Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Młody
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 06, 2004 9:49 pm

Jaka armia na początek

wt mar 22, 2005 9:36 pm

no właśnie , jestem mega początkującym na etapie przeczytanego podręcznika zasada ale mam dylemat jaką armie wybrac, którą jak będę grał będę miał z tego jakąs przyjemność :razz:

z góry thx
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

wt mar 22, 2005 11:25 pm

standardowa procedura = otworz podrecznik na kolorowych stronach i wybierz sobie najladniejsze figurki. tylko w ten sposob bedziesz mial w przyszlosci pelna satysfakcje z gry. bo wygrywac da sie kazda, a imperium nie musi sie wszystkim podobac ;)
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

śr mar 23, 2005 1:56 pm

Zobacz jak ktorą armią się gra, która wygląda najlepiej.Wybierz się do sklepu (Poznań-Wilczek, ul. Zielona 1, Bard, Ul. Święty Marcin 40 czy coś koło tego.)Popytaj graczy o armie, ktore cię interesują.Będą nazbyt szczęśliwi, mogąc ci pomoc.
 
Awatar użytkownika
Młody
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 06, 2004 9:49 pm

śr mar 23, 2005 2:29 pm

Będą nazbyt szczęśliwi, mogąc ci pomoc.....

thx :razz:

btw lizardmeni są dobrzy??bo wyglądają bardzo fajnie.
btw. wiem doskonale gdzie jest bard :wink:
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

śr mar 23, 2005 2:41 pm

tak, krokodyle sa dobre. poza tym masz na forum speca od nich, wiec ci doradzi. zerknij tez na bitewniaki.polter.pl - w dziale Warhammer FB masz sporo tekstow wlasnie do tej armii.
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

śr mar 23, 2005 10:13 pm

Młody pisze:
btw lizardmeni są dobrzy??bo wyglądają bardzo fajnie.

Wiesz co, nie są chyba najprostszą armią do grania, ale z tego co słyszałem bardzo satysfakcjonującą i efektywną w dobrych rękach.Pozatym, mało kto nimi gra (przynajmniej nie przybędzie kolejnego Hałasu/orków/Imperium).
500 post :wink: .
 
Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: sob sty 17, 2004 9:38 pm

czw mar 24, 2005 4:08 pm

A pewnie! Lizaki są świetne :D Jedyna słuszna armia ;) No dobrze, już przestaję.

Mówiąc serio, to podpisuję się oboma rękoma pod słowami Neverwintera. Armia Jaszczuroludzi umożliwia rozgrywanie bitew w iście partyzanckim stylu i daje dużo satysfakcji!
 
Awatar użytkownika
Młody
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 06, 2004 9:49 pm

czw mar 24, 2005 7:39 pm

no decyzja została mi juz tylko raczej przy lizardach,chaosie,i gobosach

co wybrac jakies porady??
 
Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: sob sty 17, 2004 9:38 pm

czw mar 24, 2005 9:22 pm

A na czym najbardziej ci zależy? Jak chciałbyś grać i co sobie cenisz w armiach?
 
Awatar użytkownika
Vodh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 96
Rejestracja: wt sie 03, 2004 11:01 am

czw mar 24, 2005 10:18 pm

Jeżeli spisz na forsie / właśnie okradłes bank to polecam Gobasy. W innym wypadku odradzam, bo to jedna z najdroższych/najdroższa do zbierania armia w Warhu. A ze swojej strony to z tych wszystkich najbardziej polecam Lizaki oczywiście :) najmniej popularne a przy tym dość wymagające i baaardzo satysfakcjonujące.
 
Awatar użytkownika
Młody
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 06, 2004 9:49 pm

czw mar 24, 2005 11:22 pm

chciałbym zeby armie sie łatwo prowadziło i przy okazji zeby fajnie wyglądała :D

btw. dark elfy te są fajne :D
 
Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: sob sty 17, 2004 9:38 pm

czw mar 24, 2005 11:31 pm

To chyba Chałos zostaje tylko... :/
 
Awatar użytkownika
Młody
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 06, 2004 9:49 pm

czw mar 24, 2005 11:32 pm

btw. a high elfy pociągną czy nie teges??
 
Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: sob sty 17, 2004 9:38 pm

czw mar 24, 2005 11:36 pm

Co pociągną? Młody, pisz jaśniej i stroń od jednolinijkowych postów, zawsze masz opcję edytuj.

High Elfy to mocna armia, ale na dłuższą metę nudna - takie mam zdanie. Albo stoisz w miejscu i strzelasz, albo starasz się zrobić jakieś cuda-wianki kiepską piechotą i arcydrogą kawalerią.
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

pt mar 25, 2005 11:53 am

Yarghuzzz pisze:
High Elfy to mocna armia

Kłociłbym się, ale nie będe robił OT.

Yarghuzzz pisze:
To chyba Chałos zostaje tylko... :/

Wbrew pozorom mocny jest tylko undivided.U Nurgla cause fear niejako wymusza stosowanie piechoty, inaczej punkty za marka idą w błoto.Slaanesh i tzeench mają tak drogie armie, że strata jednego żołnierza jest tragiczna.UKhorne'a nie ma mowy o taktyce, bo wszystko ma frenzy.

Młody pisze:
btw. dark elfy te są fajne

Weź pod uwagę, że jest to bodaj najsłabsza armia, a errata jeszcze to pogorszyła.No, i masz jeden plastikowy regiment, a na zmiany się nie zanosi.
 
Awatar użytkownika
Picc
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 644
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 9:23 pm

pt mar 25, 2005 1:26 pm

Neverwinter pisze:
Weź pod uwagę, że jest to bodaj najsłabsza armia, a errata jeszcze to pogorszyła.No, i masz jeden plastikowy regiment, a na zmiany się nie zanosi.

Jak errata mogła pogorszyć Dark Elves?
 
Awatar użytkownika
!!!FIRE!!!
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 20, 2004 7:33 pm

sob mar 26, 2005 10:34 am

btw. Dark Elfy dostały bajery do STANDARDOWEJ rozpiski też w Storm of Chaos
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

sob mar 26, 2005 12:07 pm

Picc pisze:
Neverwinter napisał:
Weź pod uwagę, że jest to bodaj najsłabsza armia, a errata jeszcze to pogorszyła.No, i masz jeden plastikowy regiment, a na zmiany się nie zanosi.

Jak errata mogła pogorszyć Dark Elves?

Może przesadzam że pogorszyłe, ale dużo nie dała.
Dalej jedyna słuszna rozpiska to crossbowmeni+czarioty+dark raiderzy+Repetki i ew 1 unit execotionerów.Bo co jeszcze mają brać?Porównywalne z boar boyzami CoKi za 29 pkt :/ ?
 
Awatar użytkownika
MrM___
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 08, 2004 3:24 pm

ndz mar 27, 2005 10:34 am

Młody pisze:
no decyzja została mi juz tylko raczej przy lizardach,chaosie,i gobosach

co wybrac jakies porady??

Wybierz Chaos !!!!!! Jest nas mało Chaośników na turniejach, poza tym nie bedziesz musiał tyle kasy wydac co na Gobosy czy skavenów i z malowaniem tez bedzie lepiej -mniej modeli do wymalowania :D same zalety stary... kupuje dwie konnice chaosu bohatera na koniu i juz ma armie na 1000 pkt ! :razz: Join to us, Fly to us with your Chaos army !!
A i jeszcze jedna zaleta nigdy nie będziesz lamerem na turnieju bo z chaosu nie da sie zrobic samograjki :)
 
Jurcys
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: wt lut 22, 2005 3:58 pm

ndz mar 27, 2005 12:36 pm

Bardzo dobrze, ale samą konnice ukatrupią ci raz-dwa...
Też gram chaosem i to jeszcze mam figurki sprzed dwóch edycji(tzn. grałem w nią - tyle,że nie pamiętam juz kiedy)
Graj chaosem z tego względu,że armia ta wymaga taktyki (strategii troche mniej...) jest niedroga, a i jeszcze sobie nawet nie wyobrażasz jaki potencjał kryje się w malowaniu i dekorowaniu figurek chaośników...
A z tej armii na początek polecam Sorcerera, Oddział Knightów , Warriorów i parę odziałów Marauderów na koniach i bez nich...
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

ndz mar 27, 2005 8:00 pm

Jurcys pisze:
Graj chaosem z tego względu,że armia ta wymaga taktyki (strategii troche mniej...)

Młody chciał armię łatwą.Taką IMO są VCety, ale gorzej już z wyglądme :/ .No i może Bretka, ale na żywo wygląda średnio, w przeciwieństwie do zdjęć.
 
Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: sob sty 17, 2004 9:38 pm

ndz mar 27, 2005 9:58 pm

I Ogry oczywiście :D Nie zapominaj o Ograch ;) Z nimi wiela nie wymyślisz ;)
 
Awatar użytkownika
MrM___
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 08, 2004 3:24 pm

ndz mar 27, 2005 11:30 pm

Jurcys pisze:
taktyki (strategii troche mniej...)

A czym rózni sie taktyka od strategii? mozesz mi to wyjaśnić >?

Swoja drogą dlaczego ma grac łatwą armią- żeby stał sie kolejnym turbowarzywem z 5 działami i Steam tankiem ?(przepraszam jesli kogos uraziłem)
Przynajmniej z grania Chaosem jest więcej zabawy, poza tym ruszy sie mózgownicą od czasu do czasu.Ponadto zapomnieliście dodać, ze oprócz podstawowej Mortal army można dołozyć jednostki beastmeńskie, demony i dogs of war np.. jakis galloper gun'ik no i oczywiście Chaos dwarfickiego Hellcannona.
W końcu Chaos jest "pępkiem" Starego Świata :p bez niego nic by sie nie działo heh
 
Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: sob sty 17, 2004 9:38 pm

pn mar 28, 2005 1:06 am

Jedno różni się od drugiego tym, że jedno dotyczy rozgrywki bitwy w trakcie, drugie to przygotowanie. Wydaje mi się, że strategia to właśnie np. rozmieszczanie wojsk, ruchy armii itd. a taktyka to sposób walki na polu bitwy.
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

pn mar 28, 2005 10:24 am

Yarghuzzz pisze:
Z nimi wiela nie wymyślisz

Ani wiele nie wygrasz.Za dobre uważano je, kiedy istniały tylko plotki, a nie fakty.

Yarghuzzz pisze:
Wydaje mi się, że strategia to właśnie np. rozmieszczanie wojsk, ruchy armii itd.

W naszym przypadku rozpiska.

MrM___ pisze:
Swoja drogą dlaczego ma grac łatwą armią

Nie wiem, ale mówił, że wolałby grać armią łatwą AFAIR (nie chce mi się sprawdzać :P ).
 
Jurcys
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: wt lut 22, 2005 3:58 pm

pn mar 28, 2005 2:12 pm

A czym rózni sie taktyka od strategii? mozesz mi to wyjaśnić >?

Strategia to jest przed bitwa, okresla ona plan, ustawienie, specyficzne układy, dobranie sił etc.
taktyka, natomiast, to są działania na miejscu, improwizacja, szybkie reakcje etc.
Przykładem może byc Sobieski świetny strateg , ale gówniany taktyk...
 
Awatar użytkownika
Młody
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 06, 2004 9:49 pm

pn mar 28, 2005 10:45 pm

btw. a czy bretonia jest prosta do ogrania armią??
i jakie są wasze opinie na temat tej armi??
 
Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: sob sty 17, 2004 9:38 pm

pn mar 28, 2005 10:52 pm

Do ogrania czy do nauczenia się gry???

Nigdy nie grałem ani z ani przeciw Bretonni. Nie wiem też jak wygląda armia po modernizacji... Jednak dla mnie wizja armii złożonej z samego rycerstwa jest bardzo sympatyczna :)
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

wt mar 29, 2005 9:57 am

Chyba najbardziej przepakowana, figurki wydają się ładne, ale widząc je na żywo, odniosłem wrażenie, że konie dzwigają na grzbietach trzy grube kołdry, a łucznicy to półniziołki...

Młody pisze:
btw. a czy bretonia jest prosta do ogrania armią??

Chodzi o to, czy prosto z nią wygrac?Teoretyczie nie, wiedzy praktycznej nie mam.
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

wt mar 29, 2005 12:19 pm

Bretonnią, gram od 6 lat i nie zauważyłem żeby była jakaś łatwa. Owszem niemal wszystkie twoje oddziały to konni przy szarzy nieraz zmiatające wroga z powierzchni gruntu, ale armia ta jest dość "delikatna". Ze względy na duży koszt w punktach jednostek strata kilku rycerzy od np. ostrzału (a to się niestety zdarza) może sprawić, iż do wrogich regimentów dojeżdżają resztki. Za to twoje wojska są bardzo mobilne więc jeśli będziesz dobrze kombinował objedziesz wroga ze wszystkich stron i użyźnisz nim ziemię.

Co do ładności czy też nie ładności figurek to już kwestia gustu. Mamy, więc stylowych, zakutych, pełnych ozdóbek rycerzy; brudnych zapchlonych chłopów jako łuczników czy też zbrojnych; czarodziejki; bohaterów; rycerzy na pegazach (moim zdaniem „trochę” to nie klimatyczne, ale nikt nikomu nie każe ich używać); katapultę; oraz konnych kmieci
Ostatnio zmieniony wt mar 29, 2005 1:37 pm przez CE2AR, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości