Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

Którego boga wybrac jako patrona

wt mar 18, 2003 9:53 pm

Zaczynajac gre kaplanem zawsze trzeba wybrac boga ozywiscie kazdy ma jakies tam swoje preferencje ale uwazam ze zdecydowanie najciekawsze jest bycie kaplanem shar :) i bynajmniej nie jestem kinder-metalem zadnym mrocznosci i tego typu akcji.. lecz shar ma w sobie to cos co przyciaga poza tym oferuje ona zupelnie inne rzeczy niz inne bostwa... a i z pewnoscia sune jest ciekawa jako patronka

a co wy sadzicie na ten temat ?
 
Awatar użytkownika
Loethlin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: wt mar 18, 2003 9:15 pm

wt mar 18, 2003 10:07 pm

To zależy od osobistych preferencji. Ja z bóstw najbardziej lubię Mielikki, Eilistraee, Mystrę i Shaundakula. Myślę, że ci bogowie mają "fajny klimat", ale, to oczywiście, mój gust. Nigdy nie grałam kapłanem, ale druidka Mielikki i rangerka Shaundakula, z klas rzucających divine spells. Grało mi się naprawdę super.
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

wt mar 18, 2003 10:17 pm

mnie jakos nigdy nie pociagalo ratowanie lisow i ochrona przyrody dlatego to odpada a mroczne rytualy shar polowania na kaplanow selune to jest to ;)
 
Awatar użytkownika
Loethlin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: wt mar 18, 2003 9:15 pm

wt mar 18, 2003 10:35 pm

Słuchaj, ja cię bardzo lubię, i nie chcę krytykować, ale... Po pierwsze: Nie spłycaj wiary w Mielikki do ratowania lisów. Po drugie: myślałam, że założyłeś ten temat, by poznać zdanie innych, a nie kryykować ich wypowiedzi. Powiedziałam już raz, i powtórzę. To jest kwestia gustu. Mi osobiście Shar podoba się, ale nie jest dobrym patronem dla moich postaci. Raczej dla wrogów drużyny.
 
Anonim_1

śr mar 19, 2003 12:09 am

ercon pisze:
mnie jakos nigdy nie pociagalo ratowanie lisow i ochrona przyrody dlatego to odpada a mroczne rytualy shar polowania na kaplanow selune to jest to ;)


Popieram Loethlin. Temat nie powstał chyba po to, byś komentował zdanie każdego użytkownika, które nie pasuje do Twoich. To kwestia gustu.

Moje typy są następujące:
Dla klimatu: Shar, Sune, Selune, Cyric.
Dla statystyk: Lathander, Tempus, Mystra.
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

śr mar 19, 2003 3:06 pm

faktycznie moze troche sie rozpedzilem :) a moje uwielbienie Shar wynika glownie z zamilowania do skrytobojcow a chyba Shar ma z nimi sporo wspolnego a sam Mask mi nie pasuje... jakos to bostwo wydaje mi sie nie dopracowane :)
 
Awatar użytkownika
Loethlin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: wt mar 18, 2003 9:15 pm

śr mar 19, 2003 7:38 pm

Przepraszam, to offtopic: Ok, ja robię błędy ortograficzne, ale mam papierek na dysleksję. Staram się nie robić byków, i ćwiczę ortografię. Zaznaczanie na czerwono błędów w notkach jest strasznie chamskie. Nie jesteśmy w szkole, prawda? To sposób na poniżanie ludzi, i to najbardziej ordynarny, jaki może być! Ciekawa jestem który to moderator taki "sympatyczny" jest. :x
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

śr mar 19, 2003 8:55 pm

drurzyna hcialbym i to naprawde hamskie zahowanie i prosze tak nie robic na moim boardzie z laski swej...
 
PrzeSzkoda
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 185
Rejestracja: śr mar 19, 2003 4:00 pm

śr mar 19, 2003 9:02 pm

Ercon, nie chcę być złosliwy, ale te byki to żeś specjalnie zrobił? Moim zdaniem to moderatorzy (czy jak ich tu zwą :) ) powinni świecić przykładem :wink:
 
Awatar użytkownika
Loethlin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: wt mar 18, 2003 9:15 pm

śr mar 19, 2003 9:06 pm

Tak, on to zrobił specjalnie. Mi nie chodziło o zostawianie błędów ortograficznych w notkach. Mi chodziło o nie upokażanie ludzi, poprawiając im błędy na czerwono, jak w 1 klasie szkoły podstawowej.
 
Awatar użytkownika
_rab_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: śr mar 19, 2003 8:48 pm

czw mar 20, 2003 6:34 pm

Moje rokowania to głównie Wee Jas i Lolth dla kapłanek. 'Klimatyczni' także są wyznawcy Iuza i Vecny, choć troszeczkę IMO za słabi. W wodnych klimatach lubią Sekolaha.
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

pt mar 21, 2003 6:39 pm

a gdyby jakis mezczyzna zostal kaplanem lolth pomijajac fakt ze musialby zyc z dala od drowiego spoleczenstwa.. traktowany bylby jak heretyk ? jakby na niego patrzyla lolth ?
 
Awatar użytkownika
Roryn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:01 pm

pn mar 24, 2003 8:15 pm

Wiecie, moi kaplani zawsze służą Moradinowi, ew. Haeli Brightaxe. Zgadnijcie dlaczego :P
Z ludzkich bóstw podoba mi się panteon "Mulhorandski" w egipskich klimatach. Tylko wtedy historia postaci, szczególnie, że większość moich historii jest umiejscowiona w Cormyrze, jest nieco naciągana. Oprócz tego prowadziłem też sesje z kapłanem Shar i było fajnie (szczególnie jego śmierć :mrgreen: ) Bardzo lubie też umieszczać w przygodzie kapłanów malara (i bestie malara :mrgreen: ). Fajny była też kiedyś sesja z kapłanem Milila, tylko, że był troche słaby w walce...

Roryn
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

Olejcie błędy i wysłuchajcie mnie :).

sob mar 29, 2003 6:29 pm

Nie gram z reguły kapałanami, ani ogólnie Divine-Spellerami, ale gdy pocinam paladynem, to zawsze wybieram Torma. Po lekturze FR-owych Panteonów bardzo spodobał mi się ten bóg. Ciągle dążę do zostania jego Divine Agentem :).
 
Awatar użytkownika
Icarus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 9:07 pm

sob kwie 19, 2003 12:53 am

Mae Govannen
Rowniez nie gram kaplanami, ale palladyn to u mnie tylko Helm, nie wiem wlasciwie dlaczego, ale dla mnie ma jakis taki fajny klimacik :-). A jak gram magiem to Mystra (ciekawe dlaczego) :-)
Namarie
 
Awatar użytkownika
klimek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 16, 2003 11:36 pm

wt kwie 22, 2003 8:30 pm

ercon pisze:
Mask mi nie pasuje... jakos to bostwo wydaje mi sie nie dopracowane :)

Dlaczego?Jak dla mnie to całkiem dobry bóg - nie jest zbyt męczący dla wyznawców, i nie obiecuje złotych gór. Prosty układ. Taki powinien być bóg złodziei i skrytobójców, bo ci i tak muszą liczyć na siebie :)
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

wt kwie 22, 2003 9:14 pm

nio moze ale mask sie dal zruchac cyricowi a jak bostwo skrytobojcow i zlodzieji moze dac sie zruchac ?:P to on powinien oszukiwac i byc o krok przed przeciwnikiem byc przewidujacym i w ogole a nie takie no dal dupy :P
 
Awatar użytkownika
Verghityax
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 894
Rejestracja: śr mar 19, 2003 8:43 am

wt kwie 22, 2003 9:45 pm

No bo Cyric to większy cwaniak ;)
 
Awatar użytkownika
Loethlin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: wt mar 18, 2003 9:15 pm

śr kwie 23, 2003 8:05 am

Niech mnie koś oświeci, kiedy to Mask, jak to określił ercon, "dał się zruchać" Cyricowi? Z tego co pamiętam, to raczej Mask zruchał Cyrica. Jeśli pamiętacie mieczyk, którym Cyric ukatrupił Bhaala... To właśnie był avatar Maska w Czasach Niepokoju. Po części to Mask wpłynął na Cyrica, i ten stał się taki zły.
 
Awatar użytkownika
Verghityax
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 894
Rejestracja: śr mar 19, 2003 8:43 am

śr kwie 23, 2003 10:29 am

==> Loethlin
Zgadza się. Ów miecz był awatarem Maska. Jednego tylko nie jestem pewien. W jakimś bodajże podręczniku wyczytałem, że Cyric złamał później ten miecz bardzo osłabiając Maska. Czy to prawda?
 
Awatar użytkownika
Loethlin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: wt mar 18, 2003 9:15 pm

śr kwie 23, 2003 2:10 pm

Tak, to prawda. Jednak rehabilitacja z tego żałosnego stanu nie zajęła Maskowi zbyt wiele czasu. Pozatym, osiągnął znaczący sukces, robiąc z Cyrika kogoś tak pokręconeg...
 
Awatar użytkownika
klimek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 16, 2003 11:36 pm

śr kwie 23, 2003 5:24 pm

"Trzymaj się cieni, bo jasna droga czyni cię łatwym celem" jak mawiają wyznawcy zamaskowanego :)
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

śr kwie 23, 2003 8:08 pm

ale przy okazji cyric dziabnal mu sporo mocy i mask z greater good stal sie sredniakiem stad nienawisc maska do cyrica wiec dalej utrzymuje wersje ze to cyric skiwal maska... bo mask zamiast zysku (przeciez tego oczekiwal zamieniajac sie w miecz) jedynie stracil moc na rzecz cyrica a cyric stal sie bogiem wiec kto wyszedl na tym interesie na + ?
 
Awatar użytkownika
Icarus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 9:07 pm

śr kwie 23, 2003 8:58 pm

Mae Govannen
Teraz nadszedl czas na moje glupie pytanie, czy to o czym mowicie dzieje sie w ksiazkach "trylogia awatarow", czy w jakims podreczniku?
Za odpowiedz z gory dziekuje.
Namarie
 
Awatar użytkownika
Verghityax
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 894
Rejestracja: śr mar 19, 2003 8:43 am

śr kwie 23, 2003 9:50 pm

==> Icarus
Konflikt Maska i Cyrica rozpoczął się już w ostatnim tomie "Trylogii Awatarów" - "Waterdeep". Natomiast dalsze wydarzenia zostały opisane w podręcznikach. Jest też podobno powieść - sequel "Trylogii Awatarów" - która opisuje te wydarzenia, niestety, nie jestem tego pewien, nie pamiętam również jej tytułu.
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

sob maja 03, 2003 11:08 am

Mój osobisty faworyt to Hextor. Mimo iż jest z natury złym bóstwem to jest akceptowany przez część społeczeństwa a jego kapłani, zdyscyplinowani i oddani mają w sobie to coś.
Znam jednego Kapłana Hextora który będac dopiero na drugim poziomie planował ekspansję na Greyhawk, ale był ubaw :lol:.
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

sob maja 03, 2003 12:44 pm

Znam jednego Kapłana Hextora który będac dopiero na drugim poziomie planował ekspansję na Greyhawk, ale był ubaw


to sie nazywa byc oddanym idealom ;)
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

sob maja 03, 2003 11:21 pm

Co najlepsze ów kapłan nadal trzyma sie założenia iz niebawem mu się uda podbić najpierw Safeton potem Narewell itp.

Jeśli chodzi o kapłanki magii to IMO Wee-Jas jest najodpowiedniejsza. Ciekawe bóstwo moim zdaniem.
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

ndz maja 04, 2003 10:15 am

heh gupio przyznac :P ale o greyhawku nie wiem prawie nic wypadaloby przeczytac ten zyjacy greyhawk...
 
Wojwas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr lip 16, 2003 9:56 pm

śr lip 16, 2003 10:35 pm

Hi
W FR jest taka masa bogow iz warto czesto wybrobowac kogos nowego. Jako ze w 2 edycji uwielbilem Tymore (i to nie tylko z powodu glupiej zasady dostwania exp za rzucanie czarow zgodnie z panteonem - "Jak to rzucalem czary niezgodnie z wiara - wspomagam adventererow nie ;) )
to w 3 postanowilem zmienic przyzwyczajenia. Jako ze glownie odgrywam role kaplanow to szybko przeskoczylem okres typowo wojskowych bostw do bardziej wyrafinowanych . Kaplan tworzacy magiczne przedmioty - Azuth - idealne polaczenie . Wynalazca - Gond ( jak doda mu sie prestige class Gondsman to facet rzadzi ). Ale najwiecej przyjemnosci ostatni dostarcza mi typowy support druzyny - kaplani Milli lub Sune - inaczej dobierasz medytacje i nie skupiasz sie glownie na jakze typowym i nie twierdze ze niepotrzebnym Bullem i Endurancem itp.

Z doswiadczenia wiem iz kazdy bog daje wielkie pole do popisu dla kaplana.

Finito

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości