Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
dziq
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 3:37 pm

eXploited - POST-NUKE RPG

śr wrz 22, 2004 4:58 pm

witam, chciałbym wszystkim zainteresowanym tematyką postapokaliprycznych RPG przedstawić sylwetkę eXploited - ostatnie dziecko polskiej sceny RPG(prace nad systemem wciąż trwają). (strona domowa projektu: http://exploited.rpg.glt.pl - ZAPRASZAM).

kilka słów wstępu:

Światem, jaki zostanie wam podany na tacy w celu radosnej eksploracji będzie Europa roku pańskiego 2151. Europa już od ponad dwóch pokoleń podnosi się ze zgliszczy, jakie pozostawiła po sobie ostatnia wielka woja. Wojna, która na wielką skalę ogarnęła całą Europę, niszcząc niemal doszczętnie wszystkie osiedla cywilizacji. Wojna, która na zawsze zmieniła oblicze całego kontynentu i ludzi go zamieszkujących. Ze zgliszczy po wojnie nuklearnej najszybciej odbudowywać zaczęły się Gdańsk, Szczecin, Hamburg, Amsterdam, Bruksela i Paryż otwierając swe podziemne krypty dla ludzi z zewnątrz. W niedługim czasie miasta te utworzyły wspólnotę. Chodź znacznie od siebie oddalone ze znacznym poświęceniem pomagały sobie nawzajem, wiedząc, że jest to jedyny sposób na przetrwanie atomowego chaosu i odbudowe. Po upływie kilku kolejnych lat swoje wrota odpieczętowały Wrocław, Berlin, Hanower, Luxemburg i Bonn oferując swoją pomoc, świeżą krew i część zapasy wspólnocie. Osamotnione bez żadnej pomocy z południa czy też północy zacieśniały wzajemną współpracę i zaciekle broniły się przed najeźdźcami z pustyni, którzy chcieli im odebrać ostatnią nadzieje. Determinacja przetrwania była jednak silniejsza, a wspólnota z biegiem lat przemianowała się na "Unię Miast" i ogłosiła nowymi zbawcami ludzkości w tej części świat. Zapominając o ponurej przeszłości starała się żyć własnym życiem. Niegdyś rozrzucone i osamotnione miasta, zjednoczyły się pod szyldem UM, rozrosły się w trzech kierunkach. W kierunku morza, w górę i do wewnątrz, zacierając niemal granice pomiędzy sąsiadującymi miastami. Unia Miast, potężny industrialny moloch, z całym swoim potencjałem i technologią na czele której stała marionetkowa rada sterowana przez największe, wzajemnie zwalczające się korporacje była gotowa poprowadzić ludzkość ku lepszej, optymistycznej przyszłości.



jak można się zorientować po powyższym tekście eXploited jest połączenie światów znanych z CyberPunka i Fallouta.

dla każdego coś fajnego ;)
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

śr wrz 22, 2004 5:15 pm

Niezłe, lekka odmiana od NS, bo w końcu pożyjemy sobie w ukochanych Polskich miastach. Bede grał na pewno :)
 
Awatar użytkownika
ant_z
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: czw cze 17, 2004 3:43 pm

śr wrz 22, 2004 7:20 pm

Cała strona zawiera MASĘ błedów ortograficznych i innych takich jak literówki. Troche ciezko sie czyta. Do tego cos sciagniete totalnie z NS: Moloch. Szkice broni są żałosne. Ale nie moze bedzie dobrze!
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

śr wrz 22, 2004 7:29 pm

Ale o ile dobrze doczytałem, autor mówi tam, że bedzie sie wzorował na paru systemach, grach itp. Głownie na CP, Falloucie, NS. A powiedz mi, czy NS nie jest czerpana częsciowo z Fallouta ?
 
Awatar użytkownika
ant_z
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: czw cze 17, 2004 3:43 pm

śr wrz 22, 2004 8:13 pm

Tak. Jest. Ale w Falloucie nie było molocha. no może w F:tactics było cos podobnego. Ale w Exploited jest wyraźne nawiazanie do NS czyli moloch. przynajmniej nazwa która nie została wyjaśniona. Ja staram sie unikac nawiazan do innych systemów w swoim własnym [np.: kombinuje jak zastapic nazwe Technokracja która w moim przypdaku nie jest taka jak w WoD... trudno mi znalesc mi nazwe.. wiec na razie roboczo jest: Zakon :D]
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

śr wrz 22, 2004 9:47 pm

No dobrze, tak zrobiłes Ty, a twórca Exploited zrobił inaczej. Hehe, moze to Ci nie pasować, ale to jego wybór i ewentualnie jego wina ;)
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

śr wrz 22, 2004 10:02 pm

Jezu, Antz, potrafisz czytać? :P "Unia Miast", industrialny Moloch nijak nie ma się do Molocha z NS. To bardziej coś, jak , bo ja wiem... megakorporacja... niech dziq się wypowie ;) Ale na pewno nie zrzyna...

Zresztą , w naszej autorce też jest w jednym miejscu pewien Moloch, czy to tez zrzyna z NS?? :(

Moja mama mówi na osiedlową szkołę "Moloch", a cyborgów tam nie ma (chociaż w sumie .. :) )

Dziq: Witam na Poltergeiście. Właśnie miałem do Ciebie pisać mail :)
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

czw wrz 23, 2004 8:49 am

Silencer pisze:
Moja mama mówi na osiedlową szkołę "Moloch", a cyborgów tam nie ma (chociaż w sumie .. )


Ostrzeż mame, bo mogą ja posądzić o plagiat ;) hehe
 
Awatar użytkownika
ant_z
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: czw cze 17, 2004 3:43 pm

czw wrz 23, 2004 10:23 am

:D Sorry, mój bład wynikajacy z niedokladnego przeczytania
 
Awatar użytkownika
dziq
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 3:37 pm

czw wrz 23, 2004 5:35 pm

witam wszystkich :)

bardzo się ciesze że eXploited spowodował taki oddzięk na forum Poltergaist :) (czego nie można było powiedzieć o innych forach na których było prezentowane)

ant_z - wszystki błędy już poprawiłem :), szkice broni są żałosne bo ja je robiłem a jak zauważyłeś nie jestem najzdolniejszy, ale ostatecznie będą one zrobione o wiele staranniej

apropos Unii Miast jest to ogromna aglomeracja, w której będzie miejscami panował klimat rodem z CyberPunka, będą też obszary zniszczone i opuszczone, a także wielkie fabryki :) wszystkiego po trochu :). Teren UM jest dosyć spory więc nie ma mowy o żadnym wciskaniu wszystkiego na małą przestrzeń. Z pewnością uda nam się wszystko pogodzić :). A co do NS to nie miałem przyjemności w nią grać

Silencer - miło Cię i tu spotkać :) - widze że wszędzie Cię pełno :)

ps.: i bardzo prosze piszcie eXploited (zawsze) nie zależnie czy jest w środku zdania czy tesz nie ;)

pozdrawiam


Na poprawienie literówek daje Ci dwa dni czasu. Mod.

..:: poprawiłem :)
Ostatnio zmieniony pt wrz 24, 2004 3:49 pm przez dziq, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

czw wrz 23, 2004 8:10 pm

dziq pisze:
ps.: i bardzo prosze piszcie eXploited (zawsze) nie zależnie czy jest w środku zdania czy tesz nie



Nie ma problemu, tylko podaj powód dla którego mamy robić tak a nie inaczej. Może wiąże się to z jakąś historią ;)
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

czw wrz 23, 2004 8:31 pm

zetwues pisze:
podaj powód dla którego mamy robić tak a nie inaczej

Nazwa eXploited stanowi własność intelektualną autora w takiej formie, w jakiej powstała - a więc z pierwszą literą małą, drugą wielką.

Tym niemniej chwytam paczkę prażonej kukurydzy i czekam na szczegóły.... :)
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

czw wrz 23, 2004 9:28 pm

Jestem również zainteresowany. Polska w post-nuku, na to czekałem! A na dokładkęto wszystko zmieszne z fallem, cybrem i NS....zapowiada się lepiej niż rewelacyjnie!
Swoją drogą to ile kosztuje lub kosztował będzie podręcznik i gdzie go dostać?
 
Awatar użytkownika
ant_z
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: czw cze 17, 2004 3:43 pm

czw wrz 23, 2004 9:34 pm

to jest system autorski w powijakach jeszcze. pewnie duuuuzo wody w wisle upłynie zanim sie pojawi w sklepach/.
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

pt wrz 24, 2004 10:19 am

Jeżeli w ogóle się ukarze. Miejmy nadzieję, że tak. Polski rynek RPG jest okrutny, niestety.

Silencer pisze:
Nazwa eXploited stanowi własność intelektualną autora w takiej formie, w jakiej powstała - a więc z pierwszą literą małą, drugą wielką.


No dobra, to jestem w stanie zrozumieć, nie przeszkadza mi to. Ale dlaczego akurat tak. Może to jest ważne. Albo ja jestem jakis nienormalny :P
 
Awatar użytkownika
dziq
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 3:37 pm

pt wrz 24, 2004 4:05 pm

Mitu - odnośnie tego gdzie kiedy i za ile będzie można dostać podręcznik eXploited to informuje że jest to fanfic i nie przewiduje zarobku na nim (zresztą żeby zarobić to najpierw trzeba znaleść wydawce), a podręcznik zostanie napisany będzie go można w całości ściągnąć w formacie .pdf ze strony eXploited


zetwues - Silencer wyręczył mnie w odpowiedzi na postawione przez Ciebie wcześniej pytanie... A jeżeli pytasz o jakiś konkretny opwód czy tesz zabawną historie, to jedynym jaki mi przychodzi na myśl powodem jest to że chciałem się przeciwstawić powszechnym zasadom ortografi ;) i pierwsza litera nazwy własnej będzie mała :p a nie wielka :)
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

pt wrz 24, 2004 6:57 pm

Okey, rozumiem, o to mi wlasnie chodziło. A tak poza tym to kiedy planujesz wydanie swojego RPG w formacie PDF ?
 
Awatar użytkownika
dziq
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 3:37 pm

sob wrz 25, 2004 12:29 pm

zetwues - nie jestem w stanie podać Ci konkretnego terminu premiery eXploited :p. jedyne co moge powiedzieć to to że system napewno ukaże się w tym milenium :), a jeżeli chciałbyś bardziej konkretnie to mam nadzieje skończyć do końca tej dekady ;)
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

sob wrz 25, 2004 10:18 pm

To świetnie, dla mnie to dobra informacja :D Nie mogę się już doczekać kiedy przyjdę na sesje i pokaże to chłopakom :D
 
Awatar użytkownika
dziq
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 3:37 pm

wt wrz 28, 2004 11:15 pm

oczywiście dołożymy wszelkich starań ażeby czas oczekiwanie nie był aż tak długi i aby umilić wam oczekiwanie ;)

free beer and staff ;) :beer: :popijawa: :razz:

btw.: jak macie jakieś pytania sugestje to walcie śmiało z przyjemnością odpowiem :)
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

czw wrz 30, 2004 7:41 pm

Ja mieć ein pytanie, panie dziqu 8)
Czemu Szczecin akurat?
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

czw wrz 30, 2004 9:34 pm

Oho, czyżby się urażona stołeczna duma odezwała? :P Ra-V mu obiecał tysiąc hiszpanskich dublonów. A tak serio to dziq rzucał lotkami do mapy :P

Dziq, napisz coś na gorąco o tej fascynującej historii ;)
 
Awatar użytkownika
dziq
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 3:37 pm

czw wrz 30, 2004 11:50 pm

Seilencer - HAHAHAHA :hahaha: powiem Ci szczerze że się zbytnio z prawdą nie minołeś :razz:

a tak na marginesie... stolica zostanie jesko jedna z pierwszych zrównana (niemalże ;)) równo z gruntem... więc głowa do góry :)

ale spoko Wojewoda ;) obiecuje że będzie tam fajny motyw :)
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

pt paź 01, 2004 6:38 am

No! I tak ma być! A czym wawa zasluzyla na porcje nuke'a?
 
Awatar użytkownika
Imortis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:19 pm

pt paź 01, 2004 2:35 pm

A czym wawa zasluzyla na porcje nuke'a?

tym samym co inni =)

witam wszystkich zgromadzonych. widze ze dziq nie sciemnial ze cos sie tu dzieje, bo konwersacja rzeczywiscie wykazuje oznaki zycia. milo ze temat eXploited ma taki odzew. pozdrowienia dla wszystkich zgromadzonych.
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

pt paź 01, 2004 8:02 pm

Witamy Cię również na tym forum. A kimże jesteś dla eXploited... Bo nie kojażę ? Dla mnie stolicą Polskiego nuke'a powinna być Łódź...Nie sadzicie, że tam jest taki klimat. Przejeżdzałem pare razy tamtędy i ja tam widzę stolice Polskiej Postapokaliptycznej :)
 
Awatar użytkownika
dziq
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 3:37 pm

pt paź 01, 2004 8:32 pm

Wojewoda - aaaaa w sumie to niczym wielkm... wiesz stolica i wogule ;)
pozatym trzaba było gdzieś tego nuka (jednego z pierwszych) walnąć :)
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

pt paź 01, 2004 10:58 pm

No to weźcie na grod kraka walnijcie tego nuke'a, a na stolice tylko jakies bomby kasetowe. Czy nie podnieca was wersja złamanego w pół palacu im.jozefa stalina? :razz: :razz:
 
Awatar użytkownika
dziq
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 3:37 pm

pt paź 01, 2004 11:03 pm

niach niach niach :razz:

zobaczymy co da się zrobić w tej sorawie ;)

poztaramy się zadowolić wszystki gusta :) :razz:
 
t_potega
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob sie 07, 2004 10:59 pm

wt lis 23, 2004 12:00 am

Mam pewien pogląd co do systemu a ściślej cech postaci:
cechy wzięte z systemu S.P.E.C.I.A.L. są łątwe do zaimplementowania, ale co do Atrakcyjności i Opanowania mam mieszane uczucia - atrakcyjność może się zmieniać - np. postać od miesiąca nie widziała mydła - baaardzo nieatrakcyjny wręcz odpychający, ta sama postac wyszła z zakładu kosmetycznego (czyściutka, wypachniona, w czystym eleganckim ubraniu itd.) postać dużo bardziej atrakcyjna.
Tak samo z Opanowaniem - to powinno się zmieniać wraz z rozwojem postaci ew. wraz z liczbą walk/trupów/krwi etc.
Zamiast w skali 1-10 te 2 cechy można by je zrobic w większej rozpiętości, albo -10 do +10, gdzie 0 jest wartością typową dla pana Kowalskiego(to raczej do Atrakcyjności) albo w procentach(do Opanowania) - 1-100 - tworząc postać gracz(albo sam MG) losuje wartość i dodaje/odejmuje współczynniki wynikające z historii postaci(np ojciec od małego uczył postać strzelać, polować(pozytywne) albo postać wychowała się wśród wyższych sfer(negatywne)-zawsze wszystko takiemu podano na złotej tacy)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości