Zrodzony z fantastyki

 
)ufo(
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 8:30 pm

wt lip 12, 2005 10:56 am

King jest świetny na mirrora? Gobliny Twojego przeciwnika też dostaja +1/+1 i mountainwalka, więc to chyba nie jest najlepszy wybór.
Kinga raczej na decki grające na plagach sie sajduje, nie ma mirrory.
 
Awatar użytkownika
:Lord:
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 10:30 am

wt lip 12, 2005 5:02 pm

A jeśli nie będą miały sposobności żeby wykorzystać bonusa, bo moje mają mountainwalk i przejdą między nimi? :)
 
Awatar użytkownika
Szczawiu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: pn lis 01, 2004 12:13 am

wt lip 12, 2005 11:18 pm

to niezle techy musisz miec w gobasach. IMO najlepszym na gobliny w sidzie sa jakies dodatkowe gempalmy and/or sharpshooter, mozna jeszcze dodatkowego pyromancera. albo jezeli jest meta bez gobasow mozna grac bez boardu ewentualnie probowac zrobic side out sparksmithy ( bo predzej sie zabijemy niz zabijemy cokolwiek ) i probowac jakies oveloady, naturalizy na VIALe oppa ( ale ti juz nie koniecznie )
 
Awatar użytkownika
:Lord:
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 10:30 am

śr lip 13, 2005 9:00 pm

A co sądzicie o takim Flaring Pain (1R Instant, Damage can't be prevented this turn. Flashback R)?
Na wkurzającą protekcję i sphere of law (3W, Enchantment, If a red source would deal damage to you, prevent 2 of this damage.).

Napiszcie co o tym sądzicie? Of kors na sajda. ;P
 
Awatar użytkownika
Shrek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2557
Rejestracja: sob lis 29, 2003 3:34 pm

śr lip 13, 2005 10:12 pm

Tym się gra od dawien dawna zwłaszcza gdy w meta ma się sporo Desirów, i dcków używających CoP:R
 
Awatar użytkownika
Szczawiu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: pn lis 01, 2004 12:13 am

śr lip 13, 2005 10:47 pm

flaring pain rowniez super jest na moment's peace, nishobe, spike veverach [ to co preventuje dmg. za zdjecie contera z niego( czy jakos tak )]
. Fajna karta bo ma flashbacka i wogole utrzymuje tempo gry.

BTW akrome mozna zabic np. flaring pain + sledder + horda gobasow :razz: :razz: :razz:
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

śr lip 13, 2005 11:51 pm

:Lord: pisze:
jeśli faktycznie będą goblinami.

faktycznie beda goblinami. Jak wizardzi cos puszczaja na glowna to tak jest.
 
Awatar użytkownika
gamekeeper
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 04, 2004 10:28 pm

czw sie 04, 2005 2:07 pm

Dużo ludzi mówi ze mono g gobbos nie utrzyma sie i będzie trzeba dodać splash. Myśle nad zielonym lub czarnym. Co proponujecie??
pozdro
 
Awatar użytkownika
Shrek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2557
Rejestracja: sob lis 29, 2003 3:34 pm

czw sie 04, 2005 3:30 pm

Ja uważam że lepiej składać wersję GR - bo:
dostajesz Naturalize - które gniotą Worshipa, Mostek, CoP:R i Berło.
Moga dać Preventy ( Moment`s Peace - na mirror, Reanimatora) tudzież jakieś pompki.
wersja czarna lepsza bo :
daje Discrad, jest także czarna krucjata na plagę opp. Ale nie ma jak rozwalić WorshIp, CoP:r.
 
Awatar użytkownika
stw
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 206
Rejestracja: czw sty 06, 2005 10:58 am

czw sie 04, 2005 4:28 pm

Zarówno czrbe gobasy jak i zielone maja swoje złe strony.
Zielone:
naturalize --> plaga, CoP: Red, worship, rancor :), most, całe affiniti i parę innych wrednych kart
moment;s peace --> gobosy, madness, afka itd

Czarne:
Diabolic/Chainer edict --> wiele deków
Cranial extraction --> combo deki
dranlu's crusade --> plaga, rdw, wszelkie spalarki :p
coffin purge --> reanimator, madness
bidding --> no comments

Grałem kiedyś gobosami za spleshem czarnego. Obecnie gram z zielonym i sądzę że naturalize jest kartą niezastąpioną. Myślałem żeby grac nią w mainie i nie wiem czy nie zrobię tak po rotacji :)
 
Eld

czw sie 04, 2005 4:50 pm

Shrek: na cop:r masz właśnie krucjatę
 
Awatar użytkownika
gamekeeper
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 04, 2004 10:28 pm

czw sie 04, 2005 9:48 pm

No coż jestem nowym graczem gobbów i zabardzo nie wiem co i jak i mam kilka pytań.
1. Na ilu żródłach many powinno sie grać żeby było optymalnie(jeżeli gram na Vialu)??
2. Czy goony i kingi są obowiązkowe??
3. Na ilu Siege-Gangach powino się grać??
4. Mógłby kotś podać optymalny spis gobbów??

pozdro
 
Awatar użytkownika
stw
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 206
Rejestracja: czw sty 06, 2005 10:58 am

sob sie 06, 2005 7:02 am

1.) 21-23
2.) Goon zależy od twojego upodobania. Kingi w sajdzie, ale od 9 edycji chyba 2-3 w mainie (w końcu też stają się gobami)
3.) 1 albo 2 nie więcej (jak na jednym to obowiązkowo komplet matek)
4.) spójrz parę stron wcześniej, masz tam ze 20 spisów, a jak sięgniesz dalej to jeszcze więcej. Możesz zajrzeć także do kliniki talii!!!

Acha i zanim zadasz głupie pytania to przeczytaj wątek parę stron wcześnie. Znajdziesz w nim odpowiedzi na wszystkie ze swoich pytań!
 
Awatar użytkownika
:Lord:
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 10:30 am

pn sie 08, 2005 3:43 pm

1. Ja gram na 21 i jest ok, czasem trafi się screw, ale tylko w 5% gier.
2. Gram na dwóch mainowych Goonach, bo mam w meta kilka kontrolek, a Goona jest ciężko spalić i niełatwo zdjąć, a jego drawback w tym momencie jest bez znaczenia, bo kontrolki mają mało kritów. Co do kingów, to owszem, mam 3 szt na sidzie, głównie pod mirrora. Gdy wejdzie dziewiątka do Extenda zamierzam grać na 1 mainowym kingu (tym z typem "Goblin") i 1 sajdowym.
3. Najlepiej grać na dwóch komanderach, bo zazwyczaj jak wchodzi, to daje nam niesamowitą przewagę. Kluczem do sukcesu jest wystawienie albo szybkiego Lidera albo commandera(na niektóre meczapy). Btw, STW, na komplecie matek i tak sie gra zawsze ;).
4. stw dobrze Ci napisal. Ale złotym środkiem jest ... testowanie. Spróbuj sam złożyć gobliny, będziesz miał większą frajdę :)
Pozdro
 
Awatar użytkownika
Szczawiu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: pn lis 01, 2004 12:13 am

pn sie 08, 2005 4:57 pm

gamekeeper pisze:
No coż jestem nowym graczem gobbów i zabardzo nie wiem co i jak i mam kilka pytań.
1. Na ilu żródłach many powinno sie grać żeby było optymalnie(jeżeli gram na Vialu)??
2. Czy goony i kingi są obowiązkowe??
3. Na ilu Siege-Gangach powino się grać??
4. Mógłby kotś podać optymalny spis gobbów??


1. ja gram na 22 mana base mino ze gram na 2 gangach i 1 jikikikim ( all cost 5 mana !!! ) dodatkowo mam 4 mainowe prospectory i po wielu testach uwazam ze to optymalny mana base.
2. goon nie jest obowiazkowy jezeli meta jest bardzo gobasowe. na inne napory goon jest swietny bo trudno do spalic a wchodzacy creat 6/6 za 4 many troszke boli oppa, szczegolnie wsparty w nastepnej turze kikim albo siegem. king tez jest bardzo fajnym ( juz nie dlugo ) gobasem BIMO dobrym sidowym createm.
3. jak juz napisalem gram na 2 siegach, gdzyz wchodzacy z viala siege z untap mana robi niezle gamebreak.
4. nie ma czegos takiego jak optymalny spis jakiegokolwiek decku. jezeli chodzi o gobasy to napewno podstaw
4x vial
4x piledriver
4x fanatic
4x warchief
4x matron
4x ringleadder
to jest niezastapiony ( jak by to nazwac hmmm..... ) kregoslup gobasow. inne karty typu goon, gempalm, skirk, siege, rikitiki to juz zalezy od upodoban gracza i od meta na turnieju.
 
Awatar użytkownika
Qwert____
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: sob gru 06, 2003 11:05 am

wt sie 09, 2005 12:12 am

Co sądzicie o 1 welderze pod matkę i jittach w mainie??
Z własnego doświadczenia wiem że jitty potrafią namieszać ale przy braku fiolki jednak spowalniają natomiast welder mógłby napsuć krwi affinity.
 
Awatar użytkownika
Shrek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2557
Rejestracja: sob lis 29, 2003 3:34 pm

wt sie 09, 2005 9:05 am

Ale przecież n a Jitte jest Overload w sajdzie. PO za tym zeby Welder działał musi byc jakiś artefakt w grobie, żeby móc to zamieniać.
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

wt sie 09, 2005 9:48 am

Shrek idz do podstawowki i zapytaj sie pani od polskiego co to jest czytanie ze zrozumieniem.

na side masz pulverize i overload.jednak w grze przed side welder moze byc ciekawie ;-)
co do jitte to jednak nie widze sensu.nie bardzo jest czas na wystawianie i equipowanie, zwlaszcza ze zajmuja miejsca gobaskom i przekopuje je wladca pierscieni ;-)
 
Awatar użytkownika
stw
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 206
Rejestracja: czw sty 06, 2005 10:58 am

wt sie 09, 2005 5:42 pm

Ja się wypowiem na temat jitty. Sądze, że jest ona bardzo dobrą kartą, dużo osób gra nią w mainie ale dla mnie ona śmierdzi :)
Pozatym mi się nie sprawdziła, wolę mieć te 2, 3 albo 4 gobaski w mainie więcej niż dzidę, fak da się nią zdjąć akromę, ale wolę gobaski.
 
Awatar użytkownika
Szczawiu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: pn lis 01, 2004 12:13 am

wt sie 09, 2005 5:57 pm

IMO gdyby jitta byla taka wy........na to juz dawno by grala na turniejach. stw masz racje. lepiej wstawic wiecej gobasow i dobierac je z ringow, matron i rzygac nimi. remowal i tak jest wiec nie ma sensu aby bylo go wiecej ( tym berdziej ze jitta nie jest gobasem )
 
Awatar użytkownika
raziel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: pn cze 21, 2004 9:18 am

śr sie 10, 2005 4:33 am

Szczawiu pisze:
IMO gdyby jitta byla taka wy........na to juz dawno by grala na turniejach.

Z takim rozumowaniem daleko nie zajdziesz raczej. To nie jest zaden argument.

Odnosnie jitty natomiast to moze ona znalezc zastosowanie w bardziej kontrolnej wersji gobbow, jednak wystawianie i equip zajmuje cenny czas. IMO lepiej wystawic tego jednego-dwa gobby wiecej.
pzdr
 
Eld

czw sie 11, 2005 9:51 am

Zajmuje też nieraz czas tapowanie przeciwnikowi lądów portami a jakoś gra nimi sporo ludzi. Jitte jest na tyle dobrą kartą, że warto rozpatrzeć granie nią, w końcu sama wygrywa niejedną grę.
 
Awatar użytkownika
Stobek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: czw maja 01, 2003 7:40 pm

czw sie 11, 2005 10:02 am

W kontrolnej wersji goblinów na JItte nie ma miejsca, bo musielibysmy wyrzucić kolejne gobliny i doszło by do tego,że niebyło by co wystawiać z vialki/equipować. Chociaż to zależy od buildu.

Właśnie w mono R goblinach gdzie mamy tlyko gobliny +viale znajdzie się miejsce na Jitte, i tam właśnie jest ona najbardziej potrzebna ze względu na brak jakichkolwiek narzędzi kontrolnych. Jitta jest zabójcza, na kontrolki drugi atak dzidą to atak z bonusem +4 i każdy następny tak samo, a na napory mamy piękny removal.
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

czw sie 11, 2005 10:13 am

Eld myslisz ze moznaby zmniejszyc liczbe ringleaderow aby upchnac dzide?IMO im wiecej nie-gobow tym mniej przydatne, a wrecz przeszkadzajace moga byc ringi..
 
Awatar użytkownika
Macros
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1540
Rejestracja: sob maja 18, 2002 11:45 pm

czw sie 11, 2005 11:10 am

Ringleader to najpotezniejsza karta w tym decku.
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

czw sie 11, 2005 11:45 am

ale leader przekopie dzide..a my chcemy skorzystac z jej potencjalu..
 
Awatar użytkownika
Macros
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1540
Rejestracja: sob maja 18, 2002 11:45 pm

czw sie 11, 2005 11:52 am

Tak bardzo nie lubie sie powtarzac :(.

Ringleader to najpotezniejsza karta w tym decku.
 
Awatar użytkownika
Shade-89
Moderator
Moderator
Posty: 1901
Rejestracja: ndz lip 27, 2003 7:30 pm

czw sie 11, 2005 12:43 pm

Zgodzę się z Macrosem. Nieczęsto gram gram gobbami, ale to właśnie ringleader jest tym, c zego najbardziej się boję u przeciwnika. Często ratuje sytuacje, gdy wynik jest już przesądzony. Dlatego mimo ewentualnej obecności dzidy w decku, na pewno nie zrezygonwałbym z niego.
 
Awatar użytkownika
stw
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 206
Rejestracja: czw sty 06, 2005 10:58 am

czw sie 11, 2005 3:07 pm

Jeśli już ktoś chce grać na dzidy to wyrzuciłbym flunkiesów.
Jak ktoś gra na dwa siege-gangi to jednego może się pozbyć, tak samo jak ktoś gra na dwóch sharpshooterach.
 
Awatar użytkownika
Peredil
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob sie 13, 2005 6:04 pm

sob sie 13, 2005 6:16 pm

To jest moja talia (jestem w trakcie zbierania i mam juz sporą część). Co można w niej zmienić/ulepszyć, ale tak żeby to było narazie Mono R.

"Main":
---
4 Skirk Prospector
4 Goblin Piledriver
4 Goblin Ringleader
4 Goblin Warchief
4 Goblin Matron
3 Sparksmith
3 Mogg Flunkies
3 Gempalm Incinerator
1 Goblin Sharpshooter
1 Siege-Gang Commander
1 Goblin Pyromancer
1 Goblin Goon
1 Goblin King

4 Aether Vial
22 Mountain

"Sideboard":
---
4 Pyrostatic Pillar
3 Overload
3 Sulfuric Vortex
2 Pulverize
2 Goblin King
1 Gempalm Inicerator

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości