Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

DeadLand: Piekło na Ziemi Muzyka

ndz kwie 17, 2005 1:58 am

Tak się zastanawiam, jaka muzyka będzie pasowała do tego klimatu. Do tej pory nie miałem takich problemów, bo muzyki do DnD itd. jest naprawdę dużo.
Według mnie nadawałyby się takie gatunki ew. zespoły:
-Rock (np. AC-DC, Iron Maiden...I tu w sumie nie za bardzo wiem, co by mogło pasować)
-Ambient, Industrial, drumm'n'bassowe?
-Metal
A może coś innego?
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

ndz kwie 17, 2005 11:19 am

Polecam zespół Apocalyptica (w szczególności płytę "Cult"), podkład muzyczny z gier Fallout i Quake 2.

Iron Maiden raczej się wystrzegaj - to fajna muzyka, ale nie na sesję. Głos wokalisty może być dla graczy rozpraszający i może dojść do sytuacji, że zaczną Ci śpiewać na sesji ;P
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pn kwie 18, 2005 5:55 pm

Racja, najlepiej wybrać muzykę instrumentalną, bez wokalu - jest zbyt rozpraszający.
Chyba na zachodzie wyszła płytka specjalnie z muzyką do HoE. Nie wiem jak się sprawdzała, ale ta do DL jest całkiem dobra.
 
Ramel

pn kwie 18, 2005 9:17 pm

neishin pisze:
Racja, najlepiej wybrać muzykę instrumentalną, bez wokalu - jest zbyt rozpraszający.
Chyba na zachodzie wyszła płytka specjalnie z muzyką do HoE. Nie wiem jak się sprawdzała, ale ta do DL jest całkiem dobra.


Ta do HoE tez daje rade. Ja co prawda w HoE uzywalbym czegos mocniejszego - (Painkiller OST!!! :P ), ale moj znajomy Szeryf HoE sobie chwali Toxic Tunes.
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

pn kwie 18, 2005 9:45 pm

Mi z kolei Toxic Tunes zapełnie nie podeszło - w zasadzie ze swojej strony całkowicie odradzam zakup. Posiadam ten krążek, ale na sesjach i tak wykorzystuję inne kawałki :P
 
Awatar użytkownika
Corax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 06, 2005 5:39 pm

wt lip 05, 2005 9:33 pm

Moim zadaniem doskonale pasuje Behemot.
 
Awatar użytkownika
T.R.O.N.
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 30, 2005 9:05 pm

sob lip 30, 2005 9:48 pm

Ja preferuję muzykę melodyjną, aczkolwiek nie klasyczną ( np. Gothica, Nightwish). A co do rozpraszania to nie polecam żadnych rzeczy zabawkopodobnych w pobliżu. Postać jednego gracza spała, gdy reszta była wybudzona, więc on nie odgrywał. Wyczaił parę zabawek-dinozayrów w pokoju brata, i zaczął robić tak " Roooaarrrrr. rrrraa " :razz:
 
ziewus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 19, 2005 9:32 pm

pn sie 22, 2005 9:41 am

Ja polecam Alan Silvestri - Van Helsing - Who Are They to Judge. Mi osobiscie przypadla do gustu... :spoko:
 
Awatar użytkownika
meduzzzz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 9:25 am

sob wrz 24, 2005 10:12 am

A ja prowadze przy soundtaracku z fallouta :)
Polecam, bo ambiencik ma to do siebie, że sesja nigdy nie zostanie przerwana tekstem: "czekaj chwile - lubie ten kawałek" :wink:
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

sob wrz 24, 2005 7:42 pm

Hmm, mi się z Deadlands kojarzy dobry blues i spokojny rock. Najlepiej w tle cichutko, jak MG umie grac na harmonijce to moze rowniez dolozyc questa 'odbierz grającemu harmonijkę ustną' :D
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

sob wrz 24, 2005 11:45 pm

Nuty opuszczonego, poschizowanego miasta, z Soundtracków , Silent Hilla. To jest to (ogolnie to jest na prawde uniwersalne. Jak jakis fajny shiz to można dac Twin Peaks, tez daje dobrze. Jak najbardziej utworki rozrywkowe na samo pianinko, istny klimat Salonu :)
 
Awatar użytkownika
Escalla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 01, 2005 12:54 pm

ndz paź 02, 2005 10:53 pm

Ja preferuje muzyke stworzona specjalnie do HoE plytka ma tytuł "Toxic Tunes" i jest naprawde fajna i klimatyczna.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości