Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
ReCo
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Alternatywne Dyskusje

pn lut 07, 2005 7:49 pm

Witam,
jest to wątek przeznaczony dla Was. Możecie się w nim wypowiadać na tematy związane z rozwojem Forum Alternatywnych Kart, tego co Wam się nie podoba, co należałoby zmienić itp :P

Wszelkie pomysły, sugestie dotyczące Forum (dotyczy to takze Konkursów) którymi chcielibyście się podzielić z nami, prosimy kierować tutaj i umożliwić innym dyskusję na ten temat.

Jak już pewnie zauważyliście, wraz z Shadem zajęliśmy się nową Sondą (ufff), w niedługim czasie postaramy się dokonać reanimacji Forum Konkursowego - mamy nadzieję że będziecie się na nim udzielać :)

Uznaliśmy, że przyszedł czas na zmiany, a że tamten wątek był już pełen rozmaitych treści - nowi użytkownicy czuliby się trochę zagubieni czytając dość stare już posty, odkleiliśmy stare AD, nie usuwając ich jednak.

Awatar użytkownika
Radyan
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw lut 10, 2005 11:15 pm

Przepraszam, że się wtrącę, ale czy przypadiem nie przyklejacie zbyt wielu kart? Przyklejenie powinno być nielichym wyróżnieniem, a nie być rozdawane na lewo i prawo... Z tego co pamiętam, to zawsze przyklejanych było maksymalnie 5 kart na tydzień, z których robiono sondę - czy nie można by wrócić do tego sprawdzonego systemu??

Awatar użytkownika
ReCo
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt lut 11, 2005 8:27 am

przyklejanych było więcej kart, ba istniała nawet zasada mówiąca że każda pierwsza karta nowego użytkownika będzie przyklejana, wydaje mi się że ilość odznaczonych kart nie jest jakoś specjalnie przesadzona; w dodatku przyklejenie nie równa się nominacji do sondy - dopiero z kart przyklejonych będziemy wybierać kandydatów

jeśli jednak chcecie żebyśmy ograniczyli te odznaczenia to żaden problem, zaczynając od nowej sondy może być ich mniej

Awatar użytkownika
Radyan
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt lut 11, 2005 12:45 pm

Ok, rozumiem, dzięki za wyjaśnienie tej sprawy. Sądzę jednak, że tematy takie jak Alternatywne Dysukusje czy Poradnik należałoby zrobić ogłoszeniami - wtedy zawsze byłyby na samej górze, dostęp do nich byłby łatwiejszy, częściej byłyby zauważane. Obecnie mieszają się z przyklejonymi kartami i sprawia to wrażenie chaosu. Ponadto myślę, że warto byłoby przykleić Alternatywny Unhinged :).

Awatar użytkownika
ReCo
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt lut 11, 2005 10:35 pm

na razie nie będzie nowych ogłoszeń, już niedługo wprowadzimy dość ciekawe rozwiązanie które ograniczy ilość przyklejonych kart, imo bardzo się Wam spodoba :)

Awatar użytkownika
Radyan
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw lut 17, 2005 9:01 am

Widzę, że pojawiło się nowe rozwiązanie, więc pozwólcie że skomentuję.
Taka metoda wyróżniania kart bardzo mi się podoba! Gratuluję pomysłu autorowi - jest przejrzyście, jasno i zrozumiale. Mam jednak kilka uwag krytycznych (nie odbierzcie tego źle, po prostu chciałbym, by to forum wyglądało jak najlepiej :))

Po pierwsze w "Sondzie" nigdzie nie mogłem znaleźć linka do głosowania. IMO powinen on się tam znaleźć, bo część osób wchodząc do wątku, pomyśli "O! Fajnie, zaraz zagłosuję.", ale nie znajdzie sposobu, by to zrobić, a na stronę główną nie wszyscy trafiają.
Po drugie, jeżeli już karty do sondy zostają wypisane, to IMO powinniście poprawiać ich wordingi, tak aby przynajmniej zdania rozpoczynały się z dużej litery i kończyły kropka (patrz Firk, the Anarchist). Z tego co widziałem, to jeszcze bodajże Varg ma zapisany typ z małej... Niby nic, ale jednak razi, w końcu sonda to chyba trochę taki wątek reprezentacyjny, powinien być dopieszczony w każdym calu :). Z innych pomysłów - może warto byłoby rozdzielać poszczególne karty w bardziej wyraźny sposób, np. za pomocą poziomej kreski...

Co do wątku, w którym proponowane są karty do nowej sondy, to sądzę, że także możnaby prócz linków podawać ich wordingi a może i autorów? Ponadto chyba nie powinny mieć miejsca sytuacje, w których wypisana jest jakaś karta i dopisek "po osłabieniu"... No albo karta jest, albo nie. Nie zawsze trzeba podawać od razu wszystkie karty, można je dodawać stopniowo, a jeżeli do jakiejś karty nie jesteście przekonani, to lepiej jej nie dawać, a spokojnie poczekać, może autor poprawi to, co było źle i wkleicie jego pomysł później, ew. zostaje jeszcze sonda w kolejnym tygodniu :).

TO chyba wszystko, co nasuwa mi się na myśłl. Tak czy inaczej - zmiany idą w bardzo dobrym IMO kierunku. Tak trzymać!

Awatar użytkownika
Shade-89
Moderator
Moderator

czw lut 17, 2005 1:26 pm

Zaraz dodam link i popoprawiam wordingi.
W sumie co do podawania autorów przy linkach, to imo nie ma problemu. Ale byłbym przeciwny podawania wordingów, zwłaszcza, że karty cały czas ulegają zmianom. Obecnie wszystko wygląda dość klarownie. :)

Awatar użytkownika
ReCo
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw lut 17, 2005 2:53 pm

autor = Asthner :) szkoda tylko że jeszcze nie powrócił :(

Awatar użytkownika
Venom master
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt kwie 08, 2005 8:31 pm

to szalony pomysł, ale może do sondy dodawać karty z Alternatywnego Unhingeda??? Wiem, że to dziwne, ale pewnie by wypaliło.

Awatar użytkownika
Shade-89
Moderator
Moderator

pt kwie 08, 2005 9:14 pm

E... raczej nie. Można ew. raz na jakiś (dość długi) czas zrobić alternatywną sondę, choć i to nie jest pewne.

Awatar użytkownika
Radyan
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt kwie 08, 2005 9:30 pm

Ponadto nie widać, żeby Alternatywny Unhinged był jakoś szczególnie oblegany... Róbcie więcej kart, a wtedy może coś się pomyśli... :) Bo jak na razie to nawet raz na miesiąc nie bardzo byłoby z czego wybierać... Chyba, że zrobimy unhingedową sondę wszechczasów :P

Awatar użytkownika
nightspirit
Stały bywalec
Stały bywalec

pt kwie 08, 2005 10:11 pm

Prawdopodbnie wygałaby jakaś karta sir_reddragona typu 3/3 z cyclingiem za :3::G: "nie mam pomysłu na nazwę".

No co... Jeszcze tylko ciekawy flav np. "Eeeee...???" i ta karta ma mój głos :P - Rad

Awatar użytkownika
Nielubiepieczarkathor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt kwie 08, 2005 11:00 pm

no bo się pomysły po 6 stronach skończyły - i dobrze, bo lepsze to, niż wymyslanie na siłę.

Awatar użytkownika
ReCo
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw cze 02, 2005 10:42 pm

wieki mnie tu nie było :P widzę że jakoś sobie radzicie :)

pomysł na unhingową sondę wszechczasów jest całkiem fajny, moglibyście coś takiego zorganizować; przykładowo 5 sond po 5 kart i następnie wielki finał (do którego przechodzą zwycięzcy poprzedniego etapu); albo jeżeli uważacie że trwałoby to zbyt długo to możnaby od razu wybrać 5 kart i zrobić 1 sondę. Dobrze byłoby uwzględnić karty które pojawiły się w obu topicach unhinged (gdzieś znajduje się wątek z pierwotnym projektem unh);
gdyby zakręcić Dustera to i może taka sonda pojawiłaby się na stronie głównej :)

Awatar użytkownika
Shade-89
Moderator
Moderator

ndz sie 14, 2005 10:54 pm

Ruszyły nowe konkursy:
Conceptstorm
oraz
wyzwanie z nieco zmienionymi zasadami.
Zachęcam do wzięcia w nich udziału, dla zwycięzców cenne nagrody! :P
Jeśli ktoś ma jakieś, pytania prosimy zadzwonić na naszą infolinię:
0-700-666-666
lub posłać pm do mnie :)

Awatar użytkownika
nightspirit
Stały bywalec
Stały bywalec

pn sie 15, 2005 9:39 pm

Kiedy sonda z normalnymi kartami?

Awatar użytkownika
Shade-89
Moderator
Moderator

ndz wrz 04, 2005 8:07 pm

Jest.
W środę-czwartek powinny pojawić się zaległe arty.

===

Jak zapewne widzicie, zmieniła się forama zabawy w składanie karty. Co sądzicie o jej nowej formie? Czekamy na uwagi :)

Awatar użytkownika
Cabal
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz wrz 04, 2005 10:38 pm

Mi się podoba. Nie ma już w tym wątku takiego bałaganu :razz: .

Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn wrz 05, 2005 8:48 am

-120! Grr!

Ale jest czytelniej i ładniej :razz:

Awatar użytkownika
Nielubiepieczarkathor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn wrz 05, 2005 8:59 am

Co "-120"?

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Czemu tam nie zlicza postów?! (o ile dobrze spojrzałem)

Podpowiedź: Składanka.

BTW: Axcel: czy części Twojej sygnaturki mają ze sobą coś wspólnego? (tzn: najpierw "wyjdziesz za mnie?", a potem "nie będzie mnie przez dwa tygodnie"?)

:P

Awatar użytkownika
Shade-89
Moderator
Moderator

pt wrz 16, 2005 10:16 pm

Z powodu dużego ruchu przywracamy zasadę 1 karta na dzień. Od następnej sondy, karta tygodnia będzie wybierana co tydzień :P

Dopisz posta do regulaminu. Nie masz specjalnych podstaw do egzekwowania regulacji umieszczonych poza nim.

Edit: Proszę, proszę... Ludziom ogranicza się swobodę, a Ci nie pisną nawet słówka. Spadek po komuniźmie?

Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator

sob wrz 24, 2005 5:56 pm

Oświadczam, że z dniem dzisiejszym oficjalnie kończę moje dłuuugie wakacje i wracam żeby dobrać się Wam do postów. ;)

Wszystkim chcącym zaprotestować przypominam, że nic nie stoi na przeszkodzie, żebym zrobił ponownie taką czystkę, jaka miała miejsce w Składance. :]

Dla niezorientowanych sytuacji- w ostatnim miesiącu większość mniej lub bardziej bezpośrednich aluzji w postach Ziezióra, axcel i Shade'a, aktywność forumowego poltergeista, tajemnicze zniknięcia/edity postów oraz poukrywane na forum wiersze były zapowiedzią mojego dzisiejszego powrotu.

Bójcie sie więc! Nie po to przygotowywałem to tak pieczołowicie, żeby teraz nic nie robić. Obiecałem sobie, że spamerzy będą mieli przekichane- i słowa dotrzymam. :]

Edit: No, jeszcze się pochwalę poprawionym avatarkiem. Te żywsze płomienie będą jeszcze długo Was straszyć. ;)

Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob wrz 24, 2005 6:18 pm

Czuje sie pominiety. Juz pierwszego dnia dzialania poltergeista stwierdzilem 'o, Asthner wrocil'. Zrobilem to na glos na forum wiec jest dowod (jesli go nie skasowales)

Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator

sob wrz 24, 2005 6:22 pm

Istnieją dwie możliwości: albo napisałeś to kiedy jeszcze nie zdecydowałem się kasować wszystkich oczywistych śladów albo Cię przeoczyłem. Nikt nie jest doskonały. :)

Awatar użytkownika
Zieziór
Moderator
Moderator

sob wrz 24, 2005 7:45 pm

Poza tym wymienione zostały osoby, które zapowaiadały między wierszami powrót Asthnera a Ty tylko się wygadałeś - o ile dobrze pamiętam to Asthner ten post Ci skasował :)
W każdym razie po dobrym przygotowaniu nasz ulubiony moderator (:P) powrócił i bierze się ostro do pracy. Mniej tajemniczy jest rychły powrót do łask WMTS więc się szykujcie :)

Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob wrz 24, 2005 7:54 pm

Zieziór pisze:
Ty tylko się wygadałeś

Przepraszam, dowiedzialem sie tego dopoiero kiedy sam to wyraznie napisal. Wtedy to sam wydedkowalem, tak samo jak kazdy uzyszkodnik mogl.

Awatar użytkownika
Shade-89
Moderator
Moderator

sob wrz 24, 2005 8:54 pm

Axcel też się wygadała ;P
A i ja postaram się zmotywować do większej aktywności :)

Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator

sob wrz 24, 2005 9:10 pm

Axcel najpierw zgadła, chyba, że w jej oświeceniu ktoś z Was miał udział. ;P

Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob wrz 24, 2005 9:51 pm

Np. ja?
A skad ona cie zna? Bo nie jest dlugo na tym forum, afair.

Awatar użytkownika
Shade-89
Moderator
Moderator

sob wrz 24, 2005 9:53 pm

Ja sam czytam posty sprzed kilku lat. A rozmowę proponuję przenieść na priv, bo offtopic się robi.