Zrodzony z fantastyki

Jak rozwiazujesz problem przeszod?

Liczba głosów: 0

Awatar użytkownika
Ludek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Przeszkody

śr gru 08, 2004 12:01 pm

Ekhem... A wiec mam pytanko! Jak rozwiazujecie problem przeszkod. Kupujcie profesjonalne, ladne, aczkolwiek drogie, czy tez nabraliscie wprawy i robicie-staracie sie robic je o wlasnych silach. Mile widziane tez przepisy i pomysly na takowe...

Awatar użytkownika
Wychwethyl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr gru 08, 2004 5:41 pm

Murki - szkielecik z klockow Lego, na ktorego kaldziemu zaprawe z cementu i kamyczkow gresowych (takich jak do doniczek). Wyglada naprawde bardzo fajnie :)
Gorki i obeliski robie samemu z styropiany oblepionego masa papierowa i tez wygladaja naprawde niezle :D

Awatar użytkownika
Black Flame
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw gru 09, 2004 2:36 pm

Ja osobiście wolę robić elementy na własną rękę. Jestem pewien, co to jest, a nie jakiś badziew z Allegro (co w cale nie oznacza, że każdy towar tam wystawionty to badziew ;) )

Awatar użytkownika
Ludek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw gru 09, 2004 3:09 pm

no ja ostatnio tez zaczolem produkowac :) Zrobilem bajorko wedlug przepisu z polterka!

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw gru 09, 2004 4:56 pm

Szczerze mówiac żal mi kasy na coś, co mogę zrobić sam. No i ile frajdy daje!

Awatar użytkownika
Black Flame
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw gru 09, 2004 6:12 pm

Yarghuzzz pisze:
Szczerze mówiac żal mi kasy na coś, co mogę zrobić sam. No i ile frajdy daje!

No właśnie! O to chodzi w ronbieniu makiet. Satysfakcja liczy się najbardziej.

A jak radzicie sobie z robieniem skalistych klifów?

Mi się nie chce biegać i szukać polistyrenu ekspandowanego. Po prostu biorę kartkę i ugniatam ją byle jak np. jakbym miał z niej lepić kulkę, lub po prostu gniotę ją jakbym miał ją zaraz wyrzycić. Potem ją rozwijam ale nie naciągm zbytnio i... Klejem ją! Potem wystarczy tylko ją pomalować i zrobione!
Można to zrobić na 2 sposoby:
1: Ugnieść kartkę, posmarować ją klejem żeby się utwardziła, a dopiero potem wkleić na miejsce.
2: Ugnieść kartkę i wkleić ją od razu na miejsce (tego nie polecam, gdyż zbyt mokry klej może popsuć efekt) niby banał, ale skałki wyglądają spox!

Awatar użytkownika
NikoN
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw gru 09, 2004 6:46 pm

Hm, to może pokzażecie efekty?
Jakieś fotki? :)

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt gru 10, 2004 11:12 pm

robie swoje, argument frajdy juz mi przeszedl ze wzgledu na ilosc juz wykoannych gorek itp ale wychodzi wystarczajaco tanio, by poswiecic troche czasu.

z drugiej strony makiety orginalne sa o niebo lepsze pod wzgledem efektu. sprobojcie zrobic mur ceglany na scianie domu o wys 3 cm :)

Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob gru 11, 2004 10:47 am

heh, ja właśnie zrobiłem sobie drzewko :)

Wyszło pięknie, ale całkowicie nie jest podobne do drzewka :P Ale zamiast tych gotowych to ja sobie wolę jednak kupić ludka do armii...

A wracając do drzewka, to miała to być wierzba płacząca ( z powodu jej wyglądu :P)... Pociąłem na kawałki papier, posklejałem w jednym punkcie, wziąłem słomkę, włożyłem płaczące pędy i wychodzi na to, że mam pędzelek do golenia się a nie drzewko :P

No i jaka zabawa jest, o wiele większa niż przy kupnie :)

Awatar użytkownika
Black Flame
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob gru 11, 2004 10:51 am

wiedzmak pisze:
sprobojcie zrobic mur ceglany na scianie domu o wys 3 cm :smile:

Oki! To wyłóż kasę na foremki z Cytadeli :razz:

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob gru 11, 2004 12:17 pm

nie wiem do czego nawiazujesz ale sugeruje wejsc na http://ghq.wargamer.pl/index.php?kod=wg ... 02&pokaz=1 i wyobraz sobie, ze domek ma 3 cm. teraz zrob mi takie cegly w tekturze :)

Awatar użytkownika
Ludek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob gru 11, 2004 4:48 pm

Nie wiem kto ma wpływy, (moze admin jakis) zeby ten koles co pisze na polterze o malowaniu figurek zrobil wiecej o makietach, fajne jest to o rzeczkach (nie wiem kto to redaguje wiec pisze "koles") :razz:

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob gru 11, 2004 5:35 pm

Norman, bo o niego chodzi jest na najblizszy czas szefem bitewniakow, wiec ma wplywy, by popedzic samego siebie :)
Gdy bedzie mial czas i pomysl na pewno napisze dobry tekst, tego badzcie pewni.

Rendtooth the beast shama
Użytkownik
Użytkownik

pt gru 17, 2004 2:50 pm

Sam niedawno zrobiłem sobie zamek ze styropianu i ruiny do beastmenów.

Awatar użytkownika
Ludek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt gru 17, 2004 10:52 pm

dobre makiety wychodza z gipsu, to niezly i trwaly material.

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob gru 18, 2004 12:35 am

nie zgadzam sie - jest ciezki jak nieszczescie i dosc kruchy. zdecydowanie lepiej sprawdza sie kombinacja styropian + tektura.

moje spore juz doswiadczenie modelarskie (10 lat praktyki) kaze mi napisac, ze z papieru da sie wykonac kazdy element makiety i przy odrobinie pomysu wyjdzie rewelacyjnie

Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob gru 18, 2004 12:51 am

jak tylko "koleś" znajdzie nieco czasu i naprawi sobie sprzęt fotografujący ( czyt. znajdzie kase na nowy) to coś skrobnie, obiecuje :D

Awatar użytkownika
Tazo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

ndz lut 06, 2005 4:17 pm

Mysle ze robienie przeszkód, a tym bardziej makiet jest bez sensu. Koszty pomalowabia wszystkich przeszkód i zebrania materiaów są porównywalne z kosztami kupna nowej makiety, więc.... robienie przeszkód może przynieść sadysfakcję i jesli komus tylko na tym zależy to niech robi, ja wolę kupic :P

PS. Pierwszy Post (PP :))

Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz lut 06, 2005 4:57 pm

Bardzo ciekawe w takim razie masz koszty pomalowania i zebrania materiałów :shock:

Awatar użytkownika
MrM___
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz lut 06, 2005 5:26 pm

wiedzmak pisze:
sprobojcie zrobic mur ceglany na scianie domu o wys 3 cm

Wiedźmak gdzie ty masz domki o wys. 3 cm. ? to chyba dla Halflingów albo gnomów :razz:
Chciałbym sie wypowiedziec na temat makiet a nie robić -tak jak zazwyczaj- za turbo warzywo na forum :). Wole robić sam makiety taniej wychodzi- co z tego, że nie wyjdzie jak kupne, przynajmniej sie zaoszczędzi a i serce sie w to włoży - bedzie sie bardziej cenić owe dzieło.
Swoją drogą można zrobić własnoręcznie makiete jak ze sklepu jeno trzeba miec juz wiecej floty na posypki, tekture introligatorską róznych grubości, fachowe kleje i częsci plastikowe dla klimatu.. do tego dobre farbki. Bądź co bądź sam robiąc makiety wiesz co i jak ma wyglądac i jak słuzyc. A jesli chodzi o materiał to do terenu styropian bądź droższy styrodur... masa piasku, wikolu i trawki statycznej bądź maty z trawą. Jeśli chodzi o zabudowania to karton , może być też gipsik- też fajne efekty mozna zrobić- ale trzeba na niego uwazać; jak wiedźmak napisał jest kruchy i dosyć cięzki. Jesli chodzi o drzewko to już wole kupić. Kiedys próbowałem zrobić lisciaste z tartego styropianu i drucigów kreconych i gietych - efekt był taki, ze nadałyby sie co najwyżej do Warzona- jak po wybuchu nuklarnym :razz: DRAMAT

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lut 06, 2005 7:11 pm

Wiem, że łatwo można robić drzewka iglaste - mianowicie z butelek od szczotek. Całkiem fajna sprawa, wystarczy tylko odpowiednio przyciąć i pomalować :)

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lut 06, 2005 7:45 pm

Yarghuzzz pisze:
butelek od szczotek.

Taka butelka do trzymania szczotek?
A tak szczerze to muszę spróbować...nigdy do głowy by mi to nie przyszło.

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lut 06, 2005 9:32 pm

art o tym jesli sie nie myle jest wlasnie w korekcie, cierpliwosci :)

domek 3 cm jest z Mein Panzer, MrM___ jak zwykle nie zauwazasz niczego poza WFB :?

Awatar użytkownika
MrM___
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz lut 06, 2005 9:42 pm

chciałem cie tylko poirytowac wiedźmaku :) domyśliłem sie, ze chodzi o inną skalę.. a jesli chodzi o szczotki to nie wiem czy to jest taki dobry pomysł. drzewko sie juz kupi za 3-4 zł i wychodzi w podobnej cenie co szczotka a wygląda o wiele lepiej :razz:
zrobiłem troche jakies 20 sztuk drzewek z choinki bożonarodzeniowej. Miała szerokie igły wiec łatwo było uzyskac nawet wysokosc drzewek 15 cm :) (pociachałem cała choinke- dobrze, ze mielismy jeszcze jedną :) ) Wyszlo w miare fajnie ale nadal uważam, ze robienie drzewek to strata czasu... no chyba, ze robi sie makiete klimatyczna czyli 30 drzewek na terenie to może wyjsc taniej . Jednak jesli chodzi o battle'a wystarczą 3-4 drzewka które i tak sie wyjmuje zeby regimenty mogły łazić

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lut 06, 2005 9:55 pm

MrM____ masz całkowitą rację! Drzewka w WFB to tak de facto pic na wodę. Natomiast nie wiem jak to jest możliwe, że goście z GW robią takie fenomenalne PALMY :D Po prostu nie wiem jak można w tak wspaniały sposób spreparować papier... chyba przejadę się do Łukowa po korki z modelarstwa :D

Awatar użytkownika
MrM___
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz lut 06, 2005 10:39 pm

papier ? to chyba nie jest papier :)no chyba, ze pokazuja jak zrobic z papieru.. ale jeśli wydaje mi sie o co chodzi to wiem jak zrobić. Powycinac liście palmowe, zaimpregnowac i usztywnic krochmalem albo czyms w tym stylu, mozan zrobić też z płutna cienkiego :razz: potem pomalowac i cyc malina. a pień wystrugać z badyla :wink:

Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn lut 07, 2005 8:34 pm

Papier wystarczy , najlepiej posmarowac go delikatnie wikolem, ponacinac, uformować i zostawić do wyschnięcia, uważać zeby sie nie przykleił, potem malować i juz mamy palemke jak tamte.

Awatar użytkownika
Ludek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob kwie 23, 2005 9:38 pm

Ale uważacie, że drzewka są bez sensu, czy przeszkody?! Bo dmek tak samo zawadza regimentom jak i drzewo! :)

Awatar użytkownika
DeViL
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt maja 03, 2005 4:58 pm

racja ale domki dają klimat a drzewka nie(przynajmiej według mnie)

Awatar użytkownika
Ludek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt maja 03, 2005 6:08 pm

Zależy jaką makietę robisz. Przecież można zrobić ciężką do manewru- pół las. Klimat masz i do tego trzeba zmienić technikę walki ;)