Zrodzony z fantastyki

 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

Słowniczek eRPeGowca

sob kwie 24, 2004 10:46 pm

Ostatnio na forum pojawił się temat, którego tytuł, przyznam to, mnie trochę skonfudował:

http://forum.rpg.net.pl/viewtopic.php?t ... highlight=

Zawsze wyobrażałem sobie, że sesja to jednorazowe spotkanie w czasie którego gramy. Rozgrywamy na nim część, całą lub kilka przygotowanych (lub improwizowanych) przygód, czyli scenariuszy. Przygody moga składać się na wielosesyjną kampanię, zajmującą nawet całe miesiące ... czy lata.

To chyba jest poprawna teminologia? Czy też powininem gwoli sciślejszego zrozumiania przyswoić sobie inną? ;)
 
Awatar użytkownika
PoBe
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: pn mar 15, 2004 9:06 am

pn kwie 26, 2004 9:02 pm

No masz dobre wyobrażenia, ale sesja zależy od klimatu. Jak się spotykacie, żeby pogadać i pośmiać to już przez niektórych nie jest uważane za sesję 8)
 
Awatar użytkownika
garfields
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 136
Rejestracja: ndz kwie 25, 2004 10:06 pm

pn kwie 26, 2004 11:04 pm

Sesja zależy od MG , tak ja się przynajmniej nauczyłem... Klimat zależy og MG a zabawa od współpracy...
 
Awatar użytkownika
Sabatel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 244
Rejestracja: czw cze 26, 2003 2:15 pm

wt kwie 27, 2004 7:19 am

Wszystko pieknie panowie, tylko chyba nie o to chodzilo w tym topicu..

Silencer - wydaje mi sie, ze Twoja definicja jest w porzadku.. ja przynajmniej tak to rozumiem od lat i jest OK..

a w tym topicu "sesja w odcinkach" to wcale nikt temu nie przeczy.. autor przeciez wyraznie pisze o jedej sesji (wg Twojej definicji) tyle, ze z krotkimi przerwami
 
Awatar użytkownika
garfields
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 136
Rejestracja: ndz kwie 25, 2004 10:06 pm

wt kwie 27, 2004 8:19 am

Zdecydowanie podszedłem poza temat, ale ja też zwykłem sesję nazywać kamapania jeśli był w niej jeden wątek przewodni podzelony na części.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość