Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
woyas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

UR control[ext] Reinkarnacja

śr sty 12, 2005 10:22 pm

A więc tak temat ruszył od nowa więc postanowiłem zapreztować mojego UR :P
mam kilka dylematów ale to później teraz patrzcie i podziwiajcie

Main

lands ( 22 )
4 shivian reef
8 Mountain
10 Island

Spells ( 36 )
4 Counterspell
3 Cunning wish
4 Fire/Ice
4 Isochron Scepter
4 Brainstorm
3 urza Rage
4 Accumulated Knowledge
4 mana leak
2 Fact or Fiction
4 Force Spike

Creatures ( 3 )
3 Voidmage Prodigy

side: kilka celów pod wisha pyroclasmy i ftk-i

a więc dylematy: po 1 czy dawać moxy :help: dawały by niezłego speeda a dał bym je zamiast tych 4 force spików
3 prodigy znalazły swoje miejsce za mainowe ftk-i ponieważ wytapowójąc się w 4 turze na ftk-a przeciwnik to bardzo wykorzystywał a wole w 4 turze zagrać dj-a :D i mieć mane na sacrafice/ contre/ leaka więc czy prodigy mają być czy nie :P

Wishe są boskie na nasze meta =]

za porady thx all

acha i meta zapełniło się że tak powiem newbie =[ np: są gobliny guud spis ale gościu wyciąga mane z fecza :hahaha:

pozdr./Woyas
Ostatnio zmieniony śr lut 16, 2005 3:11 pm przez woyas, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Gotrek Gurnisson
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr sty 12, 2005 10:34 pm

main: po kij obliterate (jak duzo agro to raczej za wolne) pendant i ignot jak oblitka nie ma tez out, march bez sensu. Pyroclasm raczej na sajd. To daje nam miejsce na pare usprawnien:

4 Shivan Reef
4 Flooded Strand
10 Island
6 Mountain

Control:

4 Mana Leak
4 Counterspell
4 Force Spike
2 Misdirection

Draw:

4 Accumulated Knowledge
4 Brainstorm
4 Fire/Ice

Burn/Kill

3 Urza's Rage
2 Flametongue Kavu

Utl:

4 Isochron Scepter
2 Cunning Wish

SB:

pare slotow pod wisha (min 4 rage, jakies karty pod mete stifle, rushing rivery, rebuildy, hibernacj, sonic burst) i cos klasycznego nie pod wishe np 2 dodatkowe ftk, propagandy. Ogolem stuff potrzebny zeby wytrzymac gre do momentu burnu ragem albo zaciepania oppa kombem Iso+Fire/Ice

Awatar użytkownika
woyas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr sty 12, 2005 10:38 pm

LOL thx ale bardziej chciałem się skupić na marchu:( ale ta wersja nawet niezła;) i wezme to pod uwagę:D a co dać jak brainstormy zrotują??

Awatar użytkownika
Gotrek Gurnisson
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw sty 13, 2005 4:15 pm

jak zrotuja brainstormy to w sumie mozesz dac sobie spokoj. Z sensownego drawu zostaja tylko fakty (acc rotuje razem z brainstormem) ... moze BOK ale watpie zeby cos sie wydarzylo... Jak na razie mozesz probowac z kombinacja t2-kowego starego UW control (condescend+serum visions)

Awatar użytkownika
woyas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

ndz sty 16, 2005 7:32 pm

hhmmmm a co powiecie zamiast force spike stifle??:) i nadal nie mam pomysłu na side jakiś shater?? pod cepa?? może facty?? może coś jeszcze innego?? plz help m8!!

Awatar użytkownika
Szczawiu
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz sty 16, 2005 9:48 pm

czy ja wiem czy shatter jest dobrym pomyslem. zastanow sie jakie artefacty bys niszczyl shatterem. lepiej do boardu wrzucic naturalize/ disehchant i wychodzisz nawet lepiej na tym niz na shatterze.

wedlug mnie jak wyrotuje brainstorm to ja bym polecal serum visions albo Sensei's Divining Top ale to juz musialbys potestowac i sam stwierdzic co jest lepsze.

nie uwazam aby steafle byly na tyle dobre aby je zamiast force spikow wrzucac. mozna zawsze miec 1 steafle w boardzie wlasnie pod wisha. to juz lepiej condestenty wrzucic.

do boardu mozna chille wrzucic, moze jakis edict pod wisha. polecam jeszcze fajna karty na affinity rebuild albo energy flux.

wrzucilbym wiecej do maina Flametongue Kavu bo to jest fajna karta i czesto bardzo przydatna ( szczegolnie z naporami ).

pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
nightspirit
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz sty 16, 2005 10:31 pm

shater jest slaby bo jeden z nielwielu decków który pakuje artefakty leje na 1 shatter - 3-4 fluxy dadzą ci szanse z affką
co do stifla to zastnawów sie czy jest w twoim meta mind's desire/patern czy coś w tym stylu i czy jest tego dużo - jeśli tak to może stifle zamiast force spikow?
centralnie pod sceptera to dobre sa edict, orim's chant czy tangle.

Awatar użytkownika
woyas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pn sty 17, 2005 7:45 am

tak do bordu naturalize:) pod wisha??:) na cepa??:) ja tak to rozumiem

brainstorm rotuje to ja widze tylko sensei ponieważ vision to sorcer:(

potestuje zamiast spikuw consedenty(czy jakoś tak) zobaczym co jest lepsze stifle to tylko pod wisha

FTK wystarczy ponieważ mam fire ice

powiem wam że u nas nie ma już afifek:( ja ten shater chciałem tak :) bo nawet niekturzy mają dużo artef ale naturaliza lepsza;)

chanty pod cepa dobry pomysł(tylko kicker to nie wiem z czego bym płacił:|)

a co powiecie na echoing truth w mainie może nawet zamiast tych spikuw:)

a może by tak Oblivion stony jak nie w mainie to może side:)

EDIT: a co jak zrotuje accumulated ...... bo na to tesh pomysłu ni mam:(

pozdr./Woyas :pistolety:

Awatar użytkownika
Szczawiu
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn sty 17, 2005 4:47 pm

naturalize pod whisha i berlo oczywiscie

kiker w chancie nie jest juz taki konieczny. jak nie moze zagrac creatow to po co maja atakowac jak nie ma czym a inne creaty spalisz z FTK albo fire/ice.

echoing truth dalbym do boardu pod berlo.

oblivion stone to nie jest dobry pomysl. niszcza ci berla a i tak deck jest na tyle kontrolny ze nie potrzeba tylu removali skoro masz wishe.

jak wyrotuje wiedza to moze sprobuj grac na deep analysis czy jakos tak takie z flashbackiem

pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Gotrek Gurnisson
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn sty 17, 2005 5:16 pm

przepraszam ze wtrace jeszcze raz swoje 3 grosze ale mnie nagla ch..... no znaczy sie denerwuje jak czytam wasze wypociny. Jezeli w tytule jest ext to rozumiem ze mowimy o extended a jezeli mowimy o neo ext czy jak kto woli o porotacyjnym ext to dlaczego nie zaznaczysz tego w temacie (mniej osob ch.. wezmie). Po rotacji nie masz czesci (tej sensownej) dq.

PROSZE O UWZGLEDNIANIE POPRAWNEGO FORMATU TURNIEJOWEGO W TEMACIE!!!

Awatar użytkownika
Shrek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn sty 17, 2005 6:01 pm

Zgodzę się że po rotacji to chyba nie bedzie na tyle sensownej UX kontrolki gdyż będzie nam brakowało dobrego dociągu, no chyba że WotC coś wymyślą w co bardzo wątpie.

Może być Sensei bo to fajny manipul biblioteczką daje, ale nie daje w zasadzie żadnego sensownegho drawu., ale lepsze to niż nic.

Analiza jest za droga, dopiero przy Flashu jest warta świeczki, ale to jest w late gamie jak nie masz Careful Study.
A może spróbuj zagrać na Standstillach, one dają niezły dociag trzeba je tylko odpowiednio wykorzystać.

Awatar użytkownika
woyas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

koniec

pn sty 17, 2005 6:14 pm

ok koniec z tym pytaniem " czym zastąpić gdy zrotuje ...." -po prostu chciałem se dqiem pograć troszkę dłużej:) aż invasion zrotuje itp i nie miałem pomysłu czym zastąpić ale jush wiem
:D a po 2 może ktoś ma inny pomysł Ur: na spis?? :)

a odpisze tutaj bo nie chce mi sie nabijac postow. podalem ci spis sensownego UR counter Burna wczesniej tym deckiem (bardzo podobnym) gral Maciej Pasek zanim przesiadl sie na reanimatora. UR jego konstrukcji wygral bodajze ktoregos wiekszego ext w lodzi. Gotrek

Awatar użytkownika
woyas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr lut 16, 2005 3:04 pm

UP że tak powiem luuknijcie na spis ( sama góra ) i radźcie :P

pozdr./Woyas

Awatar użytkownika
kmietO
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr lut 16, 2005 4:08 pm

No mosy by się przydały , ale Forse spike jest bardziej wymiatjący w ext.I Flametoung Kavu powinienieś grać

Awatar użytkownika
woyas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr lut 16, 2005 5:07 pm

tak tak więc za co te moxy dać :| spiki zostawie :P więc dać 3 ftk-i za 3 prodigy

pozdr./woyas