Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Derbeth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Sim Wiocha

ndz cze 01, 2003 11:41 pm

Czyżby wszyscy zapomnieli o debiucie Portala? Podobno Sim Wiocha spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, były nawet mistrzostwa Polski. Czyżby poszła w zapomnienie równie szybko jak zyskała popularność?

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn cze 02, 2003 9:32 am

Pamiętam, że strasznie kłóciliśmy się przy rozgrywce, bo pewne punkty instrukcji albo były niejasne, albo nie wspominały wogóle o danym problemie.
Nie miałem wtedy jeszcze takiego dostępu do neta, więc nie uzyskałem odpowiedzi na dręczące mnie pytania. Ogólne wrażenia były takie, że przyjemniej te karty się czytało, niż grało.

Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator

pn cze 02, 2003 10:09 am

grac nigdy nie gralem, a jedynie przeczytalem karty
co do problemow z zasadami, to problem z tym tez byl w Machinie i trzeba bylo samodzielnie niektore rzeczy ustalic, jednak widac ze wydawnictwo robi postepy bo im nowsza gra tym lepsza ma instrukcje

Awatar użytkownika
trzewik
Wydawnictwo Portal
Wydawnictwo Portal

Sim Wiocha

wt cze 10, 2003 11:05 pm

W Sim Wiochę będzie można pograć na Dracoolu. Przygotowujemy decki i zapraszamy na konwent autora SW, więc każdy będzie mógł nauczyć się grać i dużo się pośmiać.

Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator

wt cze 10, 2003 11:20 pm

tylko naklejcie chociaz te karty na jakies kartoniki bo egzemplarzami wycietymi z Portala bez usztywnienia bedzie sie gralo raczej kiepsko :-)

ja zaraz przypomne sobie zasady i chetnie na Dracoolu wyzwe kogos do walki w ta swojska gre :-)

Awatar użytkownika
Mungo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw cze 12, 2003 7:06 pm

Do Sim Wiochy zniechęciło mnie ksero, wycinanie i naklejanie kart. Jestem leniem :P Ale reedycja z poprawionymi zasadami i paroma nowymi szczegółami byłaby mile widziana.

Awatar użytkownika
Derbeth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw cze 12, 2003 11:14 pm

Nowe zasady... No właśnie - to samo się nie zrobi. Macie jakieś propozycje?

Awatar użytkownika
bjorn
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt cze 13, 2003 8:43 pm

mi sie w Sim Wioche gralo bardzo milo, ale dopiero po modyfikacji zasad (przedtem o malo nie doszlo do rozlewu krwi:). Zrobilismy cos na ksztalt Magica - i bylo suuper:)

Awatar użytkownika
Derbeth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt cze 13, 2003 10:28 pm

Coś na kształt Magica? Jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić. :lol: W jaki sposób to zrobiliście?

Awatar użytkownika
bjorn
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt cze 13, 2003 10:48 pm

juz nie pamieatm dokladnie... to bylo taaak dawno temu:) Na pewno podzielilismy talie na "decki" : państwo, kosciol, etc. Tak gralo sie znacznie wygodniej - jeden z soltysow mial konsztachty z rzadem, drugi byl dewota z radia maryja:) Poza tym ustalilismy magicowskie reguly walki - tj. "wjezdzalo" sie w HP gracza, a nie poszczegolnych jednostek.. Wiecej modyfickacji, niestety, nie pamietam..

Awatar użytkownika
Damerien
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw sie 07, 2003 11:19 am

Można gdzieś o tej grze poczytać?
Jest jakaś stronka? Bo pomysł mnie zaciekawił.

DoomHammer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

czw sie 14, 2003 8:31 pm

Wiem, że kiedyś skądś się dało ściągnąć zasady i karty dodatkowe. Nie pamiętam natomiast kiedy i skąd :D Prawdopodobnie na stronie portkowej można znaleźć (lub też można było).

Awatar użytkownika
Panthera
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt sie 15, 2003 11:24 am

Albo w portalu mozna tego szukac w numerze gdzie byly karty dolonczone. Bo na stronce portalowej juz chyba od dawna nie ma, z tego co pamietam.

Awatar użytkownika
Derbeth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz sie 17, 2003 9:04 pm

Jeśli nie przejmiecie się tą perfidną autoreklamą :wink: , to możecie zerknąć na moją stronę http://derbeth.w.interia.pl/simwiocha gdzie zamieściłem trochę materiałów.

Awatar użytkownika
Jasiu
Użytkownik
Użytkownik

ndz cze 20, 2004 7:27 pm

Troche stare to ale :p

Co sie stalo z ta karcianka jest w planie zeby ja wydac i bedzie to kolekcjonerska czy kupujesz boc i grasz ??

Awatar użytkownika
B_Achus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt lip 06, 2004 6:38 pm

Nie wiem...
Ja jakoś zainteresowałem sim wiochą kolegów z klasy i pogrywaliśmy se np. na religii...
Wtedy to karty typu kościół były na prawdę śmieszne :hahaha: ...
Co zaś do zasad, to graliśmy właściwie bez modyfikacji, chociaż fakt, że niektóre rzeczy trzeba było dopiero dopracować...
Za to gra była świetna...
Nie stety szybko się znudziła...
Może z nowymi kartami i zasadami dałoby się Sim Wiochę reanimować...

Awatar użytkownika
Pan P
Użytkownik
Użytkownik

ndz cze 04, 2006 10:41 pm

Mozna sciagnac ze strony Portalu, karty i instrukcje :-)

Awatar użytkownika
redshark
Użytkownik
Użytkownik

wt lip 11, 2006 1:29 am

hej @Panie P a dokładnie gdzie to jest?!? bylbyś tak miły i podał linka? bo nie bardzo się narazie orientuje jestem tu nowizna :P

szacuneczek 8)

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt lip 11, 2006 8:51 am

Proszę, jest tam do ściągnięcia:

http://www.wydawnictwoportal.pl/index.php?id=65

Awatar użytkownika
redshark
Użytkownik
Użytkownik

wt lip 11, 2006 9:00 am

yo yo yo BIG szacuneczek :)

hej tylko jednego nie skapczylem się -> to nie ma jednej glównej kupki kart z której co kolejke dobiera się katy do ręki?!? każdy ma jakąś osobną ?!? i co się dzieje z użytymi w danym tygodniu kartami? trafiajac do jednej osobnej kupki by zaś po skonczeniu się podstawowych te zużyte przetasowac i od nowa z nich dobierać tak?

Ta gra głównie polega na wystawianiu miejsc i dolanczaniu grup/tlumów (przy wystawieniu w danym tygodniu nie można nimi atakować jeszcze) a jak to jest z atakowaniem -> czy grupy z fabryk czy pola można wykożystac do atakowania?!? czy trzeba postawić na podwórku luźną grupe by w next tygodniu nią atakować? sorki ale po przeczytaniu aby recenzji z tego portalu sa to pierwsze pytanka jakie mi się nasunęły :P

z góry dziex dla kogoś kto odpisze :)