Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Sayonara
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: czw lip 24, 2003 5:17 pm

czw sie 12, 2004 1:12 pm

Tak, Mitu pamietamy.
Film jest całkiem fajny (moim zdaniem).
Ale chyba niepotrzebne są te wizje Deepa, fajnie by było, gdyby tylko narkotyzował sie (fajne słowo).
A najbardziej mnie przeraziła w tym filmie nie sama historia Kuby The Rippera, tylko medyczne rozważania nad plusami lobotomii.
Polecam wszystkim
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

Z piekła rodem

czw sie 12, 2004 1:25 pm

Kolejna perełka jeśli chodzi o grę Johnnego Deppa, tym razem jako ćpający inspektor od morderstw w 19/20 wiecznej Anglii próbuje odgadnąć prawdziwą tożsamość Kuby Rozpruwacza.
Bardzo ciekawa fabuła połączona z bardzo dobrą muzyką na uliczach jednego z moich ulubionych miejsc: upiornego, mglistego, deszczowego Londynu...

Czy wy również podobnie go odbieracie? Co wam się podobało, a co was denerwowało i tak dalej. Proszę jedynie o pamiętaniu, że wasze wypowiedzi są tylko waszym zdaniem :)...
Ostatnio zmieniony czw sie 12, 2004 1:25 pm przez Mitu, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

Te same zdania

czw sie 12, 2004 1:35 pm

Widzę że tym razem się zgadzamy Sayonara (dzięki za "moim zdaniem :spoko:" ). Spytam więc spytam ciebie i innych RPGowców jescze inaczej:

Co waszym zdaniem przedewszystkim składało się na KLIMAT tego filmu? Czy sam mroczny Londyn jako miejsce gdzie dzieję się wiele tajemniczych rzeczy(nie wyłączając spraw samej rodziny królewskiej)...
 
Awatar użytkownika
Sayonara
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: czw lip 24, 2003 5:17 pm

czw sie 12, 2004 3:18 pm

Ale się uczepiłeś tego klimatu.
O tym, czy film ma klimat świadczy klasa reżysera, a nie elementy, które tam wrzuci. Weź mrok, deszcz, ciekawego bohatera, scenerię typu Londyn z przełomu wieków. Jeden reżyser zrobi z tego zwykłą nawalankę, a drugi świetny klimatyczny film.
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

Z piekła rodem

czw sie 12, 2004 3:57 pm

Ok rzeczywiście potrzeba naprawdę niezłego reżysera, żeby któs potrafił złączyć wszystko co najlepsze w jedno arcydzieło(choc tego filmu aż do takich nie zaliczam, ani też Dziewiątych Wrót jeśli chcesz wiedzieć Sayonara :)). Ale przecież wszystko musi się opierać na jakimś pomyśle, prawda? A pomysł ten to absolutna podstawa każdego KLIMATU w jakim kolwiek filmie...

Co do mojego uczpienia się KLIMATU to coż Sayonara, ja po prostu dlatego oglądam wybrane filmy by wyszukać w nich odpowiedniej inspiracji(myślałeś że znowu to napisze:)) do RPG i nie tylko. To sprawia, że naprawdę mogę się delektować jakimś filmem :wink: ...
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

czw sie 12, 2004 10:04 pm

Dobry film, bardziej mi sie podobał niż Dziewiąte Wrota. I chociaż, że spodziewałem się więcej, to podobała mi się przede wszystkim gra aktorska. sam klimat... Cóż cięższy powinien być.
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

pt sie 27, 2004 11:01 am

Naprawde dobry film, ten klimat co to niektórzy sie go uczepili, rzeczywiście tam jest i zassysa człowieka powoli jak bagno. Trudno powiedzic jaka jest recepta na klimat w filmie ale chyba inna niż na sesjach niestety. W filmie mamy obraz, kolor, muzyke, na sesji głos i czasem muzyke. W tym filmie klimat tworzyła specyficzna klaustrofobia bieda-dzielnic londynu, mgła i smog zasnuwający wąskie uliczki, dym fajek zasnuwający wnętrza i wszechobecna wilgoć i brud... mniam :razz:
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

wt sie 31, 2004 11:30 am

Dobry film. Chociaż wizja reżysera dotycząca kręgów i zasięgu tej sprawy musiały mocno oburzyć Brytyjczyków. Byłem zadowolony z ukazania masoneri, która nie jest częstym tematem filmów, a przecież była wszechobecna w XIX wieku.
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

wt sie 31, 2004 3:00 pm

Jak dla mnie wypas :) . Osobiście film zachęcił mnie do poszukiwania książek o tym klimacie(stąd chyba łatwiej znaleść wskazówki do sesji, prawda Norman?), jeśli macie jakieś propozycje to słucham...
 
Awatar użytkownika
Khamul
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:42 am

wt sie 31, 2004 3:07 pm

Jak znasz angielski, to poszukaj komiksu "From hell" Alana Moora. Poza tym twórczość Poego, trochę Lovecrafta, Shelley...
Oprócz ksiązek polecam film "Vidocq".
Może jeszcze coś wykombinuję...
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

wt sie 31, 2004 4:25 pm

Dzięki Khamul, ale czy większość tych książek i komiksów znajde w empiku, znasz jakiś inny sklep?
 
Awatar użytkownika
ReCo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1318
Rejestracja: sob paź 25, 2003 4:57 pm

wt sie 31, 2004 5:57 pm

mnie akurat ten film nie zachwycił; imo zbyt szybko się kończy, chciałoby się go jeszcze oglądać przez kilkadziesiąt minut a tu już napisy końcowe; wbrew pozorom to nie komplement lecz zarzut - odniosłem wrażenie że twórcy filmu musieli zmieścić się w jakimś limicie czasu i "trochę" okroili scenariusz; z drugiej strony klimat był nawet niezły + świetne ujęcia miasta
 
Awatar użytkownika
sire
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4892
Rejestracja: sob sie 11, 2001 11:57 pm

wt sie 31, 2004 6:52 pm

No, skusiliscie mnie, zaraz sobie obejrze i zobacze czy jest tak dobry jak mowicie. Bo pana Deepa lubie bardzo, jego gra w Las Vegas Parano była doskonała. Tylko troszke potem głupio sie oglada Piratow z Karaibów, majac caly czas w pamieci te fruwajace nietoperze.. ;)
 
arien
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: pn gru 15, 2003 12:40 pm

czw wrz 02, 2004 11:43 am

bardzo dobry film. na jego klase sklada sie wiele elementow. swietne aktorstwo Deppa, bardzo ladne zdjecia, swietnie stworzony klimat tamtych czasow. mam ten film na DVD i chetnie do niego wracam.
 
Awatar użytkownika
karp
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3116
Rejestracja: sob cze 07, 2003 1:31 pm

pn kwie 18, 2005 12:48 pm

czas jakiś temu obejrzałem w telewizorni - jak dla mnie wystarczylo nazwisko Depp, aczkolwiek uczciwie przyznaję, że Ian Holm tekże wypadł bardzo dobrze. film mocno oddziaływuje na wyobraźnie (przynajmniej moją), a jeśli już chodzi o rpg, to jako prowadzącemu daje pomysły na fajnych bohaterów niezależnych.
 
Awatar użytkownika
Ewa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 101
Rejestracja: czw mar 31, 2005 5:28 pm

wt kwie 26, 2005 6:53 pm

Film na tyle dobry, że musiałam odprowadzać moją koleżankę w nocy do domu. Chociaż nie wiem czemu, przecież ona nie jest prostytutką:). Ale przyznaje, że niektóre motywy były naprawdę fajne i dużo tryskającej krwi...
 
Awatar użytkownika
Prozac
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: pn mar 15, 2004 12:41 am

sob maja 07, 2005 7:42 pm

Ja zwróciłem uwagę na dobre (imo), jeśli nie bardzo dobre zdjęcia. Jest kilka sekwencji nakręconych bardzo eksperymentatorsko, jednakże udanych!

Masoneria rlz :)
 
Awatar użytkownika
Stoniu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 10, 2005 5:37 pm

śr lip 20, 2005 11:18 pm

W filmie przede wszystkim podobal mi się XIX wieczny Londyn.
Mgła na ulicach super.Lecz film oglądałem bez żadnej przyjemności ponieważ już na początku wiedziałem kto jest Kubą Rozpruwaczem.A to przez recenzję w pewnej gazecie :evil: .
 
Awatar użytkownika
Breja
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr sie 25, 2004 1:19 pm

czw lip 21, 2005 11:16 am

karp pisze:
, a jeśli już chodzi o rpg, to jako prowadzącemu daje pomysły na fajnych bohaterów niezależnych.


+ kawałek z snoundtracku z white chapel w tytule.
Mniód :mrgreen:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości