Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

Turnieje w Polsce

sob maja 07, 2005 9:15 pm

Tak z ciekawości, czy gdzieś w Polsce można pograć na turnieju T1? U nas (Gdynia) miały być w miarę cykliczne, jednak jakoś nie wychodzi.
Może byliby chętni na jakąś formę ligową/MP i dałoby się coś zorganizować?
 
Awatar użytkownika
Szczawiu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: pn lis 01, 2004 12:13 am

sob maja 07, 2005 9:55 pm

w lodzi rzadko ale jednak sa turnieje T1. fajny pomysl bylby na MP i/ lub lige w tym formacie.
 
Awatar użytkownika
_P_S_
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 20, 2003 6:55 pm

sob maja 07, 2005 10:06 pm

Z ligą jest taki problem, że nie każdemu się chce przyjeżdżać co jakiś czas do danego miasta i tam grać, gdyż po prostu nie mają kasy na to. MP natomiast jest warte sprawdzenia, to może być ciekawa impreza.
 
Awatar użytkownika
nightspirit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 353
Rejestracja: sob lip 17, 2004 6:46 pm

sob maja 07, 2005 10:08 pm

W Katowicach staram się co jakiś czas (raz na miesiąc zwykle) organizować turnieje T1 z dowolną ilością proxów, tak by brak kart nie był ograniczeniem (a niestety jest). Choć osób jest niewiele, to mamy stałą czteroosobową ekipę i pracujemy by zachęcić innych do tego formatu.
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

ndz maja 08, 2005 10:15 am

To może zrobić mix? Ligi lokalne z których ludzie po "reginalsach" czy na podstawie rankingu ligowego dostawaliby zaproszenie na MP?

Kwestia tylko czy znajdzie się tyle ośrodków reginalnych które by to organizowały?

No i ewentualne MP, gdyby miały być rozgrywane pod patronatem i sponsoringiem ISA (http://forum.polter.pl/news-mistrzostwa ... 15197.html) musiały by się odbyć bez proxów.
 
Awatar użytkownika
_P_S_
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 20, 2003 6:55 pm

ndz maja 08, 2005 12:07 pm

Bardzo dobry pomysł. Co do tej ligi - w Łodzi pewnie by się nie udało, nie chodzi tu o ilość chętnych, a o ich zainteresowanie. :P Jednak jeśli doszłoby to do skutku w innych regionach to i ja spróbowałbym namówić znajomych graczy.
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

ndz maja 08, 2005 2:47 pm

No to już kwestia odpowiedniej aktywizacji danego środowiska... Nie od dziś wiadomo, że łatwiej jest marudzić i kręcić nosem.
 
Awatar użytkownika
Michel_Leviathan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: pt cze 18, 2004 8:34 pm

ndz maja 08, 2005 6:53 pm

Coś mi się widzi, że u nas w Lublinie ligi Vintage to na pewno nie udałoby się zorganizować... Najbardziej smutne jest jednak to, że nawet w Wawie imprezy są rozgrywane naprawdę bardzo rzadko...
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

ndz maja 08, 2005 8:40 pm

Wychodzi na to, że nic tylko postawić krzyżyk na polskim Vintage?
 
Awatar użytkownika
nightspirit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 353
Rejestracja: sob lip 17, 2004 6:46 pm

ndz maja 08, 2005 9:42 pm

Na majówce miało być T1 z 12 proxami i nie znalazło się wystarczająco dużo chętnych by turniej się odbył. T1 to format niszowy i bez wsparcia ISY raczej nie wyjdzie poza ten stan.
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

ndz maja 08, 2005 9:49 pm

Nie ma się co oszukiwać, dla ISY T1 nie jest napewno priorytetem.

T1 to format dla entuzjastów i jest zdany na ich łaskę.
 
Awatar użytkownika
_P_S_
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 20, 2003 6:55 pm

ndz maja 08, 2005 10:02 pm

Ten turniej na Majówce (raczej jego brak) nie może być wyznacznikiem T1 w Polsce. Z pewnością wielu graczy, którzy grają Vintage nie pojechalo na Majówkę, albo wyjechało z niej wcześniej (poniedziałek, pod koniec dnia i konwentu to niezbyt dobry termin na jakikolwiek turniej). Nie ma co się załamywać, spróbować zawsze warto.
 
Awatar użytkownika
kicpri
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 929
Rejestracja: sob lis 01, 2003 10:35 pm

ndz maja 08, 2005 10:05 pm

i znowu High Hopes w wykonaniu Lacka i spółki. Czyżby trzeci [po lidze i mp'kach] pomysł miał zakończyć się na wyobrażaniu sobie tego? teraz przejdzmy od słów do czynów! nie dajmy pomysłowi umrzeć!

ok, troche zaofftopicowalem - zeby nie bylo, ja sam nie gram an zywo ale pogadam ze squee'm na temat wrocławia, bo ponoć w wakacje T1 ma ruszyć we Wro pełną parą - kolega wraca z USA ze świeżą dostawą kart i mamy zaczać grać o Abysze, Drainy, duale i inne cudeńka. Póki co - marzenia. Zobaczymy za 2 miechy
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

ndz maja 08, 2005 10:34 pm

kicpri :
1) Jakiego Lacka i spółki? Kwestia MP jest chyba otwarta, ze względu chociażby na dosć odległy termin. Pomijam już, że z jednym i drugim nie mam nic wspólnego i za fiasko pomysłów można winić conajwyżej świetnych organizatorów warszawskich.

Ja własnie nie chce dać pomysłowi umrzeć i dlatego rozpoczęłem ten wątek. Nie może to być jednak jednorazowy zryw (typu MP) i nie można się oglądać na ISĘ żeby sypnęła groszem. Niestety, trzeba poświęcić swój czas i pieniądze żeby to rozkręcić.

Btw: jak chcecie hurtową ilość kart do T1 to żaden problem, sprowadze wam po kosztach, bez oglądania się na marzenia, kolegów z USA itp. Wystarczy chcieć.
 
Awatar użytkownika
Michel_Leviathan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: pt cze 18, 2004 8:34 pm

pn maja 09, 2005 2:29 pm

Trzeba walczyć! To my tworzymy ten format i to od nas zależy czy coś się w nim ruszy!
 
Awatar użytkownika
kicpri
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 929
Rejestracja: sob lis 01, 2003 10:35 pm

pn maja 09, 2005 4:47 pm

Lack: chodzi o to, ze zawzwyczaj jak tu walczycie o t1 w Polsce, to jestes taka charakterystyczna osoba ;) tzn zawsze walczysz tu na forum i tak jakos zapadles w pamiec jako jeden z tych, ktorzy naprawde chca
tyle

P.S. - ja sie narazie nie przymierzam do gry, gadaj z innymi [hm, squee?]
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

pn maja 09, 2005 6:08 pm

u nas jest co najmniej 5 graczy t1 a zaden nei pojechal na majowke...wolelismy sobie sami zagrac w 8 maly turniej niz jechac taki szmat drogi na jeden i tez nie pewny turniej..na mpkach mozecie liczyc na nas natomiast :D
 
Awatar użytkownika
nightspirit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 353
Rejestracja: sob lip 17, 2004 6:46 pm

pn maja 09, 2005 7:39 pm

Może właśnie rozwiazaniem byłoby zorganizowanie empeków w ramach dużego konwentu pokoju Krakonu czy Majówki? Nie kazdemu chce się jechać ileśset kilometrów by zagrać parę rund i wrocić, natomiast włączenie tego w ramy tak dużego zjazdu gwarantuje zarowno podniesienie frekwencji na innych eventach, jak i rozsądną ilość graczy by wyłonić spośród nich mistrza Polski w Vintage.
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

pn maja 09, 2005 7:55 pm

Kwestia czy takie podlepienie MP-T1 do dużego konwentu nie skończy się podobnie jak na majówce. Ewentualnie można by pomyśleć o organizacji T1 w ramach MP, na przykład dzień wcześniej (bo po zakończeniu to jednak już mniej chętnych pewnie będzie).

Imho jednak taki jeden zryw pierwszotypowy to trochę za mało i warto by o jakąś cykliczną formę turniejów się pokusić.
 
Awatar użytkownika
nightspirit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 353
Rejestracja: sob lip 17, 2004 6:46 pm

pn maja 09, 2005 9:05 pm

Lack pisze:
westia czy takie podlepienie MP-T1 do dużego konwentu nie skończy się podobnie jak na majówce.


To nie o podpięcie chodzi, ale o nagrody.
(tryb rozmarzony ON)
Jeśli główą nagrodą byłyby grywalne karty pokroju duali z U, fowow czy drainów jestem pewien, że znalazłoby sie wielu chętnych i grono osob nie wyjechałoby z konwentu przed T1, a i może kilku (jak np. ekipa bubasa) by to zachęciło do odwiedzenia miejsca rozgrywania turnieju, choćbyśmy nawet podpinali się do 8 osobowego extended na Helu.
Dodatkową motywacją mogłby byc patent znany z fnm - coś drobnego, lecz fajnego (dużo jakiejś drobnicy pokroju mind twist, demonic tutora, mishr, playset REBów czy BEBów lub boltów itp.) losowo rozlosowany między tymi, którzy nie załapali sie nie główne nagrody. Niby nic, ale może zachęciłoby to graczy, którzy nie grają jeszcze zbyt dobrze i boją sie, żę po prostu stracą kasę. I zero niegrywalnego, a drogiego crapu jak The Abyss, czy Mirror Universe. Nam chodzi o rozwój T1 i zasilenie graczy pożadnymi kartami, a nie o aspekt bardziej kolekcjonerskiej natury.
(tryb rozmarzony OFF)

Przeczytałem jeszcze raz to co napisałem.... cóz, czas sie obudzić. :razz:
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

pn maja 09, 2005 9:05 pm

dobre by bylo na ten przyklad na Maratonie zorganizowac lub jak juz bylo powiedziane dzien przed MPkami..
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

pn maja 09, 2005 9:22 pm

Racja, czas się obudzić, nie ma co liczyć na solidny sponsoring z niczyjej strony. Nagrody mogą być co najwyżej finansowane z wejściówek i tyle.
 
Awatar użytkownika
Michel_Leviathan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: pt cze 18, 2004 8:34 pm

czw maja 12, 2005 11:07 am

To może skrzykniemy grupę chętnych, co? Bo od czegoś trzeba zacząć! Moim zdaniem to kwestia wyodrębnienia kilkuosobowego zepsołu, który podejmie się działania. Ja ze swej strony bardzo chętnie się dołączę. Myślę, że lidera też już mamy, prawda Lack? :razz:

A tak na poważnie. Myślę, że to dobry pomysł bo od samego gadania turniejów nam nie przybędzie!
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

czw maja 12, 2005 11:40 am

mysle ze potrzeba nam wsparcia ISY z tego wzgledu iz nie mozemy uzyc nazwy Mistrzostwa Polski T1 :/

druga sprawa: tegoroczny maraton to 4 dni - niedaloby rady wyegzekwowac 1 dnia na Vintage?Trza by sie bylo zwrocic do Ajkiego..
 
Eld

czw maja 12, 2005 1:33 pm

Jedeń dzień vintage = niemożliwe; jeden turniej = może
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

czw maja 12, 2005 2:27 pm

chodzi mi o to czy nie dalo by sie po prostu zrobic takiego turnieju co oscylowalby w tematach MP T1..

a swoja droga to zapraszam na Wizkon 2005 - Miedzyrzec Podlaski.
Oficjalna strona. Narazie termin koliduje z Maratonem ale robi wszystko aby troszke go przesunac(Wizkon nie maraton :P )
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

czw maja 12, 2005 8:58 pm

Michel :
myślisz, że znajdzie się grupa chętnych? Na jeden turniej to pewnie tak, ale czy na cały cykl?
Po ostatnim zdaniu mniem, że zgłaszasz się na lidera, masz moje poparcie :-)

Bubas :
I co z tego? Mnie osobiście mało obchodzi jak nazwiemy te mistrzostwa. Zresztą, jak nie będą sankcjonowane (ewentualne proxy) to ISA może sobie skoczyć. Oczywiście, miłe by było wsparcie (sponsoring itp) z ich strony, ale nie jest to sprawa życia i śmierci.

Co do maratonów i innych tegu typu imprez to nie wiem. Jak będą chętni to pewnie nie będzie problemu z organizacją.
 
Awatar użytkownika
Michel_Leviathan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: pt cze 18, 2004 8:34 pm

pt maja 27, 2005 10:23 am

Po ostatnim zdaniu mniem, że zgłaszasz się na lidera, masz moje poparcie :-)


Nie do końca o to mi chodziło.. :wink:

Ale tak na poważnie to musimy się nad tym zastanowić. Mam trochę pomysłów i mam nadzieję, że coś z nich wyjdzie. Zgadamy się któregoś dnia na GG i podyskutujemy. Co Ty na to?
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

pt maja 27, 2005 1:29 pm

a co powiecie na ten przyklad aby na Wizkonie zrobic taki ogromny turniej T1, ktory tudziez mozna by nazwac "Best of the Best in Tajpłan inPoland" ?
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

pt maja 27, 2005 6:40 pm

Michel : żaden problem, możemy sie zgadać :-). Dziś wieczorem?

Bubas : jak zrobie prawo jazdy do tego czasu i ktoś mi powie gdzie to się odbywa to może przyjade :p

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości