Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
MIKK
Stały bywalec
Stały bywalec

wt paź 21, 2003 7:26 pm

Ehh tam Po pierwsze wcale nie jest najbardziej klimatyczny bo 100 razy bardziej klimatyczne są predatorzy. Nie mówiąć juz że raczej nie warto go w armii wystawiać.

Ja mam Watchera i dwóch warriorów Są super wypasieni i warci każdego punkta :) teraz ostrze sobie pazurki na Onyxa i hunterów, a potem vestalki :D

Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt paź 21, 2003 8:58 pm

Mnie również kuszą drapieżcy. Na razie jako figurki.
Bo statów Wilczarzy na razie jeszcze nie przeczytałem :wink:

zuber
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt paź 21, 2003 9:18 pm

Sa adekwatne do ich rozmiarow, podobno armie Wulfenow do tej pory wygrywaly turnieje w Polsce.

Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt paź 21, 2003 9:53 pm

Wiem, ale mi chodzi o detale. Przeciez musze zrobic sobie jakies 'combo' :razz: tego wymaga mój spaczony umysł - nawet jeśli nie bedę nim grał to muszę mieć taką potencjalną możliwość :wink:

Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt paź 21, 2003 9:59 pm

no i prosze, banda Garou, a tak sie dali oplatać przez Żmija. Brawo panowie i panie:>
Jako wredny krwiopijca rzadnymi Wyrdami sie nie przejmuje i juz zaczynam zbierac pieniazki:>

zuber
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob paź 25, 2003 3:26 pm

Sorki nie moge sie opanowac - ale jesli te modele sa takich rozmiarow jak wilkolaki to juz mam tancerzy czarnej spiralki:) albo fomory:)

Obrazek

Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob paź 25, 2003 6:29 pm

cholera! Ciekawe te figurki, hmm chętnie bym zagrał gdybym tylko miał możliwość obejrzec jak to wszystko wygląda podczas walki, nie wiecie może czy gdzieś w krakowie będzie można się załapać na bitwy wq tym systemie? znaczy jakiś turniej czy cósik....

zuber
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob paź 25, 2003 10:37 pm

Znalazlem jedynie informacje, ze bedzie prezentacja tego systemu, sprzedaz i turniej na konwencie gier strategicznych Bazyliszek w Warszawie. Podobno zreszta kolesie z tej firmy jezdza i uzadzaja pokazy - wystarczy im tylko miejsce zapewnic - kontakt do nich jest na stronie www.mythos.pl

Awatar użytkownika
!Blob!
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz paź 26, 2003 10:07 am

Prezentacja tego bitewniaka bedzie takze na Klakonie:
http://www.klakon.prv.pl/ [7-10 listopada]

Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt lis 04, 2003 10:59 pm

Mam już Wulfenów, dzisiaj kupiłem i już pierwszego pomalowałem.
Wezmę na Kłakon, żeby patrzeć jak MIKK dostanie ślinotoku :wink: :razz:

P.S. Świetne figurki, naprawdę przyjemne do malowania. :)

Awatar użytkownika
MIKK
Stały bywalec
Stały bywalec

pt wrz 17, 2004 4:58 pm

Tak wracając do starego tematu:)

I btw. Na Kłakonie chłopaki(a konkretnie szczur + ekipa z Mythosa) będą coś kombinować z figurkami wstępna nazwa to "Turniej Watach" czyli KOnfrontacja w wilkołaczym wydaniu!!

Niezły tłuścioch! - Silent Strider jak sie patrzy

Obrazek

Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt wrz 17, 2004 9:14 pm

o wlasnie go kupilem i skleilem... jak dla mnie jest wypasiony, chociaz mocno azjatycki z niego Silent Strider (wiecie nauki u mistrzów patrzacych w gwiazdy i te sprawy :wink: )

P.S-> Moj setny post, jestem wniebowziety 8)

Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw wrz 30, 2004 9:14 am

Figurki są ładne to jest fakt. Ale jak dla mnie żeby były do wilkołaka rpg powinny być inne. Poza tym figurki ładne, jak już pisałem, ale gra się
w konfrontację jakoś dziwnie:/ I za duże są, jak dla mnie ta gra jest małą porażką pod kwestią zasad i grywalności. Ale to tylko moje zdanie.

Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw wrz 30, 2004 12:48 pm

Trudno zdobyć figurki które by idealnie pasowały do wilkołaka, a te mogą dość ładnie podpasować na grupkę radosnych crino :razz:
I nie zrzędź na Konfrontację tak ciągle ;) - akurat zasady są w niej całkiem niezłe (moim skromnym zdaniem lepiej napisane niż choćby w WZ2ed) a i grywalność dość wysoka :)

P.S. W Polsce można już zdobyć po normalnej cenie Reaperowe figurki - wśród nich są 3 'wilczki' (jak wyglądają po dobrym pomalowaniu można spojrzeć na coolminiornot):
http://www.jotte.istore.pl/sklep,1121,9 ... 448,0.html
http://www.jotte.istore.pl/sklep,1121,9 ... 449,0.html
http://www.jotte.istore.pl/sklep,1121,9 ... 450,0.html

Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt paź 01, 2004 4:03 pm

Jak już pisałem figurki są naprawdę ładne. Ale ni za cholere nie pasują według mnie do Wilkołaka: Apokalipsy. Za dużo "stafu". Poza tym, nie pasują mi do wizji Apokalipsy, to powinno było widać, że są zmęczone życiem, groźniejsze i tym samym mądre, trochę może obszarpane. Za wiele wymagam jak na figurki, dlatego chyba nigdy nie ujrzę doskonałej figurki do wilkołaka, jak dla mnie. Bo jak dla mnie taka nie sitnieje, to jest RPG a nie gra bitewniana. A jeśli chodzi o zasady Szczur, to może spróbuję sobie jeszcze zagrać na jakimś konwencie i zobaczymy. Może zmienię zdanie, kto wie?
Chociaż mój kolega też grał (na Krakonie) i też trochę narzekał na rozgrywkę, tylko, że z drugiej strony to jest zapalony battlowiec :razz: może dlatego.

Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob paź 02, 2004 3:07 pm

Przestancie bredzic o figurkach do Wilka, bo takie nie istnieja. Na tym koniec i kropka. Stawiacie wymagania bazujace na systemie rpg figurkom, ktore zostaly stworzone do gry bitewnej, o co Wam chodzi chlopaki?
A tak juz zupelnie prywatnie to uzywanie figurek na sesji rpg to centralnie dedekowy pomysl. I nie mowcie mi, ze warto widziec gdzie kto stoi w trakcie walki. Brakuje wyobrazni? Grajcie w battla :)
Pozdrowka
Dox
P.S. Sorki za tego posta, ale znudzilo mnie juz to gledzenie o niczym :)

Awatar użytkownika
Kozmoor
Stały bywalec
Stały bywalec

sob paź 02, 2004 10:47 pm

Dox, ja mam nadzieję,że oni tylko, ekchem, wysnuwają analogie...;)

Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec

sob paź 02, 2004 11:00 pm

Dox, nie powiesz chyba, że taka figurka nie jest fajnym rekwizytem w trakcie gry. Dedekowy czy nie, jest fajnym pomysłem. Nawet gdyby był wzięty z Teletubies :P No dobra przesadziłem. Ale takie drobiazgi na sesjach są extra. Wiadomo, jedni wolą pomarańcze, drudzy jak im nogi śmierdzą...

Figurka na sesji jest dla mnie nieodłącznym rekwizytem, stawiam sobie ją obok karty postaci i mam np. portret 3D. Obojętnie w co gram, czy w WoD, czy w DnD czy w coś innego. Taki element dekoracji estetycznej pomaga mi.

Dox pisze:
Na tym koniec i kropka.

Ty tak uważasz ;)

Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz paź 03, 2004 9:17 am

zetwues pisze:
Dox, nie powiesz chyba, że taka figurka nie jest fajnym rekwizytem w trakcie gry. Dedekowy czy nie, jest fajnym pomysłem. Nawet gdyby był wzięty z Teletubies No dobra przesadziłem. Ale takie drobiazgi na sesjach są extra. Wiadomo, jedni wolą pomarańcze, drudzy jak im nogi śmierdzą...

Figurka na sesji jest dla mnie nieodłącznym rekwizytem, stawiam sobie ją obok karty postaci i mam np. portret 3D. Obojętnie w co gram, czy w WoD, czy w DnD czy w coś innego. Taki element dekoracji estetycznej pomaga mi.

:shock: figurki na sesji są zwykłym dedekowaniem. jeszcze planszy brakuje i figurek potworów. Przesadzam może, ale naprawdę trochę można popracować wyobraźnią i się ma podobny efekt. poza tym, powiedz mi skąd bierzesz figurki do WoDu?

Awatar użytkownika
Kozmoor
Stały bywalec
Stały bywalec

pn paź 04, 2004 10:21 am

Wojewoda pisze:
[...]powiedz mi skąd bierzesz figurki do WoDu?

Pewnie lepi z modeliny:P
Zewutes, jakbyś zapomiał, WoD to seria systemów narracyjnych
pora więc na pytanie audiotele:
Co jest sednem systemów narracyjnych?:
a)Narracja
b)Narracja
c)Narracja

a figurki zostawmy bitewniakom, w WoD potrzebne są jak żagiel na cojones..:P

Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn paź 04, 2004 12:32 pm

zetwues, jak widac to koniec i kropka nie tylko dla mnie, to po pierwsze. Po drugie to chyba przeczytales tylko pol mojego posta. Lubisz dedekowac w WoD, rposze Cie bardzo, stawiaj sobie figurki, rysuj labirynty, nic mi do tego. To czego sie czepiam to gledzenie typu "kijowe te figurki do wilka zrobili". Tyle, ze figurki sa do Konfrontacji, a nie do wilka.

zetwues pisze:
Dox, nie powiesz chyba, że taka figurka nie jest fajnym rekwizytem w trakcie gry

Owszem, powiem, ale moze ja jestem z tych co lubia jak im nogi smierdza :)
Pozdrowka
Dox

Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec

pn paź 04, 2004 3:11 pm

Zgadzam się w 100 %, że jest system narracyjnym i to jest właśnie najlepsze w tym. Po co jakas plansza tego też nie wiem, ale ja tego nie wymyśliłem. Figurki potwórów ... tego nie uzywam nawet jak gram w D&D ... Ale nie mówiłem, że figurka służy do tzw. poruszania się postacią. Ona tylko sobie stoi na stole. Jest miłym rekwizytem. Wiadomo we wszystko można grac bez żadnej karty, bez zadnych figurek. To też preferuje. I nikt mi nie wmówi, że figurka na sesji jest zła i nie pasuje do WoD'a . Koniec, kropka. :)

Edit :
Padło jeszcze pytanie skąd biore takie figurki. Robie z modeliny i wypalam w piecu ;)

Awatar użytkownika
Ice_w
Stały bywalec
Stały bywalec

śr lis 17, 2004 2:47 pm

Chcialem wzrocic uwage, ze badz co badz, to jednak nie Wilkolaaki z WoDa i maja inne podejscie do zycia i banajmije nie sa nim zbytnio zmeczone, chociaz sily i inteligencji im nie brak. Trzebaby tu zaznaczyc, ze najpierw byly figurki a zasady zrobiono wczesniej. Na poczatku to mialy byc po prostu bardzo ladne figurkie, ale powienaz byl duzy odzew to zrobiono z tego bitewniaka:D Figurki sa ogolnie troche wieksze niz te z mlotka. Zasady sa rzeczywscie troche malo grywalne, ale po przeprowadzeniu z 2-3 bitew, sam je powinienes bez problemu odpowiednio przerobic.

A na koniec firurka ktora mi sie bardzo podoba i mialbym sa gdyby nie to ze wersja byla limitowana i o konfrontacji dowiedzialem sie juz po wystrzedaniu wszystkich:D Dodam ze to jest GOBLIN<LOL>

Obrazek

PS Wyglada jakby mial sie przewrocic i w statach nie jest zbyt mocny, chociaz w jego wypadku to o wyglad chodzi. Jest wart kazdego wydanego punktu a nawet wiecej (wlasnie dlatego, ze tych punktow jest bardzo niewiele):D

I pdobno ostatnio nie wilacze wygrywaly turnieje i miala miejsce jakas zmiana zasad, bo na ktoryms turnieju ktos wyryl pewien kruczek w zasadach (co do roznicy cenowej armii) i jakos zrobil tak, ze wystawil takiego zaj**** wielkiego goblina i rozwalil wszystkich.

Ja figurki widziazlme w akcji na Goblikonie szkoda ze nie malem kasy na taka zabawe;)

Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 17, 2004 4:02 pm

Ice_w pisze:
Figurki sa ogolnie troche wieksze niz te z mlotka. Zasady sa rzeczywscie troche malo grywalne, ale po przeprowadzeniu z 2-3 bitew, sam je powinienes bez problemu odpowiednio przerobic.

Zasady są raczej grywalne, jak do tej pory ja nie widziałem potrzeby by je przerabiać (a widziałem już paredziesiąt bitewniaków) :)
Figurki są nieznacznie większe od tych młotkowych, ale skala ta sama.

Ice_w pisze:
I pdobno ostatnio nie wilacze wygrywaly turnieje i miala miejsce jakas zmiana zasad, bo na ktoryms turnieju ktos wyryl pewien kruczek w zasadach (co do roznicy cenowej armii) i jakos zrobil tak, ze wystawil takiego zaj**** wielkiego goblina i rozwalil wszystkich.

Ta rzecz była znana od dawna (możesz przebić limit o 50% kosztu najtańszego modelu), ale tak się składa, że czego by nie robić to się nie opłaca wystawiać jednoosobowej armii. Nie wierzę, że mogli na jakimś turnieju trafić się na tyle kiepscy gracze, żeby przegrać z kimś kto popełnił na tyle duży błąd że wystawił jedną figurkę (a Golborak akurat jest relatywnie cienki)

Awatar użytkownika
Ice_w
Stały bywalec
Stały bywalec

śr lis 17, 2004 6:31 pm

Slaby? Nikt nie wygral jednym modelem? DDozwolony koszt armii wynosil zdaje sie 250, albo 300 ptk. Gobosek ma w takim wypadku jeszcze ciecale 300-400pkt (przy limicie 250, gobos moze kosztowac 499 i zasada bedzie spelniona) na artefakty itp (z diabelkiem moze miec ich dowolna ilosc, przez co moze miec praktycznie wszystkie dla siebie dostapne). Nawet nie bedac zbyt silny, majac odpowdnie przedmioty robi rzez. Ja walki nie widzialem a jedynie slyszalem, ale podobno na wspomnianym turnieju ktos w ten sposob wygral na luzach. To nie byl turniej polski i bynajmniej pdobno nie byl na niskim poziomie, po prostu nikt tego nie przewidizla i nie probowal.

Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 17, 2004 9:07 pm

Cóż, to współczucie dla ludzi którzy grali na owym turnieju skoro nie potrafili zadać krytyka ani 4 lightów. Naprawdę 'fenomenalni' gracze - jeśli coś takiego naprawdę miało miejsce.
Niezależnie od przedmiotów 1 model dostaje w dupe od 10 modeli - czego by nie miał i kim by nie był.

P.S. Lepszy od goboska byłby wilczek albo czacha jak już ktoś by miał na tyle głupi pomysł.
P.S.2 W Wawie widziałem już tego typu testy kawał czasu temu - i nikomu się nie opłaciły jakoś.

Awatar użytkownika
Ice_w
Stały bywalec
Stały bywalec

śr lis 17, 2004 11:08 pm

nie wiem, ja tego nie testowalem, ale swoja droga przy takim ograniczeniu punktowym, to bynajmniej nielatwobyloby ubic takie bydle. Zakladajac ze jest maksymalnie obstawiony, a nie ustawiony przy jakiejs przeszkodzie, ktora zablokuje jedna strone podstawki, moze byc atakowany na raz przez max 8 jednostek. Przy limiecie punktowym 300 pkt daje nam to 37 pkt na jednostke. takie jednostki maja ok 5 attaku 10 sily, zwiekszajacco ture obrone o 3 pkt kolos ma lacznie 12 pkt - by go trafic kosci musza byc przerzucane, a do tego ma jeszcze kosci do obrony, chyba ze zasady sie zmienily. A nie mowie tu o innych bonusach. Nie oznacza to, ze tki gosc njest niesmiertelny, ale wtedy nikt nie byl na niego przygotowany i to chyba wystarczylo.

A wogole to dyskusja chyba odbiegla troche od tematu:>

Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 17, 2004 11:14 pm

Strzelanie - gobliński strzelec z aimem 3 i łukiem o sile 2 (jeden z gorszych) za 10 punktów trafiając tego pana w korpus lub głowę zadaje mu lekką ranę. Wystarczają 2 trafienia i koleś jest praktycznie wyłączony z walki, 4 i mamy trupa. 2 rund nie przeżyje za nic. A jak wpadnie do walki z 1 przeciwnikiem (bo więcej nie złapie) to się strzela do walki i po problemie.
Czarami podobnie, tylko że mamy jeszcze prościej.
Walka wręcz - jest cały komplet możliwości jak go wykończyć. Zaczynając od feint dochodząc do ideału jakim jest gobliński gas blower.
Ja nie widzę problemu w wykończeniu go modelami za 10-15 punktów, co dopiero rzeźnikami za 30-40.

Jakich bonusów by nie miał przy dowolnym starciu byłyby to dla przeciwnika najłatwiej zdobyte na tym turnieju punkty.

Awatar użytkownika
Kozmoor
Stały bywalec
Stały bywalec

czw lis 18, 2004 5:04 pm

Forum gry bitewnej Konfrontacja cztery urle dalej:P
Skonczcie offtopa, panowie

Awatar użytkownika
spoxmen
Użytkownik
Użytkownik

pt wrz 02, 2005 5:51 pm

Figurki niektórym pobudzają wyobraźnię... a tak swoją droga w każdym podręczniku podstawce WW polecał figurki firmy Ral Partha... Słyszał ktoś coś o tym?? Ja nie mogłem znaleźć.