Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Calix
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 27, 2003 11:54 pm

wt lut 03, 2004 12:17 am

Sorry za blad z poprzedniej wiadomosci nieopatrznie wyslalem ja zanim wprowadzilem zmiany
Ksiegi sa 3 a sam rytual jest trudny ale powiedzmy ze w zasiegu mozliwosci przecietnego mistrza.

Calix
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

śr lut 04, 2004 8:34 am

Zamow, a ja dam Ci kaske Calix. Inaczej sie nie zbiore, a podrecznik chce miec. Co do robienia Czlowieka z Wampira to w zasiegu przecietnego mistrza jest tez "Piesn Orfeusza". Taka smieszna rota sluzaca do ozywiania umarlych. Z malymi modyfikacjami nadaje sie tez do przywracania Wampierza do zycia. Jest chyba nawet latwiej, bo nie trzeba wloczyc sie po Shadowlandach w poszukiwaniu jego duszy (ta jest na miejscu).
Pozdrowka
Dox
 
Awatar użytkownika
Gorg
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: pt lut 06, 2004 9:53 pm

Tiiiaaaaa

sob lut 07, 2004 4:27 pm

Ty to byś wszystko upraszczał, a gdzie dreszczyk emocji? :)
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

sob lut 07, 2004 4:54 pm

Bede wdzieczny, jak kto mi Wstapienie - i inne ostatnie podreczniki - stresci. Moze byc na priv, bylebym wiedzial, jak to sie konczy :).
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

pn lut 09, 2004 12:04 pm

Seji,

Leniu Ty smierdzacy! Na pewno kazdy sie rzuci zeby zakupic podreczniki, przeczytac i strescic. Zwlaszcza na Twoim priv, chyba tylko po to zeby pozniej powtarzac sie n-razy na forum :)
Chyba, ze jakis konwent, wtedy mozna zasiasc i sobie pogadac :)
Pozdrowka
Dox
P.S. Ja wszystko upraszczam Gorg? Takiego zarzutu w swietle posta Sejiego chyba nie powinienem puszczac plazem :)
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pn lut 09, 2004 12:14 pm

Dox, nie tak nerwowo ;P. Po rpostu nie mam w planach kupowania tych pozycji, a jednak chcialbym wiedziec, jak sie WOD skonczyl :).
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

pn lut 09, 2004 1:02 pm

Hmm, w sumie to ja tez nie mam zamiaru kupowac wszystkich podrecznikow, ale przynajmniej zadam sobie tyle trudu zeby wszystkie przeczytac. O ile znajomi zakupia te, ktorych ja nie bede mial :) Ty Seji idziesz na latwizne. Chyba cierpisz na centralny brak czasu, ostatnio chciales zeby Ci wypisywac roznice pomiedzy podrecznikami, a teraz chcesz zeby Ci streszczac je w calosci. O niechec do czytania Cie nie posadzam, zakladam zatem, ze masz inne lektury na glowie. Moze cos polecisz (o ile nie zwiazane z Twoimi studiami, bo podreczniki akademickie to ja niekoniecznie :)
Pozdrowka
Dox
P.S. I nie uspokajaj mnie. Jak chce sobie pokrzyczec to znaczy, ze mam powod. Niewazne po co i na co, ale to mnie uspokaja :):):):):)
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pn lut 09, 2004 1:15 pm

Moje zrodla, dysponujace koncowymi podrecnzikami WODu, sa w zasadzie jednostkowe i trudno dostepne. Stad moje prosby (bo za skanami biegac mi sie nie chce, nie lubie, wole jak mi ktos opowie). A cod o lektur, to ostatnio mecze dwie zalegle Polityki (sesja byla), Lodolamacz (Suworowa), podrecznik do Full Thrusta i malys stosik nowych rzeczy do d20 (Obroncy wiary i takie tam). No i Necroskop Briana Lumleya :).
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

pn lut 09, 2004 3:45 pm

Wiesz Seji, zawsze mnie fascynowalo jak szybko i bezbolesnie dostosowujesz sie do czasow, w ktorych dzialasz. Kiedy rzadzil Warhammer, siedziales w nim po pachy. Kiedy "wyplynal" WoD :) momentalnie podciagnales sie w tych klimatach, przyznajac sie nawet czasami do bycia wodziarzem :):):). Teraz kiedy jedyna sluszna mechanika, ktore wszystkie polaczy rozpoczela swoj marsz Ty oczywiscie niesiesz sztandar :)
No troche przesadzam rzecz jasna. I nie traktuj tego jako przytyk. Naprawde budzi to we mnie rodzaj podziwu.
Ja zakonczywszy sesje i szkole zaczynam wracac do rzeczywistosci od lektury zapomnianych Fantastyk. Powoli sie koncza stad moja nadzieja na polecenie fajnych lektur. Stanowczo jednak, przez jakis czas przynajmniej, typowa rozrywka. Trzeba troche odspnac po egzaminie z Algorytmow i Struktur Danych, na ktory poszedlem nie majac bladego pojecia co to takiego, a wyszedlem ze znajomoscia algorytmu Dijkstry :) Jak to mawiaja, kazda okazja do nauki jest dobra :)
Pozdrowka
Dox
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pn lut 09, 2004 7:31 pm

Dox pisze:
Naprawde budzi to we mnie rodzaj podziwu.


Jej, to ja sie zarumienie ;).
 
Awatar użytkownika
Derbeth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: pt maja 23, 2003 10:50 pm

śr mar 03, 2004 2:29 pm

No i mamy Wstąpienie.
Czytaliście może fragmenty ze strony White Wolfa?
<SPOILER>
Jeden to wstęp - opowiadanie, gdzie znowu pojawia się Senex i Amanda (zresztą było to sygnalizowane w ostatnim newstickerze, który jeszcze błyska na górze strony). Na Cerberusa atakuje tam Voormas - założyciel Eutanatosów, który dołączył do Nephandi (?), chcąc zdobyć kwintesencję (i chyba przejść na Ziemię).
Oprócz tego jest też pierwszy paragraf. Jest tam o Sferze Telos - która kieruje "sądzeniem" wszystkiego (jak na razie ten pomysł zupełnie do mnie nie przemawia). No i White Wolf ujawnia, kto stał za Rouge Council i konfliktem Tradycji i Technokracji. Jest to - a jakże by inaczej - pradawny spisek arcymagów(tm) (czyli jakby nie było kopia pomysłu z Inconnu). Okazuje się, że Telos znała już jedna z sekt (?) magów i była zachowana w tajemnicy mimo tortur i prześladowań.
</SPOILER>

Co sądzicie o tych fragmentach?
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

śr mar 03, 2004 3:20 pm

Tia, jak juz konczyc to z pompa, nie? Zalosne. Mialem nadzieje, ze na koniec wydadza cos na dawnym poziomie, a z tego co widze to leci manchkinizm rodem z D&D. Wszystko uproszczone do granic mozliwosci... No nic, pewnie i tak przeczytam, wtedy moze sie wypowiem dluzej na ten temat. Na razie w najmniejszym stopniu mi sie to nie widzi.
Pozdrowka
Dox
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

śr mar 03, 2004 4:47 pm

Ja jestem świeżo po lekturze Gehenny.
Poza scenariuszami jest mnóstwo rad, jak przygotować własną Gehennę, jak dopasować przebieg końca świata do dotychczasowego przebiegu kroniki. Opisano "oficjalne" losy przepotopów, możliwe sposoby wykorzystania Kaina itd. Jeśli kiedyś przyjdzie mi ochota na Gehennę, to pewno przyrządzę ją sam, opierając się może na kilku pomysłach WW. Scenariuszy z książki raczej nie poprowadzę?
Nie żeby były złe, ale albo nie pasują do moich graczy, albo są IMHO niegrywalne. Albo po prostu mi nie podchodzą :-)
Ale przeczytać warto

SPOILER

Mamy do wyboru cztery scenariusze, pokazujące różne możliwości zakończenia świata. Od bardzo osobistego "Wormwood" po "Crucible of God" w którym Przedpotopy fundują ziemi atomowy świt :-)
W "fair is foul" jest coś dla wielbicieli Lilith (i wreszcie coś na kształ oficjalnej wersji tego kim jest Crone). A w (zapomniałem nazwy) gracze mają nawet szansę własnoręcznie sprzątnąć Przedpotopowca.

No i tu zgrzyt - najpierw bardz sensownie Panowie z WW tłumaczą, jak wprowadzać przepotopów do gry, żeby ich nie spłycić, a później w sumie najfajniejszym ze scenariuszy wprowadzają ich w zupełnie przeciwny sposób.

Trochę mnie rozczarowała ta Gehenna. Może dlatego, że niedomówienia zawsze działają lepiej niż podana na tacy prawda. Zwłaszcza jeśli chodzi o wojnę na intrygi toczacą się od tysiącleci.

No i na koniec jeszcze jedno - jak by do tego nie podejść, Tremere dostaje po dupie. To cieszy :-)

PO SPOILERZE
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

śr mar 03, 2004 5:13 pm

No to przynajmniej jeden pozytyw. W koncu dostali to na co zaluzyli :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Calix
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 27, 2003 11:54 pm

czw mar 04, 2004 2:21 am

Voormas nie jest jednym z zalozycieli Eutanatosow. Ba nie jest nawet zalozycielem Hause Of Helekar. Nie jest takze Nephandusem. Po prostu odbila mu jakis czas temu szajba i ratunek dla swiata widzi w jego anihilacji. Na pewno jest makabrycznie potezny. A jak mnie pamiec nie myli mozna go znalesc w Book Of Chantry gdzie jest chyba nawet rozkropkowany.
Amanda i Senex pojawiaja sie w wiekszosci dodatkow 2 edycji i sa sztandarowymi postaciami z Maga zaraz obok Porthiosa, Dantego, Gilliana i Marianny.
Zas co mnie najbardziej drazni to globalne wyjasnianie wszystkiego.

Calix
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pn mar 08, 2004 9:20 pm

Tremere dostaja po zadach mowisz? Nie zeby mi bylo przykro, ale dziwne jest to jak wszyscy nienawidza ten klan. Gdyby w swiecie Maskarady rzeczywiscie byly takie tendencje to pewnie ktos by ich juz pomordowal.
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

pn mar 08, 2004 9:56 pm

Może po prostu się zbyt boją ich 'jedności' (przynajmniej tej na pokaz ;) ) i tajemnych mocy :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości