Zrodzony z fantastyki

 
Vader

Zasady forum Poltergeist M:tG

wt lip 15, 2003 10:16 pm

Ogólne cele Forum i zasady na nim obowiązujące:

Główną funkcją Forum Poltergeist: M:tG jest umożliwienie dyskusji na tematy związane z serwisem oraz Magic: the Gathering w każdej postaci, przykładowo:

* zawiadomienia o turniejach gier karcianych
* wyniki, metagame i raporty turniejowe
* fikcyjne karty, zdolności kart i dodatki, ilustracje, flavour texty
* nowe dodatki do M:tG, informacje i przecieki o przyszłych dodatkach
* programy komputerowe do gry w M:tG, m.in. przez internet
* talie, ich ocena i tuning
* oferty kupna/sprzedaży/wymiany kart M:tG
* dyskusje i interpretacje reguł gry
* wszelkie aspekty dotyczące rozgrywki M:tG

Etykieta Forum:

* Zabrania się piętnować graczy początkujących i początkujących użytkowników Forum za ich niewiedzę.
* Każdy użytkownik forum jest zobowiązany do przestrzegania elementarnych zasad kultury osobistej.
* Nie wolno szerzyć treści obraźliwych dla innych użytkowników tudzież społecznie uznawanych za obraźliwe i nieodpowiednie.
* Zabrania się używania wulgaryzmów na forum (również zakamuflowanych, np. pod znakami dostępnymi po wciśnięciu shift i któregoś z klawiszy numerycznych, czyli !@#$%^&*)
* W sytuacji, gdy użytkownik chce dodać coś do swojego postu, na który jeszcze nikt nie odpowiedział, zobowiązuje się go do edytowania poprzedniego postu i wpisania tam rzeczonych treści, zamiast wysyłania nowego postu.
* Na forum nie jest wymagane używanie polskich znaków, jednak jest to mile widziane.
* Wymaga się przestrzegania zasad ortografii i interpunkcji języka polskiego (na tyle na ile jest to dla danego użytkownika możliwe) oraz poprawiania błędów językowych, kiedy te zostaną zauważone.
* Zabrania się pisania postów przy użyciu samych wielkich liter.
* Zabrania się przekręcania w jakichkolwiek celach słów z języka polskiego typu: cóż, również, góra na: cush, roowniesh, goora itp.
* Uprasza się o nie wysyłania postów, których jedynym celem jest podziękowanie (np. za pomoc przy interpretacji zasad na forum "Początkujący"). Jeśli użytkownik uważa podziękowanie za konieczne, niech w tym celu kontaktuje się ze swoim dobroczyńcą inną drogą (np. pocztą elektroniczną).
* Zabrania się wykorzystywania avatarów innych użytkowników bez ich zgody. Avatary dostępne w galerii Forum nie podlegają tej zasadzie, bo nie należą do nikogo.
* Zabrania się używania animowanych gifów w podpisach i jako avatary, oraz dużych grafik w podpisach gdyż może to rozpraszać innych użytkowników podczas czytania wątku.
* Zachęca się użytkowników do motywowania i argumentowania swoich poglądów w dyskusjach, gdyż inaczej sens dyskusji zostaje zanegowany.
* Posty bez treści (choć ze słowami) i nie na temat oraz wątki nie związane z szeroko pojętym M:tG będą usuwane.
* Uprasza się o niepowtarzanie wątków, które już kiedyś były, lecz postowanie w tych starych. Jednak nie należy bez logicznego uzasadnienia rozpoczynać od nowa zamkniętych już dyskusji.

Zasady obowiązujące moderatorów:

* Moderatorzy są zobowiązani pilnować przestrzegania powyższych zasad przez użytkowników, a w przypadku ich łamania, do zastosowania dostępnych im restrykcji (adekwatnie do rozmiaru problemu) lub informowania administratorów.
* Zabrania się moderatorom stosowania gróźb, choćby w celu przywołania do porządku użytkownika nie postępującego zgodnie z regulaminem.
* Moderatorzy są zobowiązani do argumentowania swoich decyzji i posunięć, jeśli zostaną o to poproszeni przez użytkownika.


Uzasadnienie niektórych zakazów i nakazów:
Większość zasad wynika z ogólnie przyjętych norm etycznych. Część z nich ma źródła czysto praktyczne, np. ułatwienie użytkownikom łączącym się za pomocą modemu nawigację forum (czyt. zmniejszenie ilości bajtów, którą muszą każdorazowo pobierać czytając wątki).

Jeśli uważasz, że jakiś użytkownik (moderatorzy i administratorzy to też użytkownicy) postępuje niezgodnie z powyższymi zasadami (np. wobec Ciebie, ale niekoniecznie) lub pragniesz otrzymać uzasadanienie decyzji moderatora/administratora (np. o skasowaniu Twojego posta), prosimy o powiadomienie o tym fakcie moderatora danego działu, administratora lub Vadera (najlepiej w tej kolejności jeśli to możliwe). W tym wypadku prosimy o dokładne opisanie problemu, ew. podanie linku do wątku, treści skasowanego postu itp.

W tym wątku możesz wypowiedzieć się na temat zasad forum, zaproponować nowe zasady lub zmiany w starych.
Ostatnio zmieniony wt cze 01, 2004 9:57 am przez Vader, łącznie zmieniany 5 razy.
 
Awatar użytkownika
newton
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 887
Rejestracja: ndz mar 24, 2002 9:13 pm

sob lip 19, 2003 11:20 am

1.Ciekawe jak się mają normy etyczne i czysto praktyczne do zasady "Zabrania się przekręcania w jakichkolwiek celach słów z języka polskiego typu: cóż, również, góra na: cush, roowniesh, goora itp."

2.Ciekaw też jestem po co oddzielne zasady dotyczące wulgaryzmów, skoro jest nadrzędna zasada o elementarnych zasadach kultury osobistej

3.Ciekaw jestem (po wczorajszym wyroku na jedną taką artystkę, jeśli ktoś oglądał tv to wie) jakie będzie kryterium treści "społecznie obraźliwych" a zwłaszcza (stwarzające olbrzymie pole do nadużyć) "nieodpowiednich" (i czy to czasem nie powinno brzmieć "obraźliwych i nieodpowiednich wg światopoglądu administratora")

4.Ciekaw jestem jak będzie sprawdzane "na ile jest dla danego użytkownika możliwe" wypowiadanie się zgodnie z zasadami gramatyki i interpunkcji...

5.Proszę o wypowiedzenie się użytkowników, którzy są rozpraszani przez animowanych avatarów, bo to uzasadnienie wydaje mi się wielce zabawne... może jednak chodzi o miejsce na dysku mimo wszystko.

6.Ciekaw jestem, w jaki sposób będzie sprawdzane, czy dany użytkonik, który używa takiego samego avatara jak inny, 1 - sam go stworzył, ew. ściągnął z jakiejś strony, itp. czy 2 - zabrał go temu innemu

7.Ciekaw jestem jak liberalnie/ostro będzie oceniana beztreściowość danego postu, moim zdaniem bardzo trudno stworzyć post, który nie zawiera żadnej treści w swoich słowach


No dobrze, 7 punktów, szczęśliwa liczba, więc się tu zatrzymam... pomijając to co powyżej, to zasad twardych będę się trzymał, bo admin wymyślił i to jego forum, natomiast tworzenie miękkich zasad - zaleceń (których można przestrzegać, albo nie i nic z tego nie wyniknie, bo to tylko dobra wola użytkownika), czy też warunkowych nakazów, gdzie warunków nie da się spełnić, uważam za pozbawione większego sensu... Swoją drogą wiele tych zaleceń należałoby jednak zmienić na nakazy, np. odnośnie nie wysyłania podziękowań...
 
Awatar użytkownika
Delta
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2859
Rejestracja: pn lis 25, 2002 10:59 pm

sob lip 19, 2003 11:35 am

1.Ciekawe jak się mają normy etyczne i czysto praktyczne do zasady "Zabrania się przekręcania w jakichkolwiek celach słów z języka polskiego typu: cóż, również, góra na: cush, roowniesh, goora itp."

Praktyczne - nie musisz czasami odcyfrowywac jakis dziwnych wyrazow, poza tym brzmi troche lepiej pisanie cóż niż cush...

2.Ciekaw też jestem po co oddzielne zasady dotyczące wulgaryzmów, skoro jest nadrzędna zasada o elementarnych zasadach kultury osobistej

Dla przypomnienia.

3.Ciekaw jestem (po wczorajszym wyroku na jedną taką artystkę, jeśli ktoś oglądał tv to wie) jakie będzie kryterium treści "społecznie obraźliwych" a zwłaszcza (stwarzające olbrzymie pole do nadużyć) "nieodpowiednich" (i czy to czasem nie powinno brzmieć "obraźliwych i nieodpowiednich wg światopoglądu administratora")

Masz racje, dlatego moderatorzy są sprawdzani przez liberała zwanego Vaderem. Poza tym są wybierani spośród ludzi odpowiedzialnych :P

4.Ciekaw jestem jak będzie sprawdzane "na ile jest dla danego użytkownika możliwe" wypowiadanie się zgodnie z zasadami gramatyki i interpunkcji...

Nie będzie sprawdzane. Ale może nie zauważyłeś, że nawet sami użytkownicy zwracają czasami uwagę na rażące błędy.

5.Proszę o wypowiedzenie się użytkowników, którzy są rozpraszani przez animowanych avatarów, bo to uzasadnienie wydaje mi się wielce zabawne... może jednak chodzi o miejsce na dysku mimo wszystko.

Nie chodzi o miejsce na dysku. Skopiuj sobie strone jakiejś dyskusji na dysk i zmień wszystkie avatary na animowane i dodaj jeszcze kilka animowanych ikonek to zobaczysz o czym mowa. Każdy grafik / projektant stron www powie Ci, że ruch rozprasza i skupia wzrok na obrazku zamiast na tekscie.

6.Ciekaw jestem, w jaki sposób będzie sprawdzane, czy dany użytkonik, który używa takiego samego avatara jak inny, 1 - sam go stworzył, ew. ściągnął z jakiejś strony, itp. czy 2 - zabrał go temu innemu

Hmm data wysłania avatara na serwer??? Jak nie będzie to znaczy, że wziął z gotowych.

7.Ciekaw jestem jak liberalnie/ostro będzie oceniana beztreściowość danego postu, moim zdaniem bardzo trudno stworzyć post, który nie zawiera żadnej treści w swoich słowach

Zostaw to mnie :P

No dobrze, 7 punktów, szczęśliwa liczba, więc się tu zatrzymam... pomijając to co powyżej, to zasad twardych będę się trzymał, bo admin wymyślił i to jego forum, natomiast tworzenie miękkich zasad - zaleceń (których można przestrzegać, albo nie i nic z tego nie wyniknie, bo to tylko dobra wola użytkownika), czy też warunkowych nakazów, gdzie warunków nie da się spełnić, uważam za pozbawione większego sensu... Swoją drogą wiele tych zaleceń należałoby jednak zmienić na nakazy, np. odnośnie nie wysyłania podziękowań...

Spokojne zalecenia ładniej brzmią od kategorycznych nakazów, a z poprzedniego forum wiem, że po kilku dyskusjach użytkownicy zaczęli się stosować do pewnych zasad (ta część która uczesniczyła / czytała dyskusje, FAQ). A dla użytkowników nie stosujących się zawsze było odwołanie do zasad forum, z uprzejmą prośbą o dostosowanie się.
 
Nielubiepieczarkathor

sob lip 19, 2003 4:26 pm

Hmm, a cush :P:P:P trzeba uczynić, aby zostać moderatorem? I czego trzeba dokonać, aby zostać zbanowanym? Bowiem legendy głoszą, że pewien użytkownik naszego wspaniałego forum został z niego wyrzucony... ciekaw jestem, jakiej zbrodni przeciw społeczeństwu się dopuścił?

I co do animowanych avatarów: udzielam się na wielu internetowych forach, i muszę przyznać, że animowane avatary rzeczywiście rozpraszają. Ogólnie avatary bardzo często przeszkadzają, w szczególności, jak są bardzo jaskrawe - czerwono-żółto-białe (np. mój), jednakże avatary bardzo pomagają przy przeglądaniu forum. Ale animowane rzeczywiście przeszjkadzają.
 
Vader

sob lip 19, 2003 5:46 pm

Newton:

1. Nie napisałem, że wszystkie zasady z tego wynikają, tylko większość. :P
2. I podkreślenia.
3. Jakby tak myśleć, to trzeba by stwierdzić, że wyroki sądów nie są wydawane zgodnie z prawem, tylko światopoglądem sędziów (częściowo tylko ograniczonym zasadami prawa). ;) :P Zatem stwierdzam, że moje wiedza o społeczeństwie i sumienie są na takim poziomie, że mogę pretendować do roli osoby potrafiącej zindentyfikować sytuację, w której zasady moralne i etyczne są ewidentnie łamane tudzież gdy ktoś jest obrażany. Oczywiście jest tak w moim subiektywnym odczuciu, bo nikt nie może tego stwierdzić obiektywnie (m.in. dlatego, że obiektywizm nie istnieje).
4. W ostateczności można zapytać. A chodzi o to, że nie będziemy raczej dręczyć ludzi z różnymi "-leksjami".
6. Tu także można zapytać. Chyba nikt nie będzie kłamał w takiej błahej sprawie.
7. Ja już widziałem dużo. Naprawdę łatwo zidentyfikować, kiedy ktoś pisze tylko po to, żeby pisać.

Jak napisał Delta, zasady są głównie po to, żeby można było się do nich odwołać przy uświadamianiu jakiemuś początkującemu użytkownikowi, że źle czyni.

Tutaj cytat:
"Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat[...]"

Nie będziemy tworzyć zasad normujących wszystkie możliwe czynności na forum, bo to bez sensu. Poza tym ufam w rozsądek użytkowników (oczywiście w moim subiektywnym odczuciu). Między innymi dlatego nie wszystko jest nakazem. A do punktów etykiety nie będących nakazami ostatecznie też można się odwołać.


Pieczarka:

Jakoś nie łykam tego złośliwego dowcipu.

Aby zostać moderatorem trzeba spełniać wymogi, które akurat wymyślił w tej chwili administrator. Zwykle mają coś wspólnego z rzetelnością i wyróżnianiem się w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Oczywiście jeśli mamy już dosyć moderatorów w danym dziale, to nie przyjmujemy nowych.

Żeby zostać zbanowanym trzeba notorycznie i z premedytacją łamać zasady forum (oczywiście poziom notoryczności i premedytacja ocenia niezawisła komisja w składzie: Vader). Aktualnie nikt nie jest zbanowany. Nie pamiętam, czy ktoś był na starym forum.
 
Nielubiepieczarkathor

sob lip 19, 2003 7:15 pm

Vader pisze:
7. Ja już widziałem dużo. Naprawdę łatwo zidentyfikować, kiedy ktoś pisze tylko po to, żeby pisać.



Tak, na przykład
pewna osoba z bardzo popularnego polskiego portalu na temat MtG pisze:
To powyżej to prawda.

albo:

zgadzam się.


Takie posty są denerwujące, ludzie piszą je tylko po to, aby nabić posty... dobrze, że nasi moderatorzy pracują wspaniale eliminując ww. treści z naszego pięknego forum :P (nie ma to jak się podlizać, co nie?)

I niestety z treści twego postu, Vader, wywnioskowałem, że nie potrzebujecie moderatora nielubiącego pieczarek :cry:
 
Awatar użytkownika
newton
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 887
Rejestracja: ndz mar 24, 2002 9:13 pm

poczepiam się jeszcze...

sob lip 26, 2003 1:40 pm

1 - jeśli ktoś chce być zrozumiany, to będzie się wypowiadał zrozumiale, jak nie, to będzie pisał w suahili, czy tu naprawdę potrzebna jest oddzielna regulacja? poza tym co z IMHO, BTW, WTC <edit:WTF> (a propos, czy można pisać WTC <edit: WTF>, skoro wulgaryzmy są zabronione? :P)? przecież wszystkie te skróty są trudniejsze do odczytania i zrozumienia niż zwykłe coosh...
2 - niech będzie, chociaż z tego naprawdę można zrobić podpunkt, albo nawias
3 - w liberalizm vadera śmiem wątpić z doświadczenia na tym forum, ale trudno, jego forum i on tu może sobie dobierać ludzi, którzy podzielają jego zasady i wartości :P
4 - można pytać, ale to nie zmienia braku większego sensu tej zasady, powiedzenie "odtenteguj się, mam dysleksję" w odpowiedzi nie kosztuje tak wiele, zwłaszcza, że panuje powszechne patologiczne łgarstwo w tej kwestii... prawdę mówiąc nie sądzę, żeby ktokolwiek pisał specjalnie na niższym poziomie niż potrafi, byłby to przejaw tak perfidnej złośliwości, że nawet ja nie potrafię sobie takiej wyobrazić :P
5 - z pieczarkami się nie zgadzam, to forum jest chyba jedynym, które zabrania animowanych gifów w avatarach i nie zauważyłem, żeby przez to zyskiwało na przyjrzystości w porównaniu z innymi - o ikonkach się nie wypowiadam, bo to inna sprawa...
6 - to samo co w czwartym jeśli chodzi o pytania, a data nic nie mówi, bo mógł nie widzieć czyjegoś avatara przed wysłaniem go tutaj, nowi użytkownicy chyba dość szybko tworzą sobie własne...
7 - niech będzie...

ale najbardziej mnie rozbawiło to z "ludźmi dobrej woli"... naprawdę, większość zasad tutaj to zwykłe przypomnienie netykiety i dobrego wychowania (oraz ortografii), więc skoro już zakładamy, że większość ludzi istotnie ma dobre zamiary na tym forum (jakieś kuriozalne wypowiedzi mi się tworzą :P) to nawet te zasady w większości nie są potrzebne - poza technicznymi, jak np. edytowanie postów... naprawdę, myślicie, że jak ktoś będzie tu bluzgał i nie będzie punktu w zasadach, że tak nie wolno, to się zdziwi, że go zbanowaliści? :P
Ostatnio zmieniony ndz lip 27, 2003 6:17 pm przez newton, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Vader

sob lip 26, 2003 5:04 pm

1 - jeśli ktoś chce być zrozumiany, to będzie się wypowiadał zrozumiale, jak nie, to będzie pisał w suahili, czy tu naprawdę potrzebna jest oddzielna regulacja? poza tym co z IMHO, BTW, WTC (a propos, czy można pisać WTC, skoro wulgaryzmy są zabronione? )? przecież wszystkie te skróty są trudniejsze do odczytania i zrozumienia niż zwykłe coosh...


Regulacja jest potrzebna, żeby nie rozprzestrzeniały się złe wzorce (dziwnym czasem te złe często łatwiej się przyjmują niż te dobre). Przyznam że w tym przepisie chodzi bardziej o poziom języka i estetykę niż o zrozumiałość, bo akurat większość internautów rozumie zangielszczone polskie wyrazy (niektórzy nawet uważają, że są "cool" :P).
Skróty można rzeczywiście umieścić w FAQ'u. Nie mam nic przeciwko nim, bo istotnie ułatwiają komunikację.
Chyba jestem nie na czasie, bo ni epotrafię rozszyfrować wulgarnego znaczenia skrótu WTC (jesli ktoś chce mi wyjaśnić, to niech jednak nie pisze tutaj w takim razie).

3 - w liberalizm vadera śmiem wątpić z doświadczenia na tym forum, ale trudno, jego forum i on tu może sobie dobierać ludzi, którzy podzielają jego zasady i wartości


A ja wyczułem w wypowiedzi Delty (conajmniej) odrobinę ironii.

4 - można pytać, ale to nie zmienia braku większego sensu tej zasady, powiedzenie "odtenteguj się, mam dysleksję" w odpowiedzi nie kosztuje tak wiele, zwłaszcza, że panuje powszechne patologiczne łgarstwo w tej kwestii... prawdę mówiąc nie sądzę, żeby ktokolwiek pisał specjalnie na niższym poziomie niż potrafi, byłby to przejaw tak perfidnej złośliwości, że nawet ja nie potrafię sobie takiej wyobrazić


To wcale nie tak. Ludzie piszą w internecie poniżej swoich możliwości bardzo często, zwykle z powodu lenistwa. A Ty zapomniałeś kropek na końcu zdań (i wielkich liter na początku. :P

5 - z pieczarkami się nie zgadzam, to forum jest chyba jedynym, które zabrania animowanych gifów w avatarach i nie zauważyłem, żeby przez to zyskiwało na przyjrzystości w porównaniu z innymi - o ikonkach się nie wypowiadam, bo to inna sprawa...


Zatem potraktuj to jako kolejne moje widzimisię, bo z tego punktu akurat nie zrezygnuję.

6 - to samo co w czwartym jeśli chodzi o pytania, a data nic nie mówi, bo mógł nie widzieć czyjegoś avatara przed wysłaniem go tutaj, nowi użytkownicy chyba dość szybko tworzą sobie własne...


Ja z doświadczenia wiem, że ludzie nie kłamią w sprawach, na których im nie zależy.

ale najbardziej mnie rozbawiło to z "ludźmi dobrej woli"... naprawdę, większość zasad tutaj to zwykłe przypomnienie netykiety i dobrego wychowania (oraz ortografii), więc skoro już zakładamy, że większość ludzi istotnie ma dobre zamiary na tym forum (jakieś kuriozalne wypowiedzi mi się tworzą ) to nawet te zasady w większości nie są potrzebne - poza technicznymi, jak np. edytowanie postów... naprawdę, myślicie, że jak ktoś będzie tu bluzgał i nie będzie punktu w zasadach, że tak nie wolno, to się zdziwi, że go zbanowaliści?


Lepiej przypomnieć przed niż po fakcie.
Jeśli te zasady sprawią, że chociaż jedna osoba nie zrobi czegoś, czego nie powinna była zrobić, to znaczy, że warto było je umieścić.
 
Awatar użytkownika
Wilgeforc
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 240
Rejestracja: śr kwie 30, 2003 4:18 pm

sob lip 26, 2003 5:42 pm

* Wymaga się przestrzegania zasad ortografii i interpunkcji języka polskiego (na tyle na ile jest to dl adanego użytkownika możliwe), oraz poprawiania takich błędów, jeśli zostaną one zauważone.

Treść tego paragrafu jest dla mnie nie do końca jasna. To znaczy, że użytkownik ma sam poprawiać swoje błędy, czy inni też mają mu je wskazywać? Ponieważ nie jestem pewien to tylko powiem, że zauważyłem w tym fragmencie jedną literówkę oraz że przed oraz nie ma przecinka :P :P :P


pewna osoba z bardzo popularnego polskiego portalu na temat MtG napisała:
to powyżej to prawda.
albo:
zgadzam się.


Wzrusza mnie bardzo jak widzę takie określenia jak "bardzo popularny polski portal". Świadczy to o tym, że jeszcze istnieje kultura na polskich stronach o mtg. Oni też nigdy nie określają was inaczej niż "Pewna Bardzo Wielka Strona" :)
 
Vader

sob lip 26, 2003 7:44 pm

Treść tego paragrafu jest dla mnie nie do końca jasna. To znaczy, że użytkownik ma sam poprawiać swoje błędy, czy inni też mają mu je wskazywać? Ponieważ nie jestem pewien to tylko powiem, że zauważyłem w tym fragmencie jedną literówkę oraz że przed oraz nie ma przecinka


Według mnie treść jest kryształowo przejrzysta. :) Należy poprawiać swoje błędy, kiedy ktokolwiek je zauważy.
Nikt nie jest doskonały. Już poprawiłem.

Wzrusza mnie bardzo jak widzę takie określenia jak "bardzo popularny polski portal". Świadczy to o tym, że jeszcze istnieje kultura na polskich stronach o mtg. Oni też nigdy nie określają was inaczej niż "Pewna Bardzo Wielka Strona"


Nie "Bardzo wielka" a "Bardzo duża" zdaje się. Ale pieczarka mocno zawoalował swoje stwierdzenie - ja myślałem, że ma na myśli jakąkolwiek inna stronę. :P Ja zwykle piszę "Inny wiodący serwis o M:tG w Polsce" i wszyscy wiedzą o co chodzi. :) To ja zacząłem ten proceder, ale mój adwersarz słabo się wysilił, bo wydaje mi się, że jego określenie nie jest aż takie wysublimowane. ;) :P (tylko nie rozwijajmy tego wątku, bo nie o tym jest dyskusja; ale ze mnie hipokryta, sam rozwinąłem)
Zjawisko, o którym pisał pieczarka to ogólna tendencja na internetowych forach.
 
Jerek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: czw sty 01, 2004 7:38 pm

ndz sty 04, 2004 3:22 pm

Może trochę zmienię wątek ale mam pytanie. O co chodzi z tymi "tytułami" pod ksywami? Domyślam się żę to jest związane z postami ale czy ktoś mógłby mi to przybliżyć?
 
Awatar użytkownika
sire
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4892
Rejestracja: sob sie 11, 2001 11:57 pm

pn sty 05, 2004 12:05 am

Ten stopien okresla, ile masz postow. Sa pewne granice, po przekroczeniu ktorych dostajesz kolejne stopnie wtajemniczenia w zyciu na forum. Granic nie pamietam, ale po 750 jest Planeswalker, po 2000 Wizard of the Coast.
Nie masz sie za bardzo co nimi przejmowac, tak naprwde nie sluza do niczego, poza ładnym wygladem
 
Awatar użytkownika
Gaweł
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: wt wrz 03, 2002 12:00 pm

pn sty 05, 2004 2:01 pm

Na starym forum kiedyś to było opisane, chyba tak:
0 - 19 Apprentice
20 - 49 Sorcerer
50 - 99 Wizard
100 - 199 Mage
200 - 749 Archmage
750 - 1999 Planeswalker
Powyżej 2000 - Wizard of The Coast
 
Awatar użytkownika
*Mruck*
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2010
Rejestracja: ndz lis 23, 2003 4:48 pm

pn sty 05, 2004 3:12 pm

Tylko początek się teraz zmienił:
0- 9 Apprentice
10- 49 Sorcerer, a dale tak samo chyba
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

sob paź 30, 2004 8:59 am

taka czy inna cenzura dla konkurencji jest raczej wszedzie, na pewnych forach widzialem watki kontunuowane z K20 bo tam je usuwales.
 
alien
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 15, 2003 8:34 pm

sob paź 30, 2004 11:43 am

Do zasad powinniście dorzucic jeszcze jedną:

* kasujemy wszystkie posty administratorów z k20

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego mój post został wczoraj skasowany. Był na temat (* programy komputerowe do gry w M:tG, m.in. przez internet) i wyjaśniał pewnemu Waszemu użytkownikowi, jak się połączyć przez Appa z dwóch LANów. Wydaje mi się, że jako twórca programu LanK20, o którym była mowa, mógłbym wnieść coś nowego do dyskusji.

Tych co zdążą to przeczytać, pozdrawiam
 
alien
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 15, 2003 8:34 pm

pn lis 01, 2004 3:16 pm

Widzę, że nie tylko moje posty są usuwane. Przed chwilą widziałem tu post Nielubiepieczarka (sorry, jeżeli źle odmieniłem)

Ponieważ wątek na forum Magic Online został zablokowany (dziwny zwyczaj zamykania ust adwersarzowi) dodam tylko, że z Vaderem rozmawialem ostatnio ponad rok temu, a ostatni post usunieto mi dwa dni temu.
 
Awatar użytkownika
Wow
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pn mar 17, 2003 8:30 pm

śr lis 03, 2004 7:48 am

Alien: napisalem Ci na GaduGadu powod skasowania Twojego posta w momencie jego usuwania. Byl on ofensywny co skusilo Vadera do odpowiedzi w takim samym stylu. (o ile to ten post, ktory kasowalem) Oba Wasze posty zostaly skasowane. Nie ma sensu sie klocic. Niech kazdy robi to w czym jest najlepszy, a jesli juz musicie to zawsze mozecie sobie pogadac na GaduGadu i nie bedzie problemu z klotniami na forum. :)
 
Awatar użytkownika
szajbus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 1:00 pm

ndz lut 20, 2005 12:25 am

7.Ciekaw jestem jak liberalnie/ostro będzie oceniana beztreściowość danego postu, moim zdaniem bardzo trudno stworzyć post, który nie zawiera żadnej treści w swoich słowach

Delta "Zostaw to mnie :P"

Delta jest w tym najlepszy :D ( to brzmi jak "Ja jestem prawem" :D:D)
 
Awatar użytkownika
Delta
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2859
Rejestracja: pn lis 25, 2002 10:59 pm

ndz lut 20, 2005 12:28 pm

Ale większość osób o tym już wie :P (o moim liberalizmie jak i o tym drugiem) co sprawia, ze z biegiem czasu coraz łatwiej moderować forum.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

ndz wrz 18, 2005 8:20 pm

Vader pisze:
Zabrania się przekręcania w jakichkolwiek celach słów z języka polskiego typu: cóż, również, góra na: cush, roowniesh, goora itp.

:hahaha: Nie chciałbym być złośliwy, ale przeciętny profesor zajmujący się polszczyzną nie zrozumie większości słów wypowiadanych na tym forum: Wasz język mało przypomina język polski... Ja. mimo że grałem kiedyś w magici i tak was nie rozumiem.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

ndz wrz 18, 2005 8:32 pm

Jest roznica miedzy slangiem , A p1SaaNi3m jaak sHalonaa 13 latk44.
 
RagingGarth

pn wrz 19, 2005 11:58 pm

rincewind bpm pisze:
Nie chciałbym być złośliwy, ale przeciętny profesor zajmujący się polszczyzną nie zrozumie większości słów wypowiadanych na tym forum: Wasz język mało przypomina język polski... Ja. mimo że grałem kiedyś w magici i tak was nie rozumiem.


To ogólnie super. Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś inne ciekawe wnioski...to zatrzymaj je dla siebie. Redakacja MTG robi co może aby zachować zasady języka polskiego, ale nie będziemy na siłę "spolszczać" słów, których "spolszczyć" się nie da.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości