Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
kuba2111
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 14, 2005 10:34 am

Co na początek??

wt cze 14, 2005 10:38 am

Jaka rasa jest najlepsza na początek przygody z crystalicum kgk??
I jaka ogólnie jest według was najlepsza
 
Awatar użytkownika
Morphius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 7:47 pm

wt cze 14, 2005 10:53 am

Najtrudniejsze wydają się jak dotąd Smocze Krasnoludy(choć już zaczynam łapać o co dizajn timowi chodziło ;) ). Reszta jest chyba mniej więcej równie mocna. Inna sprawa, że nie ma co się w ten sposób ograniczać - wszystcy dopiero zaczynamy grać w KGK i nie jest jeszcze powiedziane jak się ostatecznie potoczą losy każdej z ras.
Np. teraz zastanawiam się poważnie nad krasdnalami z dużą dozą polityki - z biblioteką, krasnoludzkimi mieczami i innymi rzeczami dodającymi do ducha i wydaje się to ciekawym uzupełnieniem walki w przestrzeni (zakładając że da się to wszystko w miarę pomieścić nie osłabiając zbytnio jednaj ani drugiej "strony" )
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

wt cze 14, 2005 11:00 am

Witamy na forum!
Rozumiem, że poprzez słowo "najlepsza" masz na myśli, która jest najpotężniejsza jeśli chodzi o rozgrywkę. Na dzień dzisiejszy Crystalicum KGK
dopiero raczkuję i dopiero setki gier przyniosą jakąś odpwiedź na to pytanie.
Ktoś przecież odkryję jakąś kombinację kart, która nikomu wcześniej nie przyszałby do głowy i ona okaże się być śmiertelna dla przeciwnika.

Crystalicum, na szczęście, jest grą, w której pole do gry nie ogranicza się do jednego terenu, na którym lądują wszystkie karty. Mamy ambasadę, orbity światów itd. Wszystkie te elementy są równie ważne i często decydują o zwycięstwie.

Moim zdaniem rasy są bardzo dobrze zabalansowane. Nie ma żadnych "przegiętych" kart, które zabijąją wszystko i wszystkich. Zawsze znajdzie sie jakiś sposób aby poradzić sobie z przeciwnikiem.

Co do samych ras. Wiele zależy od twojego stylu gry, upodobań estetycznych i tego, która nacja przypadła Ci do gustu.

Jeśli chcesz dowiedzieć sie o nich, to wejdź na Bubastis !
http://crystalicum.polter.pl/

Tu masz artykuły o rasach :
Artykuł o Astoni
http://crystalicum.polter.pl/czytaj/4-A ... licum.html
Imperium Kryształowe
http://crystalicum.polter.pl/czytaj/6-K ... erium.html
Smocze Krasnoludy
http://crystalicum.polter.pl/czytaj/3-K ... licum.html
Lodowe Elfy oraz Pospolite elfy,którymi JESZCZE grać nie można.
http://crystalicum.polter.pl/czytaj/2-E ... licum.html
 
Awatar użytkownika
kuba2111
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 14, 2005 10:34 am

wt cze 14, 2005 12:53 pm

Kupiłem sobie starter lodowych elfów zagrałem z kolegą i oczywiście przegrałem :lol: a on grał właśnie krasnoludami ale i tak myśle że przegrałem dlatego że grałem w to pierwszy raz

p.s a co to jest za rasa pospolite elfy?
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

wt cze 14, 2005 1:07 pm

Pospolite elfy - przeczytaj artykuł:>

A Elfy wydają się najbardziej przypałerzone jeżeli chodzi o początek gry (kiedy grasz samym deckiem + może 1 boosterem). Na dwóch turniejach sealed deck oba wygrały Elfy właśnie. ale już open zwyciężyło Imperium.

Kraśki są chyba najtrudniejsze do złożenia jednak, ale można sobie poradzić.
 
Nadhard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 6:19 pm

wt cze 14, 2005 7:25 pm

Witam

Jeśli mówisz tu między innymi o turnieju w warszwie to open wygrało imperium przez bład drugiego gracza imperium i mój. Miałem przerage 11punktów polityki a gracz imperium za obrone w inwazji drugiego imperium zystał 12 punktów, gdybym nie bronił po znajomosci jednego z imperialistów w bitwie gwiezdnej na 99% bym wygrał elfami też. Co do krasnali, wydaje się ze gra nimi może być trudna ale w warszawie przegrały bo nie wykorzystały przewagi floty puki ją miały(w rozgrywce zemną). A gdy grałem przed turniejem sealed deck z imperium to dostałem ostro, a na turnieju gdy poprawiłem błędy w taktyce udało mi sie zwycięrzyć z tym samym graczem któy grał tą samą talią. Wydaje mi się że starter decki są wyważone i powino się grąć tym co komu odpowiada.
 
Awatar użytkownika
Volrath
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pt sie 19, 2005 3:44 pm

pt sie 19, 2005 5:22 pm

We Wrocławiu scena turniejowa sie rozwinela i mamy wszystkie frakcje. Okazuje sie ze pierwsza odpowiedz jest najbardziej bledna, gdyz Krasnoludy sa najmocniejsze i teraz tylko dobrze zlozony Imperialny Super Falcon i Elficki deck z duzym naciskiem na flote ma JAKIEKOLWIEK szanse (choc i tak sredni). Ranking jest taki:

Najlepsze: Krasie
2-gie: Elfy
3-cie: Astonia
4-te: Imperium

Tak pokazuja mistrzostwa w Bydgoszczy!

We Wroclawiu sprawa jest troche inna, gdyz frekwencja ludzi jest inna. W zasadzie jedyna zmiana to 3-cie Impierum i 4-te astonia! A to dlatego, ze Astonia byla na jakis... 3 turniajach... Sam, moim Imperialnym deckiem gralem raz z Astonia i dostalem taki wpierdziel ze az milo, wiec Reanimka pokazala najlepiej:)
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pt sie 19, 2005 6:05 pm

Co do Astonii i Elfów to nie jest do końca tak. Na Teleporcie dwa deki Elfów dostawały od Kotów aż furczało. Ertai nawet poddał partię po 10 minutach.
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

pt sie 19, 2005 6:10 pm

Druga partie poddal po 10 minutach, pierwsza po 15 sekundach :P Ale jak dla mnie nie ma co sie rozdrabniac za abrdzo- faktem jest ze najsliniejsze obecnnie sa kraski, reszta trzyma sie mniej wiecej w kupie (choc panuje opinia, ze Impreium zbyt wolno rozwija skrzydla)
 
Awatar użytkownika
Volrath
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pt sie 19, 2005 3:44 pm

pt sie 19, 2005 6:38 pm

ono w probie rozwiniecia skrzydel, wybija je sobie ze stawow a na koniec lamie. Mi sie rozwinac udalo z... 2-3 razy powaznej gry=]
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pt sie 19, 2005 7:14 pm

Imperium mocno się jednak sprawdza w multiplayarze, niemniej w 1vs1 jest ciezko.
 
Awatar użytkownika
Volrath
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pt sie 19, 2005 3:44 pm

pt sie 19, 2005 9:26 pm

W multiplayera grac nie probowalem, swoja droga musze sprobowac=P
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pt sie 19, 2005 11:02 pm

Niestety nie ma jeszcze zasad, żeby się w dwójkę rzucić na trzeciego gracza, ale można na przykład zaserwować mu dwie inwazje po kolei:P
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

pt sie 19, 2005 11:21 pm

mozna to zrobic, co jest wyjatkowo nieladnym zagraniem ze strony wspolgraczy- sytuacja na stole moze sie przez to diametralnie zmienic :P
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

sob sie 20, 2005 1:07 am

Mówisz z doświadczenia czy co? Jutro spróbujemy z Rege:P
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

sob sie 20, 2005 10:33 am

Mowie z doswiadczenia panie "Krotka Pamiec" Szweda :P

I chyba miales na mysli dzisiaj, a nie jutro
 
Awatar użytkownika
Volrath
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pt sie 19, 2005 3:44 pm

sob sie 20, 2005 3:19 pm

Musimy jakos we Wrocku po turnieju zrobic sobie multiplayera na 4/5 osoby=P Ciekawe jak to wyglada=P
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

ndz sie 21, 2005 3:45 pm

4,5 osob? To wtedy juz trzeba zrobic jakies podgrupy,bo kazdy na kazdego nieco miasie z celem :-) i powiedzmy dwie osoby musza razem zdobyc 100 PP :-)
 
Awatar użytkownika
Volrath
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pt sie 19, 2005 3:44 pm

ndz sie 21, 2005 7:49 pm

Eee tam=P Chce zagrac masakre na 4 osoby, Free For All:D
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

ndz sie 21, 2005 10:56 pm

Przy trzech to sie jeszcze jako tako da grac- jakos nie wdizi mi mi sie to przy wiekszej ilosci osob... chociaz sprobowac zawsze mozna. No ale koniec tego off-topicu :-)
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

ndz sie 21, 2005 11:05 pm

Granie w systemie dwóch na dwóch rulez! Wychodzi piękne knucie, wspaniałe sojusze, genialne akcje, i dużo więcej zabawy niż grając jeden na jednego :). Teraz trzeba spróbować w cztery osoby w systemie free for all - zmiany stron, zdrady, wbijanie noża w plecy... no po prostu Game of Thrones w kosmosie :)

Ale to jeszcze nie jest prawdziwy hardcore ;). Grał już ktoś w Crystalicum KGK przez Gadu-Gadu? :D
 
Awatar użytkownika
Volrath
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pt sie 19, 2005 3:44 pm

pt sie 26, 2005 4:48 pm

Wole nie=P Sie boje=P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość