Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Linka
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 581
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 4:42 pm

sob paź 09, 2004 10:49 pm

Warhammer (i widze, że nie tylko ja tak typuję, więc ten system wcale nie umiera!). Za możliwości tego świata, za "klasyczne" fantasy, za klimat i za Middenheim :)
Potem długo, długo nic, a potem zaczyna się klasyczna wymienianka. Moze jeszcze "Poza Czasem" się wybije, ale do tego potrzeba jeszcze jakiegoś roku męczenia tego systemu.
 
Awatar użytkownika
mattness pl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: sob paź 23, 2004 6:40 pm

sob paź 23, 2004 8:05 pm

AD&D - dla mnie klasyka.
ArsMagica-gralem raz, ale mozliwosc rzucenia praktycznie DOWOLNEGO czaru to je to(ponadto jedyny system, ktory znam dajacy mozliwosc grania wiecej niz jedna postacia)
Shadowrun-wampir mojego zycia. Wyssal ze mnie kase, kawal mlodosci i zainteresowanie innymi systemami 8) (konserwa sie ze mnie robi na staosc)
Werewolf-gralem na konwentach. Bylo zabawnie(nie ma to jak swiat "mroku" ;] )
Mlotek - tylko za Gotreka. Gdyby nie on systemu bym nie lubil :P
Prywatnie: High Fantasy i Hybrydy - autorskie. Szczegolnie ten drugi-tam gralem swoim alter ego z reala :) . Nie znacie i pewnie nie poznacie...
Pozdro
 
Awatar użytkownika
Capek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 7:59 pm

ndz paź 24, 2004 10:46 pm

Cyberpunk 2020jest systemem, w ktorym sie najlepiej czuje 8) za klimat jaki panuje w miastach, chociaz ostatnio preferuje nietypowego (kosmos, pustynie). Zew Chtulhu to strach przed nieznanym, a ja lubie sieeee bac. :shock: Natomiast niespecjalnie lubie Dzikie Pola, może dlatego, ze kojazy mi sie ze szlachta upajajaca sie na biesiadach (nie musi tak byc, ale tak mi sie kojazy). :spoko:
Ostatnio zmieniony wt paź 26, 2004 6:37 pm przez Capek, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

pn paź 25, 2004 4:34 am

Zaskoczyłem siebie dwukrotnie:
1. Przeczytałem całe 5 stron tego topicu
2.Zdecydowałem się zabrać w nim głos, mimo, że i tak nikt takich topiców nie czyta :)

Mój ukochany system? NA razie panuje triumwirat. To znaczy... kocham 3 naraz i zalecam się do czwartej gry. Bo tak... z systemów, które wyszły w Polsce ominęły mnie tylko GSy, czego żałuję, ale jakoś się zbiegły z DL, a kasy mało i wybierać trzeba...

No nic. Moim największym faworytem jest bezdyskusyjnie Legenda 5 Kręgów. Dlaczego nikt jej nie podał? Dla mnie to mistrzostwo. Ma świat jakich mało, możliwości kreacji ciekawego bohatera, ma niesamowity klimat... no i mechanikę ma dobrą i szybką.

Na drugim miejscu stawiałbym WFRP. Tyle lat i ciągle mam głowę pełną pomysłów. Chociaz sam zaczynam odchodzic od fantasy, ale na romans ze Starym Swiatem zawsze znajdę czas.

Deadlands. Nikomu tłumaczyć nie trzeba. Fenomenalnie przetłumaczony podręcznik. Fenomenalny świat, nowatorska mechanika, tylko o graczy cięzko, bo nie każdy lubi western.

A ta czwarta duszka? To Wampir:Mroczne Wieki. Ciekawy, choć nie idealny.

Ale prowadziłem dużo, dużo więcej.
 
Awatar użytkownika
E$
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 21, 2004 12:32 pm

wt paź 26, 2004 2:10 pm

Ulubiony system rpg? W ciągu paru lat prowadzenia zrobiło się trochę
faworytów, ale jednego raczej nie wyselekcjonuję. Mam swoją
Świętą Trójcę, na którą składają się:

I. KULT - system, który w pełni odwzorowuje wszystkie moje fascynacje i
w którym czuję się najlepiej. Jest dla mnie czymś wielkim, choć widzę też
jego niektóre wady.

II. ZC - to moje genesis. Wielki sentyment.

III. Wraith: The Oblivion - system bardzo mnie interesujący, ale niestety
nie jest mi dane go prowadzić (chodzi o graczy).

Wymieniając inne, to napenwo Warhammer, 7th Sea, czy SW (pierwsza
sesja :)).

Jeśli miałbym wymienić systemy, których nie lubię, to:
DnD, Neuroshima, Earthdawn i inne.

PS.
Capek pisze:
Zew Chtulhu to strach przed nieznajomym, a ja lubie sieeee bac.


Oj Capek. Mi też mama mówiła, żebym nie ufał nieznajomym :)
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

wt paź 26, 2004 3:29 pm

Ja się tutaj już wypowiadałem czy nie? :P Chyba nieee :P

Więc ja sobie też zrobię spisik :D

Po pierwsze - Warhammer. z sentymentu, lubię ten system :D

Po drugie - Cały WoD. Ostatnio mnie naszło i mam już (dopiero) dwa podręczniki do tej gierki, i zanosi się, że w najbliższym czasie bedę miał i kolejne do innej części :D (na razie gram w Wampira, teraz właśnie jestem w trakcie finalizowania kupna Wilkołaka)

I to tyle :D
 
Awatar użytkownika
Stemen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 11:38 am

wt paź 26, 2004 5:12 pm

Mój ulubiony system?? Zew Cthulhu. Niepowtarzalny klimat, autentycznosc i magia bijaca z kazdej strony podrecznika, cudowne zadowolenie po zakonczonej sesji. Zreszta wystarczy spojzec na liste nagród, króre zgarneli autorzy. 8) Jeszcze GSki sa fajne, ale za krótko gram, zeby obiektywnie ocenc. Nie lubie Nowej Fali i w zasadzie tylko tego. Po prostu te "systemy" to pomylka, dla kogos, kto lubi wczucie w postac, dlugie kampanie, i sliczny, gruby podrecznik lezacy na pólce.
 
Awatar użytkownika
Capek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 7:59 pm

wt paź 26, 2004 6:35 pm

lurthel pisze:
Oj Capek. Mi też mama mówiła, żebym nie ufał nieznajomym

:shock:
Sorry mały błąd miało być przed nieznanym. Już poprawiam.
 
Awatar użytkownika
Johnnny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: wt paź 26, 2004 6:19 pm

wt paź 26, 2004 8:19 pm

Brak orginalności w mej wypowiedzi porazi starych wyjadaczy ale chyba ze wszystkich systemów najlepiej czuje sie siadajac za Warhamca. Gram w niego najdłużej i zregóły wiem na czym stoje.

Klimat też można stworzyć jak sie zadba o brak elfów w drużynie bo wtedy to nawet pożądnej walki niema - kończy sie zanim sie zaczyna. :razz: Hehe... Nieno, rzecz w tym żeby mieć logicznie myślących graczy którzy chcą grać i Mg który potrafi poprowadzić. Wtedy z warhama robi sie dobry stuff...

Z innych systemów to zawsze miałem szacunek dla Cyberpunka, mimo tej pokręconej mechaniki której nigdy nie zgłebił mój prostaczy umysł. Dziwnie sie grało ale było bardzo fajnie, nie ma to jak przebić ręką człowieka i ściane ze zbrojonego betonu a potem ześwirować bo za dużo sie napchało kradzionego sprzętu do głowy. :razz: Ponadto to niesamowite utopijne cudo które pojawia sie w portalu, "2060" bodajże. Uhh... to musi być bardzo fajna sprawa. :spoko:

Za klimat i "świat przedstawiony" bardzo lubie Gasnące Słońca, czy też, w pewnym sensie podobne Crystalicum. Te pierwsze nie są niestety dla mnie jasne w kwestjach technicznych ale może w tych drugich będzie lepiej. Tak czy inaczej, to chyba najfajnijesza ze znanych mi konwencji.
 
Awatar użytkownika
Imortis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:19 pm

pt paź 29, 2004 6:37 pm

Johnnny pisze:
nie ma to jak przebić ręką człowieka i ściane ze zbrojonego betonu a potem ześwirować bo za dużo sie napchało kradzionego sprzętu do głowy


Hmm... zawsze podziwialem system Cyberpunka za to wlasnie ze nie mozesz tego typu rzeczy robic. Moze gram nie z ta ekipa co trzeba, bo u nas takich jazd nigdy nie ma. Wrecz przeciwnie system CP uczy pokory, gracz ma swiadomosc swojej niklosci. Na CP szczegolnie powinno wrzucac sie nowych graczy - nie ma takiego bydla jak heroic fantasy. Osobiscie ulubionego sytemu nie posiadam ze wzgledu na zroznicowanie mojej natury. Zgadzam sie z twierdzeniem ze kazdy system moze byc dobry przy odpowiednim podejsciu do niego. Zgadzam sie rowniez ze stwierdzeniem ze gdzie MG dupa to i z sytemu kupa... chocby i byl najlepszy =)
 
Awatar użytkownika
Ashtanodalador
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 14, 2004 8:29 pm

sob paź 30, 2004 7:22 pm

Ja już długo gram ADnD i nie narzekam, choć za dużo tam jest wszelkich, "ale jeśli..." i 20 kolejnych modyfikatorów.

Zapoznaję się też pomału z Poza Czasem i przyznam, że również mi się podoba, choć walka mogłaby być prostsza...

Chciałbym jeszcze pograć w Maga: Wstąpienie, ale nie mam możliwości...

Jednak najlepszym systemem będzie mój autorski: prosty jak konstrukcja gwoździa biegnąca przez plantację żarówek i dający Tyyyyyle możliwości rozwoju postaci i świata, żę HURA!

nazwy jeszcze nie ma, ale czekam na propozycje. mozna je skladac w poście "nowe systemy RPG"
 
Awatar użytkownika
Silimarilion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: wt kwie 06, 2004 6:15 pm

sob paź 30, 2004 9:31 pm

Mógłbyś go jakoś udostępnić ? Wtedy każdy mógłby ocenić czy ten system jest taki wypaśny jak mówisz :].
 
thore
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 01, 2004 6:52 pm

pn lis 01, 2004 6:57 pm

miom zdaniem najfajniejsza gr RPD jest D&D :razz: :mrgreen: jest ciekawa,nie nudzi, i ma duuuuuuuuuuuzzzzzzzzzzzzzzzooooooo podrczników...ja mam 3 zrodlowe i 7 innych!!!!!!!!!!! :D
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

pn lis 01, 2004 7:41 pm

A według mnie najfajnieeeeeeejsza, ale taka super fajna jest gra nazwana szachami :P jest ciekawa, nie nudzi, można grać całymi dniami, ma duuuuuuuuuuuuuuuuuzoooo poradników :P ja mam trzy poradniki i cztery zestawy pionków :P
 
m1r1Ad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 11:20 pm

wt lis 02, 2004 4:15 pm

hmmm... grałem w wfb, ale jak jak mag stracił licencję na jego wydawanie to ceny podręczników i innych dodatków poszły o 100% do góry i pozbyłem się ich, uzysując dwukrotne przebicie. potem zacząłem grać w d&d, ale zasady nowej edycji tak dalece mi nie przypadły do gustu, że jakoś przestałem grać w rpg... ale mam zamiar zacząć znowu i w związku z tym moje pytanie:

czy ktoś mógłby mi polecić jakiś dobry system? tzn. w Waszej opinii najciekawszy. z góryt thx :D
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

wt lis 02, 2004 4:30 pm

Poprzeglądaj wszystkie zawarte tutaj fora, ocen co lubisz, świat elfów i krasnoludów (Warhammer i D&D :P), Wampiry, Magowie i Wilkołaki (Świat Mroku), western (Deadlands), wizje przyszłości (Neuroshima, Cyberpunk), czy coś tam jeszcze :P (nie chce mi sie wymieniać :P)

każdy system jest wart choćby obejrzenia jego fora :P pooglądaj wszystko, na pewno na coś trafisz :P
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

wt lis 02, 2004 5:38 pm

Zainteresuj się Zewem Cthulhu moj drogi, na prawdę warto. Jeżeli lubisz poszukiwać tajemnice, życ w strachu, że na prawde obok nas żyją wszechpotęzne istoty-bóstwa to zacznij sie interesować Zewem Cthulhu i mitologia Lovecrafta. Powoli zauważysz, że i Toba sie ktos interesuje ;)

Inne systemy tez są oczywiscie świetne, to zależy co kto lubi :)
 
Awatar użytkownika
Vister
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw lip 29, 2004 12:06 pm

śr lis 03, 2004 10:57 am

A ja najbardziej lubię D&D :razz: :mrgreen: . Kocham świat, gdzie jest magia, elfy, krasnoludki itp. itd. troche cukierkowy jest, ale mi to odpowiada, mrocznych RPG-ów nie lubie, futurystycznym mówię mocne NIET!,a za Warmłotkiem jakoś to wypadło, ze mi nie odpowiada :razz:. I D&D jest :spoko: moim zdaniem jest bardzo elastyczny, ale tak naprawdę wszystko zależy od MG.
 
ewela
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 02, 2004 10:21 am

śr lis 03, 2004 4:07 pm

Ja uwielbiam Neuroshime.To moim zdaniem system inny niz wszystkie. Ma w sobie tyle klimatu, ze dobry mistrz gry moze z nim zrobic co tylko zechce. Ale osobiscie lubie grac we wszystko. Kazdy system rozni sie czyms od pozostalych i wlasnie za to je lubie. WSZYSTKIE :)
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

śr lis 03, 2004 11:05 pm

Dla mnie ulubiony system to WOD (ulubiony setting to Wampir). Chociaż teraz to raczej już NWOD. :wink:
Z rodzimych to NS - ogólnie lubię klimaty postapokaliptyczne a system jest naprawdę fajny (no może oprócz udziwnionej mechaniki, która mogłaby być prostsza :wink: ).
 
Albert
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pt lip 02, 2004 7:33 pm

czw lis 04, 2004 7:48 pm

Moim ulubionym jest stary, dobry Warhammer. Moze dlatego, że był pierwszy i najczęściej w niego gram. Inne systemy oczywiście też bardzo lubie ale Warh jest systemem (dla mnie) do którego zawsze chętnie sięgam. Niedawno miałem okazje zagrać w Wampira:Mroczne Wieki i bardzo mi się spodobał. Zastanawiam siędlaczego nie gralem w ten system wcześniej?
Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Horus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt lis 09, 2004 8:41 pm

Mój Ssskarb

czw lis 11, 2004 7:57 pm

Od tego miejsca wchodza dolaczone posty z tematu Moj ssskarb - Admin Seji.


Na dzień dzisiejszy większości z nas zetknęła się z więcej niż jednym systemem RPG a jest ich trochę :
D&D, Word of Darkness, 7th Sea, Zew Cthulhu, Earthdown, Monastyr , mój ukochany Warhammer i wiele innych.

Jednak nie było mi dane zagrać we wszystkie tak jak i pewnie innym, ale mam do was prośbę jeśli macie chwile.

Jak w paru zdaniach opisalibyście swój wybór , dlaczego ta gra ( te gry ) a nie inne . A może sprawdziliście inne systemy i niemile was zaskoczyły –co to takiego było ?? Jakie elementy gry tak bardzo lubicie a nie ma ich w innych grach, że za nic w świecie się nie przesiądziecie na inny system fabularny ??

Chodzi mi o wasze odczucia i doświadczenia .
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

czw lis 11, 2004 9:04 pm

Wydaje mi sie, ze temat już był, pod tytułem Mój ulubiony system RPG czy jakoś tak...

D&D - nie podoba mi sie ten system, mogę odradzić dla tych, co nie lubią ciągłej siekaniny :P Ale trzeba w coś grać, i ja niestety jestem na ten system skazany... (nie pytajcie czemu :P)

WoD - ten system sie podoba mi, bo jest według mnie inteligentnie zrobiony jeżeli chodzi o mechanike i o narracje... (narracja moze byc taka w kazdym systemie, ale dopiero tutaj tak bardzo sie u mnie rozwineła...). Biorąc pod uwagę systemy z którymi sie zetknąłem, to ten wydaje mi sie być najlepszy pod względem wiekszości rzeczy (widać w mało rzeczy grałem :P)

Warhammer - fajny systemik, bardzo fajny systemik, sentyment do niego mam. Niestety nie pogrywam w niego już jakiś czas bo brak mi podrecznika, który ma inny człek, a którego nie ma w pobliżu :P dobre wrażenia, dobry system, skomplikowany, ale latwiejszy od DeDe... i ciekawszy od niego imo... i nie mam co mu zarzucić, ale mam nadzieje że system sie jeszcze poprawi wraz z wejściem kolejnej edycji :D

I tyle, w wiecej nie grałem...
 
SZaqAL
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:00 pm

czw lis 11, 2004 9:41 pm

Cóż...
DnD - nie grałem w RPG, ale słyszałem relacje nie mówiąc już o grach CRPG... możecie ten głos uznać za nieważny, ale uważam że to tylko głupia nawalanka.

WFRP - i tak naprawdę gram i grałem tylko w tą grę, już zaczynamy z drużyną ewulować na dobrej drodze, tzn. myśleć a nie walczyć, nie walczyliśmy już z 4 sesje (lol), świat prosty, pomaga (co niektórzy uważają za minus) rozgrywać sesje tak naprawdę w naszym świecie dawno temu z doprawką magii... zasady nie są jakoś bardzo trudne, choć wymaga wielu poprawek.
 
Awatar użytkownika
Damerien
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 3:24 pm

czw lis 11, 2004 9:55 pm

Wiedźmin - gra nawet, mój pierwszy erpeg...

Młotek - jedna sesja, nie podobało mi się

Neuroshima - jak widać, Powiew Rozsądku jest mojego autorstwa, wygrałem podręcznik to gram/grałem... czasem mi się podobało, mimo że nie lubię takich klimatów
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

czw lis 11, 2004 11:09 pm

Cóż, obecnie kupuje podręczniki do trzech systemów:

- Dunegons and Dragons 3ed. Jestem pierwszy do wytykania wad tego systemu, jego głupot, czerni i bieli, nadmiernych ilości tabelek i arcyabstrakcyjnej mechaniki, ale kocham go bolesną, graniczącą z perwersyjnym masochizmem miłością... Dobre źródło, by ukraść do jakiegoś innego systemu przedmiot magiczny, czar, potwora, czy ciekawą zdolność.

- Legenda 5 Kręgów, choć to trudna i niewdzięczna miłość. Przynaje bez bicia, że nie potrafiłbym w niej poprowadzić czegoś innego, niż typowa sesja z nieco innymi dekoracjami. System jest po prostu DIABELSKO trudny - trzeba się bardzo dobrze orientować w realiach dalekiego wschodu, galimatiasie etykiety itd. Nie mniej jednak na szczęście dobrze się to czyta.

-7th Sea - dla mnie to boskie objawienie... Jeszcze dzieckiem świerzo po komuni będąc oglądałem po dziesiątki razy Trzech Muszkieterów nagranych na kasetach. Teraz mogę prowadzić takie przygody...

------------------------------------

Szanuje jeszcze Gasnące Słońca - ten system nosi wszelkie znamiona geniuszu. Można w nim poprowadzić wszystko - od Heroic Fantasy po Space Opere... Jest naprawde niesamowity.

Niecierpie natomiast Monastyru... Jedyna żecz, która mi się w nim podoba, to pomysł mechaniki zarządzania nieruchomościami, reszta... Nie mój klimat, nie mój styl gry, nie mój styl prowadzenia, nie mój styl kreowania bohaterów... Monastyr i moje poglądy na to jak powinno wyglądać RPG, rolę podrecznika itd. są jak materia i antymateria. Zaręczam, że gdyby umieścić podręcznik do tego systemu w jednym pomieszczeniu z jakimś (czysto hipotetycznym) moim dziełem, to oba anichilowały się wzajemnie.
 
Awatar użytkownika
Fingrin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: śr maja 19, 2004 11:16 pm

pn lis 15, 2004 8:54 pm

Mi się preferencje zmieniają. W warhammerka to już mam tylko ochotę na sesje groteskowe:P(może przejdzie?) Moim ostatnim odkryciem jest mag, który bardzo mi się spodobał. A to dzięki wieolowątkowości, óżnorodnym spojrzeniom na świat i zabawnej postmodernistycznej mieszanki:) Sentymentem żywię Dzikie Pola, dla mnie to wciąż najlepszy polski system:) Zew Cthulu za Lovecrafta! W 7th Sea grywam ostatnio, bo ma zabawną konwencję;) Acha i na koniec, Monastyr całkiem mi się podoba.
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

pn lis 15, 2004 9:22 pm

Hmmm. Jak na razie prym wiodą systemy AEGa, czyli Legenda Pięciu Kręgów i 7thSea. Za światy. Za świetnie spisane podręczniki. Za konwencje. L5K za samurajów, bushido i katany, 7thS za żyrandole i bycie prawdziwym bohaterem.

Trzecie miejsce, ZC, choć wraz z postępami w czytaniu "W górach szaleństwa" wybija się coraz wyżej. Pewnie byłoby na miejscu, gdybym umiał u swoich graczy wzbudzić ten strach, osamotnienie, które wyziera z książek Lovecrafta.

Dalej Warhammer (moją pierwszą w życiu sesje w niego grałem, chlip), potem Earthdawn... a dalej cała plejada systemów w które grałem dość mało i dość krótko :).
 
Awatar użytkownika
Jok
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 3:43 pm

wt lis 16, 2004 2:37 pm

Moim ulubionym systemem zapewne jest Zew Cthulhu- uwielbiam historie H.P. Lovecrafta-maja niesamowity klimat i zarys mitologiczno-historyczny. Ale sesja musi byc dobrze prowadzona - latwo jest skopac klimat.dosc czesto mistrzuje ale przyznam sie szczerze ze niezawsze klimat jest. Uwazam ze mechanika niejest zbytnio skomplikowana i niepuje samej radosci gry gdyz nie trzeba co i rusz rzucac koscmi.
na drugim miejscu postawilbym Earphdowna-za swiat ii mechanike a na 3 Wampra: Maskarade-lubie stawac po tej drugiej stronie
 
Awatar użytkownika
Fingrin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: śr maja 19, 2004 11:16 pm

wt lis 16, 2004 5:10 pm

Od Zew Cthulu do ED? No , no:):) A co rozumiesz przez ciekawy świat w ED?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości