Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Czy ktoś z was czyta Thorgala??

Tak, fajny komiks!
32 (86%)
Nie, nie interesuje mnie ten komiks.
1 (3%)
Nigdy o tym komiksie nie słyszałem.
2 (5%)
Obiło mi się o uszy ale nic poza tym.
2 (5%)
 
Liczba głosów: 37
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Thorgal

sob lis 01, 2003 12:08 pm

Bardzo mnie zdziwiło, że do tej pory nie było tego tematu. Przecierz tyle fanów w polsce jest co Thorgala czyta i uwielbia. Ja sam jestem jednym z nich. Powiedzcie mi (a raczej napiszcie :razz: ) co was przyciągło do tego komiksu. Znaczy pytam tych co czytają, albo czytali kiedyś i im się spodobało. Bo tak naprawdę, to komiks nie ma w sobie na pierwszy rzut oka nic specjalnego. Rysunki widziałem lepsze, fabułę też może ktoś lepszą znaleźć i laski lepsze w innym komiksie były :razz: . Ale jednak, jak czytam Thorgala coś zawsze mnie w nim urzeka, i wszystko zaczyna mi się podobać, od rysunków do fabuły.
 
Awatar użytkownika
Rheged
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 6:17 pm

ndz lis 02, 2003 7:11 pm

Ja tam się na Thorgalu wychowałem. To czytali moi starsi bracia i ja im komiksy podwędzałem i czytałem. Ciągnęło mnie do tego, bo to fantastyka, chyba już wtedy, jako szkrab, wiedziałem co mnie w życiu pociąga :)
 
Awatar użytkownika
torquemada
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 19, 2002 8:08 am

ndz lis 02, 2003 8:47 pm

Mnie urzekła historia, a potem zacząłem zwracac uwagę na kreskę.
Ten komiks ma po prostu klimat.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

pn lis 03, 2003 1:31 pm

kurde jaki jest teraz najnowszy numer thorga? ostatnio zaprzestałem czytania, bo nie miałem czasu, a teraz w ogóle się nie orientuję...
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

śr lis 05, 2003 1:32 am

Najnowszy to barbarzyńca ( o ile tytułu nie pokręciłem)

Co nas w Thorgalu użekało to brakj konkurencji to był w zasadzie jedyny komiks tej klasy wydawany wtedy u nas.

A to co mnie teraz od niego odżuca to fabuła z albumu na album coraz wiekszy szajs a i Pan Rosiński popadł w maniere i rysunek coraz gorszy ( chociaż on uważa że sie artystycznie rozwinął) moim natomiast zdaniem plansze z nowych thorgali sa znacznie słabsze niż w starych, uproszczone nie tak dynamiczne.
 
Awatar użytkownika
MIKK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: śr mar 26, 2003 6:35 pm

śr lis 05, 2003 8:21 am

ja zbieram serie od nie pamiętnych czasów. Zawsze bardzo lubiłem Thorgala, mniejsza z tym co w nim było czy jest fajne. Barbarzyńcy jednak nie kupiłem bo okładka jest tak ku%$ zje*&%# ze sie słabo robi. Mnie osobiście najbardziej wpienia to że w nowych albumach twarze postaci są skopane, niekiedy orientujesz się ze ten co jest narysowany to Thorgal bo na poprzednim rysunku miał to samo ubranie... ehhh szkoda gadać....
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

śr lis 05, 2003 9:29 am

Zgadzam sie z przedmowcami... ostatnie tomy (Arachne, Piaski pustyni czy Galdiator) to kupa z piekła rodem. ja wiem, ze tez tytul to klasyka, ale trzeba tez umiec krytycznie podejsc do klasyki:> Ja podszedlem i mowie otwarcie - crap!
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

śr lis 05, 2003 12:22 pm

Smutny to fakt ale rosiński sie wypalił. Chociaz zawsze warto siegnąc po czarnobiałego szninkla i wybaczyć temu Panu rysownikowi wiele rzeczy :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

śr lis 05, 2003 1:22 pm

no nie wiem, nie wiem zobaczcie sobie od początku znowu, wszystkie komiksy, chociaż ppierwszysch 15, widać na nich wielką poprawę rysunków, choć prawdą jest że paru ostatnich nie czytałem, sam musze zobaczyć.
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

śr lis 05, 2003 9:21 pm

Jesli kochasz thorgala to może sobie odpuść :hahaha:
 
Awatar użytkownika
ghoulas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 313
Rejestracja: wt paź 28, 2003 12:42 pm

pt lis 07, 2003 10:55 am

No i prosze!

Przydało się nacoś to forum.

Dzieki temu nie sięgne po nowsze częsci Thorgal'a i niepopsuje sobie opini o tej serji i Panu Rosińskim.
 
Awatar użytkownika
Rheged
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 6:17 pm

pt lis 07, 2003 7:47 pm

Jak wpadłem ostatnio do Empiku to zobaczyłem pięknie poukładane wszystkie albumu Thorgala. Musiałem ostro hamować łapkę aby nie wyciągnęła z portfela sumy pieniędzy potrzebnej do zakupy wszystkich. Tak ślicznie wyglądały...

Thorgal rulez!
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

ndz lis 16, 2003 4:20 pm

:spoko: a kto przeczy, że Thorgal rulez?? :razz:
Ostatnio zmieniony pt sty 06, 2006 2:11 pm przez Umbra, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

wt lis 18, 2003 7:21 pm

To z twojego postu ja już nie wiem thorgal precz czy rulez :razz: :mrgreen:
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

śr lis 19, 2003 12:32 am

Thorgal rulez!
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

sob lis 29, 2003 6:26 pm

cholerka nie dość że błąd mi się wypsnął to jeszcze dwa razy poszedł post :razz:
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

sob lis 29, 2003 6:41 pm

Jest taka opcja co się nazywa DEL ... ;)
 
Awatar użytkownika
Arael
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 14, 2004 11:01 am

ndz mar 14, 2004 3:22 pm

Tak jak pewnie większość tutaj piszących, wychowałem się na pierwszych Thorgalach. Było to jedno z pierwszych moich zetknięć z fantastyką i dlatego, na zasadzie sentymentu, będzie miał u mnie zawsze honorowe miejsce pośród komiksowego panteonu. Bez względu na to, że zgadzam się, iż ostatnie części to całkowite nieporozumienie.
 
Awatar użytkownika
Władysław Tandej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pn lut 09, 2004 10:56 pm

czw mar 18, 2004 3:11 pm

Co tu można pisać o Thorgalu? Że jeden z najlepszych komiksów? To nie jest zbyt odkrywcze. Jednak nic innego nie przychodzi mi do głowy.
THORGAL RULEZ :spoko:

PS
Tak jak piszący powyżej- wychowałem się na Thorgalu (=zainteresowanie fantastyką).
 
Awatar użytkownika
Blaze
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: śr mar 24, 2004 3:48 pm

A ja dziwnie...

czw mar 25, 2004 2:45 pm

A u mnie było śmiesznie, bo paroletnim brzdącem będąc, wygrzebałem gdzieś u cioci (na imieninach :wink: ) fragment komiksu. Jakieś środkowe 10 stron :). Trochę nie rozumiałem czemu ten fajny wojownik przebrał się za dziadka, a potem wskoczył na konia i go zadrapał. Ale strasznie mi się spodobał. Zgadnijcie który tom dorwałem? :)

Blaze
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

pn mar 29, 2004 8:35 pm

Zgadliśmy ;)

Co tu dużo gadać, Thorgal łączy najlepsze cechy Robin Hooda, Conana i szewczyka Dratewki :lol: BTW Dopadłem jako pierwszy ten sam tom, ale w całości. A potem jeszcze jeden, i potem były alternatywne strzały do łuku w WFRP :)
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

pn kwie 05, 2004 2:11 pm

zauwazyliscie moze jak rysunki od pierwszego numeru komiksu zmieniaja sie wzgledem pozostalych? Widac to juz po paru doslownie odcinkach. Naprawde coraz lepsza jakosc.
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

wt kwie 06, 2004 1:33 am

ale tylko do pewnego momentu, potem nastepuje efekt odwrotny, z albumu na album gorsza kreska, coraz wieksza maniera, a niektóre ryje po prostu strach nieraz trudno rozpoznać Thorgala
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

wt kwie 06, 2004 10:03 pm

Norman napisales ze:
ale tylko do pewnego momentu, potem nastepuje efekt odwrotny, z albumu na album gorsza kreska, coraz wieksza maniera, a niektóre ryje po prostu strach nieraz trudno rozpoznać Thorgala

Nie wiem czy sie z toba zgadzam. Podaj mi konkretne przyklady albumów, albo od których mniej wiecej twoim zdaniem kreska sie pogorsza, bo moim zdaniem zostaje jednak na poziomie.
 
Awatar użytkownika
MidMad
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:31 pm

wt kwie 06, 2004 11:42 pm

neishin pisze:
Zgadzam sie z przedmowcami... ostatnie tomy (Arachne, Piaski pustyni czy Galdiator) to kupa z piekła rodem.

Z wielkim bolem serca sie zgodze, Szynszylu (];>). Pamietam jako drzewiej bywalo, gdy pierwsze czesci Thorgala gdzies niesmialo kielkowaly po ksiegarniach... trzeba bylo kombinowac jak uzbierac na to wszystko z kieszonkowego, eh stare dobre czasy;) Jednak wtedy mialo sie pewnosc, ze co Thorgal, to Thorgal - kazdy odcinek to kolejny strzal w 10tke.
Niestety, minelo troche czasu, komix doczekal sie roznych reedycji, etc., pojawily sie u nas nowe czesci komiksu. I co? Sami autorzy przyznali kiedys, ze pozytywnie byli zaskoczeni faktem, iz ten komix czytaja rowniez dziewczyny ( mmm, Thorgal, dziwnym nie jest;) ). Stwierdzili, ze jeszcze bardziej sie postaraja. Nalozylo sie to z zauwazalnym rozmnozeniem komixowej rodziny Thorgala. Panowie autorzy niestety poszli w kierunku 'opowiastek familijnych' i jak widac, niekoniecznie wyszlo im to na dobre.
Mimo wszystko jednak w glebi mojego babcinego kamiennego serca ;) pozotal sentyment do calej serii i tego chyba nic nie zmieni, choc Thorgali od bodajze Arachnei juz nie pragne tak bardzo posiadac na wlasnosc...
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

śr kwie 07, 2004 12:02 am

MidMad pisze:
Sami autorzy przyznali kiedys, ze pozytywnie byli zaskoczeni faktem, iz ten komix czytaja rowniez dziewczyny ( mmm, Thorgal, dziwnym nie jest;) ).


No, obecnośc Aaricii też chyba coś zanczy ;) BTW Gdyby seria miał póśc w tym kierunku - czyli tworzyć bohaterów komercyjnych, napedzajacych sprszedaż, to jako pierwszy mielibyśmy dłuuugi cykl z Kriss Valnor ;)
 
Awatar użytkownika
ghoulas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 313
Rejestracja: wt paź 28, 2003 12:42 pm

śr kwie 07, 2004 3:24 pm

Tutaj się z wami zgodze że od Arachnei Thorgal jako komix robi się taki jakiś.... niemrawy już kolejne części tak nieporywają i nie wsysają na amen od okładki do okładki po kilka razy.

Jak pierwsze czesci znałem na pamięc tak te... jakoś takmnie nie ruszyły.
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

czw kwie 08, 2004 10:36 pm

Absolutny klasyk mam chyba wszystkie. Świetne rysunki jeszcze lepsze rysunki i dialogi. Jak ktoś nie czytał to polecam (a jak czytał to też polecam :mrgreen: ).
...
Według mnie te starsze odcinki są lepsze od nowszych, ale te nowsze też kiepskie nie są.
:)
 
Awatar użytkownika
Siriel_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 19, 2004 11:26 am

pn maja 17, 2004 11:01 am

Pierwsze moje zetknięcie z Thorgalem zdarzyło się podczas sprzątania strychu dziadziusia. Część pierwszego tomu włączona była w pismo <i>Relax</i>. Z zapałem poszukałam kolejnych i nawet nie zauważyłam, jak złapałam się na haczyk. Potem każda wizyta w Empiku kończyła się przynajmniej tęsknym spojrzeniem w stronę tomów komiksu, a czasem i wydaniem grosza. Ech...
A co do Arachne... chlip, rację macie, z bólem to przyznaję :<
 
Awatar użytkownika
Khamul
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:42 am

pn maja 17, 2004 2:02 pm

Dla zainteresowanych http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34467,2071959.html

A żeby jeszcze coś na temat napisać...
Hmm... chyba jakiś dziwny jestem. Uważam się za fana sztuki komiksowej, ale Thorgal nie zagościł w moim domu na stałe i pewnie nie zagości. Przeczytałem kilka tomów z biblioteki, owszem, niezłe, ale jakoś strasznie mi się nie spodobał. Ot, przyjemny komiks przygodowy, przy którym serce mi szybciej nie zabiło.
A może po prostu jestem już zbyt zgaimaniony i zamoorowanay, żeby takie rzeczy mnie rozwalały?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości