Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
 
Awatar użytkownika
Suturo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: śr mar 30, 2005 3:28 pm

pn kwie 04, 2005 10:55 am

Witajcie...
Zapada jedno pytanie czy do konstrukcji czarnego miecza użyto kryształu czy zbudowano go całkowicie inną metodą... Bowiem jeśli został użyty do niego czarny kryształ to czemu w całej sadze występuje tylko jeden miecz tego rodzaju. Nawet gdyby kryształ był zrobiony syntetycznie to niemożliwe jest że tylko jeden rycerz pokusił się o coś tak unikalnego jak czarne ostrze. Jeśli zaś kryształ był naturalny to czemu występuje tylko jeden.
Rzecz jasna jak wcześniej wspomniałem mógł zostać zbudowany całkowicie inną metodą, wtedy pada pytanie jak potężne jest ostrze czarnego miecza. Słyszałem że bazuje na zasadzie czarnej dziury (pochłania światło) nie wiem czy to prawda ale jeśli tak to powinien być to naj potężniejszy z mieczy.
:evil:
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

pn kwie 04, 2005 2:20 pm

Miecz świetlny, to miecz świetlny===> mimo, że każdy jest inny i obrazuje wnętrze właściciela(i nie mówie tu o organach), to jednak sama PODSTAWOWA STRUKTURA-ogniwo energetyczne, pryzmat, KRYSZTAŁ, obwody scalone, są standardowymi elementami każdego miecza, bo to one wytwarzają ostrze energetyczne.... więc są obowiązkowe... a jeśłi chodzi o czarne kryształy, to skłaniam się ku stwierdzeniu, że są one pochodzenia naturalnego i są bardzo rzadkie...
 
Awatar użytkownika
Suturo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: śr mar 30, 2005 3:28 pm

wt kwie 05, 2005 8:26 am

...Niech i tak będzie, ale pada jedno i to samo pytanie. Jak silny jest czarny miecz świetlny? Czy przewyższa siłą czerwoną klingę, czy może jest słabszy?
Określając go jako słabszy chodzi mi o siłę przebicia rzecz jasna. Jak wcześniej wspominałem podobno pochłania światło, więc nasuwa się wniosek że np.: podczas zwarcia dwóch świetlnych ostrzy czarne zyskuje niesamowitą przewagę.
Zastanawia mnie tylko jedno, jeśli miecz obrazuje wnętrze rycerza, to jak bardzo „Wspaniałomyślna” jest taka istota...?
:evil:
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

śr kwie 06, 2005 4:39 pm

Jeśli chodzi o siłę ostrza, to sądze, że jest ono jednym z potężniejszych(możę nawet równie potężne co czerwone) bo w przeciwnym wypadku(gdyby było śłabe) niewielu zadawało by sobie trud zdobycia odpowiedniego kryształu... bo by sięto poprsotu nie opłacało...

A jełśi chodzi o naturę, czy też wnętrze Jedi wyrażone w mieczu świetlnym to nei tyle chodzi tu o kolor ostrza, co o rękojeść. Luke S. naprzykład zbudował swój miecz na podobieństwo miecza Anakina, ponieważ w ten sposób chciał ukazać, ze utorzsamia się z Anakinem a nie z Vaderem... podobnie zresztą miecz Anakina w EII jest podobny bardzo do miecza Obi-Wana... Anakin chciał w ten sposób okazać szacunek i więź jaka łączyła go z Mistrzem....
 
Awatar użytkownika
Suturo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: śr mar 30, 2005 3:28 pm

pt kwie 08, 2005 1:35 pm

Moim zdaniem czarna klinga nie dorównuje czerwonemu ostrzu lecz je przewyższa siłą...Wszystkie prawa fizyki mówią że jest odcień czerwonego światła, lecz niema odcienia czerni...Co nasuwa wniosek iż nie jest to standardowa konstrukcja lecz swoista mała czarna dziura która nie dość że jest silniejsza od czerwonego ostrza to jeszcze chłonie jego energie...
A co do konstrukcji rękojeści mieczy to podobno Luk korzystał z części które znalazł w domu Obi-Wana czyli np.: zielony kryształ który ponoć należał do jego mistrza...Tamte części mogły być po prostu rozmaitymi częściami zamiennymi...
:evil:
 
Awatar użytkownika
Rivv
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 08, 2004 7:56 pm

ndz kwie 17, 2005 10:36 pm

no, nadchodzi czas maniaka czyli mnie. Proszę:
Kiedy miecz świetlny zostanie włączony, potężny ładunek czystej energii płynie przez ogniwo energetyczne (jedno lub więcej, miecze najczęściej używają od jednego do trzech kryształów, co daje trzy różne promienie o różnej częstotliwości), wyświetlając ultraenergetyczne ostrze pozwalające na przenikanie a raczej przecinanie przez większość materiałów - za wyjątkiem oczywiście innego ostrza energetycznego. Przechodzi przez szereg umieszczonych pod różnych kątem kryształów, które zasila. Kryształy te znane
są jako Adegan Crystals lub Ilum Crytstals. Adegan Crystals służące do skupiania energii są niemiernie rzadkie i używane przez Jedi, którzy od wieków strzegą tajemnic pochodzenia i skupisk tego minerału. Emitują niesamowite wiązki światła kiedy podane są działaniu rezonujących częstotliwości przebiegających przez nie. Po przejściu przez kryształy strumień światła kierowany jest do lustra, które nadaje mu kształt ostrza i stąd właśnie nazwa tej broni.
Każdy z mieczy posiada unikalną częstotliwość, która determinuje "czucie" ostrza, czyli siłę, z którą przecina coś, lub z którą spotyka się z polem Mocy, lub ostrzem innego miecza. Częstotliwość z którą działa dany miecz może być obliczona na podstawie koloru miecza i wysokości tonu (dźwięku) jaki generuje, a także na podstawie zadawanych obrażeń. Miecze dość często różnią się kolorami ostrzy. Nie jest to jednak zabieg wyłącznie kosmetyczny,
barwa zależy bowiem od krysztalu, którego użyto przy konstrukcji miecza.

niebieskiej, oraz mephit o barwie zielonej. Najsilniejszy, a zarazem najrzadszy jest pontyt dający piękne czerwone ostrze. Spotykane być mogą także mieszanki tych barw jak na przykład purpurowy, są to jednak tylko inne zmodyfikowane części miecza, na przykład soczewki. Niestety, nie da się ukryć prawdziwej barwy kryształu w mieczu, ostrze można pociemnić, lub rozjaśnić, ale barwy będą skupiac się wokół oryginalnego koloru. Miecze z pojedyńczym kryształem posiadają zmienną częstotliwość, która określa długość ostrza. Inne miecze, z kilkoma kryształami, mogą tą częstotliwość zwiększać i w ten sposób zmieniać długość ostrza przez zmienianie położenia i odległości pomiędzy kryształami. Długość miecza może być różna. Tradycyjna długość najczęściej waha się między 90 a 110 cm, choć podobno były używane dłuższe. Najlepsze miecze wykorzystują naturalne kryształy, jednak, oczywiście, Jedi może wykorzystać syntetyczne kryształy ze źródłem energii i paroma podstawowymi elementami. Promień emitowany jest przez dodatnio naładowaną soczewkę (biegun) znajdującą się pośrodku rękojeści. Istnieje wiele teorii co do tego jak ten promień może się tak nagle w danym momencie kończyć. Jedna - prosta - twierdzi, że na dysku znajdują się dwa bieguny energetyczne w/w pozytywnie naładowany i negatywnie naładowany, a promień jest wystrzeliwany jest z bieguna dodatniego, dolatuje na odległość, naktórą pozwala mu biegun
ujemny, załamuje się tam i wraca, do ujemnie naładowanego bieguna. Druga potwierdza istnienie obu biegunów i to, że promień jest wystrzeliwany z tego dodatniego, lecz ładunki poruszają się po obwodzie, którego środek stanowi silny strumień energii i po osiągnieciu maksymalnej odległości, na które pozwala tzw "pole miecza" wracają spowrotem w dół zataczając szersze okręgi, aż dotrą do bieguna ujemnego. Wcześniej wspominana częstotliwość ma określać punkt do którego dociera promień. Zcieśnienie promienia formuje ostrze o niesamowitej sile. Jednak teoria pierwsza - łuku energetycznego (świetlnego), dobrze ukierunkowanego w linii równoległej do rękojeści.


Superprzewodniki kierują energię z bieguna ujemnego do baterii, przez co tylko niewielka, praktycznie znikoma, ilość energii jest tracona w procesie. Promień nie promienuje, nie wytwarza ciepła, jego uruchamianiu towarzyszą fluorescencja i trzaski energii. Miecz traci moc, gdy przecina coś, lecz nigdy przy starciu z innym mieczem świetlnym. Jedi muszą używać swej siły i umiejętności kontrolowania Mocą ostrza przeciwko innemu ostrzu, miecz nie może przeciąć promienia innego miecza. Jedi kontroluje miecz przy użyciu mocy przepływającej przez jego ciało, a także umysł, co pozwala im na parowanie strzałów z blasera. Bez mocy, Jedi mógł zaszkodzić nie tylko sobie, ale i innym, ponieważ ostrze nie ma ciężaru, co czyni go trudnym do wyczucia.
Regulatory umieszczone w rękojeści miecza, jak i sama bateria, mają swoją
ograniczoną pojemność i potrzebują okresowego ładowania. Jednak dokładny czas, jaki wytrzymują nie jest znany, jednak wiadomo, że Jedi potrafią używać swoich mieczy przez lata, bez konieczności ładowania.

Mam nadziejęże to rozwiewa wszelaki wątpliwości. Dziękuję.
 
Awatar użytkownika
Suturo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: śr mar 30, 2005 3:28 pm

pn kwie 18, 2005 8:13 am

Widzę że sporo wiesz ale... padły pytania jak zbudować miecz emitujący czarną klingę i jak silna jest owa broń...?
Niestety jest bardzo mało wpisów odnośnie tworzenia czarnej wiązki energii i jej skuteczności... Wielce mnie zastanawia jak potężna jest ta klinga i jej budowa której tylko możemy się domyślać... Budowę standardowego miecza jest znana większości ludzi którzy się wypowiedzieli na tym forum i udowodnili to wiele razy...
Poza tym odpowiedź na pytanie tytułowe padła już nie raz więc szukamy nowej, odnośnie „nie typowych i bardzo rzadkich mieczy”...

Mam nadzieję że zachwiałem twą nie zachwianą pewność siebie...
:evil:
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

pt kwie 22, 2005 3:53 pm

Jestem wielce zdumiony, ponieważ wiedze macie bardzą wielką.Jesteście jak młode pokolenie yody!
Ja osobiście mam powiązanie do żółtego koloru miecza:)
Suturo taka ciekawość prowadzi do ciemnej strony mocy, więc musisz się opanowac:/Szczerze mówiąc każdy by chcial dostać na to odpowiedż ale nie wiadomo czy ją dostaniemy, więc nie łudzcie się.Myślę, że tajemnicę czarnego koloru miecza świetlnego znają tylko najlepsi mistrzowie Sith'ów.
 
Awatar użytkownika
Furion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 14, 2004 6:56 pm

pt maja 06, 2005 10:22 pm

Mówicie o różnych kolorach i że podobno istnieją czarne, ale są bardzo unikalne. W takim razie spytam się czy mogą być takie w kolorze białym i czy ktoś taki posiada? Biały to wiązka wszystkich pozostałych kolorów jakby nie patrzeć. Nie czytałem książek na temat SW, oglądałem tylko filmy. Może odpowiedź jest oczywista, ale jej nie znam. W każdym razie proszę o odpowiedź.

Biały - najczystszy kolor dla świętych Jedi pasowałoby :razz:

Podobno kiedyś w zamierzchłych czasach posługiwano się zwykłymi mieczami, nie świetlnymi.
 
Awatar użytkownika
Suturo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: śr mar 30, 2005 3:28 pm

sob maja 07, 2005 7:53 am

Podobno nie jest tak trudno uzyskać białą klingę używając niebieskiego kryształu.. Jest to po prostu rozjaśniona jego wersja ale osobiście nie znam nikogo kto by miał coś takiego... :evil:
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

sob maja 07, 2005 8:02 pm

Furion pisze:
czy mogą być takie w kolorze białym


Kolor biały to tylko kwestia dobrania odpowiedniego kryształu, który w odpowiedni sposób skupia i modułuje wiązkę energii.

Furion pisze:
Biały to wiązka wszystkich pozostałych kolorów jakby nie patrzeć

Chciał bym podkreślić jeszcze raz, że barwa ostrza nie jest połączeniem specyficznych długości fal świetlnych które nadają mu kolor, tylko rezultatem tego jakiego kryształu/kryształów użył konstruktor miecza do jego stworzenia. Najlepszym przykładem jest miecz dwufazowy, w którym podczas zmiany fazy(wydłużenia/skrócenia ostrza) następuje zmiana barwy ostrza w wyniku zastąpienia jednego z kryształów przez inny.
 
Troa_Sith_
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 9:16 am

ndz maja 22, 2005 10:13 am

Ja np. mam zielony i czrwony zwykłe oraz podwujby czarny.
Zielony, ponieważ symbolizuję potęge i dodaje wiary w siebie.
Czerwony bo zawsze lubiałem czerwony... :razz:
Czarny, ponieważ gdy przeciwnik na mnie patrzy a mam miecz o czarnym ostrzu przeciwnik ma uczucie słabości, że już przegrał.

Popatrzcie na miecze z takiej strony.

Miecze w filmach Są Na Potrzeby FILMU a nie RZECZYWISTOŚCI nie kierujcie się filmami one dają tylko zarys SW, powtarzam już 2 raz TO MY tworzymy SW jeśli podoba ci się sraczkowato zielony to wystarczy sobie znaleść taki kryształ lub wyprodukować syntetyczny.
Kolor ma małe znaczenie, Ma ,ale małe...
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

ndz maja 22, 2005 7:32 pm

Troa widzę, że ciągle mówisz coś o jedi academy ale sprubój znależć też inne informacje :wink: A pro po JA jak zrobić czrny kolor miecza??

ORTOGRAFIA!!! Nastepne posty z bledami kasuje - Seji
No i znowu :(
Ostatnio zmieniony pn maja 23, 2005 2:24 pm przez Rewan, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Suturo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: śr mar 30, 2005 3:28 pm

pn maja 23, 2005 7:52 am

To znaczy iż zielony miecz Yody został stworzony dla jaj..? A co do mieczy w grze to przeciwnicy nie odczuwają strachu.. :evil:
 
Awatar użytkownika
Draam
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 10:18 pm

pn maja 23, 2005 11:24 pm

Zgadzam się z opinią Troa_Sith'a. Według mnie kolor miecza jest kwestią gustu właściciela miecza.
 
Awatar użytkownika
Suturo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: śr mar 30, 2005 3:28 pm

wt maja 24, 2005 9:08 am

Tak to akurat jest pewne no chyba iż gdzieś w jakimś kodeksie zabrania się używać jakiś kolorów miecza.. :evil:
 
Kazados
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 25, 2005 10:08 pm

śr maja 25, 2005 10:15 pm

Poczytałem ostatnie posty i postanowiłem dopisać wam kilka uwag informacyjnych o konstrukcji miecza świetlnego. Mam nadzieje, że rozwieje to wszelkie wątpliwości.

Miecz Świetlny - Broń elegancka, z bardziej cywilizowanych czasów.

Od tysiącleci miecze świetlne były nieodłącznym elementem wyposażenia każdego Jedi. Jest to potężna broń, zdolna odbijać strzały, a substancję, mogące oprzeć się jego ostrzu można wyliczyć na palcach.

Klinga emitowana jest z 24-30 centymetrowej rękojeści [choć bywały i 40-sto centymetrowe], w której znajduj się wszystkie elementy wytwarzające klingę. Samo ostrze jest wytwarzane już zaraz po przejściu energii z ogniwa zasilającego przez trzy kryształy. Następnie zostaje poddane wielu różnorakim procesom: zostaje uregulowana jej moc i długość. Wreszcie klinga wychodzi z emitera klingi, by po kilkunastu setnych sekundy po „zakręceniu” w odległości około metra od emitera, zawrócić z powrotem do emitera. Moc miecza w dużej mierze zależy od kryształu użytego do wytworzenia miecza. Najsilniejszym kryształem jest pontyt, dający czerwone ostrze, nieco słabszym jest mephit, o barwie zielonej, danit o niebieskiej, relacyt o barwie żółtej, oraz kathracyt, o barwie białej. Są również kryształy wytwarzane mechanicznie, w specjalnie na tę okazję przygotowanych piecach, i są one zazwyczaj dużo silniejsze [takich uzywali Sithowie. są to przeważnie kryształy dające czerwone światło]. Długość ostrza zależy za to od ilości użytych kryształów. Starodawną sztuką jest budowanie miecza o zmiennych długościach. Odbywa się to poprzez wstawienie tylko jednego kryształu, by był dłuższy, lub kilka by był mniejszy. Jednak wydłużenie klingi odbywa się kosztem zmniejszenia siły.
Budowa miecza świetlnego jest rzeczą nie tylko trudną, ale i czasochłonną. W normalnych warunkach wytwarzanie miecza świetlnego powinno zajmować około 2-3 miesięcy. Jednak w czasie wojen klonów mistrzowie Jedi opracowali sposób na złożenie miecza w czasie zaledwie kilku dni.
Miecz jest bronią, z której korzysta się bardzo ciężko. Klinga miecza nic nie waży, więc wykonywanie serii skomplikowanych cięć bez odpowiedniego doświadczenie może się skończyć pocięciem siebie samego. Trening w używaniu miecza zajmuje więc wiele lat. Dopiero taki trening umożliwia posługiwanie się mieczem w takim stopniu, iż jest się w stanie odbijać strzały z blastera, czy też walczyć z innym posiadaczem tej broni. Opracowano również siedem Form walki, z których każda umożliwia walkę w inny sposób.

Na koniec pytanie. Skoro miecz ŚWIETLNY, to jakim cudem czarny? Czarny to brak światła. Miecz czarny to głupi wymysł komerchy. Nie ma siły czegoś takiego skonstruować. A może ktoś z was widział kiedy czarne światło?
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

śr maja 25, 2005 10:23 pm

Kazados pisze:
Na koniec pytanie. Skoro miecz ŚWIETLNY, to jakim cudem czarny? Czarny to brak światła. Miecz czarny to głupi wymysł komerchy. Nie ma siły czegoś takiego skonstruować. A może ktoś z was widział kiedy czarne światło?


Ja widziałem ciemne światło...A mianowicie jak pomalowałem w dziecinstwie lampke na czarno :razz: A tak poważnie masz troche racji ale to jest przyszłosc...Mogli wiele w tamtym czasie wymyslec :wink:
Jaka sile ma bialy kolor?
Ostatnio zmieniony śr maja 25, 2005 11:53 pm przez Rewan, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Mihoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 6:15 pm

śr maja 25, 2005 10:55 pm

Kazados pisze:
Najsilniejszym kryształem jest pontyt, dający czerwone ostrze, nieco słabszym jest mephit, o barwie zielonej, danit o niebieskiej, relacyt o barwie żółtej, oraz kathracyt, o barwie białej. "


A na czym opierasz te rewelacje? Akademia Sukro? ;)
 
Awatar użytkownika
Suturo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: śr mar 30, 2005 3:28 pm

pt maja 27, 2005 8:05 am

Ok.. budowie miecza to chyba większość zna.. A co do czarnej klingi to wiesz co kiedyś mówili o samolotach „jeśli Bóg chciałby żebyśmy latali dał by nam skrzydła..” a mimo wszystko latamy tak czy inaczej jesteśmy panami w niebiosach.. to czemu jeśli Miecz świetlny miał kilka tysięcy lat na ewolucje nie mogło powstać „Czarne światło” :evil:
Kto wie może za sto lat wymyślimy coś takiego.. :evil:
 
Kazados
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 25, 2005 10:08 pm

sob maja 28, 2005 12:43 pm

białe miecze nie przetną skóry - dlatego padawani na takich ćwiczyli.

Inaczej... czy w jakimkolwiek filmie, komiksie lub książce znalazłeś taki miecz? o grach nie mówię, bo sam obiłęm soie do gier własne miecze i robięłm nawet 'tęczowe' ale to bezsens i bzdura.

Nie ma czarnego światła, bo czeń to poprostu jego brak. Myślicie że dla czego czarne rzeczy szybko się nagrzewają? bo pochłaniają światło! dlatego są czarne.

Jeśli ktoś mi udowodni, że w świecie SW istnieje czarny miecz, wtedy wrócimy do rozmowy :)

A co do koloru względem duszy... Sithowie, jako że nei kontrolowali systemu Adega, w którym to kryształy się wydobywało, produkowali sobie kryształy sami z zarodków. Takie kryształy były idealne, więc najsilniejsze. były czerwone. można więc rzec, że kierowani pychą lub brakiem możliwości mieli czerwone miecze.

Niebieski jest dość słaby, leczi siłą jedi nie leży w mieczu, Ci którzy to wiedzieli, byli mądrzy. Purpura to nie najsilnijszy, ale silny kryształ. w pewnym sensie ukazujący siłę Jedi. Ci - byli waleczni. Zielone kryształy świadczyły o obyciu. JEst to zrównoważenie mocy kryształu.

No... ostatecznie można rzec że to wszystko dzieło przypadku :)
 
SZaqAL
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:00 pm

sob maja 28, 2005 3:49 pm

Ostatnio zmieniony sob maja 28, 2005 6:30 pm przez SZaqAL, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Mihoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 6:15 pm

sob maja 28, 2005 6:12 pm

SZaqAL pisze:
Czarny ligtsaber.


Przeczytałeś całość, prawda? ;) Jak zatem mogłeś przeoczyć źródło? To jest przedmiot wymyślony na potrzeby kampani RPG.
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

ndz maja 29, 2005 11:26 pm

Skłaniam się ku teorii, że kolor miecza świetlnego jest wypadkową 2 zmiennych... charakteru Jedi/Sitha i tego jak silna klinga miecza ma być.

Sithowie mają w sobie taki poziom pychy i samouwielbienia, że najpotężniejsze możłiwe ostrze jest dla ich przerośniętego ego najwłaściwsze- a najpotężniejsze ostrze to czerwone ostre...

Jeśli chodzi o Jedi, to klinga może ukazywać nastawienie Jedi, lub też fakt, że Jedi chciał mieć właśnie taki kolor ostrza....

A jeśłi chodzi, o fakt "odbicia duszy w krysztale", to przypomnijscie sobie o ostatniej fazzie tworzenia miecza świetlnego (opisane w powiści "Ja, Jedi", iraz w jednej z powieści z serii NEJ, gdzie Anakin Solo wymieniał krysztął w swoim mieczu)- Przed pierwszym naładowaniem i włączeniem miecza Jedi łączy się z Mocą i i poprzez Moc łączy wszystkie elementy miecza,w tym także kryształy, z całą konstrukcją miecza, dizeki czemu jest on zdolny do przetrwania olbrzymiej emisji energii podczas kożystanai z ostrza. A wracająć do tematu.... sądzę, że tak jak miecz jest osbiciem tego kim jest Jedi, tak wszelkie częśći składowe, w tym kryształy, ukazują cechy Jedi/Sitha i od tego zalęzy kolor klingi. :)
[ Wez sie postaraj i pisz po polsku :P F-M. ]
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

sob cze 04, 2005 11:50 am

Mnie teraz zaciekawilo jaki moze miec kolor miecza osoba, ktora jest pomiedzy jedi a sith...Wie moze ktos cos na ten temat?
 
syriusz13
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 7:23 pm

sob cze 04, 2005 5:16 pm

Każdy Jedi i każdy Sith może mieć dowolny kolor miecza świetlnego.
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

ndz cze 05, 2005 7:10 pm

Hmm... może pomarańczowy? Co ty na to?
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

ndz cze 05, 2005 9:53 pm

Largus pisze:
Hmm... może pomarańczowy? Co ty na to?

Moze...W jedi knight byly pomaranczowe.Moj brat nim gral :)
 
Kazados
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 25, 2005 10:08 pm

ndz cze 12, 2005 8:32 pm

tak jak czarny nmeicz to bzdura, tak sithowie mieli czerwone. Czemu? bo musieli sami wyhodować kryształ jako element treningu. Jedi je wydobywali. Biorąc pod uwagę, że każdy był na wage złota, a moc kryształy niewiele się różniła, można dojść do wniosku, że kolor był losowy. poprostu nie chciano marnować żadnego kryształu.

Oczywiście nie wyklucza to faktu, że sam miecz z czasem był identyfikowany z tym, który go nosił. Jak samuraje kochali swoje katany, tak Jedi mogli przywiązywać się do mieczy lub przyzwyczajac do koloru klingi. No i powszechnym zjawiskiem jest kojarzenie klingi z właścicielem. czerwona - Vader, Zielona - Qui-gon. Niebieska - obi-wan, purpurowa - Mace windu, itd... a odnośnie Jediknighta, grałem tam kazdym kolorem miecza :)
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

pn cze 13, 2005 1:59 pm

A kto nie gral(mowie o grajacych w te gre).Tylko mowie ze zazwyczaj gral pomaranczowym :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości