Zrodzony z fantastyki

 
elf faralion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 10, 2004 4:08 pm

Tani bitewniak średniowieczny

śr sty 26, 2005 12:59 pm

Witam bardzo by chicał grać w gry bitewne ale jest jeden problem.KASA za drogie i nie odpowiadaja mi klimaty przyszłości albo fantasy albo średniowiecze czy mogli byście mi coś polecić??
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

śr sty 26, 2005 1:31 pm

LotR?Wydatek 0k 30 zł, dzieje się w świecie tolkiena, figurki to postacie przeniesione z filmu.
 
Awatar użytkownika
MrM___
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 08, 2004 3:24 pm

śr sty 26, 2005 4:45 pm

elf faralion pisze:
odpowiadaja mi klimaty przyszłości albo fantasy albo średniowiecze

Neverwinter czytaj dokładnie :) LotR jest jakby na to nie patrzeć fantasy :) co z tego, ze Tolkiena

elf faralion:
Moze system Mein Panzer ? system w realiach II wojny światowej i nietylko, zadnej fantastyki i science fiction... rózne skale modeli/gry -ale nie wiem jak z KASĄ napewno tańszy od WFB :razz:
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

śr sty 26, 2005 5:24 pm

to zdanie jakos dzwinie zbudowane. kolega szuka chyba systemu fantasy albo sredniowiecznego, tak przynajmniej wynika z tematu :)

proponuje rozejrzec sie po naszej stronie, sa tam opisy rozych systemow, poza WZ nie ma tam nic sf. z tanich proponuje zainteresowac sie Mordheimem, dwa najnowsze arty traktuja wlasnie o nim
 
Awatar użytkownika
Rado
Grafik
Grafik
Posty: 246
Rejestracja: śr maja 28, 2003 10:08 am

śr sty 26, 2005 5:26 pm

http://www.freewargamesrules.co.uk/ - brać wybierać. W te historyczne swobodnie można grać figurkami Italeri 1:72 czy 1:35. Miłej zabawy
 
elf faralion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 10, 2004 4:08 pm

śr sty 26, 2005 7:12 pm

Przepraszam Bardzo za żle sformułowanego posta bardzo bardzo sorry nie lubie klimatow przyszlocsi ale za to fantasy i średniowieczne
 
elf faralion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 10, 2004 4:08 pm

śr sty 26, 2005 7:15 pm

Gdzie można nabyć figurki oprucz allegro.pl bo na wszytkich serwisach są raczej te najpopularniejsze


Popraw ortografie i interpunkcje.
Nie dodawaj jednego posta pod drugim.
Pisz jasno i czytelnie o co Ci chodzi, a przed kliknieciem na wyslij przeczytaj jeszcze raz co napisales.

Ra-V
administrator
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

śr sty 26, 2005 9:02 pm

W sklepach internetowych i tradycyjnych, np. rebel.pl.Poszukaj-wpisz w googlach bitewniaki, albo nazwę systemu którycię interesuje.
 
Awatar użytkownika
MrM___
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 08, 2004 3:24 pm

śr sty 26, 2005 11:34 pm

nie chce robic reklamy zadnemu sklepowi tym bardziej Bardowi :p
Ale jest jeszcze jeden dom aukcyjny- kiedys nazywał sie Adico ale teraz chyba jest częscia allegro bo maja podbno logo :razz: Ale tam nigdy nie było dużo bitewniaków
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

ndz sty 30, 2005 2:42 pm

Drogi Elfie Faralionie pragnę, jako fan i kolekcjoner Warhammera Fantasy Battle i Władcy Pierścieni, polecić Ci wspaniałą grę fantasy jaką jest ww. system. Polecam go w szczególności na to, że WFB jest grą fantasy, ale jest w niej bardzo dużo rzeczywistości i twórcy gry starali się połączyć te dwie rzeczy - mi się to bardzo podoba! Dal mnie jest to zaletą, że figurki są realistyczne i nie mają przerośniętych broni jak w innych systemach. Zasady do tego systemu można dostać w sklepie. Zacząć można bardzo szybko i w miarę tanio lecz jeżeli pragnie się grać na wielkie armie lub kolekcjonować trzeba się liczyć z wysokimi kosztami, ale to już jest pojęcie BARDZO względne (zależy czy porównamy te hobby do zbierania kapsli, etykiet z butelek lub do kolekcjonowania samochodów bądź obrazów!?). Przeciętny koszt armii na 2000pkt. (to dosyć sporo - najpopularniejsza suma na jaką się gra) wynosi ok. 1000-1500zł kupując nowe i używane figurki. Można za "grosze" kupić sobie armię na allegro. Polecam od różnych kupców kupować różne oddziały bądź figurki - wychodzi najtaniej, no chyba, że ktoś pozbywa się akurat armii na 2000 i potrzebuje ekspresem kasy! Ale to już jest głupota graczy!

Bardzo Cię proszę zastanów się zanim cokolwiek kupisz abyś nie wydawał pieniędzy na darmo! Abyś potem za grosze nie sprzedawał swoich figurek bo doszedłeś do wniosku, ze jednak to nie to.
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

ndz sty 30, 2005 2:56 pm

konforntacja z drugiej strony jest systemem duzo tanszym, przez co zaczniesz grac po wydaniu 200 zeta (jak ja). figurki nastawione sa na konwencje heroic wiec mozesz spodziewac sie wielkich, fantazyjnych broni, masy ozdob i pieknie wygladajacych, wypelnionych walecznoscia figurek. nie tam jakies szaraki z WFB :p

zasady sa udostepnione przez autorow za darmo w sieci, czesc przetlumaczona na polski. dodatkowa zaleta gry jest wprowadzenie kart, dzieki czemu gra nigdy nie ma schematu, nikt nie wie kiedy i ktora jedostka zostanie aktywowana.

zasady i armybooki do wfb sa nielegalnie umieszczane w sieci. to czyste zlodziejstwo, o czym juz nie raz pisalem :)
Ostatnio zmieniony ndz sty 30, 2005 9:32 pm przez wiedzmak, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

ndz sty 30, 2005 4:04 pm

masz rację choć nie wiem czy tak do końca - pisałem na ten temat jak rozmawialiśmy na temat gier na PC. Zastanawia mnie czy taka zasada nie dotyczy równiez książek ale raczej nie. Książka to nie CD. Choć przygotowanie gry to więcej wysiłku niż napisanie ksiązki! ale to nie na temat :)

Nie dotyczy. Powielanie podrecznikow do gier bitewnych w jakiejkolwiek formie (lacznie ze skanowaniem) jest piractwem i jest karalne. Rowniez do kopiowania gier odnosi sie to samo - z wyjatkiem mozliwosci uczynienia kopi zapasowej na scisle okreslonych zasadach.
Moderator Szczur


W WFB można tez zaczać nawet za 100zł! Kupuje się dwa oddziały i sie gra skirmish albo małe bitwy z jednym herosem i już jest :) ja se na dzień dobry kupiłem pół podstawki i miałem Lorda na koniku oddział handgunów i spearmenów oraz armatę i moździeż. :D :D :D :D :D
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

ndz sty 30, 2005 4:42 pm

No niestety, ale jeżeli podreczniki do erpegów w sieci są nielegalne to armybooki tez :D

Taak, Konfrontacja jest w miare tania i ładna, 200 zł i masz już armie, potem jak juz sie zdecydujesz na jej przeróbki to tez to bedzie wydatek do 100 zł :D Tanie, bardzo ładne figurki i dosyc rozbudowane no ale dobre zasady (ze tak sie wyraze - yhy :P)
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

pn sty 31, 2005 12:50 pm

Ja mówiłem już na ten tema, że prawo zakazujące kopiowanie płyt CD jest łamaniem konstytucji! Kazdy uważa co uważa za słuszne... Wy musicie być poprawni wedle prawa wiec nie dyskutuję. Ale się nei zgadzam.

Popełniłem mały bład - Niemozna porównać WFB np. do Konfrontacji to sa inne klimaty!
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

pn sty 31, 2005 4:28 pm

wiliamwolfes pisze:
Niemozna porównać WFB np. do Konfrontacji to sa inne klimaty!

i inna skala modeli
i inna skala walk
i inny czas rozgrywania bitwy
i itd

ale porownywac mozna, zawsze sie porownuje gdy chce sie wybrac cos lepszego :)
 
patrol
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 25, 2005 6:16 pm

pn sty 31, 2005 7:54 pm

moim zdaniem naj tańsze i najładniejsze są figurki do LOTRa a jeśli niewiesz gdzie mozna coś takiego kupić zobacz to
masz tu jedną strone http://cytadela.pl/cgibin/shop?show=50
a tu drugą gdzie znaleść sklepy http://mtg.polter.pl/sklepy.pno i to by było na tyle :)

a i zapomniałem dodać ze LOTR bardzo dobrze trzyma klimat średniowieczny poniewarz niem tam asz tak duzo magi i broń jest w miare realna jedynie rasy nie średniowieczne

uzywaj funkcji edytuj
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

wt lut 01, 2005 2:54 pm

Zgodze się, że LotR pasuje na to idealnie - jeżeli chodzi o sredniowieczny klimat! Ale innych systemów figórkowych zwiazanych ze średniowieczem nie znam....

Pozatym jak możan porównać np. Samchód w kalsie C np. do klasy A ? Ciężarówkę i Formółę 1? nie mozna co nie ...! to nie pasuje co nie...? Porównuje się wzdględnie te same rzeczy... :?
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

wt lut 01, 2005 4:16 pm

Hehe, LotR trzyma tak klimat średniowieczny że pewnie szybko go puści :P
- w średniowieczu według notatek wielu kronikarzy nie było elfów, krasnali ani hobbitów :P
- magia, choć ja wierze ze w realnym swiecie istnieje, to niestety nie jest ona zsynchronizowana z założeniami średniowiecza :D
- no i świat, Śródziemie to przykład Europy w średniowieczu, nie? :P

Można porównać samochód klasy C i klasy A, tak samo z ciężarówką i Formułą 1... to są przecież samochody wszystko, no i jedno można polecić, drugie nie ;P jedni lubią się ścigać cięzarówkami, inni formułami :D
 
Awatar użytkownika
JaQub
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt sty 16, 2004 4:03 pm

wt lut 01, 2005 7:11 pm

Ja polecam DBA, które jest historyczną grą bitewną stworzóną przez Phil'a Beker'a. Zasady pozwalają objąć starcia prowadzone w okresie od czasów biblijnych (3000 r pne) aż do późnego średniowiecza (1485 r). Wielką zaletą zasad jest łatwość prowadzenia rozgrywki. Zasady są przystępne, dość proste i do tego szybkie. Armii jest strasznie dużo, od filipińczyków, po albańczyków dla kazdego coś się znajdzie.
Dodatkową zaletą jest fakt że grę toczyć się może w różnorodnej skali modeli (od 25 do 2 milimetrów). Brak jedynego wytwórcy modeli, powoduje że cena zgromadenia armii jest dość niska, choć trzeba je sprowadzać zza granicy (moja armia Węgrów kosztowała około 130 złoty). Każda z armii składa się z 12 elementów, dobranych spośród kilkunastu możliwych typów, ze sporą dbałością o szczególy historyczne. Liczebność armii jest zawsze identyczna, różnia sią one głównie składem. Choć jest to zabieg odrobinę sztuczny, to jednak wymusza ona gra strategiczną i dbanie o każdy z naszych modeli.
Co DBA tak naprawdę oferuje ?
-Bardzo ważne jest umiejętne rozstawienie oddziałów na początku bitwy, oraz umiejętność zaplanowania ruchów, aby jak najszybciej zmnienić ich ewentualne położenie względem wroga.
-Walka przypomina bardziej tą z gier strategicznych rozgrywanych na planszy jeśli chodzi o walę. Często wynik starcia kończy się odepchnięciem wroga niż zniszczeniem. Trzeba wiele trudu aby formację zniszczyć, chyba, że szarżujemy kawalerią na piechotę.
-Armia posiada 12 elementów, aby pokonać wroga trzeba zniszczyć tylko 4.
-Bitwa może trwać od 20 minut do paru godzin, wszystko zależy od terenu rozgrywki.
-Los ma drugorzedne znaczenie, jednak parę pechowych rzutów z rzędu skutecznie może ddoprowadzić do porażki, jednak zdarza się to raczej rzadko
-każda armia ma swój niepowtażalny charakter, co determinuje zupełnie inną strategię, tacy Albańczycy mają w głównej mierze lekką jazdę i muszą się nieźle namanewrować i napocić, a tacy francuzi z przewagą rycerstwa ustawią się w ławę i rozjadą większość przeciwników (no chyba, że przeciwko nim staną walijscy łucznicy ;)).
-Proponuję zainteresowanym ściągnąć DBA Online(http://www.dbaol.com/), jest tam lista armii z pierwszej edycji, można rozegrać pare potyczek i zobaczyć jak wyglądają zasady w praniu.
-Jak komuś nie wystarczają dosyć proste zasady (ale nie prostackie) polecam DBR
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

śr lut 02, 2005 8:56 am

Nie chciałem powiedzieć, że LotR to czysty system średniowieczny! Chciałem powiedzieć, że podchodzi pod ten klimat. I co z tego, że są tam elfy, krasnale, orki i uruk-hai? To zaleta przecież... poza tym naszemu koledze nie chodzi tylko o średniowieczne bitewniaki! :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość