Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

wt kwie 13, 2004 8:59 am

Harry...wciagnelo mnie to troche i czytalem wszystkie tomy. Nie jest to ksiazka najwyzszych lotow, ale jednak jest dobrze napisana. Widziałem i slyszalem duzo krytyki, że jest koloryzowana i be i że dla dzieci. Sadze jednak, że jak dla dzieci rozpoczynajacych przygode z fantastyka jaka taka mozna powiedziec to Harry jest dobry. Nie koniecznie ludzie zaczynaja od Pottera, ja np. zacząlem od Hobbita. A dalej to juz poszło :) jak z bicza strzelił :P
 
Awatar użytkownika
Regis_Emiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 12, 2004 10:30 pm

wt kwie 13, 2004 9:58 am

Seji pisze:
Regis, a czytales ty HP? Wnioskuje ze nie. Wiec sie nie wypowiadaj o rzeczach, o ktorych nie masz pojecia.

Czytałem! Pierwszy rozdział! A potem niestety nie starczyło siły...
Przecież ta książka to chała:
1. Jakieś dzieci biją się małymi chudymi patyczkami
2. Harry Potter zawsze wygrywa co jest mocno wkurzające a przede wszystkim nudne
3. Resztę dopisz sobie sam, bo mi się nie chce :razz:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

wt kwie 13, 2004 10:10 am

Regis_Emiel pisze:
Czytałem! Pierwszy rozdział! A potem niestety nie starczyło siły...

Wiec nie wypowaidaj sie o czyms, czego nie znasz.
Przecież ta książka to chała:

Nie chala. Calkiem zgrabny cykl fantasy.
1. Jakieś dzieci biją się małymi chudymi patyczkami

Jasne. Cos jeszcze wymyslisz?
2. Harry Potter zawsze wygrywa co jest mocno wkurzające a przede wszystkim nudne

Jakbys czytal, to bys wiedzial. Nie czytales, pisz bzdury dalej.
3. Resztę dopisz sobie sam, bo mi się nie chce :razz:

Racja. Wystarczajaco sie zaprezentowales. Zero argumentow i nieznajomosc utworu. Nikogo tym nie przekonasz.
 
Awatar użytkownika
Wiedźma
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 181
Rejestracja: czw gru 25, 2003 4:45 pm

wt kwie 13, 2004 10:44 am

Regis_Emiel , czytałeś pierwszy rozdział, ale czego ? Pierwszej części - tam Harry jest zbyt mały by wygrać z własnym cieniem. Pierwszy rozdział czwartej ? Bez znajomości pozostałych ? Cóż, wiedziałam, że głupota ewoluuje, ale nie sądziłam, że aż w takim zawrotnym tempie... Najpierw przeczytaj porządnie, a potem się odzywaj. A jeśli tylko powtarzasz zasłyszane pogłoski, to zapoznaj się z nimi dokładnie i tak, byś wiedział chociaż, o czym ta książka jest.
Howk, rzekłam 8)
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

wt kwie 13, 2004 2:56 pm

Po co sie w ogóle wypowiadac na temat ksiazki której sie nie czytalo. Ja tez myslalem pare lat temu jak maly bylem, ze to jakas kicha dla dzieci, ale w domu wszyscy czytali (rodzenstwo) wiec z ciekawosci tez wzialem do reki pierwszy tom i wciagnalem sie. Naprawde warto przeczytac, wiec moze bys najpierw przeczytal choc pierwsza ksiazke zeby sie wypowiadac w ogóle.
 
Awatar użytkownika
Skib@
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: pt sie 01, 2003 1:25 pm

pt kwie 16, 2004 1:32 pm

Regis_Emiel pisze:
2. Harry Potter zawsze wygrywa co jest mocno wkurzające a przede wszystkim nudne


(komentarz) :hahaha: (koniec komentarza).

Koleś, Ciebie fest totalnie pogrzmiło :mrgreen: . Jeśli uważasz (sojlery, uwaga), że Harry w 5 części wygrał to chyba zjadłeś za dużo owsianki. Jeśli nazywasz wygraną śmierć ojca chrzestnego, powrót Voldka i cokolwiek jeszcze, to się źle czujesz. Myślisz, że jak przeżył to jest dla niego lepiej?? I myślisz, że wygrywa w ten sposób?? Harry Potter jest zapowiedziany na 7 tomów, więc logiczną sprawą jest, że Harry nie może umrzeć. Co do czytania już się wypowiedzieli... więc niech minuta ciszy będzie odpowiedzią na to co napisałeś.
 
Awatar użytkownika
eska crew
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 11, 2004 2:27 pm

ndz kwie 18, 2004 4:40 pm

Uważam że HP to ksiązka bardzo uniwersalna. Z każdą częścią dowiadujemy się że nie jest tak cukierkowo jak mogłoby się zdawać. Czarodzieje też ludzie :D . W Ministerstwie Magii szerzy się korupcja, Harry z grzecznego i pokornego chłopca staje się pyskatym nastolatkiem. Heh... oby tak dalej pani Rowling
 
Awatar użytkownika
Siriel_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 19, 2004 11:26 am

wt kwie 27, 2004 3:07 pm

HP jest niezły, fakt. Lubię ten typ lekkiego humoru, narracji. Rowling stworzyła cykl wg mnie dobry, żeby odpocząć sobie od tych ponurych gier w Wampira... ;)
Ale wrócę do tego, o czym mówiło się na początku... jaka szkoda, że On umarł...
I, hmm, już wiem, jakim typem osoby jest moja była nauczycielka geografii :) /patrz 'umbrydżyca'/
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

wt kwie 27, 2004 4:38 pm

Siriel napisal:
I, hmm, już wiem, jakim typem osoby jest moja była nauczycielka geografii /patrz 'umbrydżyca'/


to jakas aluzja do mnie? :razz: nie hehe sorry ale musialem to napisac :wink: .
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

ndz lis 21, 2004 10:06 pm

Z lekka reaktywuje temat;)

Pomimo moich zapowiedzi, że nie przeczytam piątej części Harry'ego Pottera, dopóki ona sama do mnie nie przyjdzie, przez ostatni tydzień próbowałem "Zakon Feniksa" od kumpla pożyczyć, aż w końcu w piątek odniosłem sukces. Początek znużył mnie, ale jakoś się przeczytać dało. W części środkowej zostałem mocno wciągnięty, a koniec mnie jakoś znudził. Na nic dramatyzm, na nic bohaterstwo, na nic krew, na nic śmierć. Nie wiem, czego było to wynikiem, ale przez ostatnie strony Zakonu Feniksa odczuwałem o wiele mniejszą przyjemność z czytania niż w części środkowej ksiazki. Ogólnie jest dobrze, nie nazwę tej powieści, ani tym bardziej całego cyklu wybitnym, ale czyta się z niemałą uciechą. Spodziewałem się czegoś gorszego:)

Całość czytałem od piątkowego popołudnia do niedzielnego popołudnia. Może poszło by nawet w jedną dobę, ale akurat byłem w środku megatokyo i musiałem się rozdwajać:)


Pierwszy rozdział czwartej ? Bez znajomości pozostałych ? Cóż, wiedziałam, że głupota ewoluuje, ale nie sądziłam, że aż w takim zawrotnym tempie...


Przepraszam, ale ja przeczytałem drugą część HP bez znajomości pierwszej (moze to i lepiej, bo pierwsza była najsłabsza) i nie czuję przez to ani trochę głupszy. Chyba niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ciekawie sie czyta n-ty to cyklu bez znajomości pozostałych. Sam musisz konstruować przeszłe wydarzenia, domyślać się mnóstwa rzeczy. Mimo wszystko wymaga to odrobiny wysiłku umysłowego, a od tego się raczej nie głupieje;)
 
Awatar użytkownika
Elthil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pt lut 06, 2004 4:33 pm

śr lis 24, 2004 8:49 pm

Temat reaktywowany, to nawet dobrze, dorzucę coś od siebie, wprawdzie troszkę OT, bo o całym cyklu, ale mam nadzieję, że Moderatorzy zrozumieją:D

Do książki byłam nastawiona bardzo, ale to bardzo sceptycznie, tak samo do filmu (krótko mówiąc postanowiłam nie oglądać i nie czytać, niezbyt mądre podejście, but... każdemu się zdarza).. I tak jakoś rozk temu pewna miła osoba namówiła mnie do obejrzenia filmów (wtedy 2 pierwszych części)... I guess what, spodobał mi się:) I postanowiłam spróbować się z książką, zdobyłam oryginał i wciągnęłam się błyskawicznie. Wręcz pochłonęłam pierwsze cztery części. Z piątą było ciut gorzej, ale w gruncie rzeczy też czytało się nieźle (tylko dlaczego bohater, którego tak lubiłam zginął!!?? :cry: ). Choć nadal uważam, że majstersztykiem jest "HP and the Goblet of Fire". Ogólnie cylk warty przeczytania:)

Czekam niecierpliwie na kolejną część.
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

pt gru 17, 2004 1:12 am

to może i ja się wypowiem.
Książki o HP czyta się fajnie, co jest zasługą niemałego talentu pisarki. Talent ten objawia się niestety nie w geniuszu pisarskim i tworzeniu arcydzieła, ale w uniknięciu znudzenia czytelnika. Książki (żeby ie było że się nie znam - przeczytałem wszystkie) wciągają i to bardzo, chce się czytać i czytać aż się skończy. I co potem? Nico. Zero reakcji, takie tam "no fajno fajno.....". Jeżeli skończe czytać naprawde dobrą ksiązke to jest mi żal, że to już koniec i że nie ma więcej. Czuje autentyczny smutek i w zależności od książki, ewentualnie nachodzą mnie refleksje. HP czyta się łatwo i przyjemnie, w sam raz na akiś drobny relaksik, ale książka sama w sobie nic nie wnosi.....
 
Awatar użytkownika
Raqnarok
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 4:59 pm

czw lip 14, 2005 1:11 pm

 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

czw lip 14, 2005 1:52 pm

Hehe a co mnie obchodzi czy papież lubi czy nie lubi Harry'ego Pottera. Wiem, że to wielka osoba, szacunek, ale to od razu trzeba robić teksty na wielkich polskich portalach, że papież nie lubiał jednak tej książki?
To są jakieś jaja ciągle, pierdoły i nic więcej. A autorka Pottera ma tylko dodatkową reklamę, ja bym się cieszył. Książka stała się tak sławna, że czytamy o niej na interii jak to papież czy kardynał się o niej wypowiadał.
 
Awatar użytkownika
Raqnarok
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 4:59 pm

czw lip 14, 2005 2:00 pm

Podałem to jako rodzaj ciekawostki. Chyba rzeczywiście mechanizm reklamowy działa ;)
 
Awatar użytkownika
MadMill
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 239
Rejestracja: śr mar 03, 2004 6:25 pm

czw lip 14, 2005 2:56 pm

Moim zdaniem HP to jedna z lzejszych i ciekawszych serii fantasy. Przyjemnie i szybko sie ja czyta, jest wciagajaca i jest w niej malo glupich opisow przyrody (jak dobrze pamietam :razz: ). Moze dwie pierwsze czesci sa, taki jakby wprowadzeniam w caly swiat HP, moze sa skierowane do dzieci, ale trzecia czesc jest IMHO mistrzowska. To jedna z tych ksiazek, ktore czytalem przez cala noc, byle sie dowiedziec jak sie konczy. 4 i 5 czesc nie byly juz takie dobre, ale przyjemnie je bylo lyknac. HP to niezle czytadla i mozna sie przy nich zrelaksowac.

A co do wypowiedzi papieza to tylko wzrosnie sprzedarz. Takie sa prawa biznesu, nie wazne jak mowia, wazne zeby mowili. Kosciol ma swoje zdanie na kazdy temat, ale watpie czy HP wypacza rozum dzieci, to samo mozna powiedziec o filmie "Wszytskie psy ida do nieba", to przeciez tez jest sprzeczne z religia, a nikt nie zabrania dzieciom ogladac bajki o psach. Dzieci i tak z tego wyrosna, no przeciez nie beda chcialy w wieku 20 lat zostac czarodziejem, a moze jednak? :?
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

czw lip 14, 2005 8:17 pm

Szczerze mówiąc, mimo wielkiego szacunku dla całego Kościoła, nie rozumiem ich obaw w stosunku do HP. Przeczytałem wszystkie części, oglądnąłem wszytskie filmy i nie doszukałem się jakiś rzeczy deprawujących czy omotających dzieci i młodych ludzi. Zwyczajne brednie. Ksiązki z HP służą do rozrywki i z pewnością autorka nie miała zamiaru zatruwać umysły i pokazać czarną magię. Za to ma wspaniałą reklamę i ja bym kard. Ratzingerowi podziękował :)
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw lip 21, 2005 11:18 am

Dyskusja o 6 tomie HP przeniesiona, gdzie jej miejsce: http://forum.polter.pl/harry-potter-i-k ... 20007.html

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości