Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Wow
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pn mar 17, 2003 8:30 pm

Magia i Miecz - pilne pytanie

pt paź 01, 2004 11:47 pm

Czesc,
moja kolezanka szuka gry planszowej "Magia i Miecz". Czy da sie taka gre gdzies kupic? Ile kozstuje mniej wiecej i na czym polega?
Z gory dziekuje za pomoc.
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

sob paź 02, 2004 8:19 am

Tej gry już chyba nie produkują, ostatnio podobno były jakies wyprzedaże w supermarketach na południu Polski. Może poszukaj na allegro. Gra polega na tym, że każdy gracz ma swojego bohatera, zbiera on złoto, przedmioty. Walczysz z potworami, i chodzisz po kręgu, twoim zadaniem jest dojscie bezpiecznie do końca gry. Nie jest to takie łatwe jak Ci sie wydaję. Jest super emocjonująca gra. Więcej o niej na http://www.mim.prv.pl - Jest tam pare plansz do ściągnięcia i oblukania. Polecam tą grę. Klimat jest niesamowity, całkowity relaks i przy tym emocje.Na rynku swego czasu była też podobna, w sumie taka sama gierka o tytule Magiczny Miecz. Zdania na temat, która jest lepsza są podzielone. I to chyba było by na tyle... :)
 
Awatar użytkownika
dziq
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 3:37 pm

sob paź 23, 2004 12:34 am

ja z dumą powiem że wciąż mam swoją "Magię i Miecz" była to pierwsza graf (można powiedzieć) fantasy z jaką miałem styczność i było to jakieś (nie przesadzając) 8-10 lat temu... i musze przyznać że po tych latach wciąż z chęcią bym usiadł i zagrał partyjkę jak bym tylko znalazł chętnych (ze 3 osoby) i czas :)
 
Awatar użytkownika
Szept
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 11:35 pm

pn paź 25, 2004 3:59 pm

Magia i Miecz juz od dawna nie jest produkowana.
Mozna na nią trafić natomiast na aukcjach na Allegro.

Jesli natomiast chodzi o dostępność gier fantasy planszowych to ostatnio jest nieco lepiej na naszym eynku niż jeszcxe rok temu :)
Niedawno pojawił się na rynku Drakon.
Do kupienia jest tez kilka tytułów zagranicznych.
 
Awatar użytkownika
Szept
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 11:35 pm

wt paź 26, 2004 6:50 pm

 
Gladky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: sob lis 06, 2004 8:47 pm

sob lis 06, 2004 8:53 pm

Co najwazniejsze, to Magia i Miecz jest doskonałą gra bo nie jest schematyczna. W zalezności od tego z kim grasz rozgrywka może przebiegać zupełnie inaczej za każdym razem.
Jeśli chodzi o jej dostęoność to cyba tylko tak jak wczesniej było napisane w Allegro.
Ja sam nie mam gry ale czesto grywaliśmy w nia z kumplem z liceum. Trzeba także zaznaczyc, że nie bez wpływu na grę jest bardzo duża różnorodność postaci do wyboru.
Szczerze polecam.
 
Awatar użytkownika
Zet
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: wt lut 12, 2002 8:32 pm

śr gru 22, 2004 2:08 am

"Magia i Miecz" (tytul oryginalu wydawanego przez Games Workshop - "Talisman") to NAJLEPSZA gra planszowa jaka kiedykolwiek mialem w lapkach. Od tego zaczela sie moja przygoda z grami i szerzej pojeta fantastyka.
W sumie wszystko juz zostalo powiedziane. Gdzie mozna ja kupic, ze nie jest juz produkowa itd, wiec pochwale sie jedynie, ze dalej mam swoj komplecik ze wszystkimi rozszerzeniami (poza Jaskinia, ktorej niecierpie) i dalej w nia zdarza mi sie pograc, jak tylko znajde gromadke chetnych ;) No i nigdy jej nie sprzedam:)
 
Awatar użytkownika
Alakhai
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob sty 08, 2005 7:30 pm

ndz sty 09, 2005 2:20 pm

ja posiadam "Magiczny Miecz" wraz ze wszystkimi dodatkami :wink: zaczynałem od wspomnianego powyzej Magii i Miecz , ale to mial kolega a ja chcialem grac czesciej wiec polowalem na ta gre ale ze wtedy cofneli ze sprzedazy a wypuscili Magiczny MIecz to sie nawet nie zastanawialem , tyle godzin co w nia pograłem eeeeh dobre stare czasy :wink:
ale musze sie pochwalic ze ostatnio wziałem ja do kuzynow na swieta (kuzyni młodsi ode mnie sporo bo 5 i 6 klasa podstawowki, ale kurcze szybko chwycili ) , wiec zem pograł i to sporo az sie rodzina dziwiła jak tak długo mozna siedziec przy jednej grze :wink:
 
Awatar użytkownika
Michel_Leviathan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: pt cze 18, 2004 8:34 pm

śr sty 19, 2005 7:31 pm

Ja też posiadam w dalszym ciągu MiM wraz ze wszystkimi rozszerzeniami. I podobnie jak ZET nie cierpię Jaskinii. Ten dodatek to nieporozumienie i najlepiej go sobie darować.

Swego czasu razem z bratem mieliśmy takiego fioła na punkcie tej gry, że zaczęliśmy samodzielnie tworzyć nowe dodatki. Nie były może zbyt piękne, ale frajdę mieliśmy niesamowitą. Z tego co pamiątam to zrobiliśmy LAS, WIEŚ i GOSPODĘ. Do dziś leżą w szafie..
 
Awatar użytkownika
Alakhai
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob sty 08, 2005 7:30 pm

śr sty 19, 2005 9:41 pm

ee to fajnie ja natomiast kiedy nie mialem dostepu do Magii i Miecza a jeszcze nie bylem w posiadaniu Magicznego MIecza to zrobilem glowna plansze , troche poszukiwaczy , przygod , czarow sam teraz sie zastanawiam jak mi sie chcialo , wszystko wycinalem z papieru eeh :wink:
 
Awatar użytkownika
Michel_Leviathan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: pt cze 18, 2004 8:34 pm

czw sty 20, 2005 7:37 am

:) Kiedyś miało się do tego zacięcie! Dzisiaj komputery wyparły prawie doszczętnie taką formę zabawy..
 
Awatar użytkownika
Alakhai
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob sty 08, 2005 7:30 pm

czw sty 20, 2005 7:59 am

no wlasnie ... ale czasami mi sie jeszcze uda zagrac sporadycznie 2 razy do roku ale to tez cos :wink:
 
Awatar użytkownika
Michel_Leviathan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: pt cze 18, 2004 8:34 pm

Gra w MiM

czw sty 20, 2005 11:21 am

Jasne, że tak. Ja też od czasu do czasu lubię pograć sobie w MiM. To jest akurat jedna z tych nielicznych gier, do których można z przyjemnością wracać co jakiś czas!
 
Awatar użytkownika
Alakhai
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob sty 08, 2005 7:30 pm

czw sty 20, 2005 5:33 pm

i jak milo mozna spedzic czas :razz: no i najlepiej uwienczyc go wygrana :wink:
 
Awatar użytkownika
Czajfoos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: ndz maja 04, 2003 8:35 pm

pt sty 21, 2005 7:11 am

No tak dodam jeszcze ze w polsce powstala nedzna podrobka tej gry nazywajaca sie magiczny miecz i jakby to powiedziec wykorzystywala caly engine oryginaly doszlo do tego ze nawet co poniektore arty byly takie same, z kupnem na allegro bym uwazal bo co poniektorzy nie sa w stanie (choc nie jest to trudne ) rozroznic oryginalu od polskiej kopii, Ja tez powinienem miec gdzie swoje plansze natomiast jesli chodzi o kupno to chyba z dodatkiem kosmiczna odchlan bylo najkiepsciej strasznie maly naklad tego byl . O ile sie nie myle jest strona www.MiM.prv.pl na ktorej mozna sie dowiedziec wiele wiecej
 
Awatar użytkownika
Michel_Leviathan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: pt cze 18, 2004 8:34 pm

pt sty 21, 2005 10:24 am

Strona w dalszym ciągu istnieje. Na szczególną uwagę zasługuje engine do samodzielnego tworzenia kart! Dobra zabawa gwarantowana! :D
 
Awatar użytkownika
Alakhai
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob sty 08, 2005 7:30 pm

sob sty 22, 2005 6:24 pm

kurcze ale fajna stronka :razz:
 
elf faralion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 10, 2004 4:08 pm

ndz sty 30, 2005 2:39 pm

Ej a Talisman mozna kupic ??

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości