Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 
Awatar użytkownika
Dinin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 153
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 8:29 pm

czw maja 12, 2005 7:25 pm

Ja zwykle rozwijam tropiciela na dwa sposoby:
1. jako postać walczącą w zwarciu dwoma broniami (pomagają wtym klasowe atuty)
2. jako łucznika
W punkcie 1 - biorę wszelkie atuty pomagające korzystać z jednej z broni z maksymalną skutecznością ( zogniskowanie broni, ulepszone traf. krytyczne - zwykle dla długiego miecz, jako dla broni trzymanej w ręce pierwszorzędnej)
Punkt 2 - brać bez zastanowienia precyzyjny strzał, bezpośredni strzał i zogniskowoanie broni w łuku. Z klas prestiżowych najbardziej polecam mistycznego łucznika.
 
Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1020
Rejestracja: czw cze 24, 2004 7:00 pm

czw maja 12, 2005 7:59 pm

Ramirez Kelebrin Ruth pisze:
Osobiście wolałbym "wydać" 8 na samego tropicela a 4 na jakąś klasę prestiżową, zamiast rozmieniać swoją postać na drobne dodając po levelu z każdej znanej klasy i w ten sposób skazując się na niepotrzebne kary do doświadczenia za wieloklasowość.


Tu się niezgodze, prestiż jest jak zwykła klasa, czyli zwykłą kara do PD (zonk:))

A co dorwoju tropiciela, to powiem tylko że aż śmieszne jest granie monotonnym łucznikiem... Jest tyle ciekawych opcji. Zwykły łucznik przez rok nie popisze się taką ilością strategi co zwykły wojownik w tydzień.
CO innego jesli chodzi o łucznika wierzchowego :), np: ujeżdzającego gryfa lub hipogryfa. TAk jest o wiele ciekawiej. Strzelać z łuku można jedynie w sytuacjach, w których nie można zkorzystać z boskiej mocy wierzchowca.

PS: Moja wypowiedź nie jest manifestacją przeciwko łucznikom, sam nim gram, więc żeby niebyło że się rzucam :).
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

czw maja 12, 2005 8:02 pm

Zed - prestiz nie jest karany PDkowa kara
 
Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1020
Rejestracja: czw cze 24, 2004 7:00 pm

czw maja 12, 2005 8:11 pm

Damador. pisze:
prestiz nie jest karany PDkowa kara


Hmmm... Niechcem się kłócić, ale jestem pewien na 100%, że jest traktowany jak zwykła wieloklasowość (oprócz wymagań), w tym także posiada kary do PD :/.
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

czw maja 12, 2005 9:02 pm

3.0 main faq :)

If you become a multiclass character by adding a prestige
class, do you have to keep the two classes at roughly even
levels to prevent an experience penalty?

Taking a prestige class doesn’t cause an experience penalty;
see page 27 in the DUNGEON MASTER’s Guide.
 
SpeLLbReaKeR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 260
Rejestracja: pn paź 11, 2004 2:57 pm

czw maja 12, 2005 10:15 pm

Zedowi chodzilo zapewnie o wersje 3.5 :) gdzie jest "prestiz ma kare do PD"
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

czw maja 12, 2005 10:32 pm

3.5 nie zmienia tej zasady ;p prestize nie licza sie jako klasy gdyz nie moga byc uznane za favored class dla zadnej rasy
 
Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1020
Rejestracja: czw cze 24, 2004 7:00 pm

pt maja 13, 2005 8:19 am

Hmmm... Wiem już że przegrałem, zwracam honor. Lecz to może oznaczać tylko jedno, w moim PMP jest wielki paskudniasty błąd :). Jeszcze raz przepraszam.
 
Awatar użytkownika
lish_ud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob maja 07, 2005 2:51 pm

pt maja 13, 2005 3:08 pm

Nawet gdyby prestiżówki były karane jak inne nieprestiżowe klasy to byłoby to troche bez sensu. No chyba, że zamias 5 czy 10 lvl miałyby 20 :razz:
 
Scelton
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: śr cze 09, 2004 9:20 pm

pt maja 13, 2005 4:46 pm

Dinin pisze:
Ja zwykle rozwijam tropiciela na dwa sposoby:
1. jako postać walczącą w zwarciu dwoma broniami (pomagają wtym klasowe atuty)
2. jako łucznika
W punkcie 1 - biorę wszelkie atuty pomagające korzystać z jednej z broni z maksymalną skutecznością ( zogniskowanie broni, ulepszone traf. krytyczne - zwykle dla długiego miecz, jako dla broni trzymanej w ręce pierwszorzędnej)
Punkt 2 - brać bez zastanowienia precyzyjny strzał, bezpośredni strzał i zogniskowoanie broni w łuku. Z klas prestiżowych najbardziej polecam mistycznego łucznika.


Dinin to jest raczej szablonowy sposób prowadzenia tropiciela.
Tak zwykle robi każdy z tropicielem, masz może jakieś alternatywne propozycje.
 
Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1020
Rejestracja: czw cze 24, 2004 7:00 pm

pt maja 13, 2005 4:58 pm

Alternatywa :):
jesli mamy int. 14, bierzemy takie umiejętności:
jeździectwo, postepowanie ze zwierzętami, zwierzęca empatia, wiedza natura, stosowanie liny, tajniki dziwczy.
Atuty: kompletnie odpuszaczy sobie walkę dwoma broniami, zamiast tego specjalizujemy się potrochu w łucznictwie i walce z grzbietu wierzchowca, czyli:
1lvl: konna walka
3lvl: konne łucznictwo
następnie bierzemy klasę prestiżową nieustraszony jeździec. Z jego atutami premiowymi bedziemy mogli dalej szkolić się w łucznictwie. Ponaddto bierzemy biegłość w sieci, dzięki której będziemy mogli wzlatywać z przeciwnikami w górę, i zrzócac ich z dużej wysokości (patrz dalej). Szukamy latającego wierzchowca (najlepiej gdyby to był gryf, hipogryf, to wasza decyzja) latającego wierzchowca, wybieramy dla niego najlepiej takie atuty: Atak z powietrza, zwrot przez skrzydło, poprawione latanie.

Jesli chodzi o ulubionych wrogów (kampania nie zapowiada sie na heroic, więc nie bieżmy smoków :P) to tak: 1lvl bestie, 2lvl zwierzęta.

Po osiągnięciu 15 poziomu dalej kształtujemy się na tropiciela, lub wojownika.

TAk ja bym rozwinął tropiciela :).
 
Suvennir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 20, 2005 6:43 pm

pt maja 20, 2005 10:24 pm

Wedlug mnie tropiciel jest spoko co prawda sa niedociagniecia (np.jesli jest dobrym lucznikiem to czemu nie ma premi?) ale i tak moze dokopac (tropiciel na LV 7 pokonal dwóch wojowników kazdy LV 10 )
to nasza drózyna
Mis - TRP 8)
Olek -CZA :evil:
kuba -LTR :lol:
Szmalec - WOJ :D

I co ja mam im wystawic? gobliny?!! :help:
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

pt maja 20, 2005 11:28 pm

Hmmm... Wojownik to bardzo fajna klasa bo bardzo dużo ma rozwinięć i dużo da się z nią zrobić. A jak to możliwe, że trp pokonał 2 wojów? Coś mi tu śmierdzi :razz:. Zastanawiam się jakby wypadł trop z poziomami cyklona (czy jak mu tam z władców dziczy)? O ile dobrze pamiętam rozwijał umiejętność walki dwoma brońmi.
 
Awatar użytkownika
Mizzrym
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 156
Rejestracja: sob mar 19, 2005 12:15 pm

sob maja 21, 2005 8:39 am

Suvennir pisze:
Wedlug mnie tropiciel jest spoko co prawda sa niedociagniecia (np.jesli jest dobrym lucznikiem to czemu nie ma premi?) ale i tak moze dokopac (tropiciel na LV 7 pokonal dwóch wojowników kazdy LV 10 )


Wiesz co?? To że dokopał 2 wojownikom 10 poz a był na 7 poz to tylko świadczy o tym jakimi ci wojownicy byli kalekami. Albo on był AŻ taki dobry, albo oni byli aż tacy beznadziejni.
 
Awatar użytkownika
adamo0
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: śr maja 04, 2005 1:34 pm

sob maja 21, 2005 10:44 am

Chyba raczej wojownicy byli słabi. Tropiciel nie jest tak dobrą postacią żeby dać sobie radę z dwoma wojownikami naraz (i to jeszcze na 7 poziomie).
 
Awatar użytkownika
lish_ud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob maja 07, 2005 2:51 pm

sob maja 21, 2005 12:07 pm

No niekoniecznie. Tropicielem ( i nie tylko nim) można rozwalić dwóch wojów nawet na 2 poz. (jak będą mieli niskie KP). Po prostu stajesz w jakimś trudno dostępnym dla nich miejscu (np. na murze) i kosisz z łuku.
 
Suvennir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 20, 2005 6:43 pm

sob maja 21, 2005 12:24 pm

A wy myslicie ze jak ich pokonal? na mur luk i ewentualnie czary.jak to nie pomoze to zwiewac (wojownicy to konserwy sa wolni i ciezko opancerzeni watpie ze cie zlapia chyba ze maja wierzchowca :) )
Ostatnio zmieniony sob maja 21, 2005 12:29 pm przez Suvennir, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

sob maja 21, 2005 12:24 pm

lish_ud pisze:
No niekoniecznie. Tropicielem ( i nie tylko nim) można rozwalić dwóch wojów nawet na 2 poz. (jak będą mieli niskie KP). Po prostu stajesz w jakimś trudno dostępnym dla nich miejscu (np. na murze) i kosisz z łuku.


:) tak to kazdy umie - latajacy mag tez to zrobi ...
 
Awatar użytkownika
amigo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 9:02 pm

sob maja 21, 2005 1:00 pm

Wojownicy wcale nie są wolni i ociężali. Tropicole na 7 poziomie raczej nie mógłby pokonać takich dwóch wojów na 10 poziomie. To teoretycznie niemożliwe ( no chyba że woje mieliby cienkie rzuty a tropicile duuużo krytyków ). Ciekawi mnie jakie atuty mieli ci wojownicy, może maksymalizycję czy przyspieszenie czaru co :P ??
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

sob maja 21, 2005 1:13 pm

to nic! moj lotrzyk zabil 2 20 poziomowych magow! Zrobil im coup de grace jak spali :)
W ten sposob raczej nie mozna porownywac postaci bo 1 odpowiednio wykonany woj pozostawilby miazge z topiciela 3 poziomy slabszego, a dobre zrobiony trop zniszczylby woja slabszego o 3 poziomy.
 
Awatar użytkownika
amigo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 9:02 pm

sob maja 21, 2005 1:53 pm

no to raczej ty masz przewage jak masz zniszczyć tropiciela 3 poziomy słabszego. Ciężko zabić tropicoela 3 poziomy silniejszego od woja.
 
Jubi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 14, 2005 8:55 pm

sob maja 21, 2005 3:47 pm

Tropiciel jest bardziej efektywny jako

Łucznik z rozwiniętymi możliwościami pozwalającymi na idealne i silne strzały
Czy
Tropiciel władający 2 brońmi z atutem wir ostrzy itp. ?
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

sob maja 21, 2005 11:12 pm

To zależy jak go rozwiniesz... Trudno powiedzieć, zależy to także od jego prestiżówek itd. No i oczywiście trop walczący dwoma brońmi pokona z bliska tego trugiego, a ten drugi pokona pierwszego na dystans.
 
Awatar użytkownika
Drakestar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 511
Rejestracja: pt paź 22, 2004 12:45 pm

ndz maja 22, 2005 1:20 pm

Diva skoro tak bardzo lubisz łączyć klasy nie umiejące czarować z tymi które potrafią na stronie: www.wizards.com/default.aspx=dnd/ex/20041105a&page=2
znajdiez atut ktory możesię bardzo przydać takim postaciom.
 
Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1020
Rejestracja: czw cze 24, 2004 7:00 pm

pn maja 23, 2005 6:41 pm

Suvennir pisze:
A wy myslicie ze jak ich pokonal? na mur luk i ewentualnie czary.jak to nie pomoze to zwiewac (wojownicy to konserwy sa wolni i ciezko opancerzeni watpie ze cie zlapia chyba ze maja wierzchowca Smile )


Czemu wojownicy do niego nie strzelali? Nawet jeśli nie mieli broni zasięgowej to moge się założyć że nawet nie prubowali się ukryć, tylko stali w miejscu :D.

A tak na PS: Wojownik jest o wiele lepszym łucznikiem niż tropiciel.MA takie same bazowe premie, a ponadto dochodzą atuty. Paladyn może być lepszył łucznikiem niż tropiciel, i nie mówię że tak nie jest.
 
Awatar użytkownika
amigo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 9:02 pm

pn maja 23, 2005 8:05 pm

Panowie ( ewentualnie panie :P ) nie róbmy tu bitwy: inne klasy kontra tropiciel, bo nie o tym temat. A tak wogóle to ja bym rozwijał tropiciela raczej w stronę łucznictwa i magii jaką może się on posługiwać ( choć nie jest ona zbyt potężna ). Dlaczegp ? Ponieważ od walki w zwarciu są paladyni i barbarzyńcy, a magią możemy wspomagać kapłanów bo tropiciel posiada raczej magię wspomagającą niż batalistyczną.
 
Awatar użytkownika
adamo0
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: śr maja 04, 2005 1:34 pm

śr maja 25, 2005 1:27 pm

Tropiciel to taka klasa, którą trudno prowadzić. Nie ma żadnych znaczącyh premii, jego magia jest praktycznie nieprzydatna. Jest to taka klasa bez żadnej specializacji (wojownik kosi mieczem, mag czarami, tropiciel powiniem łukiem, ale nie ma do niego premii). Trudno z tej klasy zrobić coś potężnego, np. taki Drizzt niby w książkach wymiata, ale pod względem mechaniki ustępuje zwykłym wojom...
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

śr maja 25, 2005 2:02 pm

Dlatego właśnie jest to klasa, która została najbardziej zmodyfikowana w 3.5 Ed. Praktycznie napisano ją od nowa. I tam już ma dość konkretne premie do łucznictwa (w postaci zdolności "styl walki" - może wybierać pomiędzy walką dwiema brońmi a łucznictwem). Poza tym ma więcej punktów umiejętności i ogólnie jest po prostu fajniejsza.

Szczegóły w SRD.
 
mataus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 20, 2005 11:17 am

śr lip 20, 2005 11:27 am

Wg. mnie tropiciel nawet bez klas prestiżowych (lub też dwuklasowości) jest bardzo dobrą postacią. Czy ktoś z piszących próbował iść tropicielem walczącym mieczem półtoraręczynym niech spróbuje. Mnie do tej decyzji zainspirowała książka pt. "Góra Białego Pióropusza". Naprawde polecam przeczytaćtę książkę ( jest to opowiadanie) i taki styl gry! :spoko:
 
mataus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 20, 2005 11:17 am

śr lip 20, 2005 11:33 am

Wg. mnie tropiciel nawet bez klas prestiżowych (lub też dwuklasowości) jest bardzo dobrą postacią. Czy ktoś z piszących próbował iść tropicielem walczącym mieczem półtoraręczynym niech spróbuje. Mnie do tej decyzji zainspirowała książka pt. "Góra Białego Pióropusza". Naprawde polecam przeczytaćtę książkę ( jest to opowiadanie) i taki styl gry! :spoko:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości