Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

Wielki konkurs na opowiadanie!

sob gru 11, 2004 10:00 pm

Konkurs na opowiadanie!

W ramach patronatu zapraszam Was do wzięcia udziału w konkursie organizowanym wraz z Copernicus Corporation.

O szczegółach przeczytacie w naszym Dziale Warhammer

Nagrody są wspaniałe- trzyletnia subskrypcja wszelkich wydań zwiaznych z Warhammerem, publikacja własnego dzieła w wydanej antologii i na łamach Poltergeista!

Szczerze polecam Wam chwytanie za pióra tudzież klawiaturę :)
Ostatnio zmieniony pn sie 15, 2005 12:54 pm przez Furiath, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Black Flame
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 11:37 am

sob gru 11, 2004 11:39 pm

Fajnie, ze takie rzeczy organizujecie, ale moje szmatławce zasługują najwyżej na śmietnik :cry: :b:
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

sob gru 11, 2004 11:53 pm

Sprobowac zawsze mozesz. :)
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

ndz gru 12, 2004 12:00 am

W jaki sposób nastąpi rozstrzygnięcie konkursu, skoro prowadzą go dwa portale na raz?
 
Awatar użytkownika
Black Flame
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 11:37 am

ndz gru 12, 2004 12:00 am

To nawet nie takie złe... Chwytam za mózg :razz:
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

ndz gru 12, 2004 12:07 am

To sa rozne konkursy.
 
Crowley
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 1:15 pm

ndz gru 12, 2004 1:29 pm

Podaliście maksymalną ilośc stron na 100. To dosyć dużo jak na jedno opowiadanie. Jest jakiś limit? Interesuje mnie jaki powinien być teoretycznie przedział stron, od ilu stron prace będą przyjmowane
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

ndz gru 12, 2004 1:40 pm

Tutaj nie szkoła.
Napisz na jedną stronę - też przyjmiemy. Ale na jedną stronę nie można napisać wartościowego opowiadania - najwyżej shorta.
Liczy się przede wszystkim jakość. Jeżeli napiszesz dobry tekst do 100 stron, czy on będzie miał 10, 20 czy 99 stron, będzie dobrze. Na pewno nie będzie punktacji za objętość.
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

ndz gru 12, 2004 2:41 pm

Warhammer, aż się łezka w oku zakręciła, WFRP to czasy moich początków z RPG. Troszeczkę się napaliłem na ten konkurs, więc całkiem możliwe, że napisze jakieś opowiadanko.

Znacie może jakieś netowe materiały, bo chiałbym przypomnieć sobie co nieco świat, wiecie grałem w to kilka lat temu a podreczniki już dawno posprzedawałem. Coś o świecie, abym odświeżył pamięć.Będę wdzięczny za jakieś linki, materiały itp.
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

śr gru 22, 2004 7:15 pm

A ja mam zasadnicze pytanie. Jest wyraźnie napisane, że ma być w realiach WFRP. Czy wobec tego będzie to złem ogromnym, jeśli znajdą się tam jacyś ludkowie wykonujący profesje z WFB, np. flagellanci?
 
Awatar użytkownika
Alkioneus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 9:00 pm

ndz sty 02, 2005 9:05 pm

I bardzo dobrze, że bierzecie się także za przyszłe niedoszłe pisarstwo. Z czasopism tylko Science Fiction daje szansę młodym piórom.
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

czw sty 06, 2005 3:38 pm

Skavenblight pisze:
A ja mam zasadnicze pytanie. Jest wyraźnie napisane, że ma być w realiach WFRP. Czy wobec tego będzie to złem ogromnym, jeśli znajdą się tam jacyś ludkowie wykonujący profesje z WFB, np. flagellanci?


Raczej tak, ale w regulaminie nic o tym nie ma. Flagellanci to fanatycy sigmara, więc czemu nie miało by ich być w RPGu.
 
abster
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 9:43 pm

czw sty 06, 2005 5:56 pm

a można napisać to opowiadanie ze współautorem ( z kumplem z drużyny)??
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

czw sty 06, 2005 6:50 pm

abster pisze:
a można napisać to opowiadanie ze współautorem ( z kumplem z drużyny)??


Nie, to ma być samodzielna praca.
Ostatnio zmieniony czw sty 06, 2005 9:38 pm przez Furiath, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

czw sty 06, 2005 7:25 pm

Czy prace, które nie zwyciężą w konkursie, będą w jakiś sposób wykorzystane (np. umieszczone na stronie wfrp.polter.pl)?
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

czw sty 06, 2005 9:36 pm

Joseppe pisze:
Czy prace, które nie zwyciężą w konkursie, będą w jakiś sposób wykorzystane (np. umieszczone na stronie wfrp.polter.pl)?


To już zależy od autorów, czy zgodzą się na publikację. Z naszej strony, oczywiście bardzo chętnie umieścimy na stronie ciekawsze z nadesłanych teksótw, lecz uzalezniamy to od zgody ich twórców.
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

pt sty 07, 2005 3:21 pm

abster pisze:
a można napisać to opowiadanie ze współautorem ( z kumplem z drużyny)??

Ale masz problem, piszesz z nim a podajesz siebie jako jedynego autora potem dzielicie się nagrodami ;)
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

pt sty 07, 2005 7:08 pm

CE2AR pisze:
potem dzielicie się nagrodami


Heh, no tak, ale opublikowany tekst będzie pod nazwiskiem tylko jednego autora, który do konca życia będzie sie tym chwalił w swej CVxce :P
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

sob sty 08, 2005 11:11 am

A możesz pisać co pewien czas ile prac już nadesłano??
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

sob sty 08, 2005 11:51 am

CE2AR pisze:
A możesz pisać co pewien czas ile prac już nadesłano??


Mogę, ale nie będę.
Pewnie najwięcej prac otrzymam w ostatnim miesiacu konkursu - to już niedługo. Zachęcam jednak to tego nadludzkiego wysiłku i mobilizacji i napisanie opowiadania - to jest doskonała szansa na zaistnienie, na wybicie, na wpisanie do CV podczas poszukiwania pracy że waszą pracę opublikowało wydawnictwo, a także serwis fantastyczny. To robi wrażenie, gwarantuję Wam. Komplet podręczników to również świetlna nagroda, ponieważ WFRP ed2 ma kilka podstawowych podreczników do gry, a nie jeden jak dotychczasowa edycja.

Nie poddawać się, nie jęczeć o małej ilości czasu (a ten argument zawsze mnie bardzo irytuje), nie mysleć - "na pewno nie mam szans, bo swoje teksty oddadzą stokroć lepsi ode mnie", tylko po prostu zmobilizowac się i nadesłać pracę albo dwie, albo dziesięć :)
Ostatnio zmieniony sob sty 08, 2005 2:09 pm przez Furiath, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

sob sty 08, 2005 12:02 pm

Furiath pisze:
ylko po prostu zmobilizowac się i nadesłać pracę albo dwie, albo dziesięć

O właśnie, czyli można więcej niż jedno opowiadanie?
Normalnie jak w totku, kilka kupowno = wieksza szansa :)
 
Awatar użytkownika
Rivalir
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: pt lut 13, 2004 10:32 pm

pn sty 10, 2005 10:54 pm

Nadchodzi mobilizacja w postaci ziomków i przyjaciół grożących baseballami i twardymi okładkami podstawek. Nastąpił proces skrobania rdzy z pióra wiecznego, które zdążyło się nią pokryć po kilku latach leżenia odłogiem. Teraz czekamy na wenę...tylko poproszę nie wtedy gdy akurat wychodzę do pracy :(

Ale cuda się zdarzają...

Tak naprawdę napisałam to tylko po to by łatwiej śledzić temat :razz:
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

pn sty 10, 2005 11:50 pm

A ja mam spokój mnie nie wolno :P
 
Awatar użytkownika
Gorath
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 9:39 pm

wt sty 11, 2005 12:08 am

Furiath pisze:
na wpisanie do CV podczas poszukiwania pracy że waszą pracę opublikowało wydawnictwo, a także serwis fantastyczny. To robi wrażenie, gwarantuję Wam.


O, to bardzo ciekawe!
Czy mógłbys bliżej wyjaśnić jacy to pracodawcy uznają za istotne, pomagające w wykonywaniu zawodu, osiągniecie, polegające na umieszczeniu swojego opowiadania w serwisie fantastycznym?
To normalne pytanie, nie ironia. Po prostu ciekaw jestem. :)
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

wt sty 11, 2005 12:59 am

Mysle, ze jak bedziesz chcial zostac projektantem w jakies firmie zajmujacej sie tworzeniem gier komputerowych to moze to byc niezly bonus. Jak bedziesz chcial zostac dziennikarzem albo - lepiej - reporterem, to tez sie przyda.
 
Awatar użytkownika
Viriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2116
Rejestracja: wt cze 08, 2004 10:17 pm

wt sty 11, 2005 1:15 am

Rivalir pisze:
Teraz czekamy na wenę...tylko poproszę nie wtedy gdy akurat wychodzę do pracy :(


A jak wpadnie akurat wtedy, gdy bedziesz szła do pracy Rivalir, to skieruj ją do mnie :P Wena zawsze mile widziana! :P

A co do ewentualnych wątpliwości w związku z tym, co się komu może przydać w cv (i jak się ma do tego zamieszczenie opowiadanka w serwisie fantastycznym). Jakiś czas temu zaproponowano mi prace i to w zwykłym (sic!) sklepie właśnie dlatego, iż w rubryczce hobby wpisałam rpg i w paru zdaniach dodałam o co chodzi. I to zaciekawiła pracodawce, więc miałam szansę na rozmowę kwalifikacyjną. Bo tu właśnie o zaciekawienie chodzi i o pokazanie, ze różnisz się czymś od reszty kandydatów. Moim skromnym zdaniem wzmianka o opublikowaniu opowiadanka w ogólnopolskim serwisie to niezły pomysl.

A tak przy okazji - jeśli opowiadanek nie bedzie az takie zatrzęsienie, to możnaby pomyśleć o umieszczeniu ich tu, tak aby wszyscy użytkownicy mogli się z nimi zapoznać (oczywiscie za zgodą TFÓRCY :P). Przecież opowiadania, nawet te nie wyróżnione, mogą być niezłą kopalnią pomysłów na sesyjki. Co Wy, Mości Państwo, na to?
 
Awatar użytkownika
Rivalir
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: pt lut 13, 2004 10:32 pm

wt sty 11, 2005 7:39 pm

Ludzie trafiają na rozmowy kwalifikacyjne bo mają w hobby napisane rpg a przesłuchujący akuratnie również grywa :razz:
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

wt sty 11, 2005 8:11 pm

To ja zaryzykuję, w końcu flagellanci mają pełne prawo występować też w RPG (ostatecznie kto odwalałby najczarniejszą robotę witchhunterów, gdyby nie oni). Po prostu nie chciałabym żeby mi ktoś dobre opowiadanie wywalił do kosza z powodu flagellantów.
 
Awatar użytkownika
Black Flame
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 11:37 am

wt sty 11, 2005 8:13 pm

na pewno nie mam szans, bo swoje teksty oddadzą stokroć lepsi ode mnie :razz: a poza tym nie mam czasy :razz: nie to prawda :cry: ani weny :cry: :cry: :cry: :help: :gilotyna:
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

wt sty 11, 2005 9:18 pm

Gorath pisze:
Czy mógłbys bliżej wyjaśnić jacy to pracodawcy uznają za istotne, pomagające w wykonywaniu zawodu, osiągniecie, polegające na umieszczeniu swojego opowiadania w serwisie fantastycznym?


nie myslcie, że w Polsce jest tak źle, jak w TV nam pokazują. Duzo pracodawców zwraca uwagę na takie elementy uwagę. Jesli jeszcze to odpowiednio wyeksponujesz - jeżeli napiszesz, że potrafisz doskonale wyrażac swe mysli w formie pisanej, czego dowodem sa liczne publikacje w Serwisie poltergeist :P
Na 1000 sposobów mozna wyeksponować zwykłe arty w zinie czy na Polterze - jako umiejetność wyrażania mysli, podstawowe umiejętności wydawnicze, redaktorskie itp. jako osiągnięcia, ambicje itp. Pracodawcy zwracają na to radze Wam, byście juz mieli kilka recek czy atrów opublikowanych zanim zdacie magisterkę i zaczniecie szukać pracy. :)

A jesli Wasz rozmówca sam jest fanem rpg, albo czytuje poltera, prace jako menedżer macie zapewnioną :P

Także nie jęczeć, tylko nadsyłać mi opowiadania!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość