Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

wt sie 09, 2005 2:21 pm

Blizzard pisze:
Tylko powiedzcie mi jescze czy tego efektu moge używać pare razy ?? Np. żuce jakiegoś arcane, i pokaże Kodama's Might to moge zapłacic 2 landy forest i uznać to jakos ze sa z tamtym arcanem spleciona 2 czary Kodama's Might??

Niestety, jeśli masz na ręce tylko jedną sztukę mighta, to na daną kartę możesz splicować go tylko raz. Ale ogólnie, na każdego arcana możesz dosplicować ile chcesz czarów (oczywiście muszą mieć zdolność splice). Przykładowo, na glacial raya możesz dodać mighta, drugiego mighta (jesli masz go na ręce, powtarzam) i np. jeszcze wear away:)

Blizzard pisze:
I czy żeby połaczyc Kodama's Might z innym arcanem to ten arcane też musi mieć umiejętnośći Splice onto Arcane czy nie musi?

Nie. Wystarczy, że tamten arcane to arcane:)
 
wielki_kalif
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 9:38 pm

wt sie 09, 2005 6:56 pm

witam wszystkich użytkowników .Mam problem z przetłumaczeniem karty
Choking Vines
X target attacking creatures are considered blocked. Choking Vines deals 1 damage to each of those creatures.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

wt sie 09, 2005 7:08 pm

wielki_kalif pisze:
Choking Vines
X target attacking creatures are considered blocked. Choking Vines deals 1 damage to each of those creatures.

Choking Vines
X wybranych, atakujących kreatur jest uważanych za zablokowane. Choking Vines zadaje każdej z nich 1 obrażenie.

Tłumaczę dokładniej:
Mamy sobie declare blockers step - krok wybierania blokerów. Możemy wtedy powiedzieć: no to blokuję Blastoderma Llanowar Elfem, a tego tokena kavu Springing Tigerem (na przykład). Żadna z tych dwóch atakujących kreatur nie wejdzie w gracza. Już do końca fazy ataku obie dostają status "zablokowanej". Możemy też rzucić w tym czasie Choking Vines z X=2 i wtedy też są traktowane jako zablokowane. Nie da się tego w żaden sposób zmienić (jak już wspomniałam, zablokowanie trwa do końca fazy ataku). Kreatury zablokowane "przez" Vinesa nie zadadzą obrażeń graczowi. Dodatkowo, o czym mówi druga część spellu, same dostaną po jednym obrażeniu.
 
Blizzard
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 06, 2005 10:48 pm

śr sie 10, 2005 1:01 pm

Mam pytanie odnośnie 2 kart i ogólnie Enchatmentow:

Honden of Night's Reach

At the beginning of your upkeep, target opponent discards a card for each shrine tou control.

Czyli jeżeli zagram ta kartą, to przeciwnik dicarduje, a ja musze odłożyc ta karte na grób ?? Czy Enchatmenty zagrywam tak jak artefakty że one są cały czas w grze, i zawsze na początku mojej tury przecwnik traci karte ??

I podobnie jest z Honden of Life's Web

At the beginnin of your upkeep, put a 1/1 colorless spirit crature token into play for each Shrine you control.

Czyli jeżeli położe ta karte pojawia sie 1/1 bezkolorowy spirit, i ja tego Enchatmenta kłade do grobu czy zostawiam do końca gry, i zawsze na początku mojej tury będzie sie pojawiał 1/1 spirit ??
 
Awatar użytkownika
kicpri
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 929
Rejestracja: sob lis 01, 2003 10:35 pm

śr sie 10, 2005 1:13 pm

Czyli jeżeli zagram ta kartą, to przeciwnik dicarduje, a ja musze odłożyc ta karte na grób ?? Czy Enchatmenty zagrywam tak jak artefakty że one są cały czas w grze, i zawsze na początku mojej tury przecwnik traci karte ??


Enchantmenty to permanenty [po angielsku to znaczy cos stalego teraz juz cos znaczy, bo pernamenty nic nie znacza :P], są na stałe w grze, więc co upkeep przeciwnik discarduje kartę, dopóki Honden będzie w grze

Czyli jeżeli położe ta karte pojawia sie 1/1 bezkolorowy spirit, i ja tego Enchatmenta kłade do grobu czy zostawiam do końca gry, i zawsze na początku mojej tury będzie sie pojawiał 1/1 spirit ??


Jak wyżej, Honden będzie w stole dopóki nikt go nie zniszczy czymś, co upkeep kładłbyś spirita.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

śr sie 10, 2005 1:13 pm

Blizzard pisze:
Czyli jeżeli zagram ta kartą, to przeciwnik dicarduje, a ja musze odłożyc ta karte na grób ?? Czy Enchatmenty zagrywam tak jak artefakty że one są cały czas w grze, i zawsze na początku mojej tury przecwnik traci karte ??

Zagrywasz Hondena. Zostaje sobie w grze (jak artefakt) i na początku każdej twojej tury (po untapie) przeciwnik discarduje tyle kart, ile masz Shrinów na stole. Discarduje = wybiera z ręki i daje na cmentarz:)

Blizzard pisze:
Czyli jeżeli położe ta karte pojawia sie 1/1 bezkolorowy spirit, i ja tego Enchatmenta kłade do grobu czy zostawiam do końca gry, i zawsze na początku mojej tury będzie sie pojawiał 1/1 spirit ??

Analogicznie: wchodząc nic nie robi. I tak samo, w każdym twoim upkeepie (następny krok po untapie) dokładasz sobie tyle tokenów, ile masz Shrinów w grze.

Przykład: Masz na stole czarnego Hondena i zielonego Hondena. W każdym twoim upkeepie przeciwnik discarduje DWIE karty (za twoje dwie kapliczki (Shrine)) i wkładasz sobie do gry DWA tokeny.
 
Renton_Fynn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 3:59 pm

śr sie 10, 2005 1:53 pm

Zabieram oppowi krite z grava Ink eyem, potem ta krita ginie. Do czyjego grobu spadnie? Mojego, czy ownera decku??
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

śr sie 10, 2005 1:56 pm

Do grobu ownera.
 
Blizzard
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 06, 2005 10:48 pm

śr sie 10, 2005 6:39 pm

Kompletnie nie kumam karty Graceful Adept:

You have no maximum hand size ??

O co chodzi? przecież w ręce możesz miec ile chesz kart ??
 
Rahl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 9:25 pm

śr sie 10, 2005 6:45 pm

nie, masz limit do 7, tj pod koniec swojej tury musisz miec max 7 kart na rece, jezeli masz wiecej to musisz wywalic, tyle, zeby Ci zostalo 7 "Graceful Adept" pozwala Ci na ignorowanie tej zasady
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

śr sie 10, 2005 6:47 pm

W trakcie tury możesz mieć w ręce ile kart chcesz, ale jeśli masz więcej niż 7 i nic z nimi nie zrobisz, pod koniec tury musisz odrzucić (zdiscardować) nadmiar, żeby mieć równo 7. To jest standardowy max. hand size. Dzięki Graceful Adeptowi pomijesz ten krok - możesz mieć ich nawet 20.

Najprawdopodobniej nie doczytałeś w zasadach, albo koledzy wprowadzili cię w błąd :wink:

[EDIT:] GRRRR!!! PRZEKLĘTY SIMU-POSTING!!! KTÓRY TO JUŻ RAZ DZISIAJ MAM TAKIEGO PECHA?! :wkurzony:
 
qaurion fsklf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 12, 2005 12:31 am

pt sie 12, 2005 12:51 am

mam pytanie:czy karty enchant creature można stawiać na własne karty??
 
Mtg maniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw lut 24, 2005 6:50 pm

pt sie 12, 2005 1:24 am

Pewnie ( chyba ze na karcie pisze ze jest inaczej )
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

pt sie 12, 2005 1:36 am

qaurion fsklf pisze:
mam pytanie:czy karty enchant creature można stawiać na własne karty??

Teraz to są karty Aura, ze zdolnością "enchant creature", bądźmy precyzyjni :razz:
 
Awatar użytkownika
knur_wesoly
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: śr cze 01, 2005 3:53 pm

pt sie 12, 2005 10:46 am

Czy jezeli Konda's Banner zequpiuje na np. Takeno, Samurai General to taki Kentaro dostanie ile razy +1/+1? Chodzi mi o to czy dostanie +2/+2 za sam typ, bo jet i czlowiekiem i samurajem. I czy legendarnosc jest liczona jako typ stworzenia?

Czy w tym wypadku general tez dostanie + z bannera?
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

pt sie 12, 2005 12:21 pm

knur_wesoly pisze:
Czy jezeli Konda's Banner zequpiuje na np. Takeno, Samurai General to taki Kentaro dostanie ile razy +1/+1?

Raz za wspólny jakikolwiek podtyp i raz za kolor.

knur_wesoly pisze:
I czy legendarnosc jest liczona jako typ stworzenia?

Nie, po usposobie ułożenia tego na karcie widać, że legendarność to "nadtyp" karty - suptype, a nie subtype. Tak jak mówisz, było kiedyś. Wtedy "Legend" było na końcu, po słowie Creature.

knur_wesoly pisze:
Czy w tym wypadku general tez dostanie + z bannera?

Stwór, na którego equipujesz Banner też dostaje bonus, +2/+2.
 
Awatar użytkownika
knur_wesoly
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: śr cze 01, 2005 3:53 pm

pt sie 12, 2005 5:11 pm

Czy zdolnosc Sundering Titan'a oznacza, ze jezeli wchodzi, albo tam schodzi z gry to niszczy po 1 basic ladzie kazdego typu? Tzn. niszcze jeden forest, island, mountain, plains i swamp.

A moj kolega, ktory gra tooth'em (w nim titan) klocil sie ze mna ze wybiera sobie np. Mountain i niszczy wszystkie mountain'y. grrrr :x...
Ostatnio zmieniony pt sie 12, 2005 6:14 pm przez knur_wesoly, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

pt sie 12, 2005 5:49 pm

Tak, dokładnie.
 
Awatar użytkownika
iCe
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 10:25 pm

pt sie 12, 2005 11:10 pm

Chciał bym się dowiedzieć co dokładnie robią karty Pithing Needle(As Pithing Needle comes into play, name a card. Activated abilities of the named card can’t be played unless they’re mana abilities),Damping Matrix(Activated abilities of artifacts and creatures can'tbe played unless they're mana abilities), oraz Time Stop(End the turn. (Remove all spells and abilities on the stack from the game, including this card. The player whose turn it is discards down to his or her maximum hand size. Damage wears off, and “this turn” and “until end of turn” effects end.).
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

pt sie 12, 2005 11:27 pm

iCe pisze:
Pithing Needle(As Pithing Needle comes into play, name a card. Activated abilities of the named card can’t be played unless they’re mana abilities)

Kiedy Pithing Needle wchodzi do gry, wybierasz nazwe karty. Aktywowane zdolności tej karty (czyli te z dwukropkiem w środku :wink:) nie mogą być grane, chyba, że dają manę.

iCe pisze:
Damping Matrix(Activated abilities of artifacts and creatures can'tbe played unless they're mana abilities),

Aktywowane zdolności artefaktów i kreatur nie mogą być grane, chyba, że polegają na dawaniu many.

Wyjaśnienie: zdolność aktywowana to taka, która ma postać KOSZT:EFEKT. Koszt to nie tylko mana - czasem trzeba np. zapłacić życie lub coś poświęcić.

iCe pisze:
Time Stop(End the turn. (Remove all spells and abilities on the stack from the game, including this card. The player whose turn it is discards down to his or her maximum hand size. Damage wears off, and “this turn” and “until end of turn” effects end.).

Zakończ aktualną turę. (Usuń wszystkie czary i zdolności ze stosu, włącznie z tą kartą. Gracz, którego tura to była discarduje wszystkie nadmiarowe karty powyżej 7. Obrażenia ze stworów zostają ściągnięte i kończą się wszystkie efekty które miały działać "w tej turze" oraz "do końca tury")
 
qaurion fsklf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 12, 2005 12:31 am

ndz sie 14, 2005 7:54 am

Co robi karta Hankyu ?
equipped creature has " :tap: :put an aim counter on Hankyu" and " :tap: :
Remove all aim countres from Hankyu: This creature deals damage to target creature or player equal to the number of aim countres removed."

nie kumam tez karty Floodbringer i w niej teksu "Tap target land". Co mi da zatapowanie czyjegoś landu? Na jak długo on jest zatapowany??
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

ndz sie 14, 2005 10:49 am

qaurion fsklf pisze:
equipped creature has " :T::put an aim counter on Hankyu" and " :T::
Remove all aim countres from Hankyu: This creature deals damage to target creature or player equal to the number of aim countres removed."

Za tapnięcie zaekwipowanej kreatury kładziesz na niej znacznik (jakieś szkiełko, guzik czy cokolwiek) lub za tapnięcie jej zadaje wybranej kreaturze lub grzaczowi tyle obrażeń, ile skompletowałeś takich znaczników, po czym je usuwasz (czyli musisz zbierać od nowa).

qaurion fsklf pisze:
"Tap target land".

Jak zatapujesz landa przeciwnikowi, to nie będzie mógł go użyć. To takie spowolnienie. Land będzie zatapowany aż do następnego untapu, na początku jego następnej tury.
 
wielki_kalif
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 9:38 pm

czw sie 18, 2005 11:16 pm

mam pytanie odnośnie karty wellwhisper
Tap: You gain 1 life for each Elf in play.
czy to znaczy że za każdego elfa w grze dostaję 1 życia?
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

czw sie 18, 2005 11:18 pm

tak
 
Blizzard
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 06, 2005 10:48 pm

sob sie 20, 2005 12:45 am

Ja mam takie ogólne pytanie na temat kart z umiejętnościami zaczynającymi sie od "Whenever", ale sprecyzuje je na kilku przykladach.

Karta: Thief of Hope
Opis: Whenever you play a Spirit or Arcane spell, target opponent loses 1 life and you gain 1 life.
Czyli np. Jeżeli mam na stole Thief of hope i wystawie teraz w mojej turze rownoczesniej (albo po koleji) jakies 2 creatury, to przeciwnik traci 2 życia a ja zyskuje 2 ? czy po prosrtu to sie liczy jako jeden ? Albo np. jezeli np. wystawie creature a potem jescze zagram jakis arcanem ??

Karta: Kami of the hunt
Opis: Whenever you play a Spirit or Arcane spell, Kami of the Hunt gets +1/+1 until end of turn.
Czyli takie same pytanie, np. mam wyłożonego Kami of the hunt i wystawie 2 creatury w mojej turze, to Kami of the Hunt dostaje +2/+2 czy to sie liczy za jeden i dostaje tylko +1/+1 , nawet jakbym wystawil 20 creatur i zagral w tej turze 20 arcanami ?
I to działa do końca mojej tury, czy do tury jaka teraz trwa ?? Np. jak w turze przeciwnika zagram Instantem - Arcanem , to Kami of the hunt dostaje +1/+1 do końca tej tury czy to teżbedzie działać do końca mojej tury ??

Karta: Soilshaper
Opis: Whenever you play a spirit or Arcanem spell, target land becomes a 3/3 creatyre until end of turn. It's still a land.
I taka sama sytacja czy jeżeli zagram 2 spiritami to sie pojawiają 2 creatury 3/3 czy zawsze tylko jedna. I czy ta creatura może odrazu atakować jak sie pojawi ?? Czy w sumie ona jest tylko do obrony ??

Aha i czy to wszystko "Whenever you play" to sie liczy tylko wtedy jak ty wystawisz np. spirita, czy też jak spirit się pojawi sam np. dzieki artefaktowi albo pojawi sie bo byl w umiejetnosic jakiejs creatury ?
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

sob sie 20, 2005 1:41 am

Blizzard pisze:
Czyli np. Jeżeli mam na stole Thief of hope i wystawie teraz w mojej turze rownoczesniej (albo po koleji) jakies 2 creatury, to przeciwnik traci 2 życia a ja zyskuje 2 ? czy po prosrtu to sie liczy jako jeden ? Albo np. jezeli np. wystawie creature a potem jescze zagram jakis arcanem ??

Każdy zagrywasz osobno, więc ty +2, opp -2

Blizzard pisze:
Czyli takie same pytanie, np. mam wyłożonego Kami of the hunt i wystawie 2 creatury w mojej turze, to Kami of the Hunt dostaje +2/+2 czy to sie liczy za jeden i dostaje tylko +1/+1 , nawet jakbym wystawil 20 creatur i zagral w tej turze 20 arcanami ?

Tak samo - ile spelli (spiritów i arcanów) - tyle bonusów. Czyli może dostać np +2/+2, albo i +20/+20...

Blizzard pisze:
I to działa do końca mojej tury, czy do tury jaka teraz trwa ?? Np. jak w turze przeciwnika zagram Instantem - Arcanem , to Kami of the hunt dostaje +1/+1 do końca tej tury czy to teżbedzie działać do końca mojej tury ??

Działa do końca OBECNEJ tury.

Blizzard pisze:
I taka sama sytacja czy jeżeli zagram 2 spiritami to sie pojawiają 2 creatury 3/3 czy zawsze tylko jedna. I czy ta creatura może odrazu atakować jak sie pojawi ?? Czy w sumie ona jest tylko do obrony ??

Pojawią się dwie kreatury. Możesz nimi atakować, ale tylko, jeżeli te landy są w grze od twojej poprzedniem tury. W przeciwnym wypaku nie mogą w tej turze atakować (bo nie mają haste). W sprawdzaniu czy stwór bez haste może atakować, czy nie, liczy się, czy ta karta była w grze od początku twojego upkeepu, czy to jako stwór, czy to jako land:)

Blizzard pisze:
Aha i czy to wszystko "Whenever you play" to sie liczy tylko wtedy jak ty wystawisz np. spirita, czy też jak spirit się pojawi sam np. dzieki artefaktowi albo pojawi sie bo byl w umiejetnosic jakiejs creatury ?

Tylko kiedy ty go NORMALNIE zagrywasz, czyli z ręki. Ewentualnie z umiejętności, która mówi nie o "wkładaniu do gry" ("put into play"), tylko
o "zagrywaniu tak, jak z ręki" ("play this card as though it were in you hand" albo coś w tym stylu, ciężko przytoczyć dokładnie każdą możliwość).

Uwaga co do słowa "whenever": znaczy ono w moim wolnym tłumaczeniu "za każdym razem, gdy" (ta wersja najwięcej mówi początkującemu), wobec czego zdolność odpala się ZA KAŻDYM RAZEM, gdy coś robisz (rzucasz Spirita/Arcane). A nie możesz rzucić jednocześnie dwóch kretur czy czarów. One wszystkie są rozpatrywane po kolei (polecam poszukać na forum wątku z wyjaśnieniem jak działa stos, to bardzo istotne) i wchodzą osobno, więc każdy odpala zdolność osobno - dzięki temu mogą nam działać kilka razy na turę (np +20/+20 :razz:).
 
Awatar użytkownika
knur_wesoly
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: śr cze 01, 2005 3:53 pm

sob sie 20, 2005 11:04 am

po odessaniu wszystkich ladow z decka i odpaleniu charbelchera (chyba nie musze dawac linka itp ;)), ile obrazen wbije?

i jeszcze jedno troche nie ten temat, ale nie chce mi sie wchodzic na inny :P... kiedy odzyskuja swoja naturalna obrone (to znaczy jezeli strzele w stworka shock'iem i mial np. 2/3 to kiedy bedzie mial z powrotem nienaruszone 3), chodzi mi o faze gry...
 
Awatar użytkownika
Matus_the_1st
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: wt paź 07, 2003 6:07 pm

sob sie 20, 2005 11:18 am

From The Year of the Rising Sun by John Carter, Saturday, February 12, 2005:
Q: With Goblin Charbelcher, what happens if I trigger the ability and my library doesn't have any land card? --Felix B.
A: If you activate (trigger means something different in Magic) Goblin Charbelcher with no lands in your library you'll reveal your library until it's gone, count the cards, deal that much damage to your target, and then put the cards back in any order you choose. The Charbelcher stops when you hit a land or when you run out of unrevealed library.

Czyli belcher odpali za tyle, ile masz kart w decku.
Aha, jeszcze jedno. Mimo, że tekst na karcie sugeruje, że cel wybiera się po odkryciu kart to tak nie jest. Cel tzeba wybrać na początku.
Ostatnio zmieniony sob sie 20, 2005 11:20 am przez Matus_the_1st, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

sob sie 20, 2005 11:20 am

tekst na karcie nic nie sugeruje. zawsze cele wybieramy w momencie zagrywania czaru/ability.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

sob sie 20, 2005 11:22 am

knur_wesoly pisze:
(chyba nie musze dawac linka itp )

Chyba jednak powinieneś. Regulamin jest dla wszystkich. Ale w sumie to już sprawa modów, co ci za to zrobić :razz:

Co do pytnia: karty odsłaniamy dopóki możemy - zatrzymujemy się na końcu biblioteki i zadajemy tyle obrażeń, ile zostało odsłoniętych kart :D

knur_wesoly pisze:
kiedy odzyskuja swoja naturalna obrone (to znaczy jezeli strzele w stworka shock'iem i mial np. 2/3 to kiedy bedzie mial z powrotem nienaruszone 3), chodzi mi o faze gry...

Na początku cleanup stepu, który jest drugim krokiem fazy końca tury. Poczytaj "strukturę tury".

[edit] Grr... Ale tu tłoczno... Znów simu-post:/ Was też tak wkurza, jak się minimalnie spóźnicie?
Ostatnio zmieniony sob sie 20, 2005 11:24 am przez axcel, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości