Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw cze 30, 2005 4:47 pm

Oki, juz wam mowie czego sie pytalem:

Gralem z orkami. Jego zdolnoscia rasowa jest brutal, AFAIR. Pojawila sie sugestia, ze nalezy od wyniku k6 odjac 1, 2 czy 3 przez co ork mialby male szanse uzyc brutala wlasnie (bo mu z 6 spada na 4 wynik rzutu). Skoro moge zanizyc statystyke to fajnie, tak zazwyczja gralem i sprawdzalo sie. Wolelm sie zapytac niz drzec koty....

Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw cze 30, 2005 5:14 pm

Rana odejmuje od rzutu, co powoduje większą szansę na porażkę. Przykład: jeżeli masz 3 ataku i wyznaczasz sobie Diff 5, wtedy bez rany trafiasz na 2+. W przypadku, gdy masz już light wounda, nadal masz difficulty 5, nadal masz atak 3, tyle tylko ze rzucasz na 3+, gdyz gdy wyrzucisz 1 - bedzie 1 minus 1, czyli porazka, gdy wyrzucisz 2 - bedzie 2 minus 1, czyli porazka. Gdy masz seriousa logicznie 4+, gdy krytyk 5+. I oczywiscie mowimy o przypadku takim, ze bazowo bez rany trafiałbyś na 2+. Bo jezeli trafiałbys na 3+ to bedzie ci sie nadal odejmowalo od rzutu i na krytyku trafiasz na 6+ :D

Pokrętnie ale cos tam wytlumaczylem :p

Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw cze 30, 2005 5:22 pm

A powiedzcie mi, co to jest Hybryda... (Jest takie hiperłćze w dziale konfrontacja w sklepie mythos)

Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw cze 30, 2005 10:05 pm

To zestaw dodatkowych figurek, albo gra osadzona w tych samych (nie jestem pewien, ale chyba to drugie) realiach, zawierająca modele Gryfów i Alchemików. W 100% zgodna z Konfrontacją... Z tego zestawu biorą się mn. niesławne Aberracje.

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw cze 30, 2005 10:58 pm

zegarmistrz pisze:
Z tego zestawu biorą się mn. niesławne Aberracje.

Bo gra musiala sie sprzedac... ;)

Co do ran, rozumiem juz. Dobrze myslalem.

Hybryda to niby oddzialna gra, ktora i tak wszyscy kupuja do konfry :razz:

Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw cze 30, 2005 11:14 pm

A czy warto w to zainwestować Lepiej teraz sie spytam, bo hybryda do niedrogich rzeczy nie należy :? . Poza tym... jeśli tak, to od czego zacząć?

Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt lip 01, 2005 12:37 pm

Jeśli grasz Alchemikami (Blee!!!) to jak najbardziej... Gryfami gorzej, inne armie w ogóle z tego nic nie będą miały.

Jeśli chodzi o to, od czego zacząć, to należałoby zapytać wpierw: jaką chcesz grać armią?

Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob lip 02, 2005 3:48 pm

Znalazłem w sieci zdjątka modeli z konfry, których w Pl nie ma chyba. Chętnie je pokarzę, tylko chcę najpierw wiedzieć, czy napewno jest to możliwe (nie łamie regulaminu itp..)

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lip 02, 2005 4:48 pm

A na jakiej stronie sie znajduja?

Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob lip 02, 2005 5:35 pm

Dojkładnie nie pamiętam, ale chyba oficjalna strona francuska

Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lip 02, 2005 6:48 pm

http://www.rackscan.net/ nic strasznego, strona z wszystkimi kartami referencyjnymi, niestety wiekszosc po francusku :/

po angielsku zas sa na http://confrontation.voidgamers.com/.

Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob lip 02, 2005 7:46 pm

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lip 02, 2005 9:05 pm

Pokaz, spoko. Ale prosilbym najlepeij o zalozenie nowego tematu, bo ten jest do pytan i o podanie linkow, a nie [img]owanie posta. Pomysl o ludziach uzywajacych modemu (podobno gdzies tacy sa ;)).

Awatar użytkownika
Vodh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw lip 07, 2005 11:38 pm

Kolejny zielony gracz się zgłasza :D

Gram Alchemikami, lista moich figsów:
Sin Assyris
Dirz Crossbowman (3 figurki)
Cypher Lukhan
Tiger of Dirz

Ogólnie to co da się z tego zrobić (figurki kupowałem na zasadzie: oooooo ale piękna figurka :D) i czego jeszcze potrzebuję, ile na to trzeba kasy no i gdzie sie non stop rżnie w wawie w konfrę?? No i jakieś rady dla początkującego alchemika?

Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw lip 07, 2005 11:56 pm

Miałem w armi wjk Keratis i mieli dosyś dobre statystyki (mutagenic, duży ruch...) . (Jakie nie powiem, bo sprzedałem - zbieram teraz gryfów i goblinki :)

Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt lip 19, 2005 11:11 am

Hmm... ja również chciałbym zacząć (patrz inny temat). Strasznie spodobały mi się Gryfy i nie wiem, co na początek kupić.

Myślałem o zbieraniu Templariuszy ze Świątyni Wschodu, tak więc myślałem o kupieniu:

Arkhos

Egzorcysta

Sered

Templariusze

Templariusze Inkwizycji

Saphon Kaznodzieja

I bardzo chciałbym kupić Gwardię Pretoriańską, ale nie wiem, czy pasuje do tej wyprawy... :neutral:

Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt lip 19, 2005 11:31 am

Pretorianie pasują do tego.

Świątynia Wschodu nie jest jakimś specjalnym odłamem wewnątrz Gryfa. To tylko rozwinięcie z dodatkowymi mocami (więc te Gryfy w większosci będziesz mógł wystawić jako zwykłe Gryfy lub Gryfy z dowolnej innej światyni).

Nie widze fuzylierów... Nad nimi też warto się zastanowić, to bardzo dobrzy strzelcy.

Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt lip 19, 2005 12:03 pm

koniecznie thalionnów (szpony gryfów), strzelcy gryfów to wg mnie tez gł. jednostka w armii... Sędzia chyba takze :wink:

Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

czw lip 21, 2005 7:35 am

Hmm.... ja już jestem od kołyski taki (:)), więc zrobiłem sobie nową rozpiskę :razz: :

Egzorcysta

Strzelec

Łowca ciemności

Siepacz Alahanu

Niestandardowa lista? Ha! Z tego słynę! :)

... pewnie wszyscy teraz mówią, że coś mi się pokręciło... ale nie (w pewnym stopniu)!

Założenie było takie - ciekawa grupa najemników z najgorszej speluny. Oczywiście - każdy bandyta z obskurnej speluny musi być prawdziwym bohaterem (;))! Tak więc podrasowało by się im troszeczkę statystyki. Po co?

Bandycie, zaraziliście mnie Konfrą, a ja zaraziłem kumpla :)! I jak tak wymienialiśmy możliwe ciekawe misje dla Gryfów i Wilczarzy pojawił się ciekawy projekt: Kradzież Świętego Artefaktu Wilczarzy.

Naturalnie do Świętych Lasów nie zostaną wysłane regularne oddziały, tylko najemnicy, których wynajął ktoś 'tajemniczy'. I najemnicy przystają na ofertę 'tajemniczego'.

Tak oto w głowie pojawiła mi się ta mini - rozpiska. Zaproponowałem koledze - wszystko jest w porządku. Nie wiem na ile jest ona punktów, ale przy podrasowanych statystykach może przekraczać dwieście.

I teraz pytanie do forumowiczów: Czy czegoś wam w niej brakuje? Jestem pewny, bo mi wiele tutaj brakuje (:)).

Tak więc: Co byście do niej dodali, ewentualnie usunęli?

PS. Zapomniałem dodać, że naturalnie grupa pomalowana zostałaby na inne kolory i na pewno nie przypominała schematu regularnej armii Gryfów. Będzie ciemno, brudno i ponuro (;)).

Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw lip 21, 2005 9:48 am

Dark Storm pisze:
Łowca ciemności

Siepacz Alahanu

Jesteś pewien? Siepacze z Alahanu to nędza straszna, do czegoś nadają się tylko na kartach z Baronii. Łowca ciemności natomiast jest morderczy... Pod warunkiem, że na stole są magowie. Bez tego to taki drogi Warrior - Mage z żałosnym powerem i żałosnymi statystykami... Coś, na co każdy zaatakuje, bo to ławte punkty. Drugie uderzenie pójdzie w Reaperów.

Za to Łowcy Ciemnoty mają genialne figurki.

Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw lip 21, 2005 4:47 pm

Ja bym jednak na twoim miejcu nad doskonałymi szpponami... Figurki mają świetne, statystyki jeszcze lepsze... Słyszałem, ze dobrym pomysłem jest też MIzerykordia... Ale chodzi o to, żebyścieszył sie ze swojej armi, wiec wybierz to, co ci sięnajbardziej podoba :)

Awatar użytkownika
Bliz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pn sie 01, 2005 9:25 pm

mizerykordia jest cudowna wspaniałe statystyki p[ozwalaja jej nieźle rzezic w walce wrecz niemałe zasiegi i aim 4 robia z niej te niezłego strzelca a do tego jej miecz z iscie cudownymi zdolnosciami, Czego chciec wiecej???

jej wada jest fakt ze nalezy do Lozy of Hod(jak dlamnie to zaleta) i flufowo niepasuje do armi opartej na inkwizycji czy cesarstwie no i drugi minus to koszt bo z mieczem ta pani kosztuje 120 punktów co niejest mało:/

Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pn sie 01, 2005 9:58 pm

A czy czytałeś może mój poprzedni post?

NAJEMNICY

Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt sie 02, 2005 1:52 am

Najemnicy... Odpowiednie malowanko... Blizna przechodząca przez oko, bridno, przetarte ubrania i masz z Mizerykordii najemnika...
Ps (co do misji): ciekawy pomysł, ten zlot do dobry pomysł... Aha Dark... Pomyśl o thalionach... Nic im nie brakuje, by stac się najemnikami. Są mroczni i bezwzględni (na takich przynajmniej wygladaja). A statystyki miodzio :razz: Pozdro