Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

Final Fantasy 7 i inne

pt gru 31, 2004 3:45 pm

Gra legenda.W zatrważającej większości branżowych pism otrzymała ocenę 10.Uważana po dziś dzień za najlepszą część cyklu i absolutne musiszmieć dla każdego fana crpg (czy tam jcrpg).
Jestem właśnie po ukończeniu 1cd (z trzech), UWAGA SPOILER




widziałem już osławioną scenę śmierci Aeris
, dałem się nieźle wciągnąć fabule,walkom itd.Ale...choć to dopiero ok 1,5/3 całej gry jakoś nie widać żeby była ona lepsza niż KOTOR,seria GOTHIC czy PLANESCAPE -moje trzy ulubione rpgi.
Chcę dowiedzieć się jakie są wasze wrażenia na temat tej gry?Ja uważam że jest swietna, pozornie liniowa lecz naprawdę skomplikowana fabuła to jej główny atut.Gdyby wyszła jakaś jej nowsza część (ale singleplayerowa , nie online jak 11-tka) kupiłbym bez wachania. :spoko:
Ostatnio zmieniony pn sty 10, 2005 8:05 pm przez TST, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Capek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 7:59 pm

sob sty 08, 2005 12:59 pm

Najnowsza i jak narazie jest VIII. I fucktycznie nie jest liniowa. Wspomniec mozna choziazby hodowle Chocobosow, a co za tym idzie dostep do nowych lokacji. Osobiscie uwazam, ze gra ma niesamowicie zakrecona fabule (podobnie jak wiekszosc japonskich gier), a do tego baaaaardzo wciagajaca. Jedynym mankamentem tej gry moze byc sposob rozgrywki. Nie kazdy fan cRPG lubi jRPG (mi to nie przeszkadza).
Gra jest naprawde godna polecenia. 8)
 
Awatar użytkownika
Corpus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 351
Rejestracja: czw maja 22, 2003 5:14 pm

sob sty 08, 2005 1:17 pm

Zagrywalem w to ze 4 lata temu... zagrywam i teraz. Gra doczekala sie odkurzenia i sciagniecia z poleczki (a raczej od Nanakiego :razz: ) Fabula cudowna, grafika rowniez - jak na "tamte czasy". Ma jedna wade - jest koszmarnie czasożerna. Zeby odkryc wszystkie smaczki potrzeba sporo zaparcia i wolnych chwil. Stoi u mnie w czolowce :) .
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

sob sty 08, 2005 5:49 pm

Jeszcze nie grałem, tak się jakoś złożyło, że FF zacząłem od VIII. Siódemka od ósemki jest ponoć lepsza, z tego wynika, że to prawdopodobnie najlepsza gra, w jaką kiedykolwiek zagram. Niecierpliwie czekam tylko, aż będę miał do dyspozycji komp, na którym FF7 pojdzie i niezwłocznie zagłębię się w niuanse pokręconej fabuły (kocham pokrecone fabuły).


The Small Ticket - proszę, oznacz w swoim poście spoiler. Mnie nic nie zdradziłeś (już wcześniej kumpel nieopacznie mi o tym wspomniał, do dzisiaj zgrzytam zębami), ale współczuję ludziom, którzy o tym nie wiedzieli, a chcą zagrać.
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

pn sty 10, 2005 8:03 pm

Nie sądzę żeby mógł to być jeszcze dla kogos spoiler.Nie bez kozery napisałem że to "słynna" śmierć.W CDA jako jedyna została podana jako przykład śmierci pieknej.Myślę że to tak jakby napisać UWAGA SPOILER:











że w BG grasz synem Baala.
Ale poprawię , już Faustowi zepsułem granie w KOTORA zdradzajac końcowe sceny.Ech... :?
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

pn sty 10, 2005 9:41 pm

Najlepiej spojwac uzywajac rot-13 badz jakiego malo widocznego koloru, choc z tym trudniej. Rot-13 jest ogolnie uznany za niezla metode na sprawienie ze spojler przeczytaja tylko Te osoby ktore chca i sugeruje taka wlasnie metode spojlerowania stosowac. ;-)
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

czw lut 24, 2005 12:55 pm

Wczorajszego wieczoru ukończyłem grę. Wiem już że zapisze się ona w mojej pamięci jako jedna z najbardziej niezwykłych w jakie grałem (heh, już mam na kompie FF6 i przymierzam się do gry). Choc moja "wielka trójka" pozostała nienaruszona (Seria Gothic, KOTOR i Planescape) to jednak gra jest nieziemska.
Wrażenia po pierwsych 20 minutach:
grafika pokraczna (szczególnie postacie), muzyka żałosna, fabuła liniowa do bólu, dialogi proste zaś interfejs dziwny.

Później grafikę zaczełem nazywać urokliwą , muzykę -genialną, fabułe za piękną opowieść o miłości , dialogi za proste = dobre, a interfejs za intuicyjny choc odmienny od innych.

Miast oszczędzać pieniażki na kotora dwójkę , pożyczę go od kumpla i zainwestuję je w 9-tą część ostatecznej fantazji. Cholera... :)
 
Awatar użytkownika
Nec Xelos
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 119
Rejestracja: pt lip 18, 2003 12:38 pm

czw lut 24, 2005 2:47 pm

Moim zdaniem FF7 jest gra naprawde fajna, ale bardziej niz do "RPG" zaliczylbym ja do gier "rozluzniajacych". Mozna przy niej odpoczac, wlasnie dlatego, ze mimo dosc ciekawej fabuly, gra na myslenie to to nie jest. Jest bardzo ladnie zrobiona, pomyslowo rozwiazano pare rzeczy, ale to tyle. Gra przelomowa nie jest i nie bedzie. Po prostu (lub az) warto w nia pograc ;)
 
Awatar użytkownika
Zocik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: czw mar 24, 2005 7:31 pm

pt mar 25, 2005 12:00 am

Gra ma wciagajaca fabule, piekna muzyke, a grafika jak na tamte czasy po prostu wgniatala. :spoko:

Tylko seria Fallout zajmuje u mnie wyzsze miejsce.
 
Meanthord
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz cze 20, 2004 6:44 pm

pt mar 25, 2005 9:21 am

Capek pisze:
Najnowsza i jak narazie jest VIII.


ROTFL :lol: . No coz, czlowiek zawsze dowiaduje sie czegos nowego ;).

Co do FF7 - dla mnie jest to najgenialniejsza gra RPG wszechswiata i wszechczasow. Zeby bylo smiesznie, to zagralem w nia ladnych kilka lat po premierze (a wiec entuzjastyczne recenzje w branzowej prasie juz mnie nie ruszaly) i nie zawiodlem sie. Fenomenalna muzyka (ale tylko w wersji konsolowej, PeCetowa pod tym wzgledem to pasztet, OST z tej gry osiaga bardzo wysokie ceny na wszelakich aukcjach), nieliniowosc (po ukonczeniu glownej linii fabularnej, a przed zejsciem do krateru mamy pelna swobode - mozemy eksplorowac swiat wykonujac mase pobocznych questow, ktorych przejscie zajmie drugie tyle, co sama gra), oryginalna fabula... ehh, zazdroszcze tym, ktorzy beda przechodzili te gre po raz pierwszy :). Polecam!
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

pt mar 25, 2005 9:52 am

Meanthord pisze:
Capek napisał:
Najnowsza i jak narazie jest VIII.


ROTFL . No coz, czlowiek zawsze dowiaduje sie czegos nowego .


Cóż, na PC FFVIII jest najnowszy:)

W końcu i ja zacząłem grać w VII. Fabularnie mniej mnie wciągnęła ta część niż VIII, ale od strony mechanicznej jest lepsza. No i Tifa z HP+, Counterattack, Cover i Final Heaven rządzi:)

No i od czasu obejrzenia intra z FFX-2 zaczynam zastanawiać się nad kupnem PS2:)
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

pt mar 25, 2005 10:20 am

Szkoda, ze juz jej nie sprzedaja, a przynajmniej ja jej nigdzie ostatnio nie widzialem.
 
Meanthord
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz cze 20, 2004 6:44 pm

pt mar 25, 2005 5:37 pm

Streider pisze:
Meanthord pisze:
Capek napisał:
Najnowsza i jak narazie jest VIII.


ROTFL . No coz, czlowiek zawsze dowiaduje sie czegos nowego .


Cóż, na PC FFVIII jest najnowszy:)


Czyzby? A FF11 to co, pies?
 
Awatar użytkownika
Capek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 7:59 pm

pt mar 25, 2005 11:04 pm

Ale o ile sie nie myle XI jest online..... Oczywiście mogę się mylić :razz:
 
Meanthord
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz cze 20, 2004 6:44 pm

pt mar 25, 2005 11:30 pm

Jasne, ze jest on-line :). No wlasnie... ale JEST :P.
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

sob mar 26, 2005 12:05 pm

Mnie sie marzy FFX lub kolejne (ale singleplayerowe) na PC. Kupiłbym na pewno.
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

sob mar 26, 2005 4:03 pm

Meanthord pisze:
Czyzby? A FF11 to co, pies?


Myślałem, że FFXI jest tylko na PS2.
 
Meanthord
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz cze 20, 2004 6:44 pm

sob mar 26, 2005 8:03 pm

FF11 wyszedl rowniez na PC, poniewaz jest tylko on-line. FF12 i kolejne (singleplayerowe) czesci beda z oczywistych wzgledow tylko na konsolach.
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

sob mar 26, 2005 9:28 pm

Meanthord pisze:
FF12 i kolejne (singleplayerowe) czesci beda z oczywistych wzgledow tylko na konsolach


Oczywistych? Dlatego, że dla Eidos się nie opłaca wydawać wersji PC, czy jest jakiś inny powód?:)
 
Meanthord
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz cze 20, 2004 6:44 pm

sob mar 26, 2005 10:33 pm

Trafione w sedno - nie oplacaloby sie wydac tego na PC. Swoja droga nie EIDOS, tylko SQUARESOFT (teraz wlasciwie SQUARE-ENIX).

Pozdr.
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

ndz mar 27, 2005 8:16 am

No Squaresoft Finale produkuje, ale wydawane na PC chyba były przez Eidos. No, przynajmniej logo Eidosa wyświetla sie przy włączaniu PCtowych Finali (VII i VIII) ;)
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

ndz mar 27, 2005 12:01 pm

W FF9 mozna grac na PC dzieki emulatorom. Wymaga to jednak posiadania oryginalnej wersji na PSX. Kto wie, może kiedyś się skuszę?
 
Awatar użytkownika
Mr.ciacho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 476
Rejestracja: śr sie 13, 2003 9:13 pm

ndz kwie 17, 2005 12:49 am

Właśnie skończyłem 1 płyte.

Jeszcze nigdy żadna gra( Może oprócz baldurów i tormenta) nie wywołała we mnie emocji jak final. Naprawdę zrobiło mi się bardzo smutno kiedy Cloud składał Aeris do wody :neutral:
Ostatnio zmieniony sob kwie 30, 2005 8:30 pm przez Mr.ciacho, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
nightspirit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 353
Rejestracja: sob lip 17, 2004 6:46 pm

ndz kwie 17, 2005 10:35 am

Bardzo dawno dotarłem gdzieś do połowy FF7 i nie mogłem kontynuować bo miałem zniszczony jeden z cd. Teraz postaram nadrobic te zaległości bo gre wspominam bardo ciepło, a wspomniana wczśniej scena smierci naprawde mnie wzruszyła i wbiła sie w pamięć.
 
Awatar użytkownika
elektrodek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 5:25 pm

Final Fantasy

wt kwie 19, 2005 5:42 pm

Zakładam temat o Final Fantasy bo uważam tą gre za świetną. Gra bitewna, RPG. Poprostu super. Polecam. Może ma ktoś tą gre. Chętnie pogadam.
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

śr kwie 20, 2005 9:49 am

Taki temat w sumie już jest. W tytule jest FF7 ale rozmawiamy tam o wszystkich Finalach.


elektrodek pisze:
Gra bitewna, RPG.

Masz na myśli Tactics ? (W ankiecie ich nie ma). Jeżeli nie , to nie rozumiem określenia "gra bitwna"

Ja swojego głosu nie oddam bo dotychczas ukończyłem jedynie 7-mnkę.
 
Meanthord
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz cze 20, 2004 6:44 pm

śr kwie 20, 2005 9:45 pm

Final fantasy 7 jest najlepsze i temat mozna juz zamknac ;>.
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

śr kwie 20, 2005 10:17 pm

Jako ze tutaj w zasadzie rozmawia sie o wszystkich grach z serii Final Fantasy, zmienilem tytul tematu na bardziej aktualny i dodalem posty z tematu z ankieta dotyczaca najlepszej czesci serii. Ankiete usunalem jako niepotrzebna i wyliczankowa. Licze ze kazdy kto zechce sie wypowiedziec ktora czesc jest najlepsza uzasadni swoja opinie :-] . Dziekuje.
Far-Mazon.
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

czw kwie 21, 2005 6:38 pm

Meanthord pisze:
Final fantasy 7 jest najlepsze i temat mozna juz zamknac ;>.

Ja bym raczej się dał innym wypowiedzieć :wink: No i uzasadni trochę? Dlaczego najlepsza? Które części ukończyłeś? Czy FF7 była twoja pierwszą FF (dziwne ale to jak twierdzą fani FF ma wielki wpływa na ocenę -opini tej nabrałem przeglądajac stronki o FF)

Żeby tak Square chciało wydać jakiegos nowego Finala na PC... I nie mówcie mi tu o jakis onlineowych stworach. Marzy mi się FFX PC. 8)
 
Awatar użytkownika
baran666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: sob cze 21, 2003 7:43 pm

czw kwie 21, 2005 6:57 pm

FF7 to najlepsza gra dziejów, jej blask nigdy nie zgaśnie, a geniuszu już nikt nie powtórzy.

Pozostaje nam czekać na Advent Children i złożyć petycję do Squer'u żeby stworzyli Dirge of Cerberus na PCty.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości