Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Newanderer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 296
Rejestracja: śr lis 10, 2004 5:45 pm

śr mar 09, 2005 7:46 pm

Twoja wiedza mnie przytłacza :).
Jednak nie napisałeś jak to by było na D&D.
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

czw mar 10, 2005 6:24 pm

Jak by to bylo na D&D...
Wiesz, statsow raczej nie napisze, nie cierpie takiego jezyka. Opisalem to z technicznej i liczylem, ze kazdy sam sobie to skonwertuje. Tam pod koniec napisalem, ze bron mistrzowska mozna jeszcze ulepszyc, poprzez inne procesy. Mysle, ze odpuszczanie, hartowanie selsktywne i normalne dlugi kucie doprowadzi do stworzenia broni mistrzowskiej. Jeszcze dziwerowania i inne procesy sprawia, ze bron bedzie wytrzymalsza. Wtedy mozna ja bardziej naostrzyc, dodac w dolnej czescie ostrza zeby, rtec w srodku, lekko rozdwojony sztych i inne bajery (bez przesady - haczyki na przyklad juz nie wchodza w gre) moga sprawic, ze jakas premia do obrazen bedzie, a wytrzymalosc tych bajerow bedzie wieksza. Oczywiscie z biegiem czasu i tak sie zepsuja, ale przez jakis czas mozemy cieszyc sie wyjatkowa, zabojcza bronia.

Tyle z mojej strony.

PS. Wciaz zostawiam wam dopisanie statsow. Ten post mial w tym pomoc. MYsle, ze premia do obrazen nie powinna przekraczac 2.
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

ndz mar 13, 2005 6:09 pm

Newanderer pisze:
Jednak chodzi mi o broń z zwykłego metalu, nie specjalnego.
Istnieje taka możliwość?
Jesteś super-nudziarzem! Zadajesz to samo pytanie chyba dziesiąty raz. Jedyna słuszna odpowiedź brzmi:
Według normalnych zasad to jest i zawsze będzie niemożliwe.
Jeśli chcesz to wprowadzić w swojej kampanii to proszę - to twój świat.
Tylko nie proś nikogo by ci potwierdził, że to logicznie, technologicznie lub mechanicznie możliwe.

Amen.
 
Awatar użytkownika
Newanderer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 296
Rejestracja: śr lis 10, 2004 5:45 pm

ndz mar 13, 2005 6:31 pm

Może i jestem. Jednak znasz powód ciągłego zapytywania o to samo?
Jest on jeden: BRAK KONKRETNEJ ODPOWIEDZI.

I nie pisz amen bo tak nie pozostanie, duże litery też nie wzmacniają twojej wnoszącej wiele do tematu odpowiedzi.

PS.
OBRAŹ SIĘ.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

ndz mar 13, 2005 6:52 pm

Newanderer pisze:
I nie pisz amen bo tak nie pozostanie, duże litery też nie wzmacniają twojej wnoszącej wiele do tematu odpowiedzi.

A g**** prawda - on wlasnie podal jedyna poprawna mechanicznie-oficjalnie odpowiedz i podal jedyny sensowny sposob na to, wiec raczej nie mozesz nazwyac tego nic-nie-wnoszeniem do dyskusji.
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

ndz mar 13, 2005 7:13 pm

Pff, Newanderer, dodawanie do obrazen rzeczywiscie raczej jest technologicznie niemozliwe. W swiecie realnym jedna bron bylaby skuteczniejsza od innej tego samego rodzaju, ale nie daloby sie tego przelozyc na mechanike. Jedynie wieksza trwalosc przedmiotu, wiecej PW, czy cos takiego. Obrazenia - owszem, da sie, ale przekladajac to na swiat realny wychodziloby +1/2 obr. lub +Sila x 1/4. Za malo, zeby o tym mowic w przelozeniu na gre.

Llewelynie_MT, pochamuj sie nieco prosze i zmniejsz litery, bo zaklocaja czytelnosc strony.

Newandererze, wszyscy, ktorzy mowili, ze sie tak nie da, rzeczywiscie mieli racje i musisz przyjac to do wiadomosci. Jesli moj post nie wyjasnil przystepnie sprawy, to opisze wszystko na przykladach walk w D&D i w realu przy uzyciu roznych broni w roznych sytuacjach. OK?

Tyle.
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

ndz mar 13, 2005 7:53 pm

Z góry przepraszam za OT.

Ta odpowiedź którą dziś napisałem to moja trzecia konkretna odpowiedź na twoje pytanie! Jeśli nie wierzysz to sprawdź... Inni też odpowiadali, że to bez sensu. Chyba z dziesięć postów w sumie.

Thorondon dobrze to opisał technicznie, ale ja jestem troszkę innego zdania. Pod względem mechaniki to zwyczajne nadużycie. Obrażenia niemagicznej broni są funkcją jej wielkości, rodzaju obrażeń, masy broni i rozkładu tejże masy. Za pomocą sztuczek Thorondona można zwiększyć zakres krytyka (najwyżej o 1), ale nie powinno się zwiększać kości obrażeń ani tym bardziej dawać tak dużej premii jak +2. System ten jest co prawda abstrakcyjny i uproszczony ale działa. I niech tak zostanie. Opisano to już zresztą w PMP.

Dużymi literami pisze się to co powinni przeczytać nawet niedowidzący. Na merytoryczność moich wypowiedzi na forum Mechanika (bo to sprawa mechaniki) nikt jeszcze nie narzekał. Co najwyżej na długość. A jeśli moja odpowiedź nic według ciebie nie wnosi to bardzo mi przykro. Lepszej i prostszej nie dostaniesz.

Nie obrażam się z byle powodu, a już na pewno nie na zawołanie.

No i przeczytaj cytat na dole mojej wypowiedzi.

P.S. Nie krzycz.

Nie będę nadużywał dużych liter. Mea culpa. :oops:
 
Awatar użytkownika
Newanderer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 296
Rejestracja: śr lis 10, 2004 5:45 pm

pn mar 14, 2005 3:40 pm

Ok, przyjąłem.

Llewelyn_MT pisze:
P.S. Nie krzycz.

A za co uważasz stawianie dużych liter?

Koniec OT, moja wina, pokój.

Sprawa obrażeń zakończona = NIE DA ŚE :).
----------------------------
Jednak jest kolejna!

A mianowicie przepisywanie ksiąg.
Ile czasu by zajęło przepisanie jednej księgi takiemu magowi?
Nie chodzi mi o księgę czarów a o jakieś zwykłe dzieło do przetłumaczenia.
Np. Książka kucharska z elfiego na wspólny.

Nie wiem jak to obliczyć.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pn mar 14, 2005 5:22 pm

przepisywanie ksiąg- masz w PG. zależy to od objętości. możesz też opanować księgę, i traktować ją jak własną- patrz "magia faerunu"
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

pn mar 14, 2005 5:31 pm

rincewind :) chodzi o xiegi niemagiczne :)

jezeli chodzi o tlumaczenie to mozna je traktowac czasowo tak samo jak xiegi magii - ew zaleznosci od trudnosci tekstu / znajomosci jezyka niech DM sie popisze :)
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

śr mar 16, 2005 11:43 pm

Wybacz Newanderer ale mnie też czasem poniesie. Mój błąd.

Troszkę odeszliśmy od tematu... :D

Ja proponuję stworzenie czaru tłumaczenie - przecież mag się nie będzie takimi (było nie było) głupotami zajmował osobiście, nie?
O jak by mi się czasem takie coś w realu przydało... :wzdech: :)
 
Awatar użytkownika
Newanderer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 296
Rejestracja: śr lis 10, 2004 5:45 pm

czw mar 17, 2005 4:33 pm

A nie daje tego połączenie czarów rozumienie języków i kopista?
 
devil2005
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 10, 2005 2:34 pm

pt mar 18, 2005 2:55 pm

Do zrobienia kolczugi potrzebnych jest około 2000 kułeczek:D kazde niech zajmie troche czasu i zbani kolczuga dla kurdupla to 2xmniej roboty nie??:D
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

pt mar 18, 2005 3:14 pm

devil2005 pisze:
Do zrobienia kolczugi potrzebnych jest około 2000 kułeczek:D kazde niech zajmie troche czasu i zbani kolczuga dla kurdupla to 2xmniej roboty nie??

Ale zauwaz, ze te kurduple zwykle sa szersze i inaczej zbudowane niz czlowiek, wiec ze wzgledu na to nie pozwolilbym na zmniejszenie casu produkcji o wiecej niz 1/4 calosci, a wcale nie zmniejszal dla osob, ktore nie znaja specyfiki zbroi dla mniejszych ras.

A tak btw czy twoj post w jakikolwiek sposob wplywal na dyskusje?
 
Awatar użytkownika
Lekter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 7:16 pm

sob mar 19, 2005 10:32 am

Tak BTW

Jeżeli na niego odpowiedziałeś,i rozjaśniał jakieś wątpliwości to mysle że coś wniósł,zresztą jeżeli nie tutaj miał zapytać to gdzie?...nie bądz taki akuratny :wink:

A teraz tak bez Offtopica:

Dużo ostatnio się słyszy o katanach,miecze samurajskie które o ile wykute z odpowiedniej stali,wygięte wracają po chwili do starej pozycji bez żadnych ujm w skuteczności walki owym mieczem.
Słyszy się także dużo o tym że trzeba je wykuwać rok,niektórze powiedzą dwa,a jeszcze inni są pewni że nie zajmie to więcej niż półroku.
Wiem że mamy tutaj wielu miłośników broni,i licze na ich odpowiedz:

Ile wykuwa się sprzęt samurajski (zbroja,katana,miecz do sepuku)
Ostatnio zmieniony sob mar 19, 2005 5:44 pm przez Lekter, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

sob mar 19, 2005 11:25 am

Litości ludzie!
Ten temat z katanami jest co roku od nowa!
Sprawdź stare posty (około maja 2004).
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

sob mar 19, 2005 2:30 pm

"Dużo ostatnio się słyszy o katanach,miecze samurajskie które o ile wykute z odpowiedniej stali,wygięte wracają po chwili do starej pozycji bez żadnych ujm w skuteczności walki owym mieczem. "

miecz langforda o ktorych mowilem maja te sama wlasciwosc- ostrzem da sie zrobic kat 90 stopni a on i tak sie nei zlamia ... wiec naprawde nie potrzeba roku na to :)
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

sob mar 19, 2005 9:41 pm

Newanderer pisze:
A nie daje tego połączenie czarów rozumienie języków i kopista?

Masz moje błogosławieństwo. :) Zawsze byłem wielkim zwolennikiem "kreatywnego czarowania". Z tym, że rozumienie języków może nie wystarczyć - ten czar nie pozwala pisać w nieznanym języku. No i skąd jest czar kopista? Nie mogę go nigdzie znaleźć...
 
Awatar użytkownika
Re(p)ca(k)
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pn sty 10, 2005 12:21 pm

wt mar 22, 2005 7:00 am

Thorondon według mnie ma 100% racje. Co Kowal na zewnątrz walił tylko dla pokazówki w ten miecz w pod wieczór poszedł na 5 minut na zaplecze i siedział przy tokarce :hahaha: .Powiem ci tyle:To są Sny Kowalów. Bardzo mnie Thorondon zadziwił bo widze ze dobrze zna sie na pracach i czynośćiach kowala.Myślisz kazdy kiedyś w średnio-wieczu biegał w zbroi?? Stary to tak jak byś u nas jeździł LAMBORDZINI.To była bardzo rzadko spotykana rzecz i tylko rycerze ją mieli a ceny w DnD są zblizone do prawdziwych w srednio-wieczu i tam ludzie sie cieszyli jak mieli 1sztuke złota !! bo za to mogli sobie kupić 10 Kur. Według mnie nie ma oczym gadać w DnD trzymac sie zasady 8 godzin,ale rzecziwistość to rzeczywistość moze ty jesteś ma Matrixie ale nie ja :razz:
 
Awatar użytkownika
Chrzaniak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 5:08 pm

wt mar 22, 2005 10:35 am

A co myślicie o settingu, że sobie gracze wybierają fachowca, adepta
lub zbrojnego i mają 5 sz na ekwipunek? Może byłoby interesująco.
 
Awatar użytkownika
sir_xeno
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pt gru 24, 2004 12:43 am

wt mar 22, 2005 12:10 pm

A co myślicie o settingu, że sobie gracze wybierają fachowca, adepta
lub zbrojnego i mają 5 sz na ekwipunek? Może byłoby interesująco.
Kto mówi, że musi być to setting. Powiedz swojemu MP, że Twoją następną postacią będzie fachowiec. Życzę powodzenia. Zastanawiam się tylko nad przyjemnością grania kimś, kto zna się tylko na kowalstwie, czy czymś innym.
 
Awatar użytkownika
Chrzaniak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 5:08 pm

wt mar 22, 2005 5:02 pm

ALe po prostu zamienić łotrzyka na fachowca, kapłana/czarodzieja na
adepta, a woja na zbrojnego. I mamy drużynkę...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości