Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
kuza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pn sty 24, 2005 10:19 pm

Profesje?

pt sty 28, 2005 4:48 pm

Te pytanie powinienem zadać do twórców PC, no ale do omówienia zawsze też się przyda.

Więc- przy tworzeniu bohatera może powinno się wprowadzić coś takiego, jak powiedzmy profesje podobne z warhammera, ponieważ:
-wojownik, może zajmować się wieloma sprawami, ale nie o to chodzi, ktoś by wybrał drogę przysłowiowego banity, ale też może być wojownikiem który nie będzie lubił okradać, np. żołnierz poborowy przy palisadzie w Tuan
-każdy mieszkaniec Tir Na Dan’u się krzywo patrzy "zazwyczaj", na zwyczajnego wojownika wybrańca, jak napisane jest w książce widzi w nim wojownika z orężem w ręce, który ma uratować jego pole przed cytrwalem, ponieważ jest wybrańcem bogini, a tu nagle okrada wioskę wybraniec bo jest banitą, pomińmy na razie sprawę Danu,
- głupi rybak, powinien mieć jeszcze trochę umiejętności do łowienia ryb niż zwykły człowiek, nie żeby sobie to wybrał z umiejętności, ale żeby dostał od razu z profesji, twórcy gry chyba o tym myśleli, ale dlaczego zrezygnowali ???
Jak każdy wie, murarz powinien mieć powiedzmy +2 do rzemiosła, itd.
Zapraszam do omówienia tej sprawy !!!!
Ostatnio zmieniony pt sty 28, 2005 8:14 pm przez kuza, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pt sty 28, 2005 5:11 pm

A teraz przeczytaj swoj post i odpowiedz mi na pytanie: czy on jest napisany po polsku?
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

pt sty 28, 2005 6:36 pm

To ja sobie ponaśladuję i wypowiem ukochany tekst Sejiego :razz:

24 godziny na poprawienie tematu, później kasuję.
 
Awatar użytkownika
Ellentir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: ndz lis 02, 2003 11:57 pm

pt sty 28, 2005 7:53 pm

To ja, wstrzelając się w klimat, powiem, że jezeli ten post będzie tu jeszcze za 24 godziny, to na niego odpowiem. ;-)
 
Awatar użytkownika
kuza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pn sty 24, 2005 10:19 pm

pt sty 28, 2005 8:04 pm

Eh czepiacie sie szczególów, ale już robie postępy, co jak co szybko sie ucze jak na 15 latka ... (bez emotikonów)
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

pt sty 28, 2005 8:14 pm

kuza pisze:
Eh czepiacie sie szczególów, ale już robie postępy, co jak co szybko sie ucze jak na 15 latka ... (bez emotikonów)
No dobrze, to teraz popraw ten tekst. Polskiego jeszcze ucza w szkolach, prawda?
 
Awatar użytkownika
kuza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pn sty 24, 2005 10:19 pm

pt sty 28, 2005 8:18 pm

Jak każdy dobry obywatel poprawiłem tekst i prosiłbym o odpowiedzi, a nie o dokuczanie w kwestii ortografii, jak ktoś jest mądry, niech napisze też coś od siebie i niech lepiej uważa na ortografie, bo widać że skejci nie wchodzą na te forum, oni by na to nie zwrócili uwagi, bez obrazy...
 
Awatar użytkownika
Thilnen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: śr paź 22, 2003 6:11 pm

pt sty 28, 2005 8:37 pm

Hmm, przyznam, że nie do końca rozumiem o co Ci chodzi, kuza. Kiedy tworzysz postać sam decydujesz o tym czym się ona zajmowała przed wyruszeniem z grodu. Punkty przy tworzeniu postaci mają to odzwierciedlać. Jeśli postać była rybakiem - bierze umiejętność Rybactwo, jeśli kowalem - Kowalstwo. Zresztą dostaje jeszcze punkty z klanu, które odzwierciedlają fakt, że jako część klanu postać zajmowała się typowymi dla niego czynnościami (np. oprawianie upolowanej zwierzyny).

Podczas przygód Bohater może oczywiście postarać się o posadę żołnierza przy bramie, ale to nie zmieni faktu, że pozostanie Wybrańcem i wszyscy będą o tym wiedzieć. Może oczywiście ukryć torques, ale będzie to igranie z gniewem Bogini. Niestety, żywot Wybrańca nie jest łatwy.

Poza tym Wybraniec wcale nie musi okradać wiosek ani nikogo zabijać, może wieść życie niemal palladyna. I jeśli jego sława jako kogoś dobrego i pomocnego rozniesie się po Tir Na Danu, ludzie zaczną go inaczej traktować. Nadal jednak pozostanie w nich pewna podejrzliwość i na to nic nie da się poradzić.

Takie jest moje spojrzenie na tą sprawę. Zapraszam do dyskusji.
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

pt sty 28, 2005 9:45 pm

Ok kuza, teraz w porządku :)
Mój poglądc na sprawę jest podobny do zaprezentowanego przez Thilnen-gra ma takie opcje i wprowadzanie podobnych profesji nie jest najnormalniej w świecie potrzebne.
Drogi do Danu są najróżniejsze, jak kiedyś rzekła bodajże Thilnen. Może on służyć Bogini poprzez wiedzenie żywota krystalicznie czystego, jego droga może być też usłana niewinnymi ofiarami.
 
Awatar użytkownika
Ballis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 120
Rejestracja: sob lis 22, 2003 2:22 pm

sob sty 29, 2005 11:53 pm

kuza pisze:
Jak każdy dobry obywatel poprawiłem tekst i prosiłbym o odpowiedzi, a nie o dokuczanie w kwestii ortografii, jak ktoś jest mądry, niech napisze też coś od siebie i niech lepiej uważa na ortografie, bo widać że skejci nie wchodzą na te forum, oni by na to nie zwrócili uwagi, bez obrazy...


Stary, wybacz, ale ja też mam dysleksję. Jeśli masz dość czasu, żeby w ciągu jednego dnia założyć więcej niż dwa topici i aktywnie się w nich udzielać, a nie chce Ci się popracować nad techniczną stroną Twojego pisania to znak, że jesteś leń i tyle. Jak Cię widzą, tak Cię piszą - czy koledze Skejtowi obiło się kiedyś o uszka takie stare, ludowe porzekadło?

A żeby nie było zupełnie OT, uważam, że temat jest cokolwiek dziwny. Jest 5 ścieżek, które określają drogę życiową Wybrańca. Twój bohater może być Sulenem-Wojownikiem, słabeuszem, który pragnie uprawiać rolę i podsycać domowe ognisko. Będzie wtedy dobry w rolnictwie, będzie się znał na zwierzętach i na ziołach, jednak z toporem niekoniecznie musi umieć się obchodzić. Jednak kiedy Bogini każe mu zmierzyć się z przeznaczeniem, nasz Sulen chwyci za brzeszczot i będzie zabijał ze łzami w oczach. To wcale nie znaczy, że nagle podskoczą mu statystyki walki wręcz, a wiedza o roli spadnie. Wybraniec to wybraniec - nie człowiek zawieszony w próżni.

Pozdrawiam,

B.
 
Awatar użytkownika
kuza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pn sty 24, 2005 10:19 pm

ndz sty 30, 2005 8:17 pm

Ballis pięknie to opisałeś, innym też dziękuję. Pomogliście mi, bo byłem w martwym punkcie z moim graczem.

Też coś pięknie umiem ująć, TEMAT ZAMKNIĘTY, prosiłbym o to administratorów, rzecz jasna.

A ja się bardzo cieszę, że są tu inni ludzie niż skejci bo zwracają uwagę na pisownie, naukę, kulturalne zachowywanie się (po moich doświadczeniach życiowych znam tylko „takich” skejtów), skejtem nie jestem wypraszam sobie, ale mogliście tak pomyśleć, gdy napisałem ten głupi post :razz:

Zaraz się popłacze, dlaczego wszyscy jesteście tacy okrutni :(
Ostatnio zmieniony ndz sty 30, 2005 8:34 pm przez kuza, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

ndz sty 30, 2005 8:19 pm

kuza pisze:
TEMAT ZAMKNIĘTY, prosiłbym o to administratorów, rzecz jasna.

E nie, po co? Moze ktos bedzie chcial jeszcze cos dodac :).
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

ndz sty 30, 2005 9:06 pm

Eee spokojnie, spokojnie... Temat nie zostanie zamknięty, porusza ciekawy wątek, dlatego nie ma powodów do likwidacji.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości