Zrodzony z fantastyki

Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw cze 30, 2005 10:47 pm

Patent? Kinematografia, jak wcześniej zostało wspomniane, no i książki. Polecam Dukaja, jak ktoś lubi męczyć graczy :) [Może lepiej panią od "Nad Niemnem"... :D ] A ja ostatnio na ten przykład z całkiem kiczowatego, choć akurat mi pasującemu serialowi "Mściciel" czerpię garściami. W ostatnim odcinku tytułowy bohater próbował pomóc cieżko chorej dziewczynce (alergiczce) w leczeniu ciężkiej infekcji dróg oddechowych (tak czy siak, max. 0,5 roku życia lekarze dawali małolacie) spowodwanej przez jakiś nieznany składnik nawozu do trawników poprzez "pomoc" różnoraką, m.in. nakłonienie specjalistki zajmującej się tym nawozem do występowania w roli świadka, uniemożliwienie prawnikowi działającemu dla firmy ogrodniczej przybycie na czas na rozprawę, zmienienie sędziego dzięki "znajomościom" i tym podobne. A coś podobnego bez problemu można zaimpletować w różnych odsłonach w WoDzie, Chtulu, Kulcie może, D20 Modern, czy w jakiejś bardziej futurystycznej scenerii i ze zmienionymi rzeczami. A można mnożyć ad infinitum powody, dla których gracze sprawą fimy mieliby się zainteresować, a także w nieskończoność możnaby poproawdzić dalej intrygę bądź wpleść ją w już istniejącą. Ot, trzeba wiedzieć, jak szukać, na pewno Wasi gracze nie oglądaja tych samych filmów co wy, nie czytają tych samych rzeczy, co wy, nie słuchaja takiej samej muzyki, nie grają w takie same gry, nie stykają się z takimi sytuacjami jak Wy się stykacie. Posucha jest dlatego, że nikomu w czasie wakacji, a również zazwyczaj w innym okresie, nie chce się samemu z siebie z dobrej woli zrobić coś dla kogoś bezinteresownie. :)

Awatar użytkownika
Olgierd
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt lip 01, 2005 12:12 am

No i wiedze, ze temat odżył :D .

A co do pomysłów na przygody to troszkę się wysiliłem i jakoś skleciłem jakąś historyjkę.

A więc tak:

Istnieje sobie jakaś potężna i działająca pod jakaś oficjalną "przykrywką" organizacja, czy jakiś związek kultystów (ew cos innego). Mają oni na celu zniszczenie jakiegoś potężnego boga (nieważne którego). Rzecz w tym, że boga nie tak łatwo zabić. Organizacja postanowiła stworzyć człowieka, który byłby wstanie zabić tego boga. Wybrała jedną z swoich członkini na matkę chłopca.
Matka wyruszyła i znalazła sobie faceta, zrobiła z nim dziecko. Ojciec był potężnym wojownikiem (dobre geny). dziecko urodziło się i wychowywało pozornie normalnie. Matka jednak zabierała, co jakiś czas chłopaka na rytuały do organizacji. Rytuały były bardzo bolesne, dlatego chłopak wykształcił w sobie coś w stylu rozdwojenia jaźni. Podczas rytuału jego osobowość przejmowało drugie „ja”. Chronił się on w ten sposób przed cierpieniem. Rzecz w tym, że jego druga osobowość żyje w nim. Czasem przejmuje nad nim kontrole. Jest bardzo zła i jej pragnieniem jest zniszczenie wszystkiego (trudno się dziwić w końcu druga osobowość tylko cierpiała). Ale sam chłopak jest dobry.
W wieku 13 lat zdążyło się coś, co zmieniło los chłopaka. Kiedy matka zabierała go na kolejne rytuały jakaś siła zesłała pocisk energii. Pocisk miał trafić chłopca, ale matka zasłoniła go własnym ciałem. Krew trysnęła na chłopaka. Doznał on szoku i całkowicie stracił pamięć.
Ojciec dowiedział się o niecnych planach organizacji i postanowił zabrać syna i uciec. Jednak zjawił się człowiek w dziwnej masce i czarnym płaszczu i podjął walkę z ojcem. Chłopak uciekł do lasu. Ojciec zginał w walce ze przybyszem.
Czarna postać dogoniła chłopaka.

Kontynuacja:

Mała wioska nieopodal lasu, deszczowa noc. Ścieżką idzie czarna postać i niesie 13 letniego chłopaka na rękach. Puka do drzwi mędrca wioski zostawia dziecko i sakwę z 100 sz i odchodzi bez słowa. Chłopak dorasta w wiosce. To jest pierwszy gracz, pamięta tylko tyle, że wychował się w małej wiosce i uważa mędrca z wioski za swojego dziadka. Nikt nie powiedział mu jak znalazł się w wiosce. Druga osobowość nie ujawniła się od tamtego czasu. Teraz chłopak ma jakieś 19 – 20 lat.

Napiszcie, co o tym myślicie, resztę dopisze potem.