Zrodzony z fantastyki

-

 
Liczba głosów: 0
 
Awatar użytkownika
JanF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 308
Rejestracja: pt lut 25, 2005 4:41 pm

ndz kwie 10, 2005 9:51 am

ja sobie daje z tym siana, bo to jednak trochę dodatkowej niepotrzebnej roboty...
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

ndz kwie 10, 2005 9:51 am

sila powinna byc stosowana tylko do jednorazowego ciagniecia / noszenia przedmiotow/ludzi - zasada noszenia tyle co mozesz tyle uniesies jest dobra
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Postępowanie z wagą i rozmiarem

czw kwie 14, 2005 3:59 pm

Od początku kiedy gram w Dungeons and Dragons moi mistrzowie nie przywiązywali wagi do spisywania wagi noszonego ekwipunku nawet podczas tworzenia postaci. Jednka nie oznacza to, że nosilismy jakieś ogromne rzeczy typu zbroje w plecaku. Zbroje w całości można jedynie nosic na sobie, a w plecaku jakieś części. Nie ma problemu także z bronią, bo np. gdy mieliśmy do sprzedania calutką zbroje, której nikt nie mógł unieść to wzieliśmy ją i ciągneliśmy do miasta :D Z łukami i mieczami jest podobnie. Bardziej niż na wage patrzy się na moich sesjach na możliwość spakowania tego do torby. Inaczej sprawa wygląda w przypadku pewnego magicznego worka, do którego można wsadzić pełno rzeczy o dowolnym (chyba) rozmiarze, ale i tu była zachowana pewna logika. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że liczenie na bieżąco jest mało czasochłonne i systematyczne robienie tego uwalnia potem od przykrych przerywników, jak np. wpadasz do głębokiej rzeki o rwącym nurcie i musisz poczekać bo trzeba teraz policzyć wage, zeby realnie ocenić czy dasz rade np. ruszyć się albo przewrócić na plecy. Gdyby liczono to co jakiś czas (u mnie na sesjach godzina to za często) uniknęło by się tego typu przykrych momentów.
 
Awatar użytkownika
Pharaun
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: pt lut 25, 2005 11:53 am

czw kwie 14, 2005 5:08 pm

Elek na niskim poziomie muł jest dobrym pomysłem. Na wysokim kto sam nosi ekwipunek od tego są czary, pojemne torby , składane dziury, plecaki Hewarda. Jeżeli co czarodzieje mogą używać czarów typu Sekretny kufer Lemundona i Dryfujący dysk Trensera, a wyjątkowo potężni mogą stworzyć jakieś międzywymiarowe schowki i inne cuda niwidy.
 
Awatar użytkownika
Arsil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: śr cze 22, 2005 1:57 am

pn lip 04, 2005 7:33 pm

Aby ułatwić MG sam podliczam wagę ekwipunku i pilnujęinnych, żeby to robili. Liczę wszystko od wagi zbroji do ciężaru pasaktóry noszę powód tak dokładnego lioczenia jest prosty gram łowcą [najczęściej] a on musi mieć lekkie obciążenie i źle by mi się grało wiedząc, że to by było nie uczciwe.
 
Awatar użytkownika
Gen. Yakami Kouji
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt lip 01, 2005 11:31 pm

pn lip 04, 2005 8:06 pm

Wszystko liczę dokładnie: każdą odzież, którą gracze mają w plecakach, każdy ekwipunek na sobie, każdy przedmiot magiczny i niemagiczny - dosłownie wszystko. Ale jest jeden wyjątek - złota nie liczę :lol: . :D
 
Awatar użytkownika
woyas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw lis 18, 2004 7:56 am

pn lip 04, 2005 8:33 pm

Proponuje liczyć rzeczy, które postać ma tylko na sobie i w plecaku liczenia łupów to moim zdanie bezsens. Pieniążków też nie liczę, poza tym każdy gracz powinien dbać o swój udźwig (u mnie tylko ja to robię :x )

Pozdr./Woyas
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pn lip 04, 2005 8:43 pm

Ja policzyłem ile ma na sobie średni statystyczny bohater, wyposażony w standardową zbroję, tarczę, broń. Następnie każdy mi wyliczył jaki ma udźwig, i pilnuję tylko ciężkich rzeczy. Nie liczę co do kilograma. W większości na oko, gracze zresztą sami się pilnują, ja im ufam, na razie mnie nie kantowali.
 
Awatar użytkownika
Ubiquit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 20, 2005 6:46 pm

pn lip 04, 2005 9:25 pm

Ja tam często nie zwracam uwagi na udźwig, bo albo jestem kimś lekkozbrojnym, albo podpakowuję ostro siłę jak dużo noszę, więc zawsze mieszczę się w odpowiednich kategoriach. Sądzę że nie ma sensu liczyć tego, aż tak dokładnie, jednak warto uważać by nie doszło do sytuacji ekstremalnych, gdzie jakaś niskopoziomowa postać w pełnym rynsztunku niesie swoich towarzyszy na plecach i jeszcze porusza się sześć metrów na rundę.
 
Awatar użytkownika
Arsil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: śr cze 22, 2005 1:57 am

pn lip 04, 2005 10:19 pm

Kozlov pisze:
Mam tez pytanko, liczycie wage kasy? Czy pomijacie to i wasi bohaterowie naosza wiecej zlota przy sobie, niz nie jeden smok w skarbcu ukrywa? .

No jasne, że liczę ja noszę przy sobie dwie sakwy jednąna złoto drugą na resztę a cały dobytek mam u siebie w chacie lub na wozie którym jadę. Sakwa zawsze waży 1kg nawet gdy jest pusta a nie jak ogólnie jest przyjęte 100sz=1kg bo wtedy gracze nosili by po 99sz.
 
Awatar użytkownika
Troskliwy Miś
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: czw lut 05, 2004 9:27 am

pn lip 04, 2005 11:20 pm

U nas w ekipie raczej liczymy obciążenie. Jak już stosujemy mechanike, to dlaczego ominąć udźwig? W końcu modyfikuje on i inicjatywe i szybkość biegu i.... pewnie jeszcze pare innych rzeczy :razz:
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

pn lip 11, 2005 11:28 am

Arsil pisze:
a nie jak ogólnie jest przyjęte 100sz=1kg bo wtedy gracze nosili by po 99sz

Idiotyzm. 99sz wazy 990 gram. :)
Nie wiem czy jest duzy sens w liczeniu udzwigu - zwykle latwiej cos udzwignac niz nosic. OK - mozesz miec w plecaku zbroje plytowa, 2 dlugie luki i kolczuge, udziwg ci na to pozwala, powiedz tylko misiu - jak wyobrazasz sobie chodzenie z tym?
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

śr lip 20, 2005 9:09 am

Udźwig nie stanowi zwykle problemu. Jak ktoś nosi średni pancerz to swykle też ma średnią siłę i średni udźwig jest wystarczający. Przy pełnej płytówce za to nic nie zmienia nawet ciężki udźwig.
Zresztą na wyższych poziomach sięgają po pojemne torby i przenośne dziury[w tym drugim wypadku nie trzeba już prawie nic liczyć :razz: ] Inna sprawa, żejak u mnie kupili przenośną dziurę, to jeden zapisał cały dział ekwipunek na karcie śmieciami [kilofami, mydłem, winem i wszystkim co jeszcze było w sklepie]-ustaliłem że znalezienie czegoś w torbie zajmuje minutę, po tym jakwłożyli tam 12 glewii].
Zwykle wystarczy wpoić graczom, że po zabiciu 20 orków nie bierze się ich uzbrojenia, a magom, że nie powinni nosić kilograma mydła, czy namiotu.
 
Awatar użytkownika
Krestor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 3:50 pm

śr lip 20, 2005 1:11 pm

Podczas naszych sesji nie liczy się ekwipunku i raczej nie zwraca się na niego uwagi, aż MG sie popłakał ze śmiechu jak zobaczył że palladyn z naszej drużyny w pełnej zbroi płytowej targa ze sobą dywan latający (3m/2m) i gobelin (1m/0,5m).
Tamten zaś tłumaczył że dywan latający zwinięty w rulon w końcu lata i nic nie waży :D .
 
Awatar użytkownika
Arsil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: śr cze 22, 2005 1:57 am

śr lip 20, 2005 5:22 pm

Hezor pisze:
Idiotyzm. 99sz wazy 990 gram.

Mówimy o uproszczeniu gry lubię gdy jest wszystko podane dokładnie ale nie do przesady w takim razie wszystko powiniśmy ważyć mega dokładnie ale czy jest sęs? I dlatego przyjęcie, że sakwa waży zawsze 1kg jest dobre.
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

śr lip 20, 2005 5:25 pm

propo monet towspolczesne monety sa duzo ciezsze niz gram a forgottenowe monety maja srednio 5 cm srednicy czyli sa WIEKSZE niz nasze 5 zlotych

ps Hezor nietrafny przyklad :) to jest srednie wyposazenie rycerza z grunwaldu i jakos tak chodza ludzie
 
Awatar użytkownika
Wojnar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr cze 08, 2005 12:05 am

czw lip 21, 2005 8:58 pm

Jesli chodzi o monety to uwazam ze w tym wzglkedzie trzeba liczyc wage. zeby nie dochodzilo do paradoksow ze nosza ci gracfze po 20000 sz ze soba. Niech korzystaja z bankow albo niech kupuja klejnoty - to jest swietny pomysl

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość