Zrodzony z fantastyki

 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

ndz sie 28, 2005 1:29 am

Rege pisze:
Najcenniejsze w życiu jest samo życie. Więc po co mam je stracić dla zawartości mojego portfela i dla mojej "dumy". Kiedy dostałem swoje pierwsze bęcki to właśnie to było najgorsze.Nie, że nie zaszlchtowałem tego kolesia jak mnie tyle razy uczono. Tylko późniejsze rozstrząsanie tego, że przecież to takie wbrew "honorowym zasadom" uciekać kiedy nas biją. Przez takie myślenie wielu ludzi nie wraca dzisiaj do domu. Heh, za dużo filmów o kung-fu i samurajach, chyba ;)

Wiesz, gdyby wszyscy tak myśleli to Polski by nie było, po co się bić jak można podkulić ogon, byle tylko życie ocalić.
 
Awatar użytkownika
Olgierd
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 169
Rejestracja: śr kwie 21, 2004 5:39 pm

ndz sie 28, 2005 2:27 pm

No te lej sie z dresem z kosa o 5 zł jak mozesz zycie stracic :razz: Co innego gdy nie masz wyjscia i bronisz np. dziewczyny, to wtedy to juz sie komandos załącza :evil:
 
Awatar użytkownika
Boruta
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr sty 05, 2005 6:04 am

ndz sie 28, 2005 4:09 pm

Wizzzard pisze:
b) kop w ryja (celność mniejsza, skuteczność absolutna; nie przesadzać bo można przedobrzyć)

W glowe kopie sie tylko w trzech sytuacjach:
- kolanem w stojce
- lezacego
- kiedy samemu sie lezy
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

ndz sie 28, 2005 4:53 pm

Olgierd pisze:
No te lej sie z dresem z kosa o 5 zł jak mozesz zycie stracic :razz: Co innego gdy nie masz wyjscia i bronisz np. dziewczyny, to wtedy to juz sie komandos załącza :evil:

Są sytuacje gdzie lepiej wiać. Ale nie można wychodzić z założenia, że najpierw uciekamy, potem wszystko oddajemy, potem liżemy buty, a jak juz nic nie możemy zrobić to wtedy się bronimy. Czasem warto się honorem unieść, nawet jak masz za to oberwać. Dobry przykład z dziewczyną.

Z resztą nie wiem czy zauważyliście. Ale pary są żadziej atakowane i zaczepiane. Po prostu każdy wie, że chłopak z dziewczyna przy boku, będzie trudniejszym przeciwnikiem.
 
Awatar użytkownika
Olgierd
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 169
Rejestracja: śr kwie 21, 2004 5:39 pm

ndz sie 28, 2005 9:04 pm

No tak pary śą żadziej zaczepiane... no mnie z dziwczyna zaczepili, tylko ze siedziałem z nią na filarze na moscie. Całe szczęscie, ze obeszło sie bez walki, bo filar był waski i gdyby jej coś sie stało... to pozabijał bym tych [cenzura].
 
Koyejuje
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pt lip 14, 2006 12:52 am

pt lip 14, 2006 1:16 am

Mam prośbę do Thoron'a. Sprawa dotyczy Iaido, napisałeś na pierwszej stronie, że się tego uczysz. Sam chciałbym zacząć trenować, ale w formie samotnej ( nie w szkołach ), i mam parę pytań. Jeśli jesteś tak uprzejmy, aby udzielić mi paru rad, tylko daj znać.
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

pt lip 14, 2006 3:42 pm

Na PW. :)

Tyle z mojej strony.
 
Darko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob maja 30, 2009 5:06 pm

sob maja 30, 2009 5:09 pm

Jedyne Prawdziwe Bujinkan Shinden Dojo w Polsce
www.ninjutsu.com.pl
 
Donna
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 23, 2010 6:14 pm

Re: Japońskie Sztuki Walki

wt mar 23, 2010 6:27 pm

Chciałabym się zapisać na jakąś.

Może możecie mi coś polecić w Krakowie?

A ktoś ma adres Battojutsu? Też Krak.

Z góry dzięki.
 
Tai-Chi-Chuan.pl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 5:48 pm

Re: Japońskie Sztuki Walki

ndz mar 28, 2010 6:18 pm

Przeczytaj o Tai Chi Chuan na Tai-Chi-Chuan.KEPO.PL
Adam Topor wyjaśnia m.in. czym jest Chi.
Ostatnio zmieniony sob maja 18, 2013 6:52 pm przez Tai-Chi-Chuan.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Boruta
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr sty 05, 2005 6:04 am

Japońskie Sztuki Walki

śr kwie 14, 2010 3:44 am

Wszystko zależy od tego czego oczekujesz po treningu. Ja w Krakowie mogę polecić: http://www.grappling.pl/index2.php
 
Donna
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 23, 2010 6:14 pm

Re: Japońskie Sztuki Walki

pn kwie 26, 2010 1:24 pm

Yyyy.. Ta strona nie chce się wyswietalć... Masz jakiś inny namiar?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości