak, że jezeli Cię potworki zabijają to jaką bedziesz miał satyswakcje kiedy ty im nakopiesz...
Powodzenia w dalszym oszukiwaniu...
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

ndz sty 16, 2005 4:53 pm

Popieram Za4lota , nie wyobrazam sobie przyjemnej gry w Gothica na czitach.Po prostu , co sie moze podobac grajac niesmiertelna posatcia. Taki brak wyzwan spowodowal ze niedawno odlozylem Morrowinda , nie napoczawszy nawet głównego wątku.Po prostu juz miałęm pakera któremu nic nie podskoczy.Bez kodów.Taki "urok" tej gry.
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

ndz sty 16, 2005 5:35 pm

Ja tęż sie nie moge doczekac nocy kruka, ślinka mi cieknie na mysł że za kilka dni odpale sobie gota II i zostane magiem wody :D co prawda nienawidze magów ale jakoś to będzie :D
 
Awatar użytkownika
Ze4loT
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 2:15 pm

ndz sty 16, 2005 7:13 pm

Niezapomnij Z10MEK poszukać kodów do NC - może już są na ruskich stronach! Oni tam mają wszstko! Albo ściągnij sobie save'y i odpal odrazu ostatni, włącz czity i lej bosa - jeżeli takowy będzie :/.
PS.
Nie wie ktoś może czy będzie się dało zrobić exporta postaci?
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

wt sty 25, 2005 8:37 pm

Gothic! Uwielbiam tą grę. Bardziej od drugiej części podobała mi się pierwsza, ale dwujkę i tak przeszedłem dwa razy.
Teraz czekam na Gothic 3, z tego co wiem świat ma być w nim ok.6, 7 razy większy niż w Gothic 2 :shock: ! Na samą myśl mi ślinak cieknie :razz: :wink:
 
Awatar użytkownika
Antonio
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 27, 2005 5:09 pm

wt mar 01, 2005 11:11 pm

Gra jest genialna, jedna z najlepszych w którą grałem. Posiada tylko jedną wadę - bardzo mały świat i mało możliwości rozwoju postaci. To jednak są błachostki w porównaniu z tym jakiej rozrywki dostarcza ta gra. Zabawa przednia...

pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

śr mar 02, 2005 12:02 pm

Bardzo mały świat? Nie powidziałbym. Mnie właśnie w jedynce urzekł ten piękny, żyjaćy, wielki świat gry. Może w porównaniu z Morrowindem , G2 itd faktycznie jest mały ale pamiętaj że on był pierwszy.
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

śr mar 02, 2005 2:12 pm

Antonio pisze:
Posiada tylko jedną wadę - bardzo mały świat i mało możliwości rozwoju postaci.

wiem, ze sie czepiam, ale tą są 2 wady.Wcale nie uważam, że świat jest bardzo mały, jak dla mnie jest w sam raz.
 
Awatar użytkownika
Hamulec
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 9:54 pm

czw kwie 28, 2005 5:43 pm

Seria Gothic jest wyrabana . Niewyobrazam sobie zeby w to nie zagrac . A juz szczegolnie w Gothica Noc Kruka . Dziekuje wszystkim za to ze ja wymyslili :spoko:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw maja 12, 2005 4:14 pm

Samuś pisze:
żesz!!! Gothic nie ma żadnych wad!!!

A Ty walisz jednoliniojkowce o gustach. A to nie jest tu mile widziane.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pt wrz 09, 2005 2:38 pm

Gothic. Świetna gra. Obie części i dodatek. Noc Kruka z poczatku wydawała mi się za trudna, ale potem już poszło. Ogólnie dla mnie jest to jeden z najlepszych cRPG zaraz za Planescapem i Neverwinter Nights.
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

pt wrz 09, 2005 4:29 pm

amnezjusz pisze:
Noc Kruka z poczatku wydawała mi się za trudna

Gothic jest prosty tylko trzeba wiedziec, zeby nie pojsc od razu na glebokie wody.
A gothic 3 ma byc na poczatku 2006 :) Screeny sa rewelacyjne (moj komp tej gierki nie uciagnie niestety :(), ale na Games Convetion gra wygladala podbno srednio...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości