Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
 
Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: sob sty 17, 2004 9:38 pm

pt sty 21, 2005 4:55 pm

A ja mam pytanie z tej samej beczki - akryle Humbrola? Opłaca się kupować czy nie? W Rebelu kosztują 5zł za 12ml, pytanie tylko czy warto? Miał ktoś wcześniej jakieś doświadczenia z tymi farbkami?
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

pt sty 21, 2005 5:07 pm

faktycznie oferta wyglada zachecajaco, tylko mi sie wydawalo ze 6 zeta?
 
Awatar użytkownika
Rado
Grafik
Grafik
Posty: 246
Rejestracja: śr maja 28, 2003 10:08 am

pt sty 21, 2005 5:53 pm

Jeśli w małych plastikowych pojemnikach to ja używałem/używam. Coś między Pectrą a GW- bez wielkich sensacji ale nie rozczarowują.
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

pt sty 21, 2005 8:19 pm

Poweim podobnie jak Rado mocna klasa średnia, trocje kirpski pigment, ale mają dwie zalety, niezłe pojemniczki, kóre sie nie zatykają\zapiekają i są dość trwałe.
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

wt sty 25, 2005 5:39 pm

Czasu trochę temu, na tym forum, wśród grona waszego szlachetnego mędrców i architektów wielkich, o radę w budowie zamczyska zapytałem. Pomoc wasza zaowocowała powstaniem projektu wspaniałego fortu obronnego, który przed napaściami mrowia ;) przeciwników z lasu Ardenu księstwo LAnguille bronić będzie. Jako iż część pomysłu, z kresek na pergaminie już w mury się przeobraziła, spieszę pokazać wam ile już dzięki ogromowi pacy bretońskiego chłopa zrobić się udało. Oto zamku rycin kilka, przez mojego nadwornego skrybę sporządzonych:

http://community.webshots.com/slideshow ... key=RevGpK
(pod tym linkiem 6 zdiątek zameczku)

Projekt zakłada jeszcze bramę po prawej (po uprzednim drzew wykarczowaniu) postawić oraz mury i budynków parę dobudować by całość na planie trójkąta zamknąć. Ze swej szkatuły chętnie bym po sto dukatów każdemu z was wypłacił gdyby monety te na zakup wikola, kleju roślinnego do papieru, grysiku, farb plakatowych, bristolu, płynu kąpielowego dla gryzoni (i mój myszoskoczek Ramzes na tym skorzystał, choć nie wiem czy był zadowolony z kąpieli ;)) i styropianu, nie poszły. Doradcy moi radzili wszystkich z powstaniem projektu związanych w lochu zamknąć aby sekretów budowli mrowiu ;) przeciwników naszych nie wydali, ale nie godzi się tak rycerzowi więc spokojnie żyć możecie ;)

Dzięki za pomoc! Może zamek to nie dzieło sztuki, ale jak na pierwszy raz i moją cierpliwość („to nic, że klej nie wysechł malujemy! :)”) to myślę, że jest spoko, poza tym nie jest jeszcze dokończony (stąd te białe nie domalowane plamy) zresztą sami oceńcie.
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

wt sty 25, 2005 5:45 pm

Ladny ten zamek.Szkoda ze nie dałes fotki z góry.
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

wt sty 25, 2005 6:54 pm

podoba mi sie, lubie prostote, tej najlatwiej bronic :)

moze machniesz tekst jak budowac takie makietki przy okazji majstrowania przy czyms podobnym ?
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

wt sty 25, 2005 11:42 pm

ładna robota, nie masz sie czego wstydzić.

Jeśli masz pod ręka biały sprej, spróbuj z daleka psiknać po koronie murów, daje ładny efekt spieczonych słońcem głazów
 
Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 210
Rejestracja: pn gru 06, 2004 5:35 pm

śr sty 26, 2005 9:16 am

Bardzo fajne zamczycho. Wiodoczne na screenach modele także są extra pomalowane. :razz:
 
Awatar użytkownika
MrM___
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 08, 2004 3:24 pm

śr sty 26, 2005 10:53 am

tak ładny zamek, jednakże czegoś mi brakuje ... nie wiem tylko czego ...
Wiem jedno... :) troche pracy trzeba było włozyć... zastanawiam sie jednak nad murami... zamki nie były budowane z takich monolitów :) zazwyczaj była to cegła bądź kamień ciut mniejszych rozmiarów nieciosany :razz: ale ok i tak fajne, krenelaż fachowy i mahikuły..
Nie zastanawialiscie sie dlaczego ludzie nie robia krenelażu gibelijskiego... ciekawie wygląda, egzotycznie :)
 
Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 210
Rejestracja: pn gru 06, 2004 5:35 pm

czw sty 27, 2005 8:11 am

Zmieniając temat... W sklepie modelarskim jest sobie dosyć tani Zmywacz do farb akrylowych, z takim przypisem:
Zmywacz do farb akrylowych. Dokładnie usuwa powłoki bez naruszania plastiku. Plastikowe modele mogą się kąpać bezpiecznie przez dowolną ilość czasu. Pojemność 180 ml.

Czy oznacza to, że ten zmywacz działa niekorzystnie na figurki metalowe?
:razz: Pozdawiam... :razz:
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

czw sty 27, 2005 8:52 am

Nie. Oznacza, że ponoć jest bezpieczny dla plastikowych - niektóre substancje mają skłonności do ich uszkadzania :wink:
 
Awatar użytkownika
Ludek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 6:00 pm

czw sty 27, 2005 9:35 am

Apropo tego zamku- bardzo dobra robota. Chętnie bym się dowiedział jak takie coś zrobić! :)
 
Awatar użytkownika
MrM___
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 08, 2004 3:24 pm

pt sty 28, 2005 12:54 am

Normanie !
Wymalowałem juz spawna wdłg, własnego ryzykownego pomysłu ale podoba mi sie i innym również
Nadeszła jednak chwila w której musze sie zmierzyć oko w oko z dragon ogrami.
Mam taka koncepcje :skóre najpierw przeleciec dwarf flashem rozwodnionym potem we wgłebienia miesci itp. troche bestial browna tez zadkiego.. potem drybrushdwarf fleshem . Metalowe czesci jak topory zbroja it. drybrush chainmailem na czarnym podkładzie.... Łuski na codex grey tez drubrush.. Ewentualnie ze skóra eksperymentowac z bronzed fleshem i dwarf flashem :)
Poradź mi coś :razz:
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

pt sty 28, 2005 2:32 pm

Nie używałbym "suchego pędzla" do ciała, tylko pomalował raczej laserunkiem, bedzie zgrabniej wyglądać, po suchym, bedzie sprawiało wrażenia jakby skórę mieli z płótna. Nie wiem czy szary z cielistym bedzie sie ładnie komponować, może jakaś zielń, albo brąz taki rogowy aż ?? ( czyli rozjasniany do blenched bonea, albo nawet bieli, na samych krawędziach.
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

pt sty 28, 2005 3:53 pm

Neverwinter pisze:
Szkoda ze nie dałes fotki z góry.

Heh, bo z tyłu jeszcze nic nie ma :) (nawet nie jest pomalowane) ale spoko powolutku będzie się dobudowywać resztę.
MrM___ pisze:
zamki nie były budowane z takich monolitów

Kto by tam czas tracił na robienie malutkich cegiełeczek, mówiłem że nie jestem cierpliwy ;)
Ludek pisze:
Chętnie bym się dowiedział jak takie coś zrobić!

Sam robiłem to pierwszy raz większość informacji już jest podanych, ale napiszę dokładniej.
Potrzebujesz:
Gwoździ, styropianu, kilka kartek z bloku technicznego, posypkę do trawy duuuuużo wikola, ostrą żyletkę, klej do papieru, farby plakatowe, kaszkę manną + dwie nie lewe ręce
Następnie: :
-Najpierw zrób sobie projekt
-Konstrukcje murów wież itd. rób ze styropianu następnie oblepiaj go cegłami wyciętymi z bristolu później posmaruj wikolem i posyp grysikiem. Poczekaj aż wszystko wyschnie i wymaluj na szaro/czarno/różowo, rozjaśnij suchym pędzlem.
To w sumie cała filozofia, z resztą sobie poradzisz, powodzenia!

Dzięki za wszystkie wasze przychylne komentarze, nie spodziewałem się że tylu osobą tak się spodoba. Będę tu zawsze wchodził aby się dowartościować ;).
 
Awatar użytkownika
MrM___
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 08, 2004 3:24 pm

sob sty 29, 2005 12:26 am

Norman co znaczy laserunku ? bo ja nie robiłem do końca suchym pędzlem - hmm to wygladało tak ze przygotowywałem pedzel jak do suchego ale na krawędzie wystajace najeżdzałem bokiem w poprzek pędzla - nie wiem czy skumałes :razz: chodzi o to zeby krawędzie uwidocznic a nie "pomyziac" go całego
Dodałbym zdjecie ale niestety mam ch... kamerke internetowa i nie bedzie widac efektu :)
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

sob sty 29, 2005 9:46 am

MrM___ pisze:
Norman co znaczy laserunku ?


http://bitewniaki.polter.pl/czytaj/15-O ... kilka.html :)
 
Awatar użytkownika
Corpus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 351
Rejestracja: czw maja 22, 2003 5:14 pm

sob sty 29, 2005 10:23 am

MrM___ pisze:
co znaczy laserunku ?

Otoz przepis bardzo prosty... wkladasz do napedu plytke cd o odpowiedniej barwie i uruchamiasz. Potem wyciagasz plytke, rozkrecasz naped i laserem nanosisz na figurke kolor jakiego potrzebujesz. Proste i latwe. I dziala :wink:
 
Awatar użytkownika
MrM___
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 08, 2004 3:24 pm

sob sty 29, 2005 10:40 am

laserunek to wyraźnie zbyt pracochłonne i skomplikowane tyym bardziej dla daltonisty - gdzie ja bym tam jakies odcienie znalazł :p
 
Awatar użytkownika
woyas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw lis 18, 2004 7:56 am

sob sty 29, 2005 9:13 pm

witam all
jestem początkujący (newbie) chciałem abyście podali mi link jakiejś strony :) dla początkujących (najlepiej gdyby od razu był tam sklep, ale nie wymagam tego) po prostu coś jak jest opisane krok po kroczku (uwielbiam artykóły Normana :P ) i wyjaśnione pewne sformułowania, jakich farbek używać, prosze o nie podawanie linków do poltera bo tam jush przeczytałem co się dało w poradniku malarskim :P

pozdr./Woyas

EDIT: acha :| luul nawet nie wiedziałem :( jeśli jestem w takiej sytuacji to czy mógłby ktoś taki link podrzucić na GG tylko wcześniej się przedstawiając bo często podawane są mi linki ze stronami .... gdzie są spyware ale ja jestem mądry i nie klikam :P
Ostatnio zmieniony ndz sty 30, 2005 1:17 pm przez woyas, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

ndz sty 30, 2005 12:53 pm

Widzisz jest jeden problem:
"2.2. Zakazuje się także:

2.2.1. Reklamowania serwisów i forów internetowych poświęconych zagadnieniom prezentowanym przez Serwis Poltergeist i jego Subsystemy - wyjątek stanową strony o tematyce D&D oraz 7th Sea. Informacje o stronach o tematyce różnej od prezentowanej przez Serwis mogą być podawane."

"Ciężkie prawo, ale prawo" :)
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

ndz sty 30, 2005 1:38 pm

Wiem że to nie miejsce dla tego typu dyskusji ale czemu tylko D&D i 7th Sea? :P

Cezarze - pięknie wykonałeś ten zamek :D musiałbym kiedys wykonac cos podobnego, albo chociaż namiastke takiej świetności jaką przedstawia to arcydzieło :D no a szczerze mówiąc, to wyglada ładnie, nie wiem nic co do planów taktycznych możliwych no ale wygląda na to że z pewnością możnaby tym obronić z małą armie :D
 
Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 210
Rejestracja: pn gru 06, 2004 5:35 pm

ndz sty 30, 2005 8:39 pm

Normanie, właśnie zamówiłem goblińskich poborowych- figurki, które przedstawiłeś w swoim artykóle na temat malowania goblinów. Mam nadzieję, że po pomalowaniu będą przynajmniej trochę podobne do tych , pomalowanych przez ciebie.
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

ndz sty 30, 2005 9:29 pm

dziekujemy cezarze za wyreczanie moderatorow :)

OT (pierwszy i ostatni raz, udzielam sam sobie nagany) - bo mamy oficjalne strony tych systemow, wiec musimy promowac inne strony tych systemow by srodowisko i patronowane gry sie rozwijaly :]
 
Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: sob sty 17, 2004 9:38 pm

wt lut 01, 2005 2:16 pm

Mam ponowne pytanie o Pactrę. Jakiś czas temu kupiłem lakier (o którym tu nawet pisałem) i dopiero teraz zorientowałem się, że jest on właśnie firmy Pactra - ten lakier jest wyjątkowo badziewny! Rozpuszczał mi farbki tak, że całość robiła się szara!

Czy to tylko wada lakieru, czy też całej linii produktów?
 
Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 210
Rejestracja: pn gru 06, 2004 5:35 pm

wt lut 01, 2005 8:12 pm

Ja kupowałem farby pactry i było nieźle, chociaż akrylówki metaliczne wydawają mi się strrasznie badziewne. Ze względu na to już nie kupuję tych farb...
Ps: ostatnio kupiłem lakier Vallejo i jest fajny. Norman polecał mi też lakier firmy Humbrol... Warto sprawdzić. :wink:
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

śr lut 02, 2005 1:51 pm

Słyszałem że po przyklejeniu do jakiejś powierzchni nakjejki wodnej należy potraktować ją lakierem.Prawda to?
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

śr lut 02, 2005 4:07 pm

lakier zabezpieczy kalkomanie przez odklejaniem sie, czasami slabe kalkomanie ratuje tylko w ten sposob. caly burak zaczyna sie dobe po przyklejeniu, gdy wyschnie definitywnie. wtedy marny klej przestaje trzymac i naklejka zazyna pekac i zyskiwac chropy. a z tego juz tylko krok do zupelnej straty naklejki
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

czw lut 03, 2005 10:59 am

Można też zafundować sobie profesjonalny zmiękczacz do kalkomani albo i klej jeśli ma sie ochotę, ale w większości przypadków wystarczy dobry lakier bezbarwny.

Yarghuzzz co do lakieru bezbarwnego z paktry ta jakiś pochodny akrylu, zamazuje farby olejne i spirytusowe, ale do akryli jest świetny. Zobacz tez czy nie kupiłeś po prostu rozpuszczalnika, raz mojemu kumplowi koleś sprzedał rozcieńczalnik pactry zamiast lakieru i efekt był identyczny. Różnica w nazwie thiner(rozcieńczalnik) a varnish(lakier)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości