Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Wrzesniowe Bany

czw wrz 01, 2005 6:55 am

Wizardzi udostepnili liste wrzesniowych banow.
w Ext poleca Aether Vial i Disciple of the Vault

Legacy zabanowano Imperial seal

Vintage Mind Over Matter jest odestrictowany, Imperial Seal jest restricted,
Personal Tutor jest restricted

Jutro pojawi sie dokladne wyjasnienie dlaczego podieli takie, a nie inne decyzje.

http://www.wizards.com/default.asp?x=dc ... i20050901a

Zanim ktos zacznie bluzgac na WotC przypominam, zeto konkretnie DCI podejmuje decyzje o banach.
 
Awatar użytkownika
Nielubiepieczarkathor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 6135
Rejestracja: czw paź 31, 2002 6:00 pm

czw wrz 01, 2005 8:17 am

!!!

O ile ban discipla nie dziwi (a mnie nawet cieszy :D), to Vial... fakt, jest "niezły", fakt, korzysta z niego połowa decków w ext, ale czy nie boją się, że padnie kilka fajnych decków (jak np. UGR control) a kilka innych zostanie ZA BARDZO osłabionych (jak np. gobosy)? No nie wiem... nie do końca mi się to podoba...
 
Awatar użytkownika
Garfi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: czw cze 28, 2001 8:50 am

czw wrz 01, 2005 8:22 am

to ja puszcze kika bluzgow.......
jak mozna bylo violke zbanowac, jak niby teraz mam grac vial oppozycją bez violek ?? :evil: :evil:
 
Eld

czw wrz 01, 2005 8:32 am

Bez viali to będzie era czantowników, szczególnie z dualami - będą miały jeszcze możliwość śmigania wieloma kolorami.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

czw wrz 01, 2005 9:04 am

To ja dla odmiany się trochę pocieszę. Na n-ext składam decka bez vialek, więc to, że inne osłabną, to mi akurat na rękę... Buahaha.
A ban discipla chyba wszstkich cieszy :D Poza tymi niedobitkami po t2, którzy grali jeszcze w extendzie... A kij im w plecy, ksiądz zbanowany, cieszmy się! :razz:
 
Awatar użytkownika
Gimli
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 12, 2003 9:46 pm

czw wrz 01, 2005 10:27 am

Decyzja DCI jest dziwna. Z jednej strony należałoby się cieszyć, że nie będzie bezsensownych meczy w których i tak nic nie zrobisz bo opp ma 2x disciple i ravagera albo grajac kontrolka i tak przegrywasz bo opp zaczął i ma już 2 AEther Viale w Gobbosach. Z drugiej strony dzięki temu metagame stanie sie za bardzo kontrolne. Same Gay-Scepter-Chanty i baw się.

Generalnie bany są mi na rękę bo staram się omijać Attack Phase ale nowy extended miał być formatem wielu fajnych decków. Teraz automatycznie affinity i gobliny zostały mocno osłabione. Różne inne decki działające dzięki Vialowi również. Niby się ciesze, że bany nie dotknęły moich decków ale :?
 
Awatar użytkownika
Mariano
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: pn maja 19, 2003 10:08 pm

czw wrz 01, 2005 10:30 am

Już dawno spodziewałem się bana viala i wkońcu wizardzi poszli po rozum do głowy i zbanowali tą karte. Teraz meta nie będzie składać się z 90 % gobbosów na całe szczęście, dzięki czemu extended nie będzie takie nudne.
 
Awatar użytkownika
wojteg31
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 3:10 pm

czw wrz 01, 2005 11:42 am

Ja powiem, że disciple mnie dość mocno zdziwił. Wydawało mi się, że affi nie bedzie żadnym deckiem dominującym tylko jednym z wielu bardzo dobrych decków. Co do viala, to mysłę, że to nie gobliny najbardziej ucierpią. One i przed vialem były mocne. King jako goblin też je wzmocnił. Najmocniej ucierpią takie decki jak vial opozyjca, które głównie opierały sie na tym artefakcie. Ja osobiscie się cieszę, bo meta się zrobi bardziej różnorodne. Choć taka opozycja zginie, to kilka decków będzie miało możliwość zaistnienia.
 
Awatar użytkownika
Fasola
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 78
Rejestracja: śr sty 12, 2005 11:04 am

czw wrz 01, 2005 11:55 am

Nie mówiłbym, że już meta to będą już głównie chant-kontrolki (ale ja nie gram kontrolami to nie wypowiem się, że ciągle im brak dobrego instant dociągu :razz: ).
Pamiętajmy, że nie wiemy, co Ravinica przyniesie, a naraźcie wydaje się obiecująca. Podejrzewam, że gobby popłaczą połączą i wstawią coś za violke, prawda osłabną przeciw kontrolom, ale przed DS gobby grały bez fiolek i jakoś wygrywały, więc nie przesadzajmy. A ban księdza to jak wszyscy się zgadzają dobry ruch. Affi znacznie osłbnie lub zmieni build, na pewno wyzuci B kolor i będzie grało na magach standstilach czy czymkolwiek innym. Oczywiście teraz kilka decków spowrotem wejdźie i będzie można już zacząć zastanawiać się nad wyrzucaniem mainowego hate na arty.
I tutaj mamy dowód, że Mirrodin był bardzo źle zbalansowany.
Ostatnio zmieniony czw wrz 01, 2005 12:24 pm przez Fasola, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Siewca_Wiatru
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: pt paź 10, 2003 8:48 am

czw wrz 01, 2005 12:23 pm

Meta zmieni sie calkowicie banowi viala sie nie dziwie ale ban discipla mnie zaskoczyl bo affka wcale nie dominuje na modo i obecnym ext.
Warto zwrocic uwage iz przez oslabienie goblinow,affki takie decki jak np actktore maja z nimi dobry matchup a nie maja z gay-scepter-chantem rowniez moga odejsc w niepamiec wiec jak dla mnie bany sux na calej linii tym bardziej ze i obecny ext i modo ext uwazalem za bardzo zbilansowane jesli chodzi o roznorodnsc deckow
Zenada :cry:
 
Sirfar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 30, 2005 11:25 am

czw wrz 01, 2005 1:43 pm

Nie zebym gral w MtG jakos od dawna, ale tez nie podobaja mi sie te zmiany.
Vial gral w duzzzej liczbie dekow, zas afka bez disciple bedzie o wiele mniej mordercza (co nie znaczy ze byla jakos nie wiadomo jak mocna, ot, bardzo dobry dek majacy szanse wygrac z kazdym ale i niemal z kazdym wtopic).
Syf na calej linii.
 
Awatar użytkownika
RagingGarth
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2172
Rejestracja: śr wrz 11, 2002 4:45 pm

czw wrz 01, 2005 2:36 pm

Bardzo mnie się te bany nie podobają, szczerze mówiąc watpię by miały one definitywnie zniszczyć gobliny lub affinity. Te talie składają się w całości z broken kart, przeżyją to zamieszanie. To co mi doskwiera to fakt że na vialu można było oprzeć kilka naprawdę fajnych kontrolek.

Oczywiście jestem przekonany że DCI wie co robi i pewnie nowy extended będzie dalej zróżnicowany, będzie tak jak zawsze - trochę ludzie pokrzyczą, a potem okaże się że wizja dominacji jakiejś talii jest zbyt pesymistyczna.

Nie zmienia to jednak faktu że zabrali mi jedną z najfajnieszych zabawek i długo im tego nie wybaczę ;)
 
Awatar użytkownika
Reprover
Moderator
Moderator
Posty: 1297
Rejestracja: śr mar 12, 2003 10:03 pm

czw wrz 01, 2005 3:03 pm

A ja widziałem ostatnio mase roznorodnych deckow po ext. i jezeli chc polowie z nich bany dadza w polaczeniu z dualami zaistniec to bedzie roznorodny format z wieloma ponad 2 kolorowymi deckami.
 
Awatar użytkownika
nightspirit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 353
Rejestracja: sob lip 17, 2004 6:46 pm

czw wrz 01, 2005 4:06 pm

Choć spodziewałem się, że Vial może zostać zbanowany to brak w nowym ext Disciple mnie zaskoczył. Wielka szkoda.
 
IRON
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: sob lis 08, 2003 10:02 pm

czw wrz 01, 2005 5:34 pm

ja się cieszę bo tych kart bardzo nie lubiałem, Affi i Gobo sux ;).

Kleszczu jak sięcuzjesz po banach :P:P:P:P
 
Mtg maniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw lut 24, 2005 6:50 pm

czw wrz 01, 2005 6:13 pm

Jakby na tym forum mozna bylo przeklinac to by poleciala jedna bluzga za druga w strone tych wizardow. Mam tylko nadzieje ze w Rav dadza mi jakiegos superrr gobaska- bo jak nie to sie pochlastam :evil:
 
Awatar użytkownika
Shade-89
Moderator
Moderator
Posty: 1901
Rejestracja: ndz lip 27, 2003 7:30 pm

czw wrz 01, 2005 6:20 pm

Mtg maniak pisze:
wizardow

A co im do tego? Że niby wypuścili kartę, która później została zbanowana?
 
Awatar użytkownika
Mr.ciacho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 476
Rejestracja: śr sie 13, 2003 9:13 pm

czw wrz 01, 2005 6:27 pm

Gobasy orzecież nie po tym jeszcze nie umarły. To nadal będzie bardzo dobry deck, tylko teraz kontrole będą miały z nim łatwiej.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

czw wrz 01, 2005 7:14 pm

No właśnie - przed vialką nieźle syciły, to i dalej będą. Tylko teraz nie będą tak przegięte jak kiedyś. Najprawdopodobniej.
Btw: o co się tak oburzasz? Od razu wizardów obwiniasz. A przecież to DCI banuje... (już nie mówiąc o tym, że wygwiazdkowane przekleństwa też są zabronione regulaminem :()
 
jedi_
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 30, 2005 11:03 pm

czw wrz 01, 2005 8:34 pm

Ban Viala był przewidywany już wcześniej i był raczej pewny na 90%, ban discipla jest natomiast niewątpliwie zaskoczeniem, ale jak dla mnie to nic nie pozostaje jak chodzić z uniesioną głowom, szkoda tylko, że jeszcze berła nie zbanowali :) .
 
Awatar użytkownika
jedi_gdi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: śr maja 19, 2004 6:57 am

czw wrz 01, 2005 9:26 pm

Jasne. Zbanujmy fecze,painy,berla,toga,tootha,lavamancera i wszystkie inne syciaki by przerzucic sie na peasant ;;\
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

czw wrz 01, 2005 9:40 pm

jedi_gdi pisze:
by przerzucic sie na peasant ;;\

No wiesz, teraz te burze wywoluje info o banie commona i uncommona :)

Przestancie naskakiwac na Wizardow - TO DCI BANUJE KARTY!
 
Eld

czw wrz 01, 2005 9:56 pm

A co to za różnica skoro jedno jest częścią drugiego ?
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

pt wrz 02, 2005 5:26 pm

A tak się starałem, żeby sobie wreszcie turniejowego decka złożyć i teraz wszystko szlag trafił. Ale mimo wszystko ban Viala uważam teraz za w miarę dobry, ale Disciple'a nie.
 
Awatar użytkownika
Sobek(UTR)
Moderator
Moderator
Posty: 550
Rejestracja: wt kwie 22, 2003 6:23 pm

pt wrz 02, 2005 7:30 pm

Yeah bany :) przynajmniej meta sie urozmaici troche
 
Awatar użytkownika
cyberworm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob cze 11, 2005 9:50 pm

sob wrz 03, 2005 9:47 pm

a ja sie tam ciesze ze fiolke zbanowali:)

dawala za duza przewage - prawda mozna to bylo zciagnac byle oxi ale zawsze wydawala mi sie mocna - darmowe krity plus niekontrowalnosc - niee
 
KubusPuchatek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: sob maja 29, 2004 3:37 pm

sob wrz 10, 2005 8:04 am

O ! Wlasnie od dluzszego czasu wszedlem na forum a tu taka niespodzianka ! Wkoncu oslabili Affinity ktore bylo moim najslabszym (ale nie przegranym z gory ) matchupem . Ban Fiolki - jak najbardziej , grala w 70 % (a moze nawet wiecej) deckow w ext i nie bardzo mialem co robic jak gobliny (lub jakikolwiek inny deck) zaczyna gre Land - Fiolka - Pass . DCI mnie zaskoczylo . Chociaz wydaje mi sie ze ban Discipla nie byl az tak potrzebny , ale dzieki temu (na szczescie) urozmaici sie meta nowego - ext i o prawo bytu beda walczyc nowe rogue - ktore z aff mialy slabo lub nawet bardzo slabo .
Reasumujac ban Fiolki - jak najbardziej , podoba mi sie ta decyzja , dawala duuzego kopa i takie decki jak np. Tog , czesto nie mialy co robic z nawalem niekontrowalnych stworow , ban Discipla - moze nie potrzebny , ale i tak sie ciesze :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości