Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
pirateofthesevenseas
Zespolony z forum
Zespolony z forum

UR Fish

sob lut 19, 2005 9:31 pm

na coverage z GP Boston można było znaleźć ciekawy deczek żywcem przeniesiony z t1 talia wyglądała tak:

4xAether Vial
4xMogg Fanatic
4xGrim Lavamancer
4xSpiketail Hatchling
4xVoidmage Prodigy
3xMana Leak
4xDaze
4xCloud of Faeries
3xStandstill
2xSnap
3xSword of Fire and ice
3xFlametongue Kavu

4xShivan Reef
4xMountain
14xIsland

Testowałem dzisiaj tą talie z kumplami w knajpie przy browarku :beer: i uznałem, że wymaga ona minimalnych kosmetycznych zmian, wyżuciłem snapy i zastąpiłem je fire/icami. Ogólnie myślałem też nad zmienieniem zestawu kontr do 4xdaze 2xmana leak 2xcounterspell (tak mi to bardziej pasuje), myślałem nad usunięciem jednego grim lavamancera (który nie zawsze ma paliwo w grave, a i nie zawsze jest mana na użycie jego zdolności) aby zmieścić taką zwiększoną ilość kontr. Poza tym szukałem miejsca dla jeszcze jednego fire/ica który bardzo mi się podoba w tej talji.

Co myślicie o decku, i zmianach przezemnie proponowanych?

Eld

sob lut 19, 2005 9:45 pm

Talii w akcji jeszcze nie widziałem ale zastanawiałem się niejednokrotnie żeby zacząć ją testować. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że:

matchup z ug jest bardzo zależny od tego kto zaczyna bo masz dużo odpowiedzi na jego drugoturowe stworki jeśli jedziesz pierwszy, jeśli rozpoczyna przeciwnik na pewno obraz matchupu spada o 10-20%

talia bardzo uzależniona od viala

ważne będzie w side coś na deedy - ta karta miażdży tą talię i wątpię aby się dało podnieść po didziku

psychatog to chyba niezły bye

zastanawia mnie skuteczność tej talii w walce z goblinami, z jednej strony jest bardzo karcący sword fire/ice ale z drugiej nasze standstille są niezłą kapą w obliczu fiolek przeciwnika (no chyba, że w stole mam sami fiolkę i mieczyk), tak samo prodigy. Poza tym cała talia się sypie przy sharpshooterze. Niby jest dużo sposobów na pozbycie się go ale w gobliny mają jeszcze fanatyków i sparki więc jakoś tego sharpshootera przemyci w stoł jeśli jest cwany tak żebyś go nie zabił.

kombo decki chyba mocno do przodu

Awatar użytkownika
ReCo
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lut 19, 2005 10:42 pm

wersja którą testowałem dość dawno temu - nie jest zatem optymalna

9 island
4 mountain
4 shivan reef
2 faerie conclave
4 fiolka

4 spiketail hatchling
3 grim lavamancer
4 mogg fanatic
4 cloud of faeries

2 counterspell
3 mana leak
3 daze
4 standstill
4 fire/ice
3 curiosity
3 repulse

jest bardziej nastawiona na kontrolę; nie ma w niej drogich czarów typu ftk; gdy bawilem się tą talią nie przyszlo mi do głowy żeby wsadzić do niej sword of fire&ice (pomysł nawet fajny tylko że artefakt dużo kosztuje); gra się nią dość przyjemnie, szczególnie jeśli się zaczyna; dość często w drugiej turze na stole są 2 krity oraz standstill (oraz możliwa osłona w postaci daze)

Awatar użytkownika
pirateofthesevenseas
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lut 19, 2005 10:50 pm

curiosity jest bardzo slabe na gobliny i rdw miecz wrecz odwrotnie - dlatego jest w tej talji

ftk pozwala nam poradzic sobie ze stworami pogroju arrogant wurma i jest dobrym naporowcem (4power to jest cos)

faerie conclave wedlug mnie nie dziala za dobrze w tej talji

ogólnie jeszcze deczku nie ograłem przez co grając robiłem sporo błędów (jeszcze byłem zrobiony tymi browcami) więc nie szło mi świetnie ale nie było aż tak źle w czasie grania z rockiem, sądze że na trzeźwo matchup jest jakoś 50 na 50 - jego boli fiolka, standstill, miecz nas DEED

Awatar użytkownika
dgi
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob lut 19, 2005 11:51 pm

ostanio natkanalem sie na mwsie na wersje ub. chlopak gral umezawa's jitte w main. bardzo ta karta karci. z czarnego koloru mial terapie i w sb smothery/diabolic edicty zapewne. nie wiem bo nie prosilem o spis i gralismy bez sb w sumie. splash czarnego dawal mu tez plage na gobliny..

Awatar użytkownika
Shrek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz lut 20, 2005 10:38 am

Za to odbierał mu spalenia, Fire/Ice Lavamancera - to już wolę UB Psychola.

Awatar użytkownika
dgi
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn lut 21, 2005 11:49 pm

i co to wnosi do dyskusji? bo to ze bez czerwonego traci czerwone karty z main chyba oczywiste jest... nie offtopicujmy i nie nabijajmy postow :P

zreszta przedewszystkim mialem napisac jeszcze ze mial main shoale niebieskie i ze nawet sie sprawdzaly i finkli 2 albo 3 (rzadko ich widzialem). jak spotkam go jeszcze to poprosze o spis.. moze sie przydac. w wersji ub ponadto mana base jest bardziej stabilny (delty) przez co mozna grac counterspellami w komplecie. takze matchup z naporami wydaje mi sie lepszy (dostep do diabolic edictow albo chociaz festering goblinow ktore ladnie mozna poswiecac z plagi czy blokowac)

Awatar użytkownika
don_Metek
Stały bywalec
Stały bywalec

wt lut 22, 2005 5:51 pm

dgi pisze:
matchup z naporami wydaje mi sie lepszy (dostep do diabolic edictow albo chociaz festering goblinow

Dostajesz edykty a tracisz fire/ice - ja jednak wole fire/ice. Festering Goblin - w34k - to moze wogole Fog Bank?

Mieczyk jest ciut fajniejszy od finkla imo, a oboma nie ma co grac.

Awatar użytkownika
Mariano
Stały bywalec
Stały bywalec

wt lut 22, 2005 8:52 pm

Chyba naprawde musiałeś być pod wpływem % gdy wklepywałeś ten spis, ponieważ znajdują się w nim aż 64 karty...

Tak jak napisał Eld deck jest bardzo uzależniony od viala, jeżeli nie dojdzie na pierwszej ręce to w póżniejszym okresie gry jest praktycznie zbędny. Natomias sword jest tutaj niemażle kluczową kartą. Masz również racje co do tych kontr, w late game bardziej przydatny byłby counterspell aniżeli mana leak, proponował bym nawet 3-4 sztuki. Zastanowił bym się równierz nad wyrzuceniem Standstill i zamiast niego znaleść jakiś inny dociąg... nie mam jeszcze jakiegoś pomysłu ale będę szukał.

Co do tego, że z rockiem nie jest tak źle musze się niezgodzić, wystarczy jeden deed i możemy sie składać.

Grałem też kilka razy z psycholem i powiem, że nie jest tak źle dopuki nie pojawi się berło z fire/ice lub boomerangiem. Przeciesz my też mamy kontry i jeżeli uda nam wpuścić sworda psychol niewiele może nam zrobić. Podkreślam, że grałem z wersją UWr w której nie było smotherów/edictów.

Z gobbosami również da się wygrać o ile będziemu użwać kontr z rozsądkiem, ważne jest też aby doszedł nam vial bo bez niego jest krucho. Po sidzie możemy mieć chille, które i nas bolą ale przeciesz po to mamy viale aby wystawiać czerwone kreatury :p

Piracie czekam na twój build, talia bardzo mi się spodobała ale nie mam za wiele czasu aby ją testować...

Awatar użytkownika
alf
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw lut 24, 2005 8:48 pm

co powiecie o jiltach? robią więcej od snapów, póżniej zwłaszcz, podobnie jak counterspell..
mam jeszcze pomysł, można włożyć jedno Keldon Necropolis..
testuję bez fanatyków, ale z 4 fire/icami, nie jest najgorzej, ale przydałoby się więcej burnu
ktoś ma pomysły? magma jet? kiepski, podobnie jak z creatów Razorfin Hunter, którego już testowałem.. :D

Eld

czw lut 24, 2005 9:41 pm

Snapy w tym decku moim zdaniem są świetne. Często jest tak, że masz 1t stwora/viala i chcesz założyć 2t standstilla ale nie możesz przez jakiegoś stwora przeciwnika. Ze snapem plan staje się możliwy.

Awatar użytkownika
alf
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt lut 25, 2005 10:09 am

Racja! :D ale sam draw nie daje przewagi..no bo jeśli nie ma czego dobrać..na gobosy Jilt koszącą opcją, snapem siege-ganga trudno się pozbyć, a Jilt rozwali warchiefa..no oczywiście wiadomo, że takiego drugo-,trzecioturowego to trzeba blokować jak jest czym oczywiście..ale możliwoś pozbycia się 2 creatów w póżniejszej grze to chyba dobra opcja na większość decków..
Pisząc wpadłem na pewien pomysł..może to trochę głupie, ale co powiecie o Maddling Magu? pozwala się ustrzec przed Deedem..wiem, że to uzależnia jeszcze bardziej dq od Viala, ale można zamiast raf grać City of brass i powinno być lepiej..
No i to zwiększa poprawić może matchup z combo deckami(to tylko pomysł, więc bez jeżdżenia :razz: )
Ostatnio zmieniony sob lut 26, 2005 3:42 pm przez alf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Malarz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lut 25, 2005 5:21 pm

alf pisze:
ale co powiecie na Maddling Magu?

Mnie ten pomysl sie bardzo podoba, bo daje przewage nie tylko z combo-deckami, ale takze z niektorymi kontrolami - np Psychatog. Jedyne co on moze zrobic z magiem to scepter z fire/ice, bo edykt przy takiej ilosci stworow nie za bardzo syci...

Awatar użytkownika
don_Metek
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz lut 27, 2005 10:59 am

Dosyc ryzykownie liczyc na to, ze dojdzie vial. No chyba, ze chcesz dorzucic 3ci kolor :? - krzyzyk na droge :P.

Awatar użytkownika
alf
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lut 27, 2005 2:24 pm

..grając na 4 city of brass i 2 adarkar wastes nie trzeba mieć viala, żeby go wystawić 8) można coś do side`u ewentualnie..z bieli naturalnie, ale nie wiem..

Eld

ndz lut 27, 2005 2:56 pm

4 city of brass oznacza dużo hitów, poza tym grając na 6 lądów dających białą manę nie masz zbyt wielkiej szansy na zagranie maga w drugiej turze oraz ograniczasz liczbę islandów - gorzej działają daze.

Awatar użytkownika
alf
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lut 27, 2005 4:09 pm

..deck i tak jest uzależniony od viala, więc jeśli już podejdzie to jesteśmy w stanie zagrać mage`a. no a na początku jest jeszze w tym dq hatchling, mana leak, daze, które pozwalają na póżniejsze zagranie maga..no może rzeczywiście zbyt wiele painu 8)

Eld

ndz lut 27, 2005 6:54 pm

Na co komu późniejszy mag ? Ten gość ma wyjść w early game i zablokować szybko kartę, której się boisz (no chyba, że grasz z kolesiem, który zaczyna czarować od szóstej tury to sobie możesz maga późno zagrywać). Poza tym skoro mówisz, że deck jest i tak uzależniony od viala i wsyzstko pod niego to po co białe lądy ? Ten vial tak czy siak MUSI być. Świetne założenie rozgrywki - nie mam viala biorę mulligana - biorę do piątki i przegrywam - jupi !

Awatar użytkownika
woyas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt mar 01, 2005 5:17 pm

widywałem wersje z disurpting shoalem (niebieski shoal z BoK) więc co wy na takie rozwiązanie zastępuje że tak powiem Force of willa :wink:

EDIT: Znalazłem spis

4 Cloud of Faeries
3 Flametongue Kavu
4 Grim Lavamancer
3 Mogg Fanatic
3 Spiketail Hatchling
3 Voidmage Prodigy

4 AEther Vial
4 Daze
3 Disrupting Shoal
3 Mana Leak
2 Snap
3 Standstill
3 Sword of Fire and Ice

10 Island
4 Mountain
4 Shivan Reef

Side
4 Chill
2 Gilded Drake
3 Meltdown
3 Stifle
3 Submerge

mówie że to tylko spis nie testowałem go czy shoal jest naprawde takim dobrym pomysłem :|

pozdr./Woyas

Awatar użytkownika
Czajfoos
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw mar 03, 2005 9:09 am

z shoalem jest dosc dziwnie albowiem w twoim decku jest bardzo duzo niebieskich kart z kosztem 2 lub jeden wiec za duzo kluczowych kart nie pokontrujesz, chyba ze za horrendalne ilosci many . Imo shoal zdecydowanie out

Awatar użytkownika
woyas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

czw mar 03, 2005 6:06 pm

tonie mój deck :evil: znalazłem po prostu spis i podałem bo shoal zdawał mi się hmm "interesujący" nie pokontruje kluczowych kart :cry: ale na początku może siem przydać :P

pozdr./Woyas

Awatar użytkownika
alf
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz mar 06, 2005 10:47 pm

Przepraszam, ale gdzie widywałeś takie wersje?! Kto nimi grał?!
To wręcz niegodne..bez obrazy.
Nie polecam tej karty, w tym i w innych deckach.

Awatar użytkownika
pirateofthesevenseas
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn mar 07, 2005 8:38 am

to był spis z brainbursta, a jak wiadomo nie od dziś tamten serwis gustuje w podawaniu nie testowanych spisów talji

Awatar użytkownika
alf
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt mar 11, 2005 7:30 pm

Co do sidu to moim zdaniem nie opłaca się grać chillem, bo z RDW i tak nie jest najgorzej, a zamiast tego proponuję propagandę, bo fiolka strassznie boli i nic z nią nie można zrobić.
Moim zdaniem na artefacty najlepiej overload, bo prędkość odpowiednia do tego dq, a zjada sceptera, ravegera, moxa(w UG co mile spowalnia).
Co o tym powiecie?

Awatar użytkownika
out
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob mar 12, 2005 10:04 am

Overload spoko natomiast nie wiem czemu napisałes ze RDW to łatwy metchup ?? Nie wiem jaką masz odpowiedz na Wire albo Scrolla albo spalenia przeciez nie bedziesz kontrowac wszystkiego co w ciebie poleci najwyzej jeta zeby kolo nie filtrował biblioteki ...

Awatar użytkownika
alf
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob mar 12, 2005 4:46 pm

No z RDW jest luzik, bo są fiolki, fire/ice, fanatycy, grimy, daze, i hatchling, które to właśnie mają na celu nie wpuścić druty, albo (te wcześniej wymienione) zjadają krity przeciwnika no i sword to na deser :razz: gobosy mają więcej większych kritów i filoki stąd pomysł na propagandy zamiast chilli :razz:

Awatar użytkownika
Evil Twin
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob mar 12, 2005 6:53 pm

No z RDW jest luzik, bo są fiolki, fire/ice, fanatycy, grimy, daze, i hatchling

LOL!
Dobra teraz konkretniej:
Zaznaczę na początku, że nie grałem tym deckiem zbyt wiele. Jak na mój gust, to z RDW matchup jest dość słaby, albo nawet bardzo słaby.
Przede wszystkim brak jakiejkolwiek odpowiedzi na Scroll'a, który zabija każdego twojego stwora.
Fanatic'i, Grim'y Hatchling'i - no fajnie, ale oni giną od byle jakiego spalenia.
Fire/Ice - no ta karta faktycznie coś robi, ale opp może Cię spalić wogóle nie używajac stworów.
Daze - no ok skontrujesz mu tego Wire'a i co potem?? Każdy twój stwór ginie od spalenia. Szansa na to, że uda Ci się wprowadzić stwora i jeszcze go zequipować w miecz wydaje mi się raczej marna. Jeśli opp gra na Lava Dart'ach to juz wogóle jesteś głęboko w odbycie.
No ale skoro mówisz, że jest luzik, to moze zaprezentujesz nam wyniki swoich testingów, bo jestem bardzo ciekaw ile to średnio wygrywasz gier, że jest aż tak dobrze.