Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
E$
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 21, 2004 12:32 pm

Kult na Polterze - Zasady współpracy

wt lip 05, 2005 12:21 am

Witam wszystkich,

Nadszedł czas bym teraz ja dołożył swoje trzy słowa uzupełniając temat Wódy dotyczący
współpracy z nowopowstającym serwisem Kult na Polterze. O tym dlaczego i po co nie będę
się już rozpisywał - odsyłam do wymienionego topicu. Pozostaje mi tylko pisać o jednym:

Jak??

Współpracować i zaistnieć może każdy, jednak przed nadesłaniem tekstu należy zapoznać
się z pewnymi zasadami, które narzuca głównie forma jaką przyjmuje sub-system, a także
nasz ojczysty język. Pozwoli to uniknąć rozczarowania, frustracji i tym podobnych emocji
zarówno nam (redaktorom) jak i przyszłym autorom. Zachęcamy do współpracy i czekamy na
Waszą pomoc.

1. Tekst musi być poprawny gramatycznie, językowo i składniowo. Nie może kłuć w oczy błędami
i literacką niedbałością o kompozycję. wszystko to utrudnia jego odbiór i obniża jego wartość,
niezależnie od jakości histori, czy pomysłów, które przedstawia.

2. W związku z powyższym teksty przechodzić będą dogłębną korektę i redakcję, którą nie
należy się w razie czego irytować, a jedynie potraktowac jako doszlifowanie naszego tekstu.
Oczywiście równouprawnienie na pierwszym miejscum, toteż wszystkie teksty będą traktowane na
równi. Zarówno redaktorów, jak i współpracujących z serwisem.

3. Pragniemy aby to, co publikujemy przedstawiało wysoki poziom merytoryczny (jak i językowy),
toteż może się zdarzyć, że z różnych względów tekst nie zostanie przyjety do dalszej korekty.
Nie bądźmy przeciętni, a tym, co piszemy pokażmy prawdziwą klasę, a jeżeli się nie uda, to
piszmy dalej... Krytyka, jest rzeczą zaiste budującą.

4. Przyjmujemy teksty okołokultowe dotyczące różnych tematów, przygody, kampanie, wszelkiego
rodzaju twórczość (grafika, opowiadani itp.), czy zasady dodatkowe. Przykłady tekstów
okołokultowych:
- teksty związane z inicjatywą Kult PL (dla których przewidujemy oddzielny dział),
- opis wydarzeń historycznych pod kątem uniwersum Kultu,
- religie świata przez pryzmat Kultu,
- opisy miejsc, przedmiotów, postaci nawiązujących do Kultu,
i tym podobne...

Wszystko to pozwoli zadbać o wysoki poziom kult.polter.pl i jego atrakcyjność, do czego możecie
się wszyscy przyczynić.

Zapraszamy.
 
Awatar użytkownika
kruck
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: śr cze 04, 2003 12:27 am

wt lip 05, 2005 1:52 am

Strasznie jestem ciekaw, jak liczny będzie faktycznie odzew (nie wliczając Cthulhu). No i jak to będzie wyglądało za, powiedzmy, pół roku. Myślę, że dopiero jesień przyniesie falę pasji - nie od dziś wiadomo, że na wiosnę i jesień nadchodzi wysyp świrów...
 
Awatar użytkownika
Rothar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: pt lis 28, 2003 11:05 pm

śr lip 06, 2005 10:08 pm

E$-isie powiedz tylko czy słać na Twojego maila (chyba się nie zmienił?), na maila wódy czy jeszcze gdzie indziej?

Co do fali pasji - na jesieni fala pasji często bywa tłumiona przez tzw. studiowanie i insze mało przyjemne zajęcia, więc lato jest akurat świetnym momentem do zbierania materiałów. Oczywiście IMHO.
 
Awatar użytkownika
wóda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:01 pm

czw lip 07, 2005 12:12 am

Z tego co mi wiadomo, to ani moj, ani E$a mail sie nie zmienil. Mozna przysylac i na ten i na ten. I tak wszystko trafi do nas obu.
A w przyszlosci - kto wie, moze postaramy sie o jakies wspolne, redakcyjne konto. :wink:
Tez jestesmy ciekawi, jak to sie rozwinie, a do przysylania tekstow zachecam i w lato i na jesieni i w zime, a nawet na wiosne :wink: .
Jesli chodzi o postepy prac, to mysle, ze o nich informowac bedziemy w tym drugim temacie.
 
Awatar użytkownika
laza
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 241
Rejestracja: pn cze 28, 2004 7:27 pm

wt sie 09, 2005 10:20 pm

A czy czyste opowiadanka, nie mające kontynuacji, ani nie będące fragmentami scenariuszy [:)] ujdą? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że przede wszystkim tekst musi być dobry. No i na temat :)
 
Awatar użytkownika
E$
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 21, 2004 12:32 pm

wt sie 09, 2005 10:37 pm

Sądzę, że jak najbardziej ;) Jak dla mnie krótkie wstawki fabularne w podręczniku głównym, czy 'opowiadanka marginesowe' z Purgatory, to coś bardzo ciekawego. W dodatku coś, co czasami bardziej inspiruje niż cokolwiek innego.

Także czekamy na Twoje teksty Laza ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości