Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Matus_the_1st
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: wt paź 07, 2003 6:07 pm

sob sie 20, 2005 11:23 am

Bubu: Ale nie wszyscy to wiedzą.
A tekst na karcie przy dosłownym tłumaczeniu sugeruje.

Edit:
Axcel: life is brutal ;)
 
wielki_kalif
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 9:38 pm

sob sie 20, 2005 11:54 am

Mam pytanie odnośnie karty reshape
As an additional cost to play Reshape, sacrifice an
artifact.
Search your library for an artifact card with converted
mana cost X or less and put it into play. Then shuffle
your library.

czy do gry mogę położyć 1 artefakt za x czy dowolną ilość?
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

sob sie 20, 2005 12:05 pm

1 o CC= X lub mniej, gdzie X to CC poswieconego artefaktu.
 
Blizzard
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 06, 2005 10:48 pm

śr sie 24, 2005 1:03 am

Ja mam pytanie odnosnie czarów i umiejetności:
"All creature"

Np. All creature gets -1/-1 entil of the turn.
Czy to oznaczy ze wszystkie krity na stole dostaja -1/-1 czy tylko te krity przeciwnika ??
Wiem że "all" znaczy "all". Ale czasami działanie na wszystkie kirty by było całkowicie bez sensu i nie opłacalne , a jednak karty ktore to maja sa czesto Rarami i Uncomonami :/

Np. ta karta http://www.findmagiccards.com/Cards/7E/ ... f_God.html
 
Awatar użytkownika
shtchepan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw kwie 21, 2005 8:23 pm

śr sie 24, 2005 7:42 am

Blizzard
All creature gets -1/-1 entil of the turn.
To z naczy że wszystkie - i twoje, i twojego przeciwnika.
 
Awatar użytkownika
FlaiR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 494
Rejestracja: pt lis 26, 2004 7:37 pm

śr sie 24, 2005 8:16 am

Tak i twoje i przeciwnika poniewaz jest tam "all" :wink:

Pozaty, podałeś złą nazwę karty i popełniłeś błąd w wordingu :wink:
Ostatnio zmieniony śr sie 24, 2005 8:16 am przez FlaiR, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

śr sie 24, 2005 8:16 am

Mały oftopic - raz, nie ktażdy rar i unc są dobre. Oczywiście, że commony bywają lepsze, ba - nawet droższe od niektórych rarów. To kwestia rzadkości katy, a nie tego, jak dobra jest. Dwa - tobie się wydaje, że obniżenie P/T także twoim kreaturom jest bez sensu, a jednak da się zrobić na tym morderczą strategię... To samo jest z kartą, którą podałeś. Wyobraź sobie, że jest deck, który ma tylko jedną kreaturę (3-4 sztuki, ale to i tak mało :)). Nazywa się Psychatog, bo tak też nazywa się ten stwór. Gra nim polega na kontroli stołu przeciwnika - kontry, zniszczenia, a na koniec atak psycholem za 20. Wyobraż sobie grę przeciw goblinom - dużo szybkich stworów, nie da się wszystkiego wysiec. Więc bez najmniejszych strat rzucilibyśmy Wrath of God (gdyby nie to, że jest biały... Ale cii, chodzi o przykład użycia, a nic innego mi nie przychodzi do głowy), żeby potem wystawić naszego killera i móc sobie na luzie wjechać, zanim przeciwnik się rozbuduje od nowa. Coś w tym stylu... Ta karta ratuje nasz tyłek, czasem z większą stratą, czasem z mniejszą.
Wybaczcie taki trochę off... Moment, jaki off! Wyjaśniłam mu działanie WoGa na przykładzie :razz:
 
anthilles
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 24, 2005 8:18 am

czw sie 25, 2005 9:09 am

dwa pytania:

1) Panar Overlay:
"Each player chooses a land he or she controls of each basic land type. Return those lands to their owners' hands"

pytanie polega na tym: czy do reki wraca jeden ląd dowolnego koloru czy do reki wraca jeden ląd z każdego koloru który posiada gracz?

2) Oboro Envoy
"(2) Return a land you control to its owner's hand: target creature gets -X/-0, where X is the number of cards in your hand."

to tak tylko w ramach upewnienia sie:
- jedynym ograniczeniem umiejetnosci jest to ze musze zabrac jeden ląd do reki i zapłacic 2, a na ile creatur to rzuce to juz nieistotne
- umiejetnosc trwa do chwili gdy zostanie zniszczony Oboro Envoy, wtedy wszystkie wrogie jednostki odzyskuja stare własciwosci

dobrze rozumuje? ;)
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

czw sie 25, 2005 9:48 am

anthilles pisze:
pytanie polega na tym: czy do reki wraca jeden ląd dowolnego koloru czy do reki wraca jeden ląd z każdego koloru który posiada gracz?

Jeden basic land z każdego koloru, jaki posiada gracz. Ja np gram deckiem UGW - wobec tego muszę wrócić plainsa, islanda i foresta. Jeśli przeciwnik gra monoR - wraca tylko jednego mountaina.

anthilles pisze:
- jedynym ograniczeniem umiejetnosci jest to ze musze zabrac jeden ląd do reki i zapłacic 2, a na ile creatur to rzuce to juz nieistotne

Nie. Płacisz :2: i wracasz land do ręki, a za to jedna wybrana kreatura dostaje -X/-0. Możesz tę zdolność odpalać wielokrotnie, ale za każdym razem musisz zapłacić nowe :2: i wrócić nowy land.

anthilles pisze:
- umiejetnosc trwa do chwili gdy zostanie zniszczony Oboro Envoy, wtedy wszystkie wrogie jednostki odzyskuja stare własciwosci

Pech... Ta karta została błędnie wydrukowana i od samego początku towarzyszy jej errata. Oficjalnie przyjęta treść brzmi następująco: "Target creature gets -X/-0 until end of turn, where X is the number of cards in your hand". Zapomnieli o tym fragmencie. Gdyby efekt miałby trwać, dopóki on jest w grze, byłoby napisane "as long as Oboro Envoy is in play target creature has...", a gdyby na stałe - "(this effect doesn't end at the end of turn)", lub coś w tym stylu :wink:
 
anthilles
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 24, 2005 8:18 am

czw sie 25, 2005 9:54 am

heh czyli wszystko sie sprawdziło oprócz ostatniego, a szkoda bo wczoraj dla kumpla dzieki Oboro Envoy załatwiłem 6 creatur ;)

ok podziekował :)
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

pt sie 26, 2005 1:40 am

EXTRA - "(this effect doesn't end at the end of turn)[/i] nie byloby wymagane, to jest domyslne jesli nie jest napisane kiedy cos sie konczy.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

pt sie 26, 2005 8:42 am

Oczywiście, że nie jest wymagane, wiem o tym. Dlatego napisałam to w forime wyraźnie sugerującej reminder text - żaden rt nie jest przecież obowiązkowy, ale ten zazwyczaj na karcie jest. I nikomu to nie przeszkadza, a zawsze lepiej, jak coś jest jasno stwierdzone.
Musiałam się wytłumaczyć :razz:
 
Awatar użytkownika
Paulus Kosiarz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt lip 05, 2005 4:09 pm

pt sie 26, 2005 9:38 am

Oathkeeper, Takeno's Daisho
O co chodzi z tym:
Whenever equipped creature is put into a graveyard from play return that card to play under you control if its a Samurai
- nie wiem o co chodzi wraca do gry Samuraja czy automatycznie equipuje na jakiegoś samuraja po smierci equipowanej kreatury ?

Call to glory i Hold the line
Czy moge zrobić coś takiego -
atakuje przeciwnika wrzystkimi kritami on rzuca coś Fog(opodobne)
a on w swojej turze atakuje mnie a ja rzucam Call to glory a potem Hold the Line i go blokuje ?!




Linki do w/w kart:


http://www.cardkingdom.com/images/Champ ... oGlory.jpg
http://www.cardkingdom.com/images/Champ ... heLine.jpg
http://www.cardkingdom.com/images/Champ ... Daisho.jpg
 
Awatar użytkownika
Nielubiepieczarkathor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 6135
Rejestracja: czw paź 31, 2002 6:00 pm

pt sie 26, 2005 10:03 am

Paulus Kosiarz pisze:
Call to glory i Hold the line
Czy moge zrobić coś takiego -
atakuje przeciwnika wrzystkimi kritami on rzuca coś Fog(opodobne)
a on w swojej turze atakuje mnie a ja rzucam Call to glory a potem Hold the Line i go blokuje ?!

Tzn. najpierw rzucasz Call to Glory, następnie blokujesz i rzucasz Hold the Line. I twoje stworki dostają pooootężnego kopa :)


Paulus Kosiarz pisze:
Oathkeeper, Takeno's Daisho
O co chodzi z tym:
Whenever equipped creature is put into a graveyard from play return that card to play under you control if its a Samurai
- nie wiem o co chodzi wraca do gry Samuraja czy automatycznie equipuje na jakiegoś samuraja po smierci equipowanej kreatury ?

Jeśli Oathkeeper ekwipował samuraja, a ten samuraj zginął, to wraca do gry, zamiast być kładzionym na cmentarz :)
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

pt sie 26, 2005 10:06 am

Paulus Kosiarz pisze:
Whenever equipped creature is put into a graveyard from play return that card to play under you control if its a Samurai

Kiedy ekwipowana kreatura jest kładziona na cmentarz z gry, wróć ją do tej gry pod twoją kontrolę, jeśli jest samurajem.
Czyli taka trochę nieśmiertelność, ale raz, że odpala wszystkie ability triggerujące na kładzenie na cmentarz, dwa - jak masz samurai of the pale curtain, to nie da rady wrócić, bo się usuwa z gry, trzy - jeśli spadnie i wróci w twoim pierwszym mainie to nim nie zaatakujesz (summoning sickness).

Paulus Kosiarz pisze:
Czy moge zrobić coś takiego -
atakuje przeciwnika wrzystkimi kritami on rzuca coś Fog(opodobne)
a on w swojej turze atakuje mnie a ja rzucam Call to glory a potem Hold the Line i go blokuje ?!

Jasne, że możesz, tylko pamiętaj, żeby hold the line rzucić po deklaracji blokerów, gdyż bonusy +7/+7 są dawane na resolvie kreaturom, które wtedy są blokującymi - jeśli rzucisz czar wcześniej, blokerów jeszcze nie będzie i nikt nie dostanie wzmocnienia.

[edit] Ech, Pieczar;P
 
Sirfar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 30, 2005 11:25 am

sob sie 27, 2005 4:31 pm

http://gatherer.wizards.com/gathererloo ... ly_resolve

Mamy z kolega problem, niestety nie moge sie z nim zgodzic.
Wiadomo, ze creature type to np: elfy, gobliny, slivery.
Kolega mowi rowniez, ze skoro artefakty (a gram afka) nie maja creature type nigdzie wpisane (np: rav), bo juz Myr to creature type: myr), to on moze tym enczantem zablokowac mi wszystkie krity artefaktyczne.
Prosil bym o rozstrzygniecie sporu.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

sob sie 27, 2005 4:56 pm

"Creature Type" jest równe "Subtype, który może mieć obiekt o typie Creature". Mamy trzy grupy:
-Suptype, np. Snow-Covered, Legendary
-Type, np. Creature, Artifact, Instant, etc.
-Subtype, osobne dla każdego Type, np Creature- Goblin, Kavu, Myr; Enchantment - Aura, Shrine; Artifact - Equipment.
Te ostatnie, dla wyróżnienia do którego "głównego" type pasują zamiast Subtypes nazywa się często właśnie XXX Types.
Kiedy jesteś proszony o wybranie Creature Type musi to być jeden z określonej listy - listy Subtypów dla kreatur. Artifact jest Typem, a nie Subtypem, wobec czego wybrać się go nie da. Jasne? :wink:
 
Sirfar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 30, 2005 11:25 am

sob sie 27, 2005 11:16 pm

Dzieki za odpowiedz, teraz cos troche "paranoidalnego" ale musze zapytac.
Gram "afka" z 1-2 miesiace (w ogole od 1-2 mcy gram w MtG, wiec nie bijcie :P), ale dzis doszlo do mnie, po pewnej sugesti, iz mozna poswiecac ravagera na ravagerze, czyli np, mam na stole:

1x rav, 10 innych artow, 1x ornit,

poswiecam 10 artow na ravie (rav ma 11/11) i samego rava (na sobie samym) i 12 konterkow idzie na ornita.
Jest to mozliwe, czy tez nie ?

http://gatherer.wizards.com/gathererloo ... nd_ravager

z gory dzieki za odpowiedz :)
 
Rahl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 9:25 pm

ndz sie 28, 2005 9:57 am

a nie idzie przypadkiem 11 counterow? i jak to wyglada na stosie? najpierw pojdzie activited ability czy triger?
 
Awatar użytkownika
StilghAR
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 18, 2004 1:04 am

ndz sie 28, 2005 10:12 am

Na Orni pójdzie 11 counterków. Najpierw na stos wchodzi zdolność, która kładzie counterka na ravie, potem Modular. Wobec tego najpierw 11 counterków powędruje na Orni, a dopiero potem wcześniejsza zdolność spróbuje położyć counterek na Ravagerze.
 
Awatar użytkownika
Amonezis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 06, 2005 8:50 pm

wt sie 30, 2005 10:38 am

Spellbinder:

Artifact-Equipment:

impirit-When Pellbinder comes into pla, you may remowe an instant card in your hand from the game.

Whenever equipped creature deals combat damage to a player, you may copy the imprindet instant card and play the copy without paying its mana cost.
Equip :4:
Co oznacza ta karta pomozcie <help>
 
Alek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 342
Rejestracja: czw kwie 15, 2004 4:23 pm

wt sie 30, 2005 10:48 am

Ze jak wchodzi do gry, możesz usunąć z ręki instanta poza grę. Jak potwór na którego ekłipniesz tego artefakta zadaje obrażenia graczowi (ale tylko te z walki), to możesz skopiować ten czar, który wyrzuciłeś.
 
Awatar użytkownika
Amonezis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 06, 2005 8:50 pm

wt sie 30, 2005 11:17 am

Ichorid

Creature-horror
Haste
At end of turn, sacrifase Ichorid.

At the beginning of your upkeep if Ichorid is in yuor graveyeard you may remove a black creature card in your graveyard other then Ichorid from the game. IF you do, return Ichorid to play.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

wt sie 30, 2005 11:23 am

Haste - wiadomo, Ichorid może atakować od razu po wejściu (zamiast dopiero w następnej turze)
Na końcu tury musisz poświęcić Ichorida.

Na początku twojego upkeepu (to jest krok tuż po untapie, prawie początek tury), jeśli Ichorid jest na twoim cmentarzu, możesz usunąć jakąś kartę czarnej kreatury z twojego cmentarza i wtedy "wskrzeszasz" Ichorida - wracasz go sobie do gry.
 
Awatar użytkownika
Amonezis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 06, 2005 8:50 pm

wt sie 30, 2005 11:30 am

jak mam karte enchant-land to niszcze ją kartą ktora niszczy enchamenty czy potrzebuje flaschbanka??
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

wt sie 30, 2005 12:13 pm

Nie pisz postów pod rząd, używaj opcji "edytuj" :)

Amonezis pisze:
jak mam karte enchant-land to niszcze ją kartą ktora niszczy enchamenty czy potrzebuje flaschbanka??

Chodzi ci o to, że masz kartę, która niszczy Enchantmenty i ona ma zdolność flashback i nie wiesz, co z tym zrobić? Otóż rzucasz sobie normalnie to zniszczenie, a potem możesz rzucić je jeszcze raz, z cmentarza, kiedy chcesz (przy czym jesli to np sorcery, to tylko w swojej turze, etc.), potem usuwasz tą kartę w ogóle z gry. Ale nic cię nie zmusza do używania flashbacka.

Upkeep - jeden z kroków początku tury. Początek tury dzieli się na:
- untap (odtapowywujesz wszystkie swoje permanenty)
- upkeep - to czas na odpalanie takich tego typu zdolności, można rzucać wtedy instanty i uruchamiać zdolności kreatur
- draw - pociągnięcie karty
Jasne? Po draw stepie następuje już faza główna - rzucanie kreatur, artefaktów, etc. Radzę poczytać wątek "struktura tury", jest tam parę przydatnych rzeczy.
 
wert
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: pt sie 12, 2005 10:50 am

wt sie 30, 2005 2:43 pm

Mam małe pytanko odnośnie karty Wayfaring Giant, która mówi:" WG gets +1/+1 for each basic land type among lands you control ". Czy jeśli mam talię zielono białą to zarówno forest jak i plains dodaje mu +1/+1 czy tylko plains bowiem jest to karta biała? :help:
 
Awatar użytkownika
Nielubiepieczarkathor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 6135
Rejestracja: czw paź 31, 2002 6:00 pm

wt sie 30, 2005 2:49 pm

Nie daje mu ani forest, ani plains. Giant dostaje w sumie +2/+2 (zakładając, że masz na stole i foresta i plainsa - i nie ważne, czy masz ich 3, czy dwadzieścia) - ponieważ posiadasz DWA RÓŻNE rodzaje basic landów :)
 
wert
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: pt sie 12, 2005 10:50 am

wt sie 30, 2005 3:00 pm

A gdybym miał same plainsy to dostałby tylko +1/+1???
 
Awatar użytkownika
dragonian
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 803
Rejestracja: wt wrz 24, 2002 9:46 pm

wt sie 30, 2005 3:10 pm

tak

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości