Zrodzony z fantastyki

 
Szaszi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr mar 10, 2004 7:00 pm

Mono U urzatron

czw cze 02, 2005 6:47 pm

Jako, że mam troche czasu i nie widziałem nigdzie na forum ani na lidze chce zamieścić spis decku, który ostatnio stał się dosyć popularny na MTGO ( od razu zastrzegam, że spis jest oparty na moich obserwacjach i może troche się różnić od oryginału )

Mono U urzatron

Spells:
4x Serum Visions
4x Sensei Divining Top
4x Condescent
3x Thirst for Knowledge
3x Oblivion Stone
3x Mindsliver
2x Mana Leak
1x Staff of Domination
1x Sceleton Shard
2x Fabricate

Creatures:
4x Solemn Simulacrum
3x Triskelion
1x Duplicant
1x Arcbound Reclaimer

Lands:
4x Urza's Tower
4x Urza's Power Plant
4x Urza's Mine
11x Island
1x Swamp

Spis jest poglądowy i opiera się na tym co widziałem w powtórkach gier na modo, jednak to nie przeszkadza w tym, żeby działał prawidłowo.
Głównym założeniem ma być szybkie uzbieranie urzatrona, ale przez brak narzędzi, które daje nam kolor zielony, trzeba korzystać z mniej efektywnej, ale działającej techniki: agresywny draw i manipulacja biblioteka przy pomocy senseja i czarów ze scryem. Deck radzi sobie też bez zestawu, ale jego uzbieranie jest niezbędne do efektywnego i szybkiego korzystania z jego atutów. Arcboun reclaimer szard i mindsliver są elementami locka, który umożliwia zabieranie każdej tury oponentowi, aż do końca gry. Staff of domination jest jedną z najfajniejszych zabawek, przy dużej ilości mana jaką potrafi generować ten deck, staff może bardzo pomoc w odzyskiwaniu życia, bądz dobraniu odpowiednich kart, lub też zastopowaniu niewygodnych pojedynczych stworów. Poza tym deckiem gra się dość wygodnie i poza żałosnym matchupem z RDW radzi sobie dość dobrze w obecnym meta.
 
Awatar użytkownika
pirateofthesevenseas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 733
Rejestracja: pn lis 18, 2002 7:31 pm

czw cze 02, 2005 9:38 pm

gadałem kiedyś z twórcą tego decka i uznawał za jedyny zły matchup klasyczne mono u control.

sądzę że z mono r i z mono w też nie jest najlepiej ale napewno ze wszystkim co zielone jest naprawde bardzo dobrze.
 
Szaszi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr mar 10, 2004 7:00 pm

czw cze 02, 2005 10:44 pm

Z monoW sam grałem, i gra toczy się do triskeliona albo kamienia, zanim zobaczy się hokori. A co do monoR to widać na powtórkach z turniejów, po prostu monoR za szybko zadaje tyle obrażeń ile musi, reszte robią spalenia z ręki. Mono U ma o tyle dobrze, że jest w stanie obronić sie przed kamieniem i czekać na jakąś akcje- kontrując kamienie i mindsliwery, reszte załatwiaja kajdanki.
 
Awatar użytkownika
DittoHead
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 22, 2004 11:00 am

czw cze 02, 2005 10:55 pm

Tez od jakiegos czasu zwrocilem uwage na ten deq bo jest oryginalny i dosc ( dopoki nie stal sie popularny ) skuteczny. Bylem ciekaw jakiegos dobrego buildu teraz widze, ze mam przynajmniej jakas wersje startowa :) swoja droga przydalby sie jakis SB do tego deq... Osobiscie widzialem tam sun droplenty , bribery , dodatkowe mindslavery itd.

hmm moze sobie sobie zloze ten deq i potestuje :) wtedy wypowiem sie szerzej
 
Szaszi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr mar 10, 2004 7:00 pm

pt cze 03, 2005 12:03 am

Z tego co widziałem to w SB znajdowały się Sun Droplet, Culling Scales, Ehoing Truth, Bribery i to chyba tyle. Poza tym grałem kiedyś na casualu z wersją, która zdaje sie że zamiast thirstów miała Gifts Ungiven, który służył do tego aby wyjąc zestaw urza landów i Crucibla, ale wersja którą przedstawiłem wydaje mi się spójniejsza bo jak narazie tylko takie coś osiągały.
 
Awatar użytkownika
Siewca_Wiatru
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: pt paź 10, 2003 8:48 am

pt cze 03, 2005 8:10 am

A co robimy jak zobaczymy damping matrixa??
Tylko nie mowcie ze skontrujemy bo grajac MUC czasem zdarza mi sie wpuscic matrixa...
Jezeli chcemy zniszczyc matryce scalesami to minie troszke czasu gdy gramy z ww i pytanie czy dozyjemy zniszczonej matrycy
Z tego co sam widzialem to ludzie graja jeszcze na mainowe spellbomby oraz main1-2Meloku ktore pozwalaja generowac dodatkowa mane jak mamy tron.
Z sidowych kart sa jeszcze annule
I jeszcze gra sie na dwa Reclaimery ktore tez pozwalaja zalozyc locka bez sharda
Osobiscie gralbym w main 3Echoing Truthami

Pzdr
 
Awatar użytkownika
lechu2k
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1204
Rejestracja: czw mar 13, 2003 6:21 pm

odp

pt cze 03, 2005 11:02 am

ten deck przestaje dzialac po SoKu bo lapie needla i przegrywa. Wczoraj gralismy - needle na kamien i triskeliona jezeli gra sie naporem, albo na mindslavera i ten decku juz nie ma czym zabic. Musi byc jakis bounce.
 
Awatar użytkownika
web2k
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: śr maja 14, 2003 9:43 am

pt cze 03, 2005 12:28 pm

siema
mi sie wogole ten deck wydaje troche lewy-zwlaszcza kombo za pomoca ktorego wygrywa.moze mialoby to szanse w jakims bloku ale nie w T2 i to jeszcze w srodowisku naporowym
pozdro
 
Awatar użytkownika
kmietO
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: pn gru 20, 2004 7:49 pm

pt cze 03, 2005 8:03 pm

W bloku raczej nie bardzo,bo Urzas landy sa z 8ed, mie ten deck sie bardzo podoba ale niestety z needlami bedzie ciężko i z matrixami.Ale Staff of domination jest super wypaśny mając trona na stole.

pozdro Kmiet
 
Awatar użytkownika
web2k
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: śr maja 14, 2003 9:43 am

pt cze 03, 2005 8:10 pm

lool
chodzilo mi o to ze takie lewe kombo mialoby szanse w jakims z blokow a nie w tak szerokim meta jak standard
pozdro
 
Awatar użytkownika
Siewca_Wiatru
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: pt paź 10, 2003 8:48 am

pt cze 03, 2005 9:57 pm

Web to lewe kombo wygralo wiecej turniejow na modo w t2 niz ci sie zdaje.
Ten dq bola needle i matryce
g/x dq sa buyem dla slaverza
 
Awatar użytkownika
qbalonek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 578
Rejestracja: czw gru 19, 2002 5:09 pm

pt cze 03, 2005 10:30 pm

hm..zastanawiam się czy z Toothem też ma takiego szybkiego bye'a ..zdecydowanie mi się nie wydaje gdyż G szybciej łapie tron a przy tak małej ilości kontr , czy też mainowym boseyu to tej tallii mówimy dowidzenia...
 
Awatar użytkownika
Siewca_Wiatru
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: pt paź 10, 2003 8:48 am

pt cze 03, 2005 10:57 pm

Tak nie bardzo to wyglada jak widzialem to TnN wygrywal tylko jak sycil plowy 6 kontr starczy a trona lapiemy prawie tak szybko jak tooth.
Imo tnn vs slaverz jest rownym meczem z lekkim wskazaniem na tootha
ale nie jest beznadziejnym jak mono r
 
Szaszi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr mar 10, 2004 7:00 pm

sob cze 04, 2005 1:37 am

Ten deck ma naprawde bardzo dobry matchup ze wszystkim co ma zielony, nie mówiąc już o T&N. Zasadniczo tooth ma rzucic T&N i wygrać a tu się tak nie da: po pierwsze są kontry, które mają przeszkadzać, po drugie niema takiego układu stworów, które mogłyby bardzo namieszać. Jedyną bardzo znaczącą wadą tego decku jest auto wtopa z monoR, której nie da się za nic wyeliminować i niestety spycha to ten archetyp do tier 2, co nie zmienia faktu, że wygrał na MODO dosyć dużo. Needle bolą, matryce bolały by, gdyby ktokolwiek nimi grał.
 
Awatar użytkownika
qbalonek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 578
Rejestracja: czw gru 19, 2002 5:09 pm

sob cze 04, 2005 9:51 am

czyli rozumiem że gra toczy się z toothem z każdej strony do wystawionego slavera. Ale potwierdziliście moją tezę, bo ktoś wcześniej napisałe że wszystkie decki g/X są szybkim bye'm . Nie mówię przecież że matchu jest in favour of tooth bo nie miałem okazji testować go w żadnej sposób, ponieważ raczej rzadko spotyka się go poza MOdo
 
Awatar użytkownika
Siewca_Wiatru
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: pt paź 10, 2003 8:48 am

ndz cze 05, 2005 12:39 pm

Z SoKa dojdzie smieszna karta na sajdeboard vs TnN bedzie to Shifting Borders :razz:
A z mega dziwnych rzeczy widzialem splash bialego po sacred groundy i mainowe roar of reclamation :shock:
 
Awatar użytkownika
Sobek(UTR)
Moderator
Moderator
Posty: 550
Rejestracja: wt kwie 22, 2003 6:23 pm

ndz lip 17, 2005 3:05 pm

toothem nie jest tak zle na ten deck
gralem wiele gier i wiekoszc wygywalem kierujac tnN
tron zawsze mamy pierwsi scryingi i reap and sow to nam gwarantuja
pozatym mozemu mu niszczyc reap and sowem w razie czego jego,
majac juz tron obchodzimy kontry "doplac X " czy zbieramy towera wiecej zeby miec te 3 mana wiecej ,przemycamy slavera czy tootha i jest po grze
po sajdzie trzeba uwazac z niszczeniem jego landow bo mozna
dostac shifting bordersem :P
 
Awatar użytkownika
tarat
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 01, 2005 4:11 pm

czw lis 24, 2005 9:26 pm

Gralem z tym deckiem WWr i dosyc szybko roznioslem to cudactwo... z szybkimi naporami posiadajacymi chodzby disenchanty kombo siada.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości