Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
fairhaven
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1486
Rejestracja: śr cze 02, 2004 8:14 am

Porządek na forum

ndz lip 03, 2005 1:24 pm

Zauważyłam ostatnio, że forum legendowe bardzo się rozrosło. Ciężko jest znaleźć stare tematy - co jest minusem zarówno dla nowych, jak i starych użytkowników. Możnaby, wzorem innych dużych subforów, wprowadzić jakiś podział, by pogrupować podobne sobie tematy w parę różnych działów.

Chciałabym się dowiedzieć, co sądzicie o takim pomyśle a, przede wszystkim, jakie macie propozycje. Działów powinno być koło 3, przy większej ilości powstałby zbytni zamęt. Moją wstepna propozycją jest:

Mechanika: tutaj trafiłyby posty omawiające samą mechanikę l5k, jak np tematy o nowych szkołach, zmianach w mechanice czy dyskusja o iaijutsu i kenjutsu

Świat: to miejsce na rozważania o najlepszym klanie (z pewnością wielu nowych użytkowników chciałoby zagłosowac w ankiecie, gdyby wiedzieli, że ona istnieje :) ), o naturze magii, o istocie wielkich klanów itp.

Prowadzenie: porady mówiące o tym skąd czerpać inspirację, w jakiej konwensji prowadzić, co przygotować na sesję itp

Ponieważ ten podział nie wydaje mi się doskonały, czekam na wasze propozycje :P
 
Awatar użytkownika
Mathius Gabriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 29, 2004 2:36 pm

ndz lip 03, 2005 2:05 pm

Popieram, pomysł jest dobry.

Co do proponowanej koncepcji podziału, mi osobiście wydaje się ona dobra. Oczywiście ciężko czasem w dyskusji, na przykład o naturze magii uniknąć zachaczania o mechanikę lub też nie podrzucić kilu fajnych motywów na przygody, jednak ja osobiście nie znajduje lepszej metody podziału.

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

ndz lip 03, 2005 8:46 pm

+1 Fairhaven. Podział prosty jasny i przejrzysty.Nie ma sensu mnożyć bytów ponad miarę. Zwłaszcza osobna rubryka dla MG wydaję mi się dobrym pomysłem. Jakiś Mistrzu, który wykorzysta coś z tego działu ma większą szansę, że jego gracze tego nie czytali.
Zamiast "Świat" po prostu niech bedzie : Ogólne, w którym zawierać się będą świat, rzeczy okołolegendowe itp. Mniejszy bałagan.

Pozdro
 
Choorus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 98
Rejestracja: pt paź 17, 2003 4:03 pm

ndz lip 03, 2005 9:03 pm

Kolejny +1 Rege wyraził i mój pogląd na sprawę
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

ndz lip 03, 2005 11:56 pm

Podobny podział był na Wolf Fangu (część graczy, część mg) i chwilami nie było wiadomo gdzie powinien trafić temat.

Ja powiem szczerze - za mały tu ruch, aby dzielić.
 
Awatar użytkownika
fairhaven
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1486
Rejestracja: śr cze 02, 2004 8:14 am

pn lip 04, 2005 10:55 am

Zwróć proszę uwagę na ilość postów, Drachu. Ciuteńkę przewyższamy forum Wolf-Fanga, zresztą i ruch u nas większy (a optymistycznie zakładam, że forum będzie się rozwijać) ;)
Podział nie ma służyć powiększeniu ruchu, lecz uporządkowaniu tego, co już mamy i uczynieniu wszystkiego bardziej przyjaznym dla użytkowników - zarówno nowych jak i starych

Zatem
Ogólny
Mechanika
Prowadzenie

W prowadzeniu miałyby się zawierać sekrety dla MG typu Kolat, Skaza, Maho itp. Możnaby wobez tego nazwać dział <Mistrz Gry> ale wydaje mi się to nieco "zamykające" i odstraszające graczy - nie jestem pewna czy o to dokładnie chodzi

----------------------------

No i prosze - do razu jest czytelniej. Macie jakieś uwagi co do podziału? Może zauważyliście posty które trafiły nie tam, gdzie trzeba?
Ostatnio zmieniony wt lip 05, 2005 12:34 am przez fairhaven, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

pn lip 04, 2005 4:34 pm

Spis kolorów kimon czy wyobraźnia?-ekwipunek w L5K

To nie powinno być czasem w dziale "Prowadzenie"?
 
Awatar użytkownika
fairhaven
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1486
Rejestracja: śr cze 02, 2004 8:14 am

wt lip 05, 2005 12:32 am

Oczywiście :)

Już to zmieniam. Gdybyście widzieli jeszcze jakieś bugi, dajcie znać w tym temacie :)
 
Awatar użytkownika
Crokus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 10:09 am

wt lip 05, 2005 9:18 pm

A ja powiem, że jak tu wszedłem po kilku dniach nieobecności, to aż mi szczena opadła i na poczatku jakoś nie mogłem się specjalnie zorientować gdzie sie w ogło L5K podziało :wink: Szukałem oczywiście pojedyczego fora, a nie całej kategorii. Ogólnie jednak, z tego co widze przynajmniej, jest to trochę chybiony pomysł. W tym momencie może i jest dużo tematów, ale mało gdzie kto pisze (owszem, trafiają się ciekawe i burzliwe niekiedy dyskusje, ale zasadniczo w jednym temacie na raz :P). Może za jakiś czas miałoby to więcej sensu, ale jak dla mnie na dzień dzisiejszy, trochę niepotrzebne :P
 
Awatar użytkownika
fairhaven
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1486
Rejestracja: śr cze 02, 2004 8:14 am

wt lip 05, 2005 11:35 pm

Oj, potrzebne potrzebne, bo teraz łatwiej wszystko znaleźć :P Tak z ręką na sercu - zawsze miałeś dość cierpliwości by na przeszło czterech stronach starego forum sprawdzać, czy danego tematu już nie było? To nie jest kwestia dużego ruchu (cały czas wierzę, że będzie coraz większy) ale porządku i przejrzystości - stary system przy tylu stronach był już dysfunkcjonalny.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości